Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witaj Aantenko bardzo dziękuje za cenne uwagi, opcja okapu nie szafkowego bardzo do mnie przemawia, wczesniej wydawało mi sie że taki podszafkowy jest bardziej praktyczny

ale te dolne hmmmm..... mocno musze to przemysleć :)

expres i czajnik maja miec swój kącik na barku

najbardziej zastanawia mnie kwestia ustuwania samej indukcji , chciałabym właśnie uniknąć zbyt małej odległości od wysokiej zabudowy i właśnie czy owa łyżka tam będzie mogła swobodnie sobie latać :) a jeszcze lepiej zeby było tam miejsca na tyle dużo aby postawić jakis garnek....

czy sa jakies minima okreslajace swobodę użtkowania takiego kącika ? oczywiście wiem ze zalezy czego kto tam oczekuje

 

Weri, nie ma za co :-) ja opracowując swoją kuchnię nie znalazłam takich wytycznych odnośnie odstępu płyty od wysokich szafek. Dla mnie sensowny odstęp to minimum 40 cm - wtedy jeden garnek ma szansę się zmieścić i z kuchni nie chlapnie na bok szafki, ale tak naprawdę fajnie jest mieć 60 cm, a im więcej tym lepiej, zwłaszcza jeśli jest się praworęcznym. Dużo zależy od sposobu gotowania, tzn. czy masz tendencję do stawiania produktów na blacie wokół siebie, czy wolisz biegać do blatu obok zlewu itd. Ja kierowałam się przede wszystkim własną wygodą.

 

Jeśli akceptowalne jest dla Ciebie rozwiązanie z piekarnikiem pod płytą, to ewentualnie mogłabyś zlikwidować słupek i blatu by ci przybyło ( u mnie nie było miejsca na słupek na piekarnik, więc mam pod płytą piekarnik z teleskopami). Trójkąt ergonomiczny nadal byłby zachowany. Podniesiony piekarnik jest wygodniejszy, to fakt (siostra ma), ale jeśli nie pieczesz często, a za to lubisz gotować, to może lepiej na rzecz blatu piekarnik umieścić na dole. Dojdzie ci jedna górna szafka, w której możesz zabudować mikrofalówkę. Natomiast jeśli słupek jest dla ciebie niezbędnie konieczny, to w tym miejscu gdzie jest, jest zlokalizowany najlepiej i zdecydowanie nigdzie bym go nie przenosiła. Lodówki też nie. Ale wtedy Twoja decyzja co z lokalizacją płyty.

 

Plus jest taki, że na póki wszystko jest na planie to można jeszcze pokombinować ;-)

 

 

Co do ekspresu i czajnika na barku - znowu wygodnictwo moje przemawia - czy nie lepiej ustawić bliżej zlewu czyli źródła wody i szafek z kawą i herbatą :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bedzie to zmienione żeby był odstęp od zlewu i pieca

 

Elfir ma rację, zlew powinien znaleźć się dalej od kuchni, moim zdaniem pośrodku zabudowy na ścianie na której stoi lodówka,a pod ociekaczem proponuję koło lodowki wstawić zmywarkę jeśli planujesz. Mam bardzo podobny układ i jak na razie super się sprawdza, w górnych szafkach można odstawiać umyte naczynia. I polecam szuflady - bo widzę, że u Ciebie więcej jest zwykłych szafek - na dobrych mechanizmach oczywiście, zwłaszcza głębokie, w których można przechowywać garnki i talerze. Warto zrobić ile się tylko da, nawet tańszy piekarnik czy lodówkę, bo można je wymienić, ale głębokie szuflady są mega funkcjonalne. Ale to tak na marginesie, mam nadzieję, że nie weźmiesz mi za złe tej niepożądanej dobrej rady ;-)

Co do dodatków, to znowu przychylę się do zdania Elfira, że kuchnia jest klasyczna, stonowana i dużo będzie do niej pasować. Nie napisałaś, czy to oddzielna kuchnia, czy aneks - jeśli aneks kuchenny to dałabym jednak jakąś spokojniejszą wersję kolorystyczną. Faktycznie poszukaj w wątkach na forum.

