Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja sie tylko zastanawiam

1)jak to by wyglądało z suwanymi drzwiami - przez ta nieszczęsną ściankę karton-gips może wyglądać średnio, bo wejscie będzie niesymetryczne :(

2)czy nie za daleko jest do lodówki - ale chcąc miec tu trochę blatu roboczego lodówka mi nigdzie indziej nie pasowała

 

drzwi będą zamontowane od strony salonu więc technicznie nie będzie to problemu, a w pierwotnej wersji meble po prawej też miały się zaczynać zaraz od samego wejścia więc bedzie podobny problem tylko, że z drugiej strony :)

 

prawda jest taka, że drzwi będą zamykane głównie wtedy kiedy ja będe pichcić dla większej gromady ludzi a to jak to będzie wtedy wyglądać od wewnątrz nie jest takie istotne :)

 

bardziej się zastanawiam czy dobrze bedzie wyglądać ciąg szafek który zakręca w połowie okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj nie mam ostatnio czasu na forum :(

Aantenka dziękuję za pokazanie całkiem nowej koncepcji mojej kuchni .nkcjonaln

 

Bez barku faktycznie jest przestronnie i na wszystko jest miejsce .... tylko , że ja jednak jestem za tym barkiem. Teraz u siebie mam barek i jestem z tego zadowolona. Lubię część rzeczy przygotowywac na siedząco a to jest jedyne miejsce gdzie będzie można postawić krzesło, usiąść .

Te szafki pod barkiem zrobię płytkie (45) na szerokośc barku a zlew dam w jednej z narożnych szafek , tylko z ociekaczem nie w w stronę rogu , żeby nie było takiego ścisku.

 

Jeszcze raz dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszlam i ja, jako, że wpadacie tu na ciekawe pomysły i może podpowiecie coś w związku z moją kuchnią.

 

Planuje coś takiego jak na rzutach, czyli biel, orzech i szarość, do tego kolorowe dodatki.

Chcialabym przede wszystkim szuflady, ale musi sie tez znaleźć miejsce na podblatową zamrażarkę, jako, że lodówka będzie jedynie chłodziarką.

Szafki do sufitu.

Czy w narożne szafki ikei da się wmontować magic corner?

 

Poproszę o zerknięcie jak to wg Was wygląda.

kuchnia1.jpg

kuchnia2.jpg

kuchnia3.jpg

kuchnia4.jpg

kuchnia5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszlam i ja, jako, że wpadacie tu na ciekawe pomysły i może podpowiecie coś w związku z moją kuchnią.

 

Planuje coś takiego jak na rzutach, czyli biel, orzech i szarość, do tego kolorowe dodatki.

Chcialabym przede wszystkim szuflady, ale musi sie tez znaleźć miejsce na podblatową zamrażarkę, jako, że lodówka będzie jedynie chłodziarką.

Szafki do sufitu.

Poproszę o zerknięcie jak to wg Was wygląda.

 

Mnie to wygląda naprawdę sensownie ;)

Rozumiem, że szafka nr 1 to zamrazarka... W ramach próby udoskonalania można by zamienić miejscami zmywarkę i zlew. Będzie go mniej widać z przejścia/wejścia do kuchni - i z doświadczenia doradzam rozważenie ociekacza, a przynajmniej zajrzenie do wątku w tym temacie i zapoznanie się z argumentami za i przeciw.

 

Czy w narożne szafki ikei da się wmontować magic corner?

Ja nie wiem, ale gdyby się tutaj nikt nie odezwal, to jest oddzielny wątke o kuchniach ikea, gdzie też możesz poczytać albo podpytać http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Kuchnie-z-IKEI-opinie-zdj-cia-monta-etc./page80 (również o inne rzeczy zw. z kuchniami ikea np. zabudowę chłodziarki czy zamrażarki podblatowej)

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka, chlodizarka to szafka nr 9, a zamrażarkę planowałam, albo tam gdzie 8 albo 11.

Czy jesli zamienie miejscami, zmywarkę i zlew to nie za daleko będzie od plyty do zlewu?

 

 

Dzieki za wątki ikeowe.

 

Co do usytuowania zlewu to Twoja decyzja, bo funkcjonalnie moim zdaniem masz wszystko ok, więc już powinny tutaj zadecydować indywidualne potrzeby.

