Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamieściłam wymiary,bardzo przybliżone. Niestety wejście jest przy samej ścianie, myślałam żeby właśnie tam dac ten stół, nawet mogłby być do połowy okna, jakoś półokrągle.. Bo gdyby go umieścić na ściance między drzwiami to strasznie zwęża to kuchnie która i tak jest wąska.. moim zdaniem nie byłoby wtedy wygodnego przejścia między stołem a blatem. No i nie mam pomysłu na tą moją kuchnie

 

Edit. Woda jest wyprowadzona w rogu między oknami więc w pobliżu musi znajdować się zlew i zmywarka, a komin wentylacyjny do okapu w ścianie obok drzwi koło okna.. i też mam problem bo okapu nad oknem nie powieszę a w roku kuchenki mieć nie chcę, mam nadzieję że da się to jakoś doprowadzić do przeciwległej ściany.

 

Co do stolika, raczej wygodny do codziennego użytku, w salonie będzie duży, gościnny stół.

kuch.jpg

Edytowane przez gochau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To już chyba ostatnia wizualizacja naszej kuchni. Dołożyliśmy wnękę na książki kucharskie itp. (w zabudowie gipsowo-kartonowej). Fajnie? niefajnie? za mała? Chciałam mieć te wszystkie książki pod ręką, a nie gdzieś w biblioteczce niewiadomo gdzie... :no:

Nad stołem chyba nie zrobimy sufitu z zabudowy GK. Tylko jeden zostanie - ten nad wyspą... powinno być OK. Już chyba nie ma sensu nic zmieniać...

 

http://img696.imageshack.us/img696/4039/41249767.jpg

 

http://img12.imageshack.us/img12/1773/55661101.jpg

 

http://img848.imageshack.us/img848/9572/55971575.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłam wymiary,bardzo przybliżone. Niestety wejście jest przy samej ścianie, myślałam żeby właśnie tam dac ten stół, nawet mogłby być do połowy okna, jakoś półokrągle.. Bo gdyby go umieścić na ściance między drzwiami to strasznie zwęża to kuchnie która i tak jest wąska.. moim zdaniem nie byłoby wtedy wygodnego przejścia między stołem a blatem. No i nie mam pomysłu na tą moją kuchnie

 

Edit. Woda jest wyprowadzona w rogu między oknami więc w pobliżu musi znajdować się zlew i zmywarka, a komin wentylacyjny do okapu w ścianie obok drzwi koło okna.. i też mam problem bo okapu nad oknem nie powieszę a w roku kuchenki mieć nie chcę, mam nadzieję że da się to jakoś doprowadzić do przeciwległej ściany.

 

Co do stolika, raczej wygodny do codziennego użytku, w salonie będzie duży, gościnny stół.

 

Jak otwierane są drzwi - do środka, czy na zewnątrz? Jakie są wymiary okien? Ile w mają drzwi :)?

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia_KRK Zmienić zawsze można coś, tylko po co.. :)

 

Mnie się bardzo podoba, sama mogłabym takową posiadać kuchnię, choć z natury jestem miłośniczką półwyspów :) Nowoczesna, przestronna, ale ciepła.

 

I wielka prośba, jak kuchnia już będzie w użytkowaniu podziel się z nami informacją, jak Ci się wyspę użytkuje. Jest ona stosunkowo nieduża, ale czekam na wrażenia z pierwszej ręki.

 

P.S. Zabudowa z GK ma być chyba symetryczna do tej w kuchni, więc ma ona swój cel. Ale jak nie zrobicie, to kuchnia też będzie fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba ostatnia wizualizacja naszej kuchni. Dołożyliśmy wnękę na książki kucharskie itp. (w zabudowie gipsowo-kartonowej). Fajnie? niefajnie? za mała? Chciałam mieć te wszystkie książki pod ręką, a nie gdzieś w biblioteczce niewiadomo gdzie... :no:

Nad stołem chyba nie zrobimy sufitu z zabudowy GK. Tylko jeden zostanie - ten nad wyspą... powinno być OK. Już chyba nie ma sensu nic zmieniać...

 

http://img696.imageshack.us/img696/4039/41249767.jpg

 

http://img12.imageshack.us/img12/1773/55661101.jpg

 

http://img848.imageshack.us/img848/9572/55971575.jpg

 

Basiu,

 

czy zlewozmywak nie jest za daleko od płyty? Pytam, bo patrząc na wizualkę to przesunęłabym ten zlew o jedna szafkę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o tym samym pomyślałam, z tym że dobudowałabym jedną ściankę(gruba czerwona kreska) i wstawiłabym jakieś drzwi(nawet przesuwne, na rys. zaznaczone zygzakiem) i w ten sposób wygospodarowałabym małą spiżarenkę, co Wy na to? Czy taki układ byłby lepszym rozwiązaniem?

