Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

będziesz miała szafek tyle, ze i graty sąsiadów pomieścisz :) ...

Dobre:rotfl:

 

Natomiast po pierwsze rozumiem potrzebę posiadania dużej ilości miejsca do przechowywania w kuchni, bo sama zawsze mam niedosyt a po drugie Aliena przeprowadza się z domku do mieszkania i może jej potrzeba szafek naprawdę jest uzasadniona ;-). Natomiast niestety usytuowanie tej kuchni i rozkład kuchni w jej mieszkaniu w aktualnym stanie stanowią pewne wyzwanie, żeby zmieścić tam i dużo mebli i ergonomicznie i nie daj Boże jeszcze jakoś przyjaźnie dla oka. :D

 

Gdybym ja stanęła przed takim planem na pewno zrobiłabym coś ze ścianą na której stoją słupki z piekarnikiem i lodowką, w sensie pozbyłabym się jej częsci w pionie lub w poziomie. Jak dla mnie ma ona funkcję organiczacza przestrzeni, bo zapachy i tak przechodzą na całe mieszkanie, i z salonu jest generalnie i tak widok na całą zabudowę kuchni.

 

Ale to nie moje mieszkanie tylko Alieny ;-), jej staramy się doradzić, może jeszcze podpowie, dlaczego taki a nie inny projekt i co w nim jest a co nie jest "do ruszenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem da się zrobić, tylko projektantkę masz do dupy.

Może daj po prostu rzut pomieszczenia z wymiarami i same pokombinujemy?

 

Benia26 , popieram Elfir - po tym, co u mnie w mieszkaniu przesuwane było, też wierzę, że dużo rzeczy pozornie niemożliwych da się zrobić.

Inna sprawa, czy chcesz i masz do tego czas i ekipę. Bo może my Cię na siłę chcemy uszczęśliwić, a tobie aktualny układ pasuje.

 

A zamiast płytek nowoczesne i ładne i dobre do czyszczenia jest szkło hartowane, które możesz kupić w opcji kolorowej. Ale jest to opcja de lux, przynajmniej w Warszawie, bo droooga jak pierun. Na ściany położyć można natomiast płytki rektyfikowane, nawet 60x60 i masz ładną gładką powierzchnię.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się, że benia26 już ma meble dawno zamówione, czyli po ptakach ;/

 

u alieny z kolei masakrycznie dużo tych szafek wiszących. ja rozumiem potrzebę posiadania dużo miejsca, ale bez przesady. mam ciąg szafek wzdłuż jednej ściany (ok. 6m) i połowa z nich jest pusta (a w 1/4 trzymamy śmieci, bo nikomu się nie chce przejrzeć pół tysiąca instrukcji obsługi). tak więc nie ma co przeginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na moją kuchnie

Wymyśliłam sobie kuchnie firmy LUPUS tą ich sztandarową piękną i jak mi zrobili wizualizacje to mi rece opadły i nie wiem co dalej

Nie jestem pewna czy nie zaczynam od tego wszystkiego fiksować po raz pierwszy nie wiem czego chcę ;)

 

http://img94.imageshack.us/img94/7900/kuchniaz.jpg

 

bardzo duzo szafek, tak jak juz dziewczyny mowily. ja jako swoj pierwszy komentarz do tej kuchni powiem o kolorystyce. lubie fiolety i jest to odwazny kolor, ale nie robilabym tego paska fioletowego na bialych szafkach i bialego na fioletowych/dolnych szafkach. nie wyglada to dobrze. slupek zrobilabym np. caly fioletowy, dolne szafki w fiolecie a gorne w bieli. albo caly slupek w bieli, dolne w fiolecie, gorne w bieli. i widze ze na scianie pomiedzy szafkami jest jakis wzorek - to chyba moze byc za duzo szczescia do juz dosc agresywnej kuchni.

troche miejsca kolo okapu tez by sie przydalo

 

dokladny rzut by sie przydal zeby ocenic lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja wygląda gorzej niż przykładowa realizacja - dziewczyny wrzućcie sobie stronkę Lupusa - to ich sztandarowa realizacja - ten wzorek na ścianie nie jest aż tak paskudny jak na wizce. Z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego producent udanych w sumie kuchni ma taki koszmarny program do wizualizacji ...