Zamrazarkę bardziej widze w szafce nr 11. Po pierwsze porządek w podziale stref jest wtedy, a po drugie szafka nr 9 jest chyba koło płyty, więc lepiej zrobić sobie tam miejsce na garnki i przechowywanie niż zamrażakę. Ale to jest też kwestia indywidualnych preferencji.

 

nie ma za co, sama mam meble kuchenne z ikea i nie moglam nie trafić na wątek takim kuchniom poświęcony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pogubiłam ;), bo 11 to słupek z piekarnikiem :).

Mnie też zamrażarka pasuje najbardziej do pierwszej szafki na wprost słupka z piekarnikiem. Ma tam wygodny kącik, do którego masz najdalej, bo zamrażarka raczej nie jest używana tak często jak piec zlew i lodówka.

Układ reszty moim zdaniem ok.

Co do zlewu na wejściu, to zależy co jest za drzwiami. Jeśli salon / jadalnia to warto pomyśleć o innym miejscu (choć bez przesady, bo przecież to oczywisty sprzęt kuchenny ;), a ewentualne brudne naczynia lądują tam tymczasowo). W przypadku otwartych kuchni wszystko jest na widoku i nie ma z tym problemu :). Tak sobie jeszcze pomyślałam, że zlew na wejściu może być dla niektórych atutem, bo szybciej naczynia w nim lądują ;). Powtarza się więc oczywistość - co kto preferuje :).

 

Polecam ociekacz, a najlepiej jeszcze pół komory na mycie warzyw, owoców, płukanie, itp. Masz dużo miejsca, więc możesz sobie na to pozwolić :).

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

byłam dziś na budowie żeby jeszcze raz zerknąć na moją kuchnie i przemyśleć możliwość zamiany miejscami jadalni i kuchni.

I co się okazało?

że okno w jadalni jest wyższe niż okna w kuchni więc po ustawieniu szafek sięgałoby jakieś 15cm poniżej poziomu blatu. Sama nie wiem jak to się stało, że to przeoczyłam, może dlatego, że przy braniu wymiarów pominęłam zupełnie wysokość okien ehhh

Co oznacza, że muszę pozostać przy pierwotnym pomyśle. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to z chęcią się zapoznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

elfir

zawsze marzyłam o wyspie ale wydaje mi się, że w takim ustawieniu nie będe miała blatu roboczego za wiele. Na wyspie będe musiała umieścić i płytę i zlew

Ta mniejsza wnęka jest głąboka na 44cm więc nie nadaje się na żaden sprzęt

 

Sprzęt w słupkach przy oknie, w płytkiej wnęce kredens na szkło, talerze, zapasy.

Okno nie ma znaczenia, bo wyspa stoi pośrodku pomeszczenia

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w słupkach przy oknie, w płytkiej wnęce kredens na szkło, talerze, zapasy.

Okno nie ma znaczenia, bo wyspa stoi pośrodku pomeszczenia

 

przedyskutowałam tą opcje z mężem i jemu nie podoba się opcja z wyspą ehh

 

dodatkowo wydaje mi się, że będzie mało blatu roboczego a poza tym troche dziwnie będzie wyglądać niskie okno w kuchni a wysokie w części jadalni

 

reasumując: zostajemy przy pierwotnym ustawieniu :)

 

ale mam jeszcze inny pomysł na ustawienie szafek:

 

od wejścia

 

1. lodówka 60, słupek z piekarnikiem i mikrofalą 60, szuflady 40, narożna 120. płyta indukcyjna (czy ktoś się orientuje czy można płytę zamontować na narożnej szafce??)

2. zmywarka 60, szuflady 50, sortownik 60 ze zlewem 1,5 komory

3. szafka narożna 120, szuflady 70, szuflady 70, szafka 60, zakończenie spadającym blatem

 

co sądzicie o takim ustawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semira

Już mailowałyśmy w tej sprawie, więc znasz moje zdanie :).

Tak sobie myślę, że skoro są płyty narożne, to może i można zamontować płytę w szafce prostej, która jest narożną ;), ale pewności nie posiadam - koniecznie porozmawiaj ze swoim stolarzem. Problem może polegać na tym, że dostęp do niej będzie właśnie od strony płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semira co do plyt naroznych to ja mam dokladnie ten sam dylemat.