 

aa i poszerzony otwór wychodziłby na salon, a te pomieszczenie ze ukośną ścianą to toaleta.

kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img848.imageshack.us/img848/9572/55971575.jpg

 

Basiu, zgadzam się z Magdą 34 odnośnie zlewu. Domyślam się, że chodziło o to by był symetrycznie, ale funkcjonalność chyba jednak górą - będziesz miała bliżej i od lodówki i od pieca :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gochau

Chyba mam problemy z percepcją, bo ten ostatni rzut już wo ogóle zaciemnił mi wizję ;).

Tymczasem wrzucam propozycję uwzględniającą pierwotne ustawienie otworów.

Nie znam Twoich preferencji kolorystycznych. Nie napisałaś też nic odnośnie rozwiązań, sprzętów, górnych szafek itd. Zatem to co na szybko udało mi się stworzyć wygląda tak:

http://img703.imageshack.us/img703/8391/gbiaystok.jpg

 

Na rzucie z góry jest okap bez szafki, w załącznikach jest opcja z okapem podszafkowym

zlew g.jpg

st

od kuchni.jpg

słupki g.jpg

okap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna16

 

drugi rzut Gochau miał pokazywać konsekwencje zamurowania jednego z otworów wejściowych i powiększenia drugiego, żeby ewentualnie trochę uluźnić kuchnię. Chociaż teraz widzę, że drugie wejście jest z korytarza, więc wygodniej byłoby je zostawić...

 

Tak więc biorąc pod uwage kształt pomieszczenia i usytuowanie odpływów, Twoja wizualizacja jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem :wiggle:.

 

Ja się nie mam do czego przyczepic... :) Jest i trochę blatu (stół zaliczam do blatu :) Dzięki wysokim słupkom jest i miejsce do przechowywania, zlew jest schowany od strony salonu, stół stoi sobie wygodnie...

Ze względu na stół nawet żonglowanie lodówką i piekarnikiem przy takim pomieszczeniu nic nie da.

 

Na upartego można jeszcze spróbować wstawić stół w narożnik i dodać jeszcze trochę blatu po lewej stronie płyty, wtedy okap odkryty no i inne szafki górne. Tu właścicielka musiałaby zdecdować co jest dla niej ważniejsze - wygodny stół czy więcej blatu i szuflad.

 

Ciekawa jestem co na to Gochau...

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję julianna16 za wizualizację :) Ja również jestem zadowolona z takiego układu, aczkolwiek patrząc na zdjęcia wydaje mi się że zabudowana ścianka między drzwiami jest trochę przytłaczająca.. może to tylko moje dziwne odczucia :/ Jak myślicie dziewczyny czy będzie tam w miarę swobodnie? Aha i lodówka jest w zabudowie tak?

 

Może któraś z Was pokusi się o projekt kuchni ze zmianami( poszerzenie jednego z otworów i zabudowa drugiego) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję julianna16 za wizualizację :) Ja również jestem zadowolona z takiego układu, aczkolwiek patrząc na zdjęcia wydaje mi się że zabudowana ścianka między drzwiami jest trochę przytłaczająca.. może to tylko moje dziwne odczucia :/ Jak myślicie dziewczyny czy będzie tam w miarę swobodnie? Aha i lodówka jest w zabudowie tak?

 

Może któraś z Was pokusi się o projekt kuchni ze zmianami( poszerzenie jednego z otworów i zabudowa drugiego) ?

 

Ścianka jest zabudowana kompletnie, to fakt, stąd może to wrażenie. Na pewno pomoże różnicowanie kolorystyczne - wysokie słupki w bieli albo jasnym kremie.

 

Przejście jest moim zdaniem w porządku - Julianna16 - jesteś w stanie określić ile wyszło Ci tam centymetrów? Wielkość przejścia zależy też od gabarytów użytkownika :) Jak julianna się odezwie, to zrób sobie jakieś testy w domu.

 

Tak naprawdę Ty musisz dokładnie przemyśleć, czy ten drugi otwór nie będie Ci jednak potrzebny - np. szybkie wpadnięcie do kucni w butach, przeciskanie się z zakupami itd...

 

Cóż, może dobra julianna16 albo inna miłościwa dusza zaprononują alternatywę dla zamkniętej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pogubiłam ;), bo 11 to słupek z piekarnikiem :).

Mnie też zamrażarka pasuje najbardziej do pierwszej szafki na wprost słupka z piekarnikiem. Ma tam wygodny kącik, do którego masz najdalej, bo zamrażarka raczej nie jest używana tak często jak piec zlew i lodówka.

 

Juianna, a czy słupek z piekarnikiem wyklucza zamrażarkę?

Bo myślałam o tym, żeby na dole dać zamrażarkę a na tym dopiero piekarnik i mikrofalę.

