Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@gahan

a widzisz, jak tak czytałam komin, to sobie myślałam komin czyli okap i tak myślę... myślę... jak oni do kurki anielki chcą obudować okap?!... no dobra, nie moje małpy, nie mój cyrk, architektem w końcu nie jestem. a teraz wszystko jasne :)

jestem zdecydowanie ZA cegłą. ilością faktur bym się tak mocno nie przejmowała, bo komin de facto nie jest ani w kuchni, ani w jadalni (w sensie fizycznie owszem, ale jest pośrodku a nie w którymś z tych pomieszczeń). jeśli tylko obłożenie cegłą nie zabierze to za dużo miejsca, uważam, że będzie wyglądało bosko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

duś :-):-):-)

uśmiecham się do monitora całą gębą :-)

mnie nie przyszedł do głowy okap, a tobie prawdziwy komin

i jeszcze tak ładnie dyplomatycznie ustosunkowałaś się do mojego wcześniejszego posta,że niby jesteś "mały żuczek"...

trzeba było prosto z mostu :, -)

ha, ha, ha tośmy się dogadały :-)

ale cieszę się,że jesteś ZA moim pomysłem, dziekuję za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie: szary pomiędzy szafkami, a wysoką zabudowę zrobiłabym całą białą - pod warunkiem, że chcecie lodowkę do zabudowy.

Światełko z reguły robi się w ten sposób, że się z przodu szafki montuje się białą (jeśli szafki górne są białe) listewkę i ona osłania jarzenówki.

 

Proponuję wymieniać się NA BIEŻĄCO informacjami o frontach kuchennych, bo też zaczynam zaczynam ten etap i mam dokładnie idealnie taki zestaw kolorystyczny

W końcu kuchnia musi pasować do mojej wymarzonej podłogi z orzecha

A wcale nie tak dużo firm ma fornir orzechowy

 

Balbina - dzieki!

Ja mam w jadalni i salonie orzechowe meble i do tego chce dopasować kuchnię. Zresztą orzech bardzo mi się podoba :)

 

Co do oświetlenia podszafkowego.

Myślałam o takiej listewce jak mówisz, ale planuję okap podszafkowy i nie wiem czy to się da dopasować jakoś tak, żeby nie było zębu czyli listewka-przerwa na okap-listewka. Czyli przy okapie wtedy tez listewkę zamontować?

 

Lodówka będzie do zabudowy, więc nie ma problemu.

Ja sie boję ruszyć temat kuchni ze stolarzami. Wiem, że to fortunę bedzie kosztować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o odległości miedzy wyspą a szafkami to mierzyliśmy wiele razy i taka odległość jest w sam raz. Byłam u koleżanki, która ma wyspę i odległość 90cm jest więcej niż wystarczająca. My miedzy zlewem a płytą mamy ponad 100cm. Jeśłi dalibyśmy więcej to jak dla nas byłoby to już za daleko. A zbyt duża odległość też jest męcząca, gdyż pomiedzy dwoma blatami roboczymi robi się dwa kroki.

 

Odnośnie wykuszu to nigdy nie planowałam tam blatu. Raczej chciałam stolik pod oknem. Jednak bardziej funkcjonalnie jest gdy stół połączony jest z wyspą.

 

Ka_EM, Jesli jesteś przekonana co do wymiarów to ok.

Ale mi też sie wydaje to mało. tzn 90cm między wyspą a szafkami (pod warunkiem ze od tej strony wyspa nie ma otwieranej szafki/szuflady) jest ok.

ale między wyspą a zlewem IMO powinno być minimum 115-120cm.

Mieszkałam w 2 mieszkaniach z wyspami i mniej jest niepraktycznie, bo np. 2 osoby nie są w stanie swobodnie otworzyć jednocześnie szafki przy zlewie i szafki pod płytą.

O ile pamietam z pogadanek z jednym studiem kuchennym to zasada jest taka, po otwarciu maksymalnym szafek/szuflad naprzeciwko siebie, nie powinny się styknąć.

 

Po zerknięciu na rzut też bardziej bym sdię przychylała do pomysleniu o blacie przy wykuszu, a wtedy stolik może na środek.

Edytowane przez sheenaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images43.fotosik.pl/984/551b04d7319a14e2med.jpg

http://images50.fotosik.pl/994/19fa09ca75207b99med.jpg

 

Powyżej projekty mojej malutkiej kuchenki w bloku. Podpowiedzcie czy coś zmienić czy jest ok? Na projekcie rzeczywisty jest tylko układ mebli, natomiast ściany są szare, fronty będą białe lakierowane, blat dębowy, płytki na podłodze bardzo jasny crem (prawie, że białe). Jeżeli zdecyduje się na projekt z okapem tym bardziej widocznym to planuje taki: http://www.skapiec.pl/img/1436437-303-1-amica-okc-531-s.html. Fajny czy nie bardzo? Mój główny dylemat to na który projekt się zdecydować i te otwarte półki. W studio kuchennym twierdzą, że nie da się w tym, miejscu przeciągnąć szafki. Napiszcie co myślicie

