Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

magsawa, chodzi Ci o zabudowę, tzn meble w tej wnęce? Jeśli o to chodzi, to ja bym zrobiła tak, jak jest na wizualizacjach, czyli szarą, tak jak barek.

Brąz bez sensu, bo byłby to trzeci kolor w tej kuchni.

A w ogóle to bardzo ciekawe wnętrze się zapowiada. Jedyne, co mi średnio leży to ten kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w tej wizualizacji nie dodalam że podłoga w salonie bedzie ciemna i będzie barek pomiedzy salonem a kuchnią, całościowy ze ścianą i wyższym blatem tak na wysokość 130 cm, i też myślałam aby barek od strony salonu była szyba mleczna obawiam się że jak zrobie biały lub w kolorze to wyjdzie taka duża "szafa"?? dla mnie też fajny ten szary, tylko że nie ma takiego frontu w tych próbkach co ma mój wykonawca kuchni, bo ma szary ale jednolity a ja chciałam w takie paseczki jak na wiz. i dlatego zastanawiam sie nad innym kolorem?
Witam, prosze o pomoc, a dokładnie jak mówicie w kuchni lepiej zrobic cała zabudowe koloru szarego i wtedy pasowało by do salonu bo tam ma byc szary kamień na dwoch scianach czy wneke w brazie i wtedy dopasowane by było do salonu do szafek pod telewizor????co Wy na to?bo ogólnie szafki w kuchni dolne białe na wysoki połysk ale nie wiem jak z tą wnęka a tam będzie lodówka, piekarnik i mikroflówka. czekam na pomysły:)
Edytowane przez magsawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saly, osobiscie nie jestem fanka zlewozmywaka przy oknie. Głownie z dwóch powodów. 1) to utrudniona mozliwosc otwierenia okna przez wystajacy kran, choc wiem ze sa juz takie specjalnie składane, ktore niedokonca mi sie podobaja... 2) przez swietło! Oczywście w dzien masz go duzo ale bardzo czesto naczynia zmywasz i wieczorem czy tylko przemywasz przed zmywarka. Na ogół jest jakieś głowne swiatlo w kuchni umieszczone w "centrum" wiec cala swoja osoba zaslaniasz je sobie. Trzeba miec na serio dobrze oswietlana ta przestrzeń przy zlewozmywaku by moc w pelni z niego korzystać bez stresu. Mnie strasznie irytuja miejsca niedostatecznie oswietlone. Przemysl dobrze wiec oswietlenie tam, jesli zdecydujesz sie na zlew przy oknie

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saly, osobiscie nie jestem fanka zlewozmywaka przy oknie. Głownie z dwóch powodów. 1) to utrudniona mozliwosc otwierenia okna przez wystajacy kran, choc wiem ze sa juz takie specjalnie składane, ktore niedokonca mi sie podobaja... 2) przez swietło! Oczywście w dzien masz go duzo ale bardzo czesto naczynia zmywasz i wieczorem czy tylko przemywasz przed zmywarka. Na ogół jest jakieś głowne swiatlo w kuchni umieszczone w "centrum" wiec cala swoja osoba zaslaniasz je sobie. Trzeba miec na serio dobrze oswietlana ta przestrzeń przy zlewozmywaku by moc w pelni z niego korzystać bez stresu. Mnie strasznie irytuja miejsca niedostatecznie oswietlone. Przemysl dobrze wiec oswietlenie tam, jesli zdecydujesz sie na zlew przy oknie

 

Pozdro:)

Dziękuję bardzo za cenne uwagi

Zlew już postanowiony ze będzie przy oknie bo ja mam 4 w sumie w kuchni okna.....i nie dało rady inaczej

Ale co do oświetlenia wezmę sobie do serca

Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarkę planuję przy przejściu do garażu. A gdyby miała być przy kuchni, to gdzie byś ją umieściła?