 

Zamrażarka na przeciwko slupka, to nie bardoz, bu tuż obok jest jadalnia i założyłam sobie, że w tych szufladach najbliżej jadalni bedzie cała zastawa.

 

Co do zlewu na wejściu, to zależy co jest za drzwiami. Jeśli salon / jadalnia to warto pomyśleć o innym miejscu (choć bez przesady, bo przecież to oczywisty sprzęt kuchenny ;), a ewentualne brudne naczynia lądują tam tymczasowo). W przypadku otwartych kuchni wszystko jest na widoku i nie ma z tym problemu :). Tak sobie jeszcze pomyślałam, że zlew na wejściu może być dla niektórych atutem, bo szybciej naczynia w nim lądują ;). Powtarza się więc oczywistość - co kto preferuje :).

 

Polecam ociekacz, a najlepiej jeszcze pół komory na mycie warzyw, owoców, płukanie, itp. Masz dużo miejsca, więc możesz sobie na to pozwolić :).

 

Zlew mi nie przeszkadza w tamtym miejscu. Na przeciwko zlewu jest mała łazienka, więc widać naczyń z salonu nie będzie.

Co do ociekacz, to pewnie będzie. Mała komora do płukania warzyw - zobaczymy, choć raczej nie.

 

Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi. Myślałam, że całość prezentuje się gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna16

 

drugi rzut Gochau miał pokazywać konsekwencje zamurowania jednego z otworów wejściowych i powiększenia drugiego, żeby ewentualnie trochę uluźnić kuchnię. Chociaż teraz widzę, że drugie wejście jest z korytarza, więc wygodniej byłoby je zostawić...

 

Zaskoczyłam :). Wczoraj po całym dniu wrażeń (praca) już mi około północy szare komórki odmawiały posłuszeństwa ;). Aż dziw, że wykoncypowałam coś co nawet Waszym zdaniem jest do rzeczy :).

Anulku2005 - dziękuję za miłe słowa :). Cieszę się, że myślimy podobnie :). A jak Twoja łazienka? Tworzysz już wizualizacje? Pochwal się :D.

 

Dziękuję julianna16 za wizualizację :) Ja również jestem zadowolona z takiego układu, aczkolwiek patrząc na zdjęcia wydaje mi się że zabudowana ścianka między drzwiami jest trochę przytłaczająca.. może to tylko moje dziwne odczucia :/ Jak myślicie dziewczyny czy będzie tam w miarę swobodnie? Aha i lodówka jest w zabudowie tak?

 

Może któraś z Was pokusi się o projekt kuchni ze zmianami( poszerzenie jednego z otworów i zabudowa drugiego) ?

 

Gochau - proszę bardzo :). Tak, lodówka jest w zabudowie. Obliczenie odległości między słupkami a zabudową z płytą jest proste :) ----> 275 -60 -60 = 155 cm - tyle masz miejsca. Minimum to 120 cm. Ty masz o 35 cm więcej, więc na pewno nie będzie Ci ciasno :). Możesz zastanowić się nad niższymi słupkami, jeśli te Cię przytłaczają, albo odwrotnie - te omurować po bokach po sam sufit i tak zabudować meblami. Wtedy masz spójną całość. Ja bym wybrała drugi sposób :).

Blatu masz wystarczająco dla wygodnej pracy i przed zlewem, i między nim a płytą, i za płytą. Zmieścił się całkiem wygodny stół, więc nie widzę sensu płacenia więcej za blat, którego nie potrzebujesz. No chyba, że potrzebujesz?

Jeśli chodzi o układ ze spiżarką, to jeszcze bardziej ograniczasz pole działania, bo powiększając drugie drzwi pozbawiasz się sensownego ustawienia mebli. Rozwiązanie będzie na pewno jeszcze mniej wygodne i funkcjonalne. Jeśli meble dasz na ścianę z oknem obok tego wejścia, to będą w świetle drzwi. Płyty nie przesuniesz dalej bo jest okno. Będziesz więc musiała przerzucić zlew, a przyłącza masz w drugim kącie. No i stół - gdzie wtedy go postawisz?

Jeśli masz jakiś własny pomysł, to napisz. Spróbuję to wstawić w program :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juianna, a czy słupek z piekarnikiem wyklucza zamrażarkę?

Bo myślałam o tym, żeby na dole dać zamrażarkę a na tym dopiero piekarnik i mikrofalę.

Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi. Myślałam, że całość prezentuje się gorzej :)

 

Chyba nie wyklucza :) (choć nieco zaskakujące to połączenie - zaznaczam jednak, że nie znam się niestety i nie mogę rzeczowo odpowiedzieć), ale wspominałaś o zamrażarce podblatowej i stąd moja dezorientacja :).

Całość prezentuje się ok :D :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...