Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gustawkot zmywarka po lewej stronie, czyli nie bezpośrednio pod kranem, pozwoli na swobodne opłukanie naczyń bez tuptania wokół:) choć patrząc na Twoją wizualizację nie wiem, czy w ogóle można by ją wtedy otworzyć, ze względu na bliskość kaloryfera? i chyba zamieniłabym miejscami zlew i płytę - tak jak sam piszesz - wygodniej jest mieć zlew bliżej lodówki, no i ze zmywarką nie byłoby problemu:)

szuflady również zrobiłabym jak najszersze, a odległość zlewu od płyty wydaje mi się zupełnie właściwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co to znaczy dostęp "spod płyty"?

 

W narożnej szafce chciałabym le mansa. I na tej szafce miałaby byc zamontowana płyta. Myśle, że nie powinno byc problemu bo to szafka jak każda inna ale wole się upewnic

 

mam kilka pomysłów na oświetlenie blatu ale jako że jestem nowa na tym forum to walcze narazie z wklejaniem zdjęcia :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semira - proszę bardzo :)

 

ad vocem oświetlenia

Co prawda niemal wszędzie są górne półki, ale chodzi stricte o oświetlenie :).

http://www.materialybudowlane.ceny.net.pl/wp-content/uploads/2011/07/ogrod_207.jpeg

http://cdn32.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/20980/oswietlenie_kuchni_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://cdn32.urzadzamy.smcloud.net/t/photos/thumbnails/20981/oswietlenie_kuchni_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/6/6824/z6824256X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że gdyby kuchnia należała do mnie, to wybrałabym wersję z barkiem na końcu :). Jest więcej miejsca do przechowywania i lepsza ergonomia. Jest zachowany trójkąt roboczy (choć w przeciwnym kierunku), a barek jest zgrabniejszy wizualnie niż stół :). Jedyne co budzi moje wątpliwości, to szafki prostopadłe do okapu - może być problem z ich otwieraniem. Górne szafki zrobiłabym tylko na ścianie z okapem.

No ale... kuchnia nie należy do mnie :), więc odniosę się do wersji pierwszej, skoro jest bardziej preferowana. Domyślam się, że umiejscowienie okapu wynika z bliskości komina, ale zastanowiłabym się na zamianie miejscami ze zlewem. Wtedy będzie po kolei - lodówka, zlew z sortownikiem odpadów (jeśli jesteście praworęczni, to lepiej będzie Wam korzystać), blat roboczy (przygotowanie potrawy), płyta (gotowanie) i odrobina blatu, a na końcu stół na którym serwujecie :). A gdzie planujecie zmywarkę, jeśli planujecie?

 

Barek fajna sprawa, ale musimy mieć na uwadze, że nie mamy gdzie postawić stołu i na odcinku ściana-okno jest to jedyne miejsce, w którym znajdzie się dla niego miejsce... Na te szafki prostopadłe też zwróciliśmy uwagę, zważywszy, że nie mamy oboje 2 metrów, żeby swobodnie wyciągać rzeczy z tego rogu :)

Dokładnie- okap, że niby bliżej wentylacji, choć w tej wersji przerobić należy układ doprowadzający wodę do zlewu, więc podobne zamieszanie. A zamienione miejsca są rozsądne, zważywszy, że jesteśmy praworęczni :)

Zmywarkę planujemy oczywiście. 45 cm szerokość, będzie wystarczająca. Jej lokalizacja zależy od umiejscowienia zlewu i płyty. Jeśli zlew od prawej strony to planujemy po prawo ( i tu pytanie, czy bezpośrednio przy prostopadłej ścianie, czy zrobić tam "spację"?)

A jaki okap? Czy sądzicie, że można wrzucić tu okap w zabudowie jakoś, żeby nie zaburzać takim "kominem wentylacyjnym" symetrii? Nad takim okapem można zrobić szafkę, czyli więcej miejsca na przechowywanie. Ale czy moc i jakość takiego okapu podszawkowego będzie zbliżona do tego kominowego?

Dzięki za sugestie i rady! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! :)

A jak sądzisz, czy lepsze jest prezentowane ustawienie, czy lepiej byłoby gdyby zlew był na miejscu płyty? Stworzyła by się linia lodówka - zlew- płyta.

faktycznie można to zamienić - zresztą często z lodówki wyciąga się coś i idzie z tym częściej do zlewu niż do płyty

Czemu sugerujesz, żeby zmywarka była po lewo?
to zależy jaki będziesz mieć zlew - jeśli taki jak na zdjęciu to wygodniej jest stojąc przy zlewie i mając otwartą zmywarkę mieć ją po lewo - cholercia jak to napisać - stojąc przy zlewie bezproblemowo włożysz naczynia do zmywarki. Ale jeśli będziesz mieć odwrotny zlew (ta komora będzie po drugiej stronie) to wtedy zmywarkę też odwrotnie - no ja bym sobie nie zrobiła pod zlewem zmywarki, bo to będzie cholernie niewygodne - no chyba, że masz ręce długości dwóch metrów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna16

