Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Spirea, ja sie uparłam na zlew o fakturze lnu, bo od lat mam podobny i nic lepszego (wg mnie) nie ma jesli chodzi o użytkowanie.

W Polsce w sensownej cenie podwieszane lniane zlewy ma chyba tylko Pyramis więc nie mam wyboru:

http://allegro.pl/listing.php/search?string=pyramis+iris+len&category=0&sg=0&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

 

Kurcze, powinni zacząć ceramiczne płyty w kolorze srebrnym robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Madzioochna,

uchwyty - super, obawiałam się po pierwszej wizualce, że będzie taki misz-masz poziomów i pionów :)

Czarny zlew wpuszczony w dębowy blat... Nie spotkałam takiego rozwiązania w białej kuchni - tu coś w tym stylu:

 

http://www.faucetdepot.com/product-images/Elkay-ELG250RWH-Gourmet-Top-Mount-Kitchen-Sink---White-(Pictured-in-Black).jpg

 

Czarny w czarnym i czarny w białym blacie - cudownie wygląda:

 

http://www.graceinottawa.com/images/30-Black-And-White-Kitchen-Design-Ideas-0.jpg

 

http://smallburst.files.wordpress.com/2009/05/eric_roth_kitchen_white_traditional_cabinets_check_checkered_tile_floor_black_granite_countertops_lantern_pendant_light_chandelier_farmhouse_table.jpg

 

http://todaperfeita.com.br/wp-content/uploads/2009/10/decora%C3%A7%C3%A3o-de-cozinha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też układam swoją kuchnię i oczywiście mam 100 problemów i pytań.

Zestawiłam układ mebli korzystając z programu na stronie Ikei, ale nie mam pojęcia jak Wam je pokazać tu na forum.

Czy w ogóle jest taka możliwość? Orientuje się ktoś?

 

Ok, przejrzałam forum, widzę,że dziewczyny wklejały projekty ze strony Ikei - czyli można.

Tylko proszę, podpowiedzcie jak to zrobić, w tym temacie jestem zielona :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggie

nie rób szafek różnej szerokości, błagam... Masz koszmarnie poszatkowaną przestrzeń - do 2 szerokich szafek mieści się tyle samo co do 4 wąskich (albo i więcej), a o niebo lepiej wyglądają! :)

 

Serdeczne dzięki za odpowiedź. Już myślałam, że wszyscy wyjechali na wakacje i stąd ta wirtualna cisza :-).

 

Chodzi ci o te szafki pod oknem czy o wszystkie? Mogłabyś mi bardziej przybliżyć swój punkt widzenia?

 

Tutaj wklejam próbną wizualizację:

http://images38.fotosik.pl/962/e6493c94c138d926gen.jpg

http://images40.fotosik.pl/963/ff1b83ff801a0fedgen.jpg

 

-w realu mają być górne szafki z zabudowanym okapem, a nie, jak na zdjęciu, wolno-wiszącym i nie będzie tej małej wysepki pośrodku, tylko zwykły stół, w jadalni.

Ale nie wiem, czy dać te górne szafki tylko na ścianie ze zlewem i kuchenką, czy też z prawej pociągnąć je aż do lodówki, żeby był ciąg szafek, a może w ogóle troszkę skrócić je np. o jakieś 10 cm z każdej strony tej środkowej ściany?

Nie da się też zmienić układu dolnych szafek, bo mam kuchenkę, zlew i zmywarkę na jednej linii, więc siłą rzeczy mi się to wszystko dołem szatkuje(niestety zlew musi pozostać tam, gdzie jest, bo już zrobiono wylewkę i jakaś

odległość pomiędzy nim a kuchenką też by się przydała...).

Podpowiedz, jak ty to widzisz? Wszelkie uwagi pomocne, bo mi samej, bez profesjonalnej pomocy, czy "obiektywnego oka" trudno to wszystko zobaczyć w trójwymiarze.

 

A.... i tam po prawej stronie mają być dolne szafki aż do lodówki (na zdjęciu tego nie ma) - tak, jak po przeciwnej stronie, czyli takie jakby U.