Rzut kuchni z wymiarami.

http://img810.imageshack.us/img810/4069/rzutkuchni.jpg

Kombinowałam już chyba każde możliwe ustawienie w tej kuchni i żadne do końca mi nie odpowiada. Kilka sensowniejszych wg mnie

http://img694.imageshack.us/img694/7738/rzutkuchni1.th.jpg http://img31.imageshack.us/img31/9900/rzutkuchni2.th.jpg http://img192.imageshack.us/img192/7615/rzutkuchni3.th.jpg

Może macie jeszcze jakaś propozycję?

Można przesuwać lub/i zmniejszać/zwiększać okna (projekt jeszcze u architekta), ale 3 rzeczy się zmienić nie mogą:

1. okno od frontu (to na dole na rzucie), bo chcę mieć widok na przód działki - można zmienić jego wielkość

2. wyjście na taras

3. ściana oddzielająca kuchnię od jadalni (jest w niej słup podtrzymujący strop)

 

Ze sprzętów w wysokiej zabudowie chce mieć:

lodówkę i zamrażarkę (osobno), mikrofale, piekarnik, kawiarkę, i jeśli się da to zmywarkę ( w sumie min. 4 słupki)

Wcale lub jak najmniej szafek wiszących, zero otwartych półek. W narożniku, przy połączeniu, niskiej i wysokiej zabudowy może być roleta.

 

O nas: Jesteśmy młodymi ludźmi, spodziewamy się drugiego dziecka i chcemy mieć w kuchni miejsce do zjedzenia posiłku. Lubimy wspólnie gotować, a ja ostatnio odkrywam w sobie zamiłowanie do pieczenia.

 

Będę wdzięczna za każdą sugestię.

 

Karolakr rozważałaś już wybór konkretnego sprzętu ? bo np. Siemens ma piekarnik z funkcją mikrofali (odpada kolejny sprzęt ) fajna sprawa, osobna zamrażarka i lodówka w zabudowie, mam taki jestem zadowolona. Co do układu tej kuchni, to przy rodzinie 2+2, u mnie 2+3 :) stół jest potrzebny bez dwóch zdań, czy zrobisz go z wyspą, czy gdzie indziej musi być. Szafki wiszące, nie koniecznie. Zamiast rolety, też można znaleźć inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

Ja również proszę o uwagi i sugestie związane z moim projektem. Jestem dopiero na początku budowy, wieć mam duze pole manewru.

Wymiary kuchni to 3,3 m (ta z oknem) na 3,2.

Uwagi:

1. nie wiem dlaczego szafka narożna nie chciała się całkiem zamknąc ;)

2. na obrazku widac połowe okna, w rzeczywistosci jest dwuczęściowe 1,4 na 1,4.

3. wklejam rzut gdzie okap jest podszafkowy, ale nie ukrywam ze wolałabym kominowy. tylko czy wtedy szafki wiszace mogą do niego przylegac?

4, ociekacz zlewu będzie z drugiej strony. poza tym ten zlew jest większy. ja chcę taki, który ma 64 cm, więc między lodówką a zlewem będzie więcej blatu

5. zmywarka jest zaraz kolo lodówki

6 za szafką pod zlew będzie szafka z szufladami, ale ikea nie posiada takowych w rozmiarze 50 cm

7. drzwi po prawej są wyjsciem do pokoju. te, której obrys widać na pierwszym planie to drzwi do pomieszczenia gosp.

7. fronty będą gładkie w kolorze orzech. jedynie nie wiem czy wiszące tez cos poombinowac? blat natomiast jasny- biały albo biały w ciapki. i tu pytanie czy dobrze na takim będzie wygladał grafitowy zlew czy jednak wybrac stalowy

robiłam jeszcze opcję ze słupkami i szafkami wiszącymi prawie pod sufit, ale wyglądało to trochę ciężko.

