Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja bym zrobiła półwysep z płytą i szerokim niskimi blatem (przynajmniej tam będzie można zagniatać ciasto), za to krzesło tylko z jednej strony

postarałabym sie zlikwidowąc jeden słupek, by powiększyć przestrzeń przy zlewie

 

http://img713.imageshack.us/img713/1035/d488247d049f119cgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobiła półwysep z płytą i szerokim niskimi blatem (przynajmniej tam będzie można zagniatać ciasto), za to krzesło tylko z jednej strony

postarałabym sie zlikwidowąc jeden słupek, by powiększyć przestrzeń przy zlewie

 

http://img713.imageshack.us/img713/1035/d488247d049f119cgen.jpg

 

O! To wydaje mi się ok. Słupek został przez zapomnienie. Ania miała tylko 2 (skoncentrowałam się na wyspie i mi umknęło). W tym układzie zmieszczą się spokojnie 2 krzesła obok siebie (zrobiłam 120 cm dł., a jeśli dobrze rozumiem Ty jeszcze bardziej poszerzyłaś go kosztem jednej z szafek za płytą, więc jest jeszcze więcej - ok. 160 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio widziałam w jakimś programie blat i wyjeżdzający spod niego dodatkowy stół (a raczej taki wielki kozioł - ze 40 cm czeroki, długi jak wyspa) - dla osób, którym zalezy na miejscu do zjedzenia śniadania i wyspie, ale wyspę chcą zrobić wyższą. oczywiście - wsuwanie i wysuwanie tego elementu może drażnić, a przewidzenie na niego miejca wiąże się z koniecznością spłycenia szafek w wyspie.

natomiast wizualnie bardzo mi się podobało.

 

(pewnie z mojego opisu niewiele wynika, postaram się to odnaleźć albo przynajmniej narysować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek półwysep z szerszym blatem - zaproponowany przez Elfir bardzo mi się podoba. Czy Twój problem został rozwiązany? Przychylasz się do takiego rozwiązanie?

 

Ja znalazłam jeszcze coś takiego, może się przyda. Z góry przepraszam, że wklejam czyjeś zdjęcie.

 

stół4.jpg

 

Ja do swoich wizualek spróbowałam wkleić stół (wersja pierwsza). Chyba średnio to wygląda :(

 

2011127_723e913f-8c3c-4b10-96c4-4bc67e169c4b.jpg

2011127_aaec6618-9486-4d01-b2a7-3ea01bde04bb.jpg

2011127_c32c7b64-d87b-4e8b-9a26-e29bc1bf8e32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beasza

Co do Twojej kuchni, to nie chcę mieszać Ci w głowie, ale do mnie jednak bardziej przemawiała wersja z półwyspem i stolikiem. To tylko własnej roboty wizualizacje, więc trudno zobaczyć prawdziwy efekt (przykładem jest Twoja powyższa inspiracja ładnie oddająca nasze zamysły odnośnie kuchni Anulek2005). Moim zdaniem ta z półwyspem wygląda lżej i ciekawiej. Potrzebujesz aż tylu szafek i blatów? Stół w takim układzie i tak będzie utrudniał swobodne korzystanie z kuchni. Będziesz miała daleko od lodówki, zlewu i pieca. Nabiegasz się i padniesz zanim zdążysz zjeść posiłek ;). No chyba, że dla odpoczynku będziesz przysiadać po drodze przy stole ;).

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kilka słów konstruktywnie :). Jeśli chcesz tak zostawić stół, to zamiast układu U zrób L. Jedną szafkę za zlewem zrób piec (usuń te górne szafki obok okna, bo przyda się miejsce na okap) i będzie ok. Gotując będziesz poruszała się wzdłuż L i stół na środku nie będzie tak przeszkadzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! No to moje "anse" do powyższych pomysłów (proszę nie mylić z użytkownikiem anse ;))

Czy takie szerokie U - jak u Beaszy - bo na oko mam tak samo szeroko - będzie wygodne w sensie biegania między poszczególnymi elementami (lodówka, zlew, piekarnik). Nie za daleko? Po za tym stół w środku (ponownie patrz wizki Beaszy) wydaje mi się li tylko zawalidrogą.

Co do wyspy to ja je uwielbiam, ale mam możliwość wsadzenia tam jedynie wyspy o długości 200 cm! Czyli na część "stołową" obok płyty o standardowej szerokości 52 cm (oczywiście 20 cm od brzegu) zostaje jedynie 130 cm (i to przy wjechaniu z tą "wyspą" pod samo okno).

 

Czy o wysuwanym blacie mówimy o czymś takim jak na obrazku?

http://anulek2005.republika.pl/150__280x200_stol1.jpg

Obrazek pochodzi ze strony: http://www.twojemeblekuchenne.com

 

He, he! Julianna już poniekąd na część moich wątpliwości odpowiedziała w czasie jak je pisałam :)

Edytowane przez Anulek2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do wyspy to ja je uwielbiam, ale mam możliwość wsadzenia tam jedynie wyspy o długości 200 cm! Czyli na część "stołową" obok płyty o standardowej szerokości 52 cm (oczywiście 20 cm od brzegu) zostaje jedynie 130 cm (i to przy wjechaniu z tą "wyspą" pod samo okno).