 

Teraz przyjrzałam się szafkom na zdjęciu-rzeczywiście jest ich tam ich więcej i są mniejsze (to dlatego, że to wstępna fotka):

ma być tak szafki dolne:

od lewej:

szafka z szufladami: 80 cm

szafka z szufladami: 60 cm

szafka z szufladami: 80 cm(na sztućce-bo blisko kuchenki)

szafka: 20 cm

na środku:

szafka(ta w rogu) 60 cm

szafka 20 cm (te 3 szafki 20-60-20-mają dać mi otwierane dojście łamanym otwieraniem, do tej narożnej dolnej szafki)

kuchenka 60 cm z okapem 60 cm podszafkowym

szafka z szufladami40 cm (na przyprawy) (jako blat pomiędzy kuchenką i zlewem)

zlew 80-100 cm z szafką 60cm (ociekacz zachodzi na zmywarkę)

zmywarka 60 cm

10 cm luzu (żeby ławo otwierały się drzwi zmywarki)

i znów róg 60 cm

i po prawej:

szafka z szufladami 60 cm

lodówka

szafka 30 cm na wysokość lodówki

szafa-spiżarnia.

A górą to jeszcze nie wiem, ale na pewno nie będzie szafek do sufitu, tylko takie o wysokości: 60-70 cm

I od okapu do zlewozmywaka te szafki będą krótsze tzn. takie na linii z okapem ( a on musi być chyba na wysok. 80 cm, żeby nie zahaczać w niego głową).

Więc albo na całej ścianie szafki górne krótkie według wymiarów okapu, albo te 2 po bokach dłuższe, żeby mieć więcej szafek na kubki, talerzyki itp.

Ale jak je ustawić szerokością? I co z bocznymi górnymi po prawej stronie? Mają być, czy nie?

Tu nastąpiło poszatkowanie...zwłaszcza mojego gotującego się mózgu ;-).

Będę wdzięczna wszystkim za każdą podpowiedź...

Edytowane przez joliska
uporządkowałam posty i zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, kamień spadł mi z serca :)

 

Szafki górne obok okapu: przesunęłabym w prawo, tak żeby okap miał symetryczny luz po bokach; czyli wiszące szafki zaczynają się nad zlewozmywakiem.

Nie rozumiem w Twoim opisie luzu między szafkami... Masz wizualizacje niskiej zabudowy podokiennej? Nie wiem, gdzie są te wyboldowane szafki/miejsca:

 

ma być tak szafki dolne:

od lewej:

szafka z szufladami: 80 cm

szafka z szufladami: 60 cm

szafka z szufladami: 80 cm(na sztućce-bo blisko kuchenki)

szafka: 20 cm

na środku:

szafka(ta w rogu) 60 cm

szafka 20 cm (te 3 szafki 20-60-20-mają dać mi otwierane dojście łamanym otwieraniem, do tej narożnej dolnej szafki)

kuchenka 60 cm z okapem 60 cm podszafkowym

szafka z szufladami40 cm (na przyprawy) (jako blat pomiędzy kuchenką i zlewem)

zlew 80-100 cm z szafką 60cm (ociekacz zachodzi na zmywarkę)

zmywarka 60 cm

10 cm luzu (żeby ławo otwierały się drzwi zmywarki)

i znów róg 60 cm

i po prawej:

szafka z szufladami 60 cm

lodówka

szafka 30 cm na wysokość lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też układam swoją kuchnię i oczywiście mam 100 problemów i pytań.

Zestawiłam układ mebli korzystając z programu na stronie Ikei, ale nie mam pojęcia jak Wam je pokazać tu na forum.

Czy w ogóle jest taka możliwość? Orientuje się ktoś?

 

Ok, przejrzałam forum, widzę,że dziewczyny wklejały projekty ze strony Ikei - czyli można.