 

będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)

 

no i prawie zapomniałam o rzucie ;)

 

http://images38.fotosik.pl/1015/e3a7bbd6b95a7fa3med.jpg

 

widzę,ze coś małe mi to wyszło. popracuję na większym zdjęciem,a tymczasem moze opiszę trochę.

lodówka 60

zmywarka 60

szafka pod zlew 60

szafka z szufladami 50 szafka narozna 90x90

szafka 60 (moze z szfladami?)

szafka z płytą 60 (moze z szufladami?)

szafka z szufladami 40

slupek 60

 

wiszące od lewej 60 (a moze dać 80 do konca sciany?), 60,60, 40

Edytowane przez rutino78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

Ja również proszę o uwagi i sugestie związane z moim projektem. Jestem dopiero na początku budowy, wieć mam duze pole manewru.

Wymiary kuchni to 3,3 m (ta z oknem) na 3,2.

Uwagi:

1. nie wiem dlaczego szafka narożna nie chciała się całkiem zamknąc ;)

2. na obrazku widac połowe okna, w rzeczywistosci jest dwuczęściowe 1,4 na 1,4.

3. wklejam rzut gdzie okap jest podszafkowy, ale nie ukrywam ze wolałabym kominowy. tylko czy wtedy szafki wiszace mogą do niego przylegac?

4, ociekacz zlewu będzie z drugiej strony. poza tym ten zlew jest większy. ja chcę taki, który ma 64 cm, więc między lodówką a zlewem będzie więcej blatu

5. zmywarka jest zaraz kolo lodówki

6 za szafką pod zlew będzie szafka z szufladami, ale ikea nie posiada takowych w rozmiarze 50 cm

7. drzwi po prawej są wyjsciem do pokoju. te, której obrys widać na pierwszym planie to drzwi do pomieszczenia gosp.

7. fronty będą gładkie w kolorze orzech. jedynie nie wiem czy wiszące tez cos poombinowac? blat natomiast jasny- biały albo biały w ciapki. i tu pytanie czy dobrze na takim będzie wygladał grafitowy zlew czy jednak wybrac stalowy

robiłam jeszcze opcję ze słupkami i szafkami wiszącymi prawie pod sufit, ale wyglądało to trochę ciężko.

 

będę wdzięczna za wszelkie uwagi :)

 

no i prawie zapomniałam o rzucie ;)

 

http://images38.fotosik.pl/1015/e3a7bbd6b95a7fa3med.jpg

 

widzę,ze coś małe mi to wyszło. popracuję na większym zdjęciem,a tymczasem moze opiszę trochę.

lodówka 60

zmywarka 60

szafka pod zlew 60

szafka z szufladami 50 szafka narozna 90x90

szafka 60 (moze z szfladami?)

szafka z płytą 60 (moze z szufladami?)

szafka z szufladami 40

slupek 60

 

wiszące od lewej 60 (a moze dać 80 do konca sciany?), 60,60, 40

 

1. okap mozesz miec kominowy - niczemu to nie szkodzi ale jaka bedziecie miec wentylacje ?? reku czy grawitacyjna ?? jak reku - polecam okap teleskopowy z filtrami weglowymi !!

2. szafka narozna - nie myslalas o takiej ze scieta scianka ?? jest wieksza, bardziej funkcionalna a ty masz na nia miejsce :)

3. z czego chcesz blat ?? kamien jakis /granit??/ czy plyte ?

4. co do szuflad - pomysl czy nie dac pod plyte szuflad 90 i obok cargo 30 - nie masz zadnej szafki typu cargo a ponoc sa bardzo przydatne i potrzebne :)

 

 

to tak co mi sie na pierwszy rzut oka nasunelo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okapy kominowe ładniej wyglądaja wolno wiszace, bez szafek.

 

Ja tam jestem zwolennikiem zabudowy do sufitu, zamiast wiszących szafek :)

Czyli tam, gdzie lodówka byłaby kuchenka, potem zlew a pod ścianą zabudowa do sufitu :)

 

elfir w tym ukladzie byloby chyba za malo blatu w stosunku do ilosci szafek !! tak mi sie przynajmniej wydaje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,ze wczoraj nie odpisałam. Tak się skutecznie usypiałam dzieci,ze sama zasnęłam :)

 

Elfir, Rzeczywiscie puste sciany są dwie. Tzn prawie bo na każdej są drzwi.

