Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za Wasze opinie. Jeśli chodzi o okap to raczej skłaniałabym się ku czarnemu Mirrorowi ale sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Wybór stylistyki kuchni pociągnie za sobą dalszy wystrój wszystkich wnętrz. Myślę natomiast, że robiąc sobie nawet nowoczesną kuchnię ale białą z elementami drewnopodobnymi dalszy wystrój nawet gdyby był w stylu klasycznym - umiarkowanym będzie pasowało, zwłaszcza jeśli nawiąże kolorystyką drewna.

 

aha i jeszcze pytanie do Joliska ........... podziel się swoimi "ale" po to zaczęłam ten wątek aby poczytać co inni mają do powiedzenia w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie przygladam tej dyskusji bo jestem własnie na etapie urzadzania mieszkania i zastanawia mnie jedno dlaczego wiekszosc ludzi boi sie kuchni w stylu angielskim, idąc w styl nowoczesny idziemy na łatwizne nie sadzicie - mnie osobiscie bardzo przypadla do gustu kuchnia własnie w tym stylu i to nie prawda ze jesli kuchnia rustykalna to juz nic nie mozna z nia polaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kuchnia w stylu prowansalskim ma za dużo zakamarków do pucowania. Podoba mi się, ale nie chciałabym mieć takiej u siebie. Poza tym nikt nie mówi, że nic się nie da z nią połączyć, tylko że taka kuchnia determinuje styl pozostałej części domu. No chyba, że ktoś lubi w każdym pomieszczeniu inny styl ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta to pytanie raczej do wątku o wizualizacjach, ale jeśli już tu jesteś, to ja bym była za wersją "nowoczesną" ze względów praktycznych - mniej otwartych półek, zakamarków. Rozumiem, że w tej nowoczesnej wersji piekarnik i lodówka jest naprzeciw zabudowy?

Nie wiem w jakim stylu jest/będzie urządzona pozostała część domu - od tego również zależy Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie przygladam tej dyskusji bo jestem własnie na etapie urzadzania mieszkania i zastanawia mnie jedno dlaczego wiekszosc ludzi boi sie kuchni w stylu angielskim, idąc w styl nowoczesny idziemy na łatwizne nie sadzicie - mnie osobiscie bardzo przypadla do gustu kuchnia własnie w tym stylu i to nie prawda ze jesli kuchnia rustykalna to juz nic nie mozna z nia polaczyc

Nowoczesna kuchnia to też wyzwanie. Na frontach lakierowanych pięknie widać palce, nowoczesny sprzęt ze stali jest masakryczny w utrzymaniu czystości. Trzeba też bardzo uważać żeby nie przedobrzyć z pierdółkami typu przyprawniki, jakieś pudełeczka na sól, cukier itp. doniczki z ziołami itd bo to co w nadmiarze w kuchni prowansalskiej ujdzie w kuchni nowoczesnej zabije jej styl.

Nie zgadzam się więc z tym że kuchnia nowoczesna to pójście na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze pytanie do Joliska ........... podziel się swoimi "ale" po to zaczęłam ten wątek aby poczytać co inni mają do powiedzenia w tej kwestii

 

Pytałaś, który bardziej nam się podoba :)

 

Moje ale dotyczą: stolików, krzeseł i lampy w tradycyjnej kuchni - nie pasują i bardzo psują całość :yes:

 

I serdeczna prośba: nie wklejaj tych wizualizacji w wątku z gotowymi kuchniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałaś, który bardziej nam się podoba :)

 

Moje ale dotyczą: stolików, krzeseł i lampy w tradycyjnej kuchni - nie pasują i bardzo psują całość :yes:

 

I serdeczna prośba: nie wklejaj tych wizualizacji w wątku z gotowymi kuchniami...