Natomiast żeby nie było, że tylko cię odsyłamy, to moja propozycja: na ścianie płytki w odcieniu zbliżonym do blatu, raczej gładkie lub z w jednolity maziajowy wzór, ewentualnie w wersji dla dysponujących większym budżetem blat granitowy (konglomerat??) i to samo nad blat. Sprzęty inox+krem, ewentualnie oliwkowa zieleń lub malinowa czerwień, jeśli chcesz kolor. Ściany jasne natomiast można czekoladowe tło (kwadrat) domalować na tle półek otwartych. Z kolorem ścian nie ma co natomiast panikować, bo zawsze można przemalować, a kuchnię po dwóch latach to nawet trzeba. Natomiast od razu mówię, że ja jestem lepsza w aspektach funkcjonalnych niż dodatkach, więc może będzie jakiś bardziej kompetentny ekspert ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o hohoho..... no ja wiedziałam ze z kuchnia to dopiero będzie wesoło :rotfl:

mówicie że optymalna odległość od boku szafki to 40 cm ....hm muszę dokładnie przeliczyć ile dam rady tam wygospodarowac , bo idealne 60 cm to zapwene nie ma szans :(

muszę też uważać aby nie przesunąć zabardzo płyty bo wyjdzie właśnie w rogu

 

tak jak pisałam te wizualki są bardzo wstępne, ciągle czekam na kolejne od mojego stolarza mam nadzieję że on coś fajnego wymyśli

 

Aantenko praktyczne rozwiązania przekonują mnie najbardziej lecz w sprawie czajnika i expresu jest 2 podejscie praktyczności , bliskość do jadalni i salonu.

wodę nalewa sie do czajnika szybko i bezproblemowo ale z zalanymi filizankami z kawą /herbatą muszę biegac przez całą kuchnię , a tak juz 3 kroki mniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolne i górne fronty bedą lakierowane, na scianie na której jest lodowka między blatem a górnymi szafkami bedzie widok z płytek , takie cos jak poniżej. odstęp zlewu od piecyka bedzie co prawda mały ale nie ma innej mozliwości.... ściana tak jak są pólki moze faktycznie czekoladowa by była odpowiednia...no i pomysł z malinowymi dodatkami super!

Dzięki

 

acha i jest to cała kuchnia a nie aneks..

jest jakis program który pozwala juz wykonana wizualizacje wrzucic do niego i jeszce cos pozmieniać?

5282003.jpg

Edytowane przez benia26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o hohoho..... no ja wiedziałam ze z kuchnia to dopiero będzie wesoło :rotfl:

mówicie że optymalna odległość od boku szafki to 40 cm ....hm muszę dokładnie przeliczyć ile dam rady tam wygospodarowac , bo idealne 60 cm to zapwene nie ma szans :(

muszę też uważać aby nie przesunąć zabardzo płyty bo wyjdzie właśnie w rogu

 

tak jak pisałam te wizualki są bardzo wstępne, ciągle czekam na kolejne od mojego stolarza mam nadzieję że on coś fajnego wymyśli

 

 

Aantenko praktyczne rozwiązania przekonują mnie najbardziej lecz w sprawie czajnika i expresu jest 2 podejscie praktyczności , bliskość do jadalni i salonu.

wodę nalewa sie do czajnika szybko i bezproblemowo ale z zalanymi filizankami z kawą /herbatą muszę biegac przez całą kuchnię , a tak juz 3 kroki mniej :D

WERI, co do kawy i hebaty, to argument jest nie bez racji ;-) Wiele jest bowiem aspektów praktyczności jak mówią mędrcy. :-) Dla mnie bieganie z kawą i herbatą o tyle jest może na drugim planie, że nie posiadam jadalni jako takiej a jedynie stół w kuchni i drogi komunikacyjne są krótsze...

 

Podane przeze mnie wielkości odstępów wynikają z moich obserwacji, więc może inne osoby mają inne doświadczenia, może się ktoś jeszcze oprócz "niemodnej" wypowie. Natomist w sprawie płyty - może w grę dla Ciebie wchodziłaby płyta na szafce narożnej? To rozwiązanie gwarantuje swobodne miejsce do pracy po obydwu stronach płyty, możesz nadal pod nią zainstalować szuflady. Minusów jest niestety kilka - droższy okap narożny, nie masz w rogu kąta 90 stopni tylko szafkę ściętą, tracisz trochę miejsca obok szuflad pod blatem.

 

Powodzenia, mam nadzieję, że wrzucisz nowe propozycje od swojego stolarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolne i górne fronty bedą lakierowane, na scianie na której jest lodowka między blatem a górnymi szafkami bedzie widok z płytek , takie cos jak poniżej. odstęp zlewu od piecyka bedzie co prawda mały ale nie ma innej mozliwości.... ściana tak jak są pólki moze faktycznie czekoladowa by była odpowiednia...no i pomysł z malinowymi dodatkami super!

Dzięki

 

acha i jest to cała kuchnia a nie aneks..

jest jakis program który pozwala juz wykonana wizualizacje wrzucic do niego i jeszce cos pozmieniać?