Aliena - co do kuchni - mnie się podoba, a kwestia ilości szafek - no cóż - zależy od ilości posiadanych "cudeniek" kuchennych .... Ja zamierzam większość takowych wpakować do spiżarni, więc nie szaleję z ilością szafek w kuchni ... Nie wiem jak jest w twoim przypadku. No i nie przejmuj się tak bardzo wizualizacją - przyznaję, że jest okropna, ale wyobraź sobie realizację i wtedy podejmij decyzję ....

P.S. A jak możesz to podaj mi proszę (może być na priva) wycenę tej kuchni .... ja Lupusa odrzuciłam, bo wydawało mi się, że strasznie drogo u nich będzie, ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy porozmawiać o kolorach, to przy aktualnym ustawieniu mebli, ja bym w ogóle z fioletów zrezygnowała, bo strasznie "dociążają" wnętrze. Zamiast tego zrobiłabym meble w bieli, fioletową plexi lub szkło pomiędzy blatm i szafkami i podłogę z szarych kafelków takich jak w przedpokoju.

Nie przeczę samo zestawienie jest bardzo ładne, ale mnie pasuje do znaczniej większej przestrzeni, niż ma Aliena w tej chwili rozplanowaną.

 

Ja przy jej układzie mieszkania, jeśli tylko jest możliwość wyrzucenia jednej ściany to pokusiłabym się o pokombinowanie ze słupkami (przerzucenie tam gdzei ejst teraz płyta) i sprawdzenie, czy nie zmieściałby się tam wyspa albo półwysep, która zresztą tak jakoś mi się widzi biorąc pod uwagę plan mieszkania Alieny. Wtedy jest dużo więcej przestrzeni i te kolory mebli mi pasują.

 

Ale poczekajmy aż Aliena skomentuje nasze komentarze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poprawiony projekt kuchni. Proszę o pomoc jaki kolor ścian dobrac zeby troszke ozywic ta kuchnie...myslałam nad malinowym na jedenj ścianie, ale nie wiem jaka reszta, moze macie jakies pomysły.

 

ja bym kolor ścian zostawiła neutralny, a malinę przemyciła jedynie w dodatkach. obawiam się, że mocna z natury rzeczy malina pokłóci się z mocnym drewnem i wyjdzie ciemna czerwono-brunatna plama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym kolor ścian zostawiła neutralny, a malinę przemyciła jedynie w dodatkach. obawiam się, że mocna z natury rzeczy malina pokłóci się z mocnym drewnem i wyjdzie ciemna czerwono-brunatna plama

 

Benia26 - moim zdaniem teraz kuchnia jest dużo funkcjonalniejsza niż w poprzednim projekcie.

 

Co do kolorów to przychylam się do zdania duś, zwłaszcza że kuchnia nie ma okna, przynajmniej na wizualizacji.

Ale jeśli koniecznie chcesz całą ścianę w kolorze malinowym, to ja robiłabym albo tą na której wisi okap, albo tą, naprzeciwko lodówki, której nie widać na wizualizacjach. Wtedy sprzęty stalowe/inox nawiązujące do lodówki.

Natomiast kolor malinowy wybrałabym nie za ciemny i nie za czerwony - żeby nie było plamy ani jaskrawość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jak się chce, to nagle projektantka potrafi wymyślić funkcjonalny układ.

 

Nie zakręcałabym wiszącymi szafkami do okapu. Zostawiłabym je tylko na ścianie ze zlewem.

Zamiast takich podwójnych, ładniej i optycznie lżej wyglądają wąskie szafki otwierane klasycznie - takie jak np. ma majki w swojej kuchni.

Chciałaś mieć płytki z czarno-białym zdjęciem - IMHO nadal tego nie widzę przy wenge i wanilii (szafki waniliowe przy kontrastowej bieli zdjęcia wyjdą jak zżółknięte) - a wtedy kolor malinowy na ścianie odciągnie uwagę od płytek.

 

Tak więc albo malina albo zdjęcie. Gdybyś zrezygnowała ze zdjęcia to dałabym fototapetę ze zdjęciem malin np. na czekoladowym lub śmietankowym budyniu zabezpieczoną szkłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benia26 - moim zdaniem teraz kuchnia jest dużo funkcjonalniejsza niż w poprzednim projekcie.

