Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hmn...majki ale servo drive nie ma do cargo, tzn pewnie na upartego będzie działać jak u mnie tipon na szufladzie. Chyba, że jakiejś innej firmy niż BLUM to servo ;)

 

Bluma ;)

Co prawda cargo nie mamy, ale kojarze rozmowę z stolarzem i mówił, że się da ... ;)

No i fakt, jeszcze tip-ony, też bezuchwytowe :)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no właśnie da się ;) Ja ze względu na przeboje ze studiem kuchennym wiem od technika z firmy Blum że servo drive jako takiego do cargo czy magic cornera nie ma...ale dla chcącego pewnie nic trudnego :D

 

P.S. Majki kiedyś widziałam waszą kuchnię (piękna) i ostatnio pytam męża...pamiętasz kiedyś podsyłałeś mi taką ładną kuchnię białą z jasnym drewnem i ciekawym barkiem, czyja to była? nie wiem. Ha a ja już teraz wiem i na pewno nie zapomnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kuchnia ma 3,70 szerokości - 60 szafki pod ścianą - min. 100 cm między szafkami a wyspą, zostaje ok. 200 cm, wyspa 120 (a przynajmniej tak wnioskuje z rzutów, 2 szafki po 60), to zostaje ok. 80 cm. Zdecydowanie za mało by móc postawić krzesła

 

Jeśli koniecznie musi być wyspa, to maksymalnie szeroka na 80 cm, zostanie wtedy 120 cm. Myślę że tyle wystarczy

Ale mnie zastanawia czy ta wyspa nie będzie ci przeszkadzać w poruszaniu się po kuchni podczas gotowania

 

Układ sprzętów w I wersji jest zdecydowanie lepszy, bo jest zachowany trójkąt, ale znów wyspa troszkę zawadza

Edytowane przez karolakr25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dostałam tyle co wizkę, więc wstawiam i o aprobatę lub krytyczne uwagi proszę.

Kuchnia maleńka 200x290, kolorystyka- białe fronty -matowe, brązowy blat- błysk. Przed lodówką stoi ścianka, dalej w lewym narożniku zlew. W słupku piekarnik, a obok płyta gazowa. Wolno stojąca narożnikowa szafka stoi na całej swojej długości przy oknie. Kuchnia wychodzi na salon. Myślam bardzo długo nad tą kuchnią i mam nadzieje,że wycisnęłam z niej wszystko co się dało a przy tym nie zagraciłam jej. Jakieś uwagi- śmiało???!

projekt_004.jpg

projekt_003.jpg

projekt_002.jpg

projekt_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolakr25!

 

Wiem,że to za mało ale teraz korzystajac z piekarnika podchodzę do niego z boku a nie z przodu, więc to nie będzie problemem. mam nadzieję. Teraz mam go nisko przy podłodze, ale myslę że tuz nad blatem to nie za wysoko{ standardowo?!}Nie jest to jakiś szał ciał, ale pogodziłam sie z tą lekką niedogodnością- kwestia przezwyczajenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej jest sięgać od boku jak się nad czymś nachylasz, a inaczej będzie się wyciągać od boku z piekarnika który jest na wysokości.

A czy ta wyspa musi być taka narożnikowa? Do czego ona ma służyć? Jako dodatkowy blat roboczy? Jakby była prosta, to zyskałabyś ok. 30 cm, co dało by dużo większy komfort użytkowania piekarnika, co jest bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dostałam tyle co wizkę, więc wstawiam i o aprobatę lub krytyczne uwagi proszę.

 

Dlaczego tak dziwacznie? Tam sa jakieś specjalne warunki?

Dla mnie logicznie wydaje się po lewej wysoka zabudowa a na wprost i po prawej szafki w L-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez jakos nie pasuje ta polka "dodatkowa" przy kaloryferze! Kuchnia sie zrobila jakas taka przecudaczona. Jesli faktycznie zalezy Ci na dodatkowym blacie, to moze lepiej zastanowic sie nad samowiszacym blacie ( tak lada), ktora mozesz wykorzystac rowniez jako miejsce zjedzenia sniadania, dostawiajac 2 krzesla. Jak ich nie bedziesz uzytkowac, zasuniesz pod blat. Albo jakis malutki stolik w rogu...Ale jednak stawialabym na ta lade.

Powiedz, gdzie sa usytuowane drzwi w tym pomieszczeniu?

 

Mozna to tez "ugryz" troche z innej strony. Jesli zalezy Ci na miejscu w szafkach to moze wysoka zabudowa z lodowka i piekarnikiem, potem tylko dolne polki i dodatkowy wiszacy blat przy grzejniku. Wyjdzie takie przekrzywione U ale max wykorzystasz przestrzen.