 

Wypróbowałam kilka programów do projektowania, w większości darmowych, i niestetey generalnie zmiany trzeba wprowadzać w tym programie w którym wykonana jest wizualizacja... Jeśli chcesz tylko sprawdzić ustawienie mebli, to najprościej jest wykonać analogiczny plan do tego który masz w darmowym programie IKEA. Nie będą się zgadzały kolory i może wymiary ale możesz sprawdzić ustawienie mebli, zlewu, kuchenki czy szuflad. Natomiast jeśli chcesz sprawdzić kolory i wrzucić dodatki, to program źródłowy wizualizacji byłby najlepszy. Ale może inni forumowicze znają jakieś triki, o których mnie nie wiadomo...

 

 

Widok z płytek sam w sobie jest super, ale mnie nie bardzo widzi się w Twojej kuchni. Po pierwsze jak dla mnie głębokie brązy i kremy nie łączą się po prostu z zimnymi szarościami jak na załączonym zdjęciu (szary + jasny brąz typu dąb, klon, brzoza itd lub biały i wszelkie inne kolory tęczy - TAK, ale wenge i kremy - NIE) - efekt jest nieharmonijny a jak się pomylisz z odcieniem to może wyjść ponuro i buro. Po drugie kuchnię masz raczej klasyczną a to jest bardzo nowoczesny element. Po trzecie ścianę z lodówką masz generalnie zagospodarowaną - jest tam sporo szafek, więc jak dla mnie pasowałby tam albo delikatny dekor albo nic, bo i tak na tej ścianie dużo się dzieje.

 

A jeśli przemówił do Cieibie kolor czerwony w kuchni, to może spodobają Ci się sprzęty Russel Hobbs http://pl.russellhobbs.com/russell-hobbs-collections/cottage/

które chyba mogłyby do Twojej kuchni pasować (są też zielone i fioletowe ze stalowymi elementami). Niestety nie mam pojęcia jak się użytkują.

Natomiast cała ściana czekoladowa to może za duzo, ja myślałam tylko o takim ozdobnym tle 1x1,5 prostokąt jako tło do samych półek. Pozostałą część kuchni zostawiłabym jasną - na ciemniejszy zawsze można bezproblemowo przemalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beniu26, co do lamp to mogę tylko doradzić żebyś najpierw zdecydowała jakie są wymogi techniczne, tzn. czy chcesz żarówki czy halogeny, czy jedną centralną lampę czy punktową czy może szynę... Wtedy będzie Ci łatwiej szukać po wyglądzie.

Do Twojej kuchni pasują i rolety i drewniane żaluzje (drewniane lepsze niż metalowe). Żaluzje są trudniejsze w czyszczeniu, ale pozwalają na elastyczność albo odsłaniasz całe okno, albo opuszczasz i wpuszczasz światło szczelinami, co jest przydatne jeśli masz sąsiadów naprzeciwko i nie lubisz jak cię oglądają ;-). W twojej kuchni sprawdziłaby się również moim zdaniem roleta rzymska w kolorze lnianym. Jest na forum wątek o oknach, znajdziesz na pewno inspiracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płyty i odległości... ja mam nietypowo, bo tylko 15 cm odstępu z prawej strony od słupka z piekarnikiem (kiedyś), ale pozwoliłam sobie na to tylko z jednego powodu - jestem leworęczna, więc od prawej strony nie muszę mieć miejsca...

 

Mam pytanie co było "kiedyś" - piekarnik w słupku czy cały słupek? ;)

A jak z ciepłem i parą od garów w sytuacji, gdy słupek jest tak blisko płyty? Nic złego się nie dzieje? Jak długo tak masz i jak często gotujesz? Przepraszam, że tak dopytuję, ale właśnie "jeżdżę" z płytą po blacie, żeby uzyskać sensowny kawałek do przygotowywania posiłków i pasowałoby mi tak ok 30 cm od słupka ... I cały czas mi się wydaje, że to trochę mało ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałam kilka programów do projektowania, w większości darmowych, i niestetey generalnie zmiany trzeba wprowadzać w tym programie w którym wykonana jest wizualizacja... Jeśli chcesz tylko sprawdzić ustawienie mebli, to najprościej jest wykonać analogiczny plan do tego który masz w darmowym programie IKEA. Nie będą się zgadzały kolory i może wymiary ale możesz sprawdzić ustawienie mebli, zlewu, kuchenki czy szuflad. Natomiast jeśli chcesz sprawdzić kolory i wrzucić dodatki, to program źródłowy wizualizacji byłby najlepszy. Ale może inni forumowicze znają jakieś triki, o których mnie nie wiadomo...