Od strony słupka z piekarnikiem są drzwi przesuwne 110cm prowadzące do salonu. Na drugiej scianie są drzwi prowadzące do pomieszenia gospodarczego (Widać ich zarys po prawej stronie zdjecia). Chciałam ten kąt zostawić pusty,bo ciagle wahamy się czy nie zrobić stołu dla 4 osób. W salonie blisko kuchni będzie jadalnia, natomiast nie wiem czy nie będzie wygodniej mieć i w kuchni (zwłaszcza ze kuchnia nie jest otwarta). Jeśli zabuduję tę scianę przylegającą do lodówki, to wtedy opcja ze stołem będzie niemozliwa.

Co do szafek pod sufit to nie mam nic przeciwko,ale wtedy chyba górne szafki musiałyby byc jasne, zeby to optycznie lżejsze było, nie?

 

Mea, bedziemy mieć rekuperację. Kominowy wtedy odpada?

Szafkę narożną wolałabym taką jak na rzucie. Mam teraz taką, własnie z karuzelą, i jestem bardzo zadowolona. Trzymam tam garnki itp. Choć teraz jak chcę indukcję i pewnie będzie mnie stac na góra dwa garnki z patelnią, to nie wiem czy mi taka wielka szafka konieczna:D

Blat chcę jakiś ładny laminat. Teraz mam i jest niezniszczalny.

z tym cargo to dobry pomysł. w sumie teraz mam, ale malutki. zrobiony jako "zapchajdziurę", więć srednio mi przydatny.

 

Elfir, mogłabys coś więcej o tym pomysle na półwysep itp? Ty widzisz całą scianę po prawej od okna w słupkach? pod oknem zlew i płyta? a po lewej półwysep? jakby to miało wyglądac? nie będzie mało miejsca między zlewem a piecem? będzie wygodne takie latanie ze wszystkim na ten półwysep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutino co do rekuperatora i kominowego okapu to:

 

chcac dac wyciag z okapu do komina - musisz go zrobic a to juz koszt !!

mozesz puscic rure z okapu w sciane - ale to dziura w scianie wiec nie widze sensu ...

 

no i wypuszczajac powietrze z okapu na zewnatrz w domu robisz podcisnienei i zaciaga ci powietrze wszelkimi szparami a nie na tym rzecz polega !!!

 

a najlepiej wypuscic w kuchnie ale mozesz to zrobic tylko po odfiltrowaniu powietrza wiec musisz dac filtr weglowy i tu najlepiej zastosowac okap podszafkowy z teleskopem :)

 

BRON CIE PANIE JEZU ZEBY Z OKAPU PUSCIC POWIETRZE DO WENTYLACJI ... ZACIAPRASZ WENTYLACJE I BEDZIESZ MIALA KLOPOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutino

przy dużych kombinacjach da się połączyć sprawę wyciągu i reku. oczywiście nie wolno bezpośrednio wprowadzać tłustego powietrza do reku. po przeanalizowaniu całej sprawy zrobiliśmy pochłaniacz. i naprawdę jestem bardzo bardzo zadowolona że nie poszłam w wyciąg - okap spełnia swoją rolę bardzo dobrze a nie mamy problemu z wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniła jedna sprawa :) Utwierdziłam się,ze dobrze pewne rzeczy wyjasnić na poczatku budowy,zeby potem nie było problemów :)

oczywiscie nie miałam zamiaru podłączać okapu do rekuperacji:D Skoro łatwiej i taniej będzie zrobić zwykły to kominowy odpada.

Efilo, a jaki masz ten pochłaniacz? Mea, a jaki |Ty planujesz?

 

Mea, Efilo, bardzo dziękuję za cenne rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...