Liczę na to, ze taka plyte można zamontowac w rogu: http://www.nokaut.pl/plyty-ceramiczne/plyta-ceramiczna-teka-gkst-95-ndz.html. Sa tez plyty gazowe narożne tego typu: http://www.awa24.pl/product-pol-13911-Plyta-gazowa-narozna-Franke-DPA-3GAV-TC.html - niestety elektrycznych takich nie znalazłam (jesli ty znajdziesz to daj znac - chetnie skorzystam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa, pewnie administrator przeniesie do właściwego działu.. ;)

gustawkot, strasznie mała ta kuchnia, trudno coś wykombinować i wydaje się, że tak jak jest jest optymalnie - od lewej strony zmywarka, później szafka na kosz, szuflady (te głębsze zrobiłabym szerokie na dwie Twoje - są bardziej pojemne), noi kuchenka z płytą.

Tak właściwie dla mnie jest za duża przestrzeń między płytą a zlewem, ale zmniejszając ją poszatkujesz tak blat, że w efekcie nie będziesz mieć miejsca na nic, dlatego uważam że jest ok ;)

Edytowane przez magduska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto nasz przyszły aneks kuchenny :)

Zależy nam na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni. Ściana, na której ułożone są meble ma 270 cm. Niezbędnymi elementami jest płyta, okap (tutaj nie wiemy, na jaki się zdecydować), piekarnik, zlew (może być jednokomorowy) oraz zmywarka (45 cm).

Dodatkowo chcemy zrobić tafle szkła pomiędzy blatem a szafkami u góry. Jest to dobry pomysł, co proponujecie?

Chętnie posłuchamy wszystkich rad!

Projekty nie naszego autorstwa, do kolorów nie przywiązujemy się

 

[ATTACH=CONFIG]94234[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]94235[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]94236[/ATTACH]

 

 

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semira co do plyt naroznych to ja mam dokladnie ten sam dylemat.

Liczę na to, ze taka plyte można zamontowac w rogu: http://www.nokaut.pl/plyty-ceramiczne/plyta-ceramiczna-teka-gkst-95-ndz.html. Sa tez plyty gazowe narożne tego typu: http://www.awa24.pl/product-pol-13911-Plyta-gazowa-narozna-Franke-DPA-3GAV-TC.html - niestety elektrycznych takich nie znalazłam (jesli ty znajdziesz to daj znac - chetnie skorzystam :))

 

ja bym chciała zwykłą płyte tylko żeby dostęp do szafki narożnej był spod płyty. Myśle że nie powinno być problemu ale dowiem się jeszcze u stolarza.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie oświetlenia blatu w przypadku braku szafek wiszących. Ma ktoś jakiś pomysł?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciała zwykłą płyte tylko żeby dostęp do szafki narożnej był spod płyty. Myśle że nie powinno być problemu ale dowiem się jeszcze u stolarza.

 

Co to znaczy dostęp "spod płyty"?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie oświetlenia blatu w przypadku braku szafek wiszących. Ma ktoś jakiś pomysł?? :)

Podpinam się do pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że gdyby kuchnia należała do mnie, to wybrałabym wersję z barkiem na końcu :). Jest więcej miejsca do przechowywania i lepsza ergonomia. Jest zachowany trójkąt roboczy (choć w przeciwnym kierunku), a barek jest zgrabniejszy wizualnie niż stół :). Jedyne co budzi moje wątpliwości, to szafki prostopadłe do okapu - może być problem z ich otwieraniem. Górne szafki zrobiłabym tylko na ścianie z okapem.

No ale... kuchnia nie należy do mnie :), więc odniosę się do wersji pierwszej, skoro jest bardziej preferowana. Domyślam się, że umiejscowienie okapu wynika z bliskości komina, ale zastanowiłabym się na zamianie miejscami ze zlewem. Wtedy będzie po kolei - lodówka, zlew z sortownikiem odpadów (jeśli jesteście praworęczni, to lepiej będzie Wam korzystać), blat roboczy (przygotowanie potrawy), płyta (gotowanie) i odrobina blatu, a na końcu stół na którym serwujecie :). A gdzie planujecie zmywarkę, jeśli planujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...