Nie ma co sie ludzic, mala kuchnia troche musi byc "zawalana" meblami. Co nie znaczy, ze nie moze byc "lekka" dla oka. To mozesz zadbac po przez dobor materialu i struktury szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za cenne uwagi!

 

Trochę wyjasnień z mojej strony. Niestety ale w lewym narozniku jest zlew i to jest nie do ruszenia, więc koncepcja fajnej zabudowy { którą popieram} odpada. Samego wolnego blatu nie wypada za duzo bo - 45,zlew, 45, płyta, 20. Dlatego bardzo potrzębuję tej dostawki ze wzglądu na duzą powiesznię blatu i na szafkę na gary. Cała wolnostojąca szfaka ma długość 120 tak jak okno,którego na wizce nie umieścili. Dlatego chyba nienaturalnie byłoby dawać pod oknem krótszy blat.

Drzwi nie ma , bo to otwarta kuchnia na salon. Jedynie przed lodówką jest ścianka oddzielająca i jednocześnie zasłaniająca bok lodówki.

Takie warunki stworzył mi mąż z projektantem a ja jedynie musiałam się dostosować.

Godzę się na niedogodności podczas korzystania z piekarnika. Przymierzałam się już u koleżanki, która tez tak ma - fatalnie nie jest.

 

Pozdrawiam

projekt_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wrzucałam już projekt - ale się nam zmieniła koncepcja - i powstało coś innego - prosze popatrzcie na to.

Zdaje sobie sprawę z konta ostrego między blatami - będzie miał 75 stopni - już testowałam ustawienie mebli.

Nie wiem czy cos widać na załączonym obrazku - w razie czego poprawie.

Dziękuje za pomoc.

Okap - 60, pod nim płyta indukcyjna.

Przy wejściu zabudowa z karton gips - z pólkami podświetlona - zasłaniająca lodówkę od wejścia.

Przy oknie również zabudowa nawiązująca do tej przy wejściu.

kuchnia1.jpg

Edytowane przez Aylin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym miejscu pytam, najwyżej poprosze o wskazówki gdzie.

Kilkanaście dni temu wklejałam wstepny plan mojej kuchni, kilka osób fajnie mi podpowiedziało, co było xle, jak pozamieniac szafki itp.

Naniosłam kilka zmian na wizualizację, ale to wszystko jeszcze nie jest kompletne.

Układajac szafki, tak sobie myslałam, gdzie zazwyczaj trzyma sie pokrywki od garnków? Czy jest na nie jakaś szuflada, czy specjalna szafka, a moze jakieś wieszaki? W obecnej, starej kuchni mam spiżarkę a w niej na podłodze taki duzy pojemnik plastikowy i do niego wkładam pokrywki. Jednak ciagle tam mam bałagan i muszę przekopywac sie przez rózne rozmiary pokrywek. Jakie rozwiązania macie u siebie?

W nowej kuchni, po przebudowie spiżarka będzie zlikwidowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na nie jakaś szuflada, czy specjalna szafka, a moze jakieś wieszaki?
Ja pokrywki trzymam w szufladzie. Mam szafkę 50 z 4 szufladami (2 pierwsze dość płytkie, w pierwszej są sztućce, w drugiej są łyżki drewniane, tłuczek itd.,) a 2 od podłogi są głębsze i w jednej trzymam właśnie pokrywki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektuję dom i zatrzymałam się na kuchni. Wiem (mniej więcej) czego chcę, jaki ma być jej układ, ale mam wątpliwości czy odległości od wyspy do szafek i okna są wystarczające by swobodnie z niej korzystać.

Tak wygląda parter z wymiarami

http://img69.imageshack.us/img69/3517/parterwersjai.jpg

a tak kuchnia i jadalnia (meble są w skali)

http://img833.imageshack.us/img833/860/kuchniaq.jpg

a może macie jeszcze inny pomysł na tą kuchnię?

Edytowane przez karolakr25
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają te odległości i układ szafek. Może tylko po prawej stronie zamiast dwóch szafek cargo, te po 30 cm zrobiłabym jedną 60 cm? Wtedy wszystkie słupki będą miały 60 cm. Ale rozumiem, że zamysł jest taki, żeby te dwie szafki obejmowały szafki ze sprzętem:D Eeeh, czepiam się drobiazgów :D Jest bardzo dobrze.:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko po prawej stronie zamiast dwóch szafek cargo, te po 30 cm zrobiłabym jedną 60 cm?
Dzięki.

Myślałam, o tym, że 60 byłaby bardziej funkcjonalna, ale wizualnie kiepsko by to wyglądało, niby 4 szafki po 60, ale 3 ze sprzętami i jedna cargo

A tak 3 po 60 ze sprzętem w środku, a 2 po 30 cm po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...