Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

olu to ze dus nie podoba sie roleta mozesz potraktowac jako "standard" jej sie to w imie zasad nie podoba :)

w imię zasad - nie. mam w głowie taki ładny obrazek kuchni w sutenetrze - w takim mocno industrialnym stylu z widocznymi wyciagami i betonem na podłodze, stalą i jasnym drewnem i kolorowymi plakatami z filmów... naczynia staly na polkach otwartych, a garnki były chowane za rolet ani. bardzo lubię takie klimaty, kojarzą mi się z mieszkaniem, które wynajmowaliśmy w czasie urlopu w Paryżu kilka lat temu

natomiast zupełnie nie rozumiem, co ona robi w takich nowoczesnych, czystych i prostych wnętrzach. całe pomieszczenie jest eleganckie, a w kącie coś, co nasuwa skojarzenie z tandeta (jakby ktoś do designerskiej kiecki za milion dolców podrabianą torebkę wybrał) - estetycznie coś mi nie gra. w 99% szafkę z roletą można by zamknąć zwykłą szafką (i wówczas w wielu wypadkach wysoka zabudowa będzie jednokolorowa (w poprzedniej kuchni akurat widziałabym proste drzwiczki zlicowane ze ścianą), wiec nie do konca rozumiem "why?". opinie czytałam przeróżne, ale jako nieposiadacz się nie wypowiem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam kuchni ;)

ale widziałabym tą szafkę na kieliszki raczej tak:

 

http://img853.imageshack.us/img853/9342/10199007.jpg

 

Kolorem czerwonym zaznaczyłam jakbym widziała przedłużenie zabudowy g-k (jesli nie można obniżyć całości sufitu)

 

A co do rolet, to lubię je ze względu na loftowy wygląd.

Z lacobelu może i ładna, ale mycie tych lamelków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Wrzucam projekt mojej kuchni(w całości oparty na moim pomyśle)i bardzo proszę o wszelkie sugestie:)Fronty-wysoki połysk,blaty-czarny granit.Cały sprzęt agd będzie czarny:)Jedyne ,co się zmieni ,to wisząca szafka z prawej strony,będzie w całości z białej płyty lakierowanej ,a nie jak na wizualce ,ze szklanym frontem.

http://img593.imageshack.us/img593/9342/10199007.jpg

 

http://img26.imageshack.us/img26/5525/62573868.jpg

 

Zastanawiam się jeszcze ,czy dać aluminiowe uchwyty krawędziowe(takie jak na wizualce),czy takie wytłaczane we froncie

http://img200.imageshack.us/img200/3813/p1020863t.jpg

 

Chociaż ,podobno aluminiowe praktyczniejsze;)

 

Jakie masz wymiary kuchni? A projekt fajny mi sie podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir dzięki za odpowiedź.

Co masz na mysli mówiac o osłonięciu kuchni?

kilka razy się nad tym zastanawiałem, ale nie mam ciekawego pomysłu.

Ostatnio nawet był u mnie gosc, który ma natresole i powiedział "duży błąd ze macie otwarta kuchnie, bo echo was zabije w tym salonie i nawet gotujaca sie wode w czajniku bedziemy slyszeli na drugim koncu salonu" :(

 

Naszym NR1 w kolorze jest ta kuchnia szara:

 

http://www.torusmeble.pl/3/nasze_studia/studio_mebli_kuchennych_katowice

 

Byliśmy w tym studio, ale niestety nie zdradzili nam nazwy okleiny :(

Ta okleina nazywa się " dąb modyfikowany szary".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]80515[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]80516[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]80517[/ATTACH]Oto projekt mojej malej kuchni na poddaszu. Prosze o opinie, pomysly i rady. W poniedzialek ide na omowienie projektu. Licze na wasza pomoc.

 

 

Moim zdaniem kompletnie nieergonomiczne jest rozdzielenie blatu z kuchenką i zlewem. Przenoszenie np. garnka do odcedzenia makaronu będzie się odbywać w przejściu, przy drzwiach? A jak ktoś je gwałtownie otworzy, albo wpadnie w tym momencie rozpędzony dzieciak?

 

Zrób L-kę z niskimi blatami a przy stoliku wysoka zabudowę i już.

 

Lodówkę planujesz pod piekarnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w-i-ola - dlaczego wywaliliście takie wielkie przejście z kuchni? IMHO będzie wam trudniej coś w tej kuchni ustawić ...

Mój pomysł: zrobić ściankę tam gdzie były drzwi i pojechać z meblami kuchennymi aż do tej ścianki.

Pytania: zastanów się czy koniecznie chcesz pod oknem zlew - może lepiej zrobić tam blat roboczy? No chyba, że nie przewidujesz zmywarki ....

Grzejnik zostaje w tym miejscu gdzie jest? Bo ja bym na tej ścianie bardziej płytę gazową widziała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kuchnia jest otwarta na salon. Mieszkanie ma tylko 50m.... więc warto było uzyskać troszkę przestrzeni i jest... Wiem, że zlew jest za daleko. Ale nie można było przenieść kuchenki. Ogranicza to piec, a raczej komin. Całoś tej sytuacji ratuje całkiem spora, tuż obok, spiżarnia.

Kuchnia ma być kremowa w połysku, aby odbijała światło. Nie wiem, co mogę zmienić w projekcie kuchni. Pomieszczenie zostanie bez zmian :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli całość ratuje duża spizarka to ja bym ja wypierdzielila i wykorzystała ta przestrzeń 'na kuchnie'

50 m to tak nieduzo, ale to nie oznacza, żeby z tego pomieszczenia nic nie wycisnąć, a ta propozycja, która pokazalas jest nie do zaakceptowania. nie rozumiem po co to siedzisko w kuchni - wolałabym zmieścić w tym pomieszczeniu normalna lodówkę (taka podblatowa to opcja na akademik, ale ty masz 2 dorosłych dzieci, domyślam się ze trochę szamy trzymacie w lodówce), a przy takim blaciku o rodzinnym obiedzie i tak nie ma tam mowy. zgadzam się z dziewczynami, ze to kiepski pomysł, aby rozdzielać kuchenkę od "reszty swiata". pokombinowalabym jeszcze z tym ustawieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...