Tylko proszę, podpowiedzcie jak to zrobić, w tym temacie jestem zielona :-(

 

hej ja robiłam print screena do painta, potem w photoscape kadrowałam i wklejałam fotki :)

 

Frelka dzieki za pomoc. W sumie nie chcialam wysokiej zabudowy na całej scianie, ale mężowi spodobał sie ten pomysł. Jedynie troche nie widzi mi sie kuchenka od razu obok zlewu. Wygodne jest takie rozwiązanie?

Teraz w kuchni, mam kuchenke zaraz przy scianie, ale tez nie jest to dobre, bo ciagle ściane musze myć, bo zachlapana tłuszczem czy sosami ;)

 

Elfir blat bedzie na tradycyjnej wysokości 85 cm, bo jestem bardzo niska - 151 cm 8-) - kurdupel rzec można :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, kamień spadł mi z serca :)

 

Szafki górne obok okapu: przesunęłabym w prawo, tak żeby okap miał symetryczny luz po bokach; czyli wiszące szafki zaczynają się nad zlewozmywakiem.

Nie rozumiem w Twoim opisie luzu między szafkami... Masz wizualizacje niskiej zabudowy podokiennej? Nie wiem, gdzie są te wyboldowane szafki/miejsca:

 

Hej, dziękuję, że pomagasz mi w twórczym myśleniu :-).

Jestem w trakcie pakowania i jednoczesnego budowania(markety budowlane śnią mi się po nocach), więc wszelka pomoc przydatna.

Spróbuję wytłumaczyć, o co chodzi z tymi szafkami:

te dwie szafki 20 cm pomiędzy lewą dolną narożną szafką to takie łamane drzwi 20 i 20 które otwierają tę szafkę 60 cm i dają dojście do jej wnętrza (tej narożnej dolnej obok okna)-to opcja zamiast wysuwanego cargo. Chciałam jakoś wykorzystać tę szafę, a teraz w wynajmowanym mieszkaniu mam takie rozwiązanie i jest całkiem ok.

 

Co do okapu: czy dobrze zrozumiałam: lepiej nie dawać szafki z jego lewej strony? pytam o tę ścianę z kuchenką i zlewozmywakiem: sama ściana, potem okap, potem szafki i znów pusta ściana?

A jak to potem połączyć z prawą ścianą(tą z lodówką)? Górą nie dać szafek tylko ściana i dopiero słupek: lodówka, cargo, spiżarnia?

Zmniejsza mi to znacznie ilość szafek, co przy 5-u osobach robi różnicę, ale próbuję wszelkich podpowiedzi, więc i tę zmianę biorę pod uwagę:

czyli okap podszafkowy-wysuwany(ten na rysunku to była wstępna propozycja, którą zamieniłam na okap podszafkowy, żeby był ładny, prosty ciąg szafek górnych), będący na wysokości 75-80 cm od blatu proponujesz dać osobno, jako odrębną szafkę? potem zrobić te 40 cm wolnego pomiędzy kuchenką i zlewem(tzn. nad nimi) i dopiero nad samym zlewem dać kolejne szafki? Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam...trudno tak to sobie nawzajem wytłumaczyć bez wizualizacji :-), ale i tak dzięki serdeczne, że próbujesz.

Za kilka dni znajoma pomoże mi zrobić wizualizację na konkretnych wymiarach, to łatwiej będzie o wzajemne zrozumienie.

Teraz ten luz między szafkami...

chodziło mi o to, że daję te górne szafki w ciągu szafek: od ściany do ściany(tej bez okna: 3.70 cm) i potem prawą stroną aż do lodówki, wiadomo-z lewej jest okno, więc będzie tylko dolny szereg szafek aż do okna tarasu(na tej ścianie są 2 okna: kuchenne i wyjście na taras).

Czyli tak od lewej górnej: szafka wielkości 70 cm(odległość od blatu 60 cm)-szafka okapu(wysok. od blatu:75-80 cm a górą na równi z tą poprzednią), kolejna szafka(lub szafki) też na wysokości okapu-tak, żeby objęły zlewozmywak i dopiero ostatnia szafka, takiej samej wielkości jak ta pierwsza szafka, czyli też dłuższa- znów zniża się na 60 cm od blatu-wówczas to byłaby symetria. Oczywiście wszystkie szafki tej samej wysokości, czyli kończą się górą tak, jak ta pierwsza 70-tka.