 

dzięki za fotki, już o takim myślałam ale chciałabym coś bardziej dyskretnego

 

Myślałam o małych kinkietach po każdej stronie okna ale te które mi się podobają są dość drogie. Poza tym nie jestem do końca przekonana czy mi się to podoba. Postaram się wkleić jakieś fotki. Jak mi nie wyjdzie to proszę się nie śmiać :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustawkot zmywarka po lewej stronie, czyli nie bezpośrednio pod kranem, pozwoli na swobodne opłukanie naczyń bez tuptania wokół:) choć patrząc na Twoją wizualizację nie wiem, czy w ogóle można by ją wtedy otworzyć, ze względu na bliskość kaloryfera? i chyba zamieniłabym miejscami zlew i płytę - tak jak sam piszesz - wygodniej jest mieć zlew bliżej lodówki, no i ze zmywarką nie byłoby problemu:)

szuflady również zrobiłabym jak najszersze, a odległość zlewu od płyty wydaje mi się zupełnie właściwa

 

Kaloryfer planujemy wyrzucić... Trochę nie pasuje. Poza tym blokuje ew. szafki oraz siedzenie przy stole pod oknem może być zimą nie do wytrzymania (albo wręcz przeciwnie, jeśli ktoś lubi się wygrzewać- mamy kota ;p):)

Czemu proponujesz zrobienie jak najszerszych szuflad? Wyjdzie jedna, dwie na całą szerokość kuchni, zażywszy, że będzie zmywarka i piekarnik. Chociaż to może i lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustawkot, szuflady głębokie są bardziej pojemne i wygodniejsze niż szafki. Nie masz za dużo miejsca w kuchni na przechowywanie (nie wiem czy to kuchnia w bloku czy w domku, bo może masz gdzieś spiżarkę) a szuflady wspaniale nadają się na trzymanie w nich garnków, a więcej włożysz w dwie duże, głębokie szuflady niż w cztery mniejsze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jupiiii udało się :)

I do tego jakie super oświetlenie :). Co to? Masz namiary?

 

Co do tego drugiego oświetlenia - z blatu, to raczej daje bardziej efekt estetyczny (piękny zresztą) niż praktyczny - jak sądzicie?

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarkę planujemy oczywiście. 45 cm szerokość, będzie wystarczająca. Jej lokalizacja zależy od umiejscowienia zlewu i płyty. Jeśli zlew od prawej strony to planujemy po prawo ( i tu pytanie, czy bezpośrednio przy prostopadłej ścianie, czy zrobić tam "spację"?)

Chyba troszkę trzeba odsunąć od ściany by było wygodniej i bezpieczniej dla sprzętu, ale to kwestia kilku cm. Czyli mała blenda, zmywarka, nad nią ociekacz, zlew, pod nim sortownik, blat roboczy, płyta - pomieści się?

 

Co do okapu, to jeśli nie robicie układu w U - G, to więcej szafek Wam się na pewno przyda. Schowałabym pod szafkę. Będzie też lepiej wyglądało to wizualnie. Niestety nie wiem jak z parametrami wydajności :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego jakie super oświetlenie :). Co to? Masz namiary?

 

 

Myśle, że ten kinkiet to aquaform cadra.

Tu troche lepiej go widać

 

http://images49.fotosik.pl/1256/9c876d3e4699a669gen.jpg

http://images47.fotosik.pl/1303/5e834e3e248f2611.jpg

 

Dla mnie niestety troche za drogi bo do oświetlenia całego blatu musiałabym mieć ich kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz rzut z wymiarami? Łatwiej będzie się zorientować. Szkoda, że drzwi są tak blisko ściany bez okna. Dobrze wyglądałaby tam wysoka zabudowa w słupkach, a stolik między drzwiami. Można jeszcze operować ścianami czy już nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

proszę Was o pomoc przy zaprojektowaniu mojej kuchni, zrobiłam poglądowe rzuty, w kuchni ma znaleźć się jeszcze stolik z 3/4 krzesłami, kuchnia ma wymiary 5m na 2,75m. Bardzo proszę o pomoc

 

dołączam się w imieniu doradzaczy do prośby Julianny16 o wymiary.

jakieś przyłącza, których trzeba się trzymać, czy można sobie dowolnie planować?

jakieś preferencje użytkowe z Twojej strony, np. Bron boże zlew pod oknem, szafki tylko poziome, koniecznie okap bez zabudowy itp.

Stolik to ma być minimum do śniadanka, czy wygodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...