 

 

Widok z płytek sam w sobie jest super, ale mnie nie bardzo widzi się w Twojej kuchni. Po pierwsze jak dla mnie głębokie brązy i kremy nie łączą się po prostu z zimnymi szarościami jak na załączonym zdjęciu (szary + jasny brąz typu dąb, klon, brzoza itd lub biały i wszelkie inne kolory tęczy - TAK, ale wenge i kremy - NIE) - efekt jest nieharmonijny a jak się pomylisz z odcieniem to może wyjść ponuro i buro. Po drugie kuchnię masz raczej klasyczną a to jest bardzo nowoczesny element. Po trzecie ścianę z lodówką masz generalnie zagospodarowaną - jest tam sporo szafek, więc jak dla mnie pasowałby tam albo delikatny dekor albo nic, bo i tak na tej ścianie dużo się dzieje.

 

A jeśli przemówił do Cieibie kolor czerwony w kuchni, to może spodobają Ci się sprzęty Russel Hobbs http://pl.russellhobbs.com/russell-hobbs-collections/cottage/

które chyba mogłyby do Twojej kuchni pasować (są też zielone i fioletowe ze stalowymi elementami). Niestety nie mam pojęcia jak się użytkują.

Natomiast cała ściana czekoladowa to może za duzo, ja myślałam tylko o takim ozdobnym tle 1x1,5 prostokąt jako tło do samych półek. Pozostałą część kuchni zostawiłabym jasną - na ciemniejszy zawsze można bezproblemowo przemalować.

 

a widok ten sam ale w kolorze sepii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sepia - pewnie lepiej pod względem koloru, ale nadal nowoczesny akcent w klasycznym wnętrzu i przeładowana elementami ściana, gdize na moje oko będzie ten widok za mało wyeksponowany. Jeśli sam obraz bardzo Ci się podoba to może fototapeta/obraz w sypialni lub w korytarzu/holu?

Na szczęście ja tylko prezentuję swoje zdanie a Ty możesz zrobić, tak jak podoba się Tobie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałaś bardzo zachowawczy kolor mebli, który w dodatku niewdziecznie łączy się z kolorami innymi niż brąz czy budyń. dlatego ściany chyba muszą być w tej palecie wg mnie. (a swoją droga to kolejny argument na nie "nowoczesności" twojego wnętrza)

malinowe dodatki bedą pasować choć jak dla mnie to znów zbyt często powielana konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor zachowawczy gdyz to moja pierwsza kuchnia i bałam sie eksperymentować...dziękuje wszystkim za pomoc i opinie.:)

 

Benia26, to pierwsza kuchnia w ogóle do Twojego samodizelnego użytku, czy pierwsza projektowana?

Generalnie chciałam dodać, że zestawienie brąz + krem jest jak mała czarna od Chanel - klasyka, która nigdy sie nie zestarzeje. Takie zestawienie kolorystyczne jakie masz, daje kuchnię przytulną, którą możesz albo rozweselić kolorem albo ochłodzić sprzętami w stali.

 

Nadal tylko trochę nie mogę zgryźć tego widoku Golden Gate na płytkach pod szafkami, ale może się mylę i mam nadzieję, że jak kuchnia będize gotowa, to wrzucisz zdjęcie i będzie można ocenić efekt końcowy.

 

ścianę bezpośrednio nad piecykiem i (i zlewem też) najlepiej zabezpieczyć płytkami/szkłem hartowanym lub innym materiałem chroniącycm ścianę nad blatem przed ciepłem, osmaleniem, pryskającymi potrawami i to najlepiej do wysokości okapu, zwłaszcza, że masz w projekcie kuchenkę gazową. Pozostałą część ściany pomalować można dowolnie, sugeruję coś zmywalnego. Farby strukturalne ładnie wyglądają, ale do rozważenia jest ewentualne przemalowywanie na inny kolor (tą strukturę pewnie trzeba jakoś usunąć, jeśli ci się znudzi i będizes chciała ściany gładki).

 

Co do koloru ścian Duś ma rację - zacznij od jakiegoś lżejszego, typu jaśmin lub magnolia (na forum o farbach i ich odcieniach jest w kilku miejscach), a potem jak już wsyzstko będzie stało zobaczysz, czy warto eksperymentować. Powtórzę się, że kolor ścian można zmienić zawsze ...

 

Duś - twoje stwierdzenie "niewdzięcznie łączy się z .... " dokładnie trafia w sedno i generalnie pozwolę sobie je sobie używać i parafrazować ..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...