To była pierwsza opcja.

Druga opcja obejmowałaby: tę ostatnią szafkę 70-tkę z wysokością 60 cm od blatu pociągnąć w prawo aż do lodówki, żeby był równy ciąg szafek przechodzących w zabudowę lodówki.

Trzecia opcja:

wszystkie szafki dać na wysokości szafki okapu-czyli jakieś 75 cm od blatu-od okna do końca przeciwległej ściany, i na prawo ściana aż do lodówki-bez szafek z prawego boku blatu. Ładnie będzie to wyglądać, ale wszystkie szafki będą dość wysoko od rączek dzieci, a to one odpowiadają w naszym domu za wyciąganie naczyń ze zmywarki :-). Więc te dwie boczne szafki, nad dolnymi narożnymi mogłyby być dłuższe. Nijak nie wiem, którą opcję wybrać.

 

A... te 10 cm luzu: to zapas na to, jak np. jakaś szafka będzie o 1 cm dłuższa, czy zmywarka zabierze nie 60 a 61 cm itp. -po prostu taka" zaślepka", nie wykorzystana-tylko front.

Natomiast ta za lodówką: to w słupku takie cargo całe wysuwane, w środku półki na cukier, kartony itp.

A ta szafka pomiędzy kuchenką a zlewozmywakiem to zwykła szafka, która daje blat oddzielający kuchenkę od zlewu, żeby mieć kawałek blatu do np. szybkiego pokrojenia jarzynki, żeby nie biegać z tym pod okno, czy do odstawienia garnka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meggi,

. To, co jest teraz, ale dosunięte do ściany z prawej - nie tracisz żadnej szafki :) ściana z okapem: pusto - okap - pusto - szafka - szafka - szafka

Już rozumiem te luzy...

 

A masz na myśli okap, który widnieje na wizualizacji, czy zabudowany w szafce?

Na wizualizacji jest okap, który był początkowo w planach, w końcu stanęło na pochłaniaczu schowanym w szafce. Stąd mój pomysł na tę ścianę z okapem z równym rządkiem szafek (w jednej z nich okap).

 

I stąd moje zapytanie:

1) czy taka szafka(okap) samotnie wisząca będzie się dobrze komponować?

2) a czy przy twoim rozwiązaniu zachować tylko wersję:

ściana z okapem (szafkowym): pusto - okap - pusto - szafka - szafka - szafka

czy zbudować górnymi szafkami również prawy bok kuchni(z połączeniem z lodówką?) czyli:

ściana z lodówką: górna szafka-lodówka-cargo-szafa. Takie odwrócone L z szafek górnych na dwóch ścianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz...

 

Skoro okap w szafce, to oczywiście bez przerw :) Zabudowa ściany z okapem: ciągła, ale bez L stronę lodówki.

 

Dzięki serdeczne :-). Też tak wydaje mi się najlepiej.

Natomiast co zrobić z dolnymi szafkami?

1) zakończyć je tak, jak te górne a po prawej stronie zostawić ścianę bez szafek aż do słupka (z lodówką)?

2) czy dać te dolne boczne także?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wersja II, tu od lewej wstawiłam lodówkę w zabudowie, to ustawienie pozwoliło mi wstawić piekarnik do słupka po prawej. Zyskałam więcej półek, ale lodówka zastawia mi widok z aneksu jadalnego do kuchni i zrobiła się z niej okropna ścianka.

Z założenia jadalnia ma przynależeć do kuchni ( jako całość ) aniżeli do salonu. A lodówka odcina mi kuchnię od aneksu jadalnego. Co o tym sądzicie?

Acha - i zlew ma być na lewej szafce pod oknem ( program nie chciał przyjąc na ten typ szafki )

kuchnia wersja 2.jpg

kuchnia wersja 2.1..jpg

kuchnia wersja 2.2..jpg

kuchnia wersja 2.3..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...