 

Aha zapomniałąm dodać, że nad kuchenką jest biała mozaika, zlew będzie ceramiczny

Edytowane przez bluezee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluezee,

1. bez otwartych półek, lepiej będzie wyglądała tylko zamknięta zabudowa górna

2. czy musisz mieć okap? Przy takiej powierzchni kuchni szkoda każdej szafki - możesz otwierać okno podczas gotowania. Jeśli okap musi być, to wybierz teleskopowy szafkowy i zamknij go w jednej dolnej szafce (vide moja kuchnia)

3. nieładnie wygląda i jest nieergonomiczny podział szafki szufladowej - lepiej 1 płytka + 2 głębokie

4. kuchenka będzie zabudowana mam nadzieję?

5. czy podłoga już jest ułożona w karo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluezee, w większości zgadzam się z Joliską. Ja bym zrezygnowała jeszcze z tych otwartych półeczek na końcu i robiła cały zamknięty ciąg. Szczególnie, że będą się mocno kurzyć, jak są blisko okna. Co do kuchenki - co do zasady nie mam nic przeciwko takim łącznym rozwiązaniom, ale w Twoim przypadku zrobienie płyty i piekarnika nadałoby lekkości kuchni. Teraz widać mocny podział szafek i kuchenki. W mailu pytałaś o uchwyty - zrobiłabym takie ukryte w szafce. Nakręcone na szafki też je przytłumią. A w ogóle, to przejrzyj katalog kuchni Ikei. Są tam często ciekawe pomysły na małe kuchnie. Napisz jeszcze gdzie są ściany - czy lodówka stoi w kącie czy to przestrzeń otwarta, podobnie z tymi szafkami koło kuchenki. Najlepiej jakbyś jakiś rzut wrzuciła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea dzięki za uwagi. Odnośnie rozplanowania kuchni wrzucam plan z wymiarami.

 

http://images37.fotosik.pl/940/534026ad9cbc5161med.jpg

 

Jeśli chodzi o odległości miedzy wyspą a szafkami to mierzyliśmy wiele razy i taka odległość jest w sam raz. Byłam u koleżanki, która ma wyspę i odległość 90cm jest więcej niż wystarczająca. My miedzy zlewem a płytą mamy ponad 100cm. Jeśłi dalibyśmy więcej to jak dla nas byłoby to już za daleko. A zbyt duża odległość też jest męcząca, gdyż pomiedzy dwoma blatami roboczymi robi się dwa kroki.

 

Odnośnie wykuszu to nigdy nie planowałam tam blatu. Raczej chciałam stolik pod oknem. Jednak bardziej funkcjonalnie jest gdy stół połączony jest z wyspą.

 

Odnośnie dużej wyspy to nie chciałam by stół był na jednym poziomie z wyspą. Przy małych dzieciach wydaje mi się to niepraktyczne - takie wysokie krzesła. A nie chcę by z każdym posiłkiem latało się do jadalni.

 

Balbina200 nie mam jeszcze wycenionego panelu. Kuchnię będzie nam robił stolarz. Wycenę mam dostać na dniach ale za same szafki liczymy w okolicach 25tys. Blat na pewno bedziemy robić laminowany - inny wychodzi strasznie drogo a na to, że będzie wytrzymały nikt am nie da gwarancji - wiem, ze każda ryska bedzie mnie wurzać, tym bardziej na blecie za 8k. DLatego wolimy wziąść tani i w razie czego za kilka lat go sobie wymienić.

 

 

Ka-em, na rzucie wygląda znacznie lepiej. Niemniej przychylam się do tego, co napisała Sheenaz. Teraz mam 125 cm między stołem i szafkami z płytą i zlewem. Odległość jest ok i na węższą nie zdecydowałabym się. Jednak wszystko zależy od przyzwyczajeń i sposobu funkcjonowania domowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluezee,

1. bez otwartych półek, lepiej będzie wyglądała tylko zamknięta zabudowa górna

2. czy musisz mieć okap? Przy takiej powierzchni kuchni szkoda każdej szafki - możesz otwierać okno podczas gotowania. Jeśli okap musi być, to wybierz teleskopowy szafkowy i zamknij go w jednej dolnej szafce (vide moja kuchnia)

3. nieładnie wygląda i jest nieergonomiczny podział szafki szufladowej - lepiej 1 płytka + 2 głębokie

4. kuchenka będzie zabudowana mam nadzieję?

5. czy podłoga już jest ułożona w karo?

 

Dziękuje za odpowiedź dziewczyny:) Niestety kuchnia jest wolnostojąca i nie jest pod zabudowę:(Musieliśmy ją kupić jeszcze przed remontem. Co proponujecie? Aby odzielić płytę od piekarnika czy razem w jednym ciągu, ale pod zabudowę? Napisze więcej o kuchni jak będe w domu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale twoja sytuacja jest inna - masz wiele szuflad.

 

jak masz jedną szafke z szufladami, to talerze trzymasz gdzie indziej.

