Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zastanawiam się czy 1 rząd poziomych szafek wystarcza:

 

[ATTACH=CONFIG]90952[/ATTACH]

Aksamitko

Wrzuć też proszę wizu drugiej strony - dla pełnego oglądu. W pierwszym momencie Twoja kuchnia wydała mi się znajoma - już kiedyś do Ciebie zaglądałam :). Moim subiektywnym zdaniem jeden rząd wystarczy :). Wizualnie wygląda lekko. Jak rozumiem chodzi Ci o pytanie jak to wygląda, bo czy wystarczy na pomieszczenie naczyń, to pytanie tylko do Ciebie samej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, chce żeby było lekko, a przecież jak sie okaże ze 1 rzad za malo to zawsze domówię jeszcze szafki, celowo jest nie na calej długości

 

indeks1.jpg

 

taki rzut czy jakiś inny?

 

czy taki układ bedzie dobry?: 80 szuflady, 60 zlew, 60 zmywarka, 60 kuchenka- patrzac od wejscia ( wysokiej zabudowy)

Edytowane przez aksamitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - szafki zawsze możesz dokupić :). Nawet gdyby miały być w zupełnie innym kolorze.

Chodziło mi o rzut wysokiej zabudowy po drugiej stronie :).

A mogłabyś zrobić wersję z szafkami od samej ściany z drzwiami i pokazać dla porównania? (czyli zamiast 3, 4 górne szafki w jednym rzędzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś konkretna przyczyna dlaczego chcesz tylko 3? Masz tam przy ścianie zaplanowane coś ekstra? (np. dekor?) Czy chodzi Ci o optyczne skrócenie powstającego korytarza?

Mnie najbardziej podoba się układ 4 pojedynczych szafek, ale 3 też dobrze się prezentują.

Zastanawiam się nad tym piekarnikiem przy ścianie. Czy będzie wygodnie z niego korzystać? Może któraś z Forumowiczek ma tak zainstalowany piekarnik i może napisać czy ściana nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia dość długa, chodzi o optyczne skrócenie, myślę ze piekarnik nie będzie przeszkadzał przy ścianie, zależy mi aby nie był koło lodówki, mysle ze jak odsunie sie od sciany 5cm bedzie ok

 

ewentualnie 3 szafki 92cm

indeks0.jpg

http://forum.muratordom.pl/[img]http://i40.tinypic.com/18og7n.jpghttp://pl.tinypic.com/m/f50jd2/3

Edytowane przez aksamitka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - rozumiem :).

Te 3 większe też wyglądają dobrze. Na pewno lepiej niż podwójne.

Spróbuj sobie zrobić rzuty ściany na wprost (trzeba będzie usunąć zabudowę ze słupkami). Wtedy porównaj te układy z 3-ma mniejszymi i większymi szafkami. Jak to będzie się ogólnie komponowało z szafkami dolnymi.

Mnie podobała się jeszcze wersja z okapem samodzielnym, ale nie chcę Ci mieszać jeśli już zdecydowałaś się na taki chowany w szafce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wizualnie poprę trzy większe (choć moj faworyt to rządek rownoległych pojedynczych), ale nie wiem czy nie lepiej przy okapie podszafkowym jednak nie zrobić tych mniejszych - łatwiej jest sensownie rozplanować powierzchnię. Przy 90 cm część zajmie ci okap, a resztę przedmiotów trzeba jakoś wokół niego porozstawiać. No ale to kwestia również wygody otwierania.

Wizualnie nie do końca widzi mi się przyznam szczerze różnica długości zabudowy górnej i dolnej - wole jednak symetrię. Przy zabudowie równoległej na prostokącie zawsze jest niebezpieczeństwo tunelu i w Twoim układzie kuchni aksamitka pewnie tak czy siak przyda się jakieś zagranie kolorami na ścianach, żeby os kuchni skrócić.

Jeśli natomiast Tobie podoba się krótsza zabudowa górna niż dolna, to pozostające miejsce po prostu można zagospodarować jakąś dekoracyjną półką np. na książki, albo zegarem dostosowanym do stylistyki kuchni albo wiszącym zestawem przypraw albo niczym ;) jeśli taką masz fantazję :)

No i prawda że szafki np. Ikea można prawie zawsze dokupić (chyba że zrobią głupi dowcip i wycofają kolekcję... co niestety się czasami zdarza.)

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli gdzieś znajdziecie zdjecie z 1 rządkiem to bede wdzięczna :)

 

To chyba ja coś namieszałam... W Twoim dzienniku było kilka wizualizacji i wydawało mi się, że jedna z nich przedstawia jeden rządek szafek poziomych o takiej samej długości jak szafki dolne. Ale najwyraźniej uległam jakiemuś złudzeniu optycznemu w odniesieniu do projektu bez okapu, który też ma krótsze szafki.

 

A propos efektu tunelu - myślę, że bardziej niż szafki zadecyduje zagospodarowanie na końcu, czyli stół, okno oraz kolory ścian w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...