A czy te 130 będzie dla Ciebie za mało? Dwie osoby powinny się zmieścić + jeszcze ewentualnie jedna na przeciw. U mnie barek będzie miał tylko 120 cm, bo dalej stoi mój ulubiony słup ;). Teraz mam taki barek będący jednocześnie parapetem w moim aneksie kuchennym. Ma dokładnie 120 cm. Dajemy radę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beasza, tak duży stół na środku kuchni do mnie też nie przemawia. Generalnie zgadzam się z sugestiami Julianny (także odnośnie ustawienia w L jesli już koniecznie chcesz mieć taki duży stół.) Tutaj 1:0 na korzyść aranżacji z półwyspem.

 

A tak na marginesie - a u Ciebie takie ustawienie jak wrzuciłaś na zdjęciu w ramach inspiracji dla Anulka by się nie sprawdziło?? Tylko oczywiście taki stół przyklejony do półwyspu a nie do wyspy - chodzi o jego ustawienie i lekkie "wgryzienie" w szafki. Masz tu i wygodny w miarę stół i i jedyne co tracisz to trochę blatu, ale możesz za to do krojenia usiąść przy stole....... Nawet niekoniecznie na tej cześci półwyspa musi być płyta tak jak na rysunku, ale pewnie byłaby to jakaś opcja. Jeśli Ci się podoba, to tylko pokombinuj z wymiarami ;-)

 

ja bym zrobiła półwysep z płytą i szerokim niskimi blatem (przynajmniej tam będzie można zagniatać ciasto), za to krzesło tylko z jednej strony

postarałabym sie zlikwidowąc jeden słupek, by powiększyć przestrzeń przy zlewie

 

http://img713.imageshack.us/img713/1035/d488247d049f119cgen.jpg

 

A to to jest nawet mega cool :lol2:.

 

Generalnie w tej opcji nie nabiega się człowiek, blatu trochę jest, usiąść gdzie jest i jeszcze na dodatek bez przebudowy. Mnie się ta kuchnia naprawdę podoba. Może nie jest to opcja "na bogato" pod względem ilości szafek i wszystkiego, ale jeśli jest spiżarka, to przy fajnych szufladach miejsca do przechowywania wystarczy. A kuchnia jest przestronna, wydaje się być wygodna i funkcjonalna.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny moje drogie, myślę tak samo jak Wy. Wrzuciłam ten stół do wizulalki, tylko po to żeby przekonać siebie i usłyszeć od Was , że to pomysł chybiony. Myślę, że nawet mały stolik byłby "nie teges" w tej kuchni. Czyli podsumowując wersja pierwsza owszem ale albo bez stołu albo w ogóle.

 

Także zostaje wersja z półwyspem i doklejonym stolikiem. Niestety taka jak na inspiracji przedstawionej przeze mnie wcześniej , nie wchodzi u mnie w grę bo długość półwyspu licząc od okna może mieć tylko 2 metry.

Znalazłam jeszcze inne inspiracje, które chyba u mnie by się sprawdziły, co Wy na to?

 

stół1.jpg albo stół3.jpg

 

Tutaj inne, niekoniecznie dla mnie, ale może dla innych będą inspiracją

 

stół2.jpg

stół5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam jeszcze inne inspiracje, które chyba u mnie by się sprawdziły, co Wy na to?

:yes: :yes: :yes:

Mnie podoba się wersja z nieco szerszym blatem przy krzesłach, choć wcale nie takim na 60 cm :). Coś pośredniego między pierwszą a drugą inspiracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes: :yes: :yes:

Mnie podoba się wersja z nieco szerszym blatem przy krzesłach, choć wcale nie takim na 60 cm :). Coś pośredniego między pierwszą a drugą inspiracją.

 

Inspiracja pierwsza jest najbliższa memu sercu :), ale muszę jeszcze wszystko wyrysować, w programie IKEI średnio mi to wychodzi.

Długość ściany z oknem to 420 cm, więc liczę: 60 cm zabudowa z lodówką , 140 cm do poruszania się, 75 cm (półwysep) 50 cm doklejony stół i zostaje jeszcze, albo tylko 95 cm. Uda się?

Edytowane przez Beasza
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspiracja pierwsza jest najbliższa memu sercu :), ale muszę jeszcze wszystko wyrysować, w programie IKEI średnio mi to wychodzi.

Długość ściany z oknem to 420 cm, więc liczę: 60 cm zabudowa z lodówką , 140 cm do poruszania się, 75 cm (półwysep) 50 cm doklejony stół i zostaje jeszcze, albo tylko 95 cm. Uda się?

 

To masz spokojnie dość miejsca wg mnie. Ja mam 20 cm mniej niż ty i jeśli zdecyduję się na taki plan to będę miała 60 zabudowa, 130 do poruszania się, potem 120 wyspa i 90 cm miejsca na krzesła ... Ale chyba poczekam, aż ty zrobisz swoja kuchnię i ją przetestujesz. Jak będzie wygodnie to ja też tak zrobię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że wystarczy. Zmierzyłam jak to jest teraz u mnie. Mam jakieś 110 cm i spokojnie sporo miejsca. Za plecami mam lodówkę, więc jest kłopot gdy jest otwarta, ale Ty nie będziesz miała takich problemów. Krzesła będziesz miała wsunięte pod te 50 cm blatu, więc to jeszcze więcej miejsca :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...