 

Ja w tej jednej szafce mam 1 szuflada: sztućce, 2 - wałki, łopatki, nabierki, 3 - otwieracze, zapałki, folie, itp. luźne duperele i dopiero na dolnej, głębokiej albo ziemniaki/cebule, albo miski/durszlaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joliska,

 

1. W tym punkcie się z toba zgadzam tylko nie mam pomysłu czym zastąpić te otwarte półki. jak je usunę całkowicie z projektu to zostanie wolna luka. Po usunięciu półek, jak przeciągne tam szafki to wejdą one na okno (szafki wiszace mają 35cm głębokości a ta ścianka przy oknie ma 20cm). Te półeczki to było takie płynne przejście między tymi szafkami a tą ścianka przy oknie.

2.Meble bedą miały lakierowane fronty, kuchenke mamy gazową. Czy brak okapu jest w tej sytuacji możliwy i czy płomień nie zaszkodzi lakierom? Napewno jedno z drugim nie koliduje,ale w przypadku powieszenia szafek wiszących w odpowiedniej odległosci od kuchenki. Szafki nie mogą być za wysoko bo będzie ciężko do nich sięgać.

3. Tu się z tobą w 100% zgadzam

4.Nad tym się jeszcze zastanawiamy. Może uda nam się sprzedać na allegro tą co mamy i kupić płytę i piekarnik pod zabudowę, ale tak jak pisałąm wcześniej płyta i tak by była gazowa.

5. Kafle sa w karo,ale to nam nie przeszkadza.

 

Spirea,

Przy lodówce jest od razu ściana a ściana równoległa do tej z oknem też zaczyna się na wysokości mebli. Podłoga idealnie odzwierciedla kształt kuchni. Wejscie jest na wprost lodówki. Kuchnia nie jest łaczona z salonem.

 

Podpoowiedzcie dziewczyny co mogę jeszcze zmodyfikować aby było ładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluezee,

1. niczym - po prostu ich nie rób

2. zrób zatem okap podszafkowy teleskopowy (mam taki i wystarczy, a na nim normalna szafka)

3. :)

4. dobry pomysł - zdecydowanie podniesie walory kuchni, a za kilka lat i tak pewnie chciałabyś ją wymienić, a wtedy dojdą koszty wymiany blatu...

5. ale nie pasują do nowoczesnej lakierowanej kuchni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie pasują do nowoczesnej lakierowanej kuchni? Bo u mnie kuchnia tez ma byc biała, lakierowana na wysoki połysk z blatem

http://www.lupus.eu/uploaded/news_GalleryFiles/file_11960695_3814.pdf lub http://www.lupus.eu/uploaded/news_GalleryFiles/file_11960695_m022.pdf

a do tego planowaliśmy płytki http://www.paradyz.com.pl/GetFile/20910 i terraz pytanie:

ułożone w caro czy prosto? wiem ze fuga ma byc jak najmniejsza :)

Edytowane przez Aylin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładac płytki to szczerze mówiąc nie wiedziałam, że jest przekonanie, że karo nie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Byłam pewna,że to obojętne w jaki spoosób kładzie się płytki. Niektórzy są zmuszeni do kładzenia płytek w karo jeżeli jest dużo nierówności.U nas to przyczyniło się do podjęcia takiej decyzji. Ktoś z Was ma nowoczesne wnętrza i płytki w karo? Aż tak źle to wygląda? Moje płytki sa prawie,że białe więc nie rzuca sie w oczy to karo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluezee, skoro płytki już są ułożone, nie ma o czym mówić ;) Fugi też są prawie białe?

 

Aylin, płytki już kupione? Te smugi wyglądają...niespecjalnie... W takiej aranżacji się bronią - ale duże, położone klasycznie - bo jest nawiązanie do szarości:

 

http://www.tutorius.net/wp-content/uploads/2009/11/Black-and-white-kitchen-design-ideas-by-Ernestomeda2-560x420.jpg

 

Planowany przez Was blat kwiecisty pogryzie się ze smugami, a smugi na blacie i na podłodze to (moim zdaniem) już za dużo... Do tych blatów gładka podłoga będzie wyglądała najładniej - i blat będzie ozdobą, nie musząc rywalizować o palmę pierwszeństwa z podłogą :yes:

 

Karo może wyglądać ciekawie, ale musi pasować do reszty elementów, np.:

http://smallburst.files.wordpress.com/2009/05/eric_roth_kitchen_white_traditional_cabinets_check_checkered_tile_floor_black_granite_countertops_lantern_pendant_light_chandelier_farmhouse_table.jpg

 

http://4.bp.blogspot.com/_6RuB-MyU_O4/STOQtFsWnGI/AAAAAAAADio/x35HK_0lzhg/s400/After+-+Kitchen+sink+view+eat+in+bar+black+granite+counter+white+cabinets+stainless+appliances+glass+upper+cabinets+plaid+tile+stone+floor+windmill+pattern+grey+gray+glass+double+sink.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...