 

Moje pytanie dotyczyło zabudowy meblowej a nie krzeseł, stolika czy lampy. Naturalnym jest, że te elementy dobiera się tak aby do siebie pasowały. Zdjęcia, które wkleiłam to projekty na etapie omawiania i przed doborem wszelkich szczegółów, na które z pewnością przyjdzie czas. Temat przewodni to "Projekt kuchni - wizualizacje" a nie "gotowe kuchnie" więc wkleiłam. Nie myślałam, że kogoś to zirytuje. Jeśli Cię denerwują moje wpisy to po prostu na nie, nie odpowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesna kuchnia to też wyzwanie. Na frontach lakierowanych pięknie widać palce, nowoczesny sprzęt ze stali jest masakryczny w utrzymaniu czystości. Trzeba też bardzo uważać żeby nie przedobrzyć z pierdółkami typu przyprawniki, jakieś pudełeczka na sól, cukier itp. doniczki z ziołami itd bo to co w nadmiarze w kuchni prowansalskiej ujdzie w kuchni nowoczesnej zabije jej styl.

Nie zgadzam się więc z tym że kuchnia nowoczesna to pójście na łatwiznę.

 

zgadzam sie ale nie skupiajmy sie tylko w doradzaniu kuchnia angielska be a tylko nowoczesna bo gdzie nie spojrzec to tylko nowoczesne

 

Pytałaś, który bardziej nam się podoba :)

 

Moje ale dotyczą: stolików, krzeseł i lampy w tradycyjnej kuchni - nie pasują i bardzo psują całość :yes:

 

I serdeczna prośba: nie wklejaj tych wizualizacji w wątku z gotowymi kuchniami...

 

TAK CZYTAM I PRZEPRASZAM ŻE SIE WTRACE A GDZIE TU JEST NAPISANE ZE TU SA TYLKO "GOTOWE KUCHNIE" BO JAKOS TEGO NIE WIDAC ???

TEMAT BRZMI JASNO: PROJEKT KUCHNI - WIZUALIZACJE :goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko,

1. nie krzycz na mnie

2. mój post, co już wyjaśniłam, NIE odnosi się do tego wątku, ale do wątku "Pochwalcie się kuchniami" w dziale Wnętrza, gdzie zostały zamieszczone dwukrotnie te wizualki.

 

Będę niezmiernie wdzięczna za czytanie ze zrozumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na stronie nie ma instrukcji?

U mnie jest ten kłopot ze będzie rekuperacja, a wtedy chciałbym podłączyć okap do reku, i on musi być cały czas otwarty :(

 

Weszłam na stronę Ciarko... i wyleczyłam się z okapu diamond. Po pierwsze na filmie widac,że gdy się go otworzy to nie widac nic w garnku, bo (to po drugie) jest on bardzo długi. Zdaje się,że 125 cm co przy standardowej wysokości 2.6 m wychodzi za nisko. Wygodniejszy wydaje się okap,który się nie otwiera np.Vertica I z taką szczeliną. Ciekawe czy dobrze ciągnie. Może ktoś go widział na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ale nie skupiajmy sie tylko w doradzaniu kuchnia angielska be a tylko nowoczesna bo gdzie nie spojrzec to tylko nowoczesne

Ależ ja nie uważam że kuchnia angielska jest be. Wydaje mi się że wszędzie są nowoczesne bo taka teraz moda. Poza tym na pewnie dużo osób ma kuchnie w stylu angielskim tylko akurat tu nie zaglądają albo się z tym nie obnoszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska - podziwiam odwagę "świeżynek" z 5 czy 6 postami krzyczącymi na administratora zwracającego im uwagę ;)

 

Jesli zas chodzi o kuchnie stylowe - one wymagają odpowiedniej aranżacji wnętrza, najczęściej połączonego z salonem. O ile kuchnia stanowi pewną stylistyczną całość, o tyle trudno już o łatwy dobór odpowiednich mebli do pozostałej częsci otwartego wnętrza przez osobę nie mająca wiele wspólnego z urządzaniem wnętrz. Wówczas łatwo o karykaturę.

 

Mnie sie bardzo podobają takie kuchnie (i wnętrza) stylowe, ale jestem za leniwa. Dla mnie sprzątniecie powinno kończyć sie na przetarciu szmatką płaskiego frontu mebla. Bez żadnych żłobień, kratek (prowansalski styl), szybek, kolumienek.

Dlatego styl nowoczesny w stronę minimalizmu mi pasuje, ale bez nowoczesnego chłodu.

Oczywiście jako leń, nie zdecyduję się na lakier, ale na fornir/okleinę drewnianą, na której o wiele mniej widać zacieki, smugi i paluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...