 

Co do kolorów to przychylam się do zdania duś, zwłaszcza że kuchnia nie ma okna, przynajmniej na wizualizacji.

Ale jeśli koniecznie chcesz całą ścianę w kolorze malinowym, to ja robiłabym albo tą na której wisi okap, albo tą, naprzeciwko lodówki, której nie widać na wizualizacjach. Wtedy sprzęty stalowe/inox nawiązujące do lodówki.

Natomiast kolor malinowy wybrałabym nie za ciemny i nie za czerwony - żeby nie było plamy ani jaskrawość.

 

Okno jest, znajduje sie naprzeciwo okapu, jest dośc duże, jak to w domach jednorodzinnych,

prosze poradzcie mi gdzie mozna kupic szkło hartowane kolorowe, albo zaproponujcie jakis kolor z palety farb..

Ja myslałam o takim

 

 

chyba ze na jednej ścianie poprosty naklejke zmywalna, np na tej na której znajdujasie pólki wiszące, a ściany kremowe

farby-ral-do-modeli-kolejowych-elita-53027-15-ml-malinowa-czerwien_0_b.jpg

Edytowane przez benia26
dodtakowy opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się podoba coś takiego http://www.szyby-dekoracyjne.pl/realizacje_panele-kuchenne_szyby_dekoracyjne.html

zastanawiam się nad zastosowaniem tego w mojej kuchni

 

DZięki za linka. Zachowam na przyszłość bo tu mają też naprawdę ładne wzory!

 

Okno jest, znajduje sie naprzeciwo okapu, jest dośc duże, jak to w domach jednorodzinnych,

prosze poradzcie mi gdzie mozna kupic szkło hartowane kolorowe, albo zaproponujcie jakis kolor z palety farb..

Ja myslałam o takim

 

 

chyba ze na jednej ścianie poprosty naklejke zmywalna, np na tej na której znajdujasie pólki wiszące, a ściany kremowe

 

Hej, dobór koloru to kwesia bardzo indywidualna, musi wszystko razem pasować, a to jest niestet trudne do określenia na podstawie oklorów na wizualizacji. Łatwiej się pracuje jak już masz jakieś sensowne zdjęćie pomieszczenia, choć i tak trzeba wziąć poprawkę, że każdy monitor inaczej wyświetla kolor.

 

Pomysł z naklejką jest o tyle dobry, że możesz sobie przyłożyć ją do ściany zanim nakleisz i ocenić, czy Ci się podoba. Jak dla mnie np. kolor ze zdjęcia jest za bardzo czerwony, ale może to tylko moje wrażenie. Nadal sugeruję ostrożność w szastaniu wzorami i kolorami, zwłaszcza że jednak masz widok na płytkach i okno.

 

Szkło hartowane można kupić u szklarzy, białe to nawet w duzych marketach, ale jeśli chodzi o kolorowe, to są zazwyczaj firmy specjalizujące się w zakładaniu takich szyb albo może odezwie się jakiś forumowicz z Twojej okolicy. Ja mogę tylko zasugerować poszukanie w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dobór koloru to kwesia bardzo indywidualna, musi wszystko razem pasować, a to jest niestet trudne do określenia na podstawie oklorów na wizualizacji. Łatwiej się pracuje jak już masz jakieś sensowne zdjęćie pomieszczenia, choć i tak trzeba wziąć poprawkę, że każdy monitor inaczej wyświetla kolor.

 

Pomysł z naklejką jest o tyle dobry, że możesz sobie przyłożyć ją do ściany zanim nakleisz i ocenić, czy Ci się podoba. Jak dla mnie np. kolor ze zdjęcia jest za bardzo czerwony, ale może to tylko moje wrażenie. Nadal sugeruję ostrożność w szastaniu wzorami i kolorami, zwłaszcza że jednak masz widok na płytkach i okno.

 

Szkło hartowane można kupić u szklarzy, białe to nawet w duzych marketach, ale jeśli chodzi o kolorowe, to są zazwyczaj firmy specjalizujące się w zakładaniu takich szyb albo może odezwie się jakiś forumowicz z Twojej okolicy. Ja mogę tylko zasugerować poszukanie w google

 

chyba tak bedzie najlepiej, pomaluje ściany na kolor kremowy, a malinowy zastosuje w dodatkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...