Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aanetka dlaczego łatwiej?????

 

Może to niefortunne sformułowanie, ale zrozumiałam, ze boisz się, że przy fornirze będzie gorzej wyglądała ciągłość słojów, bo to drewno. Może przy lakierze będzie łatwiej pokierować takim ustawieniem słojów... Ale to takie dyletanckie myślenie, bo na fornirach się nie znammm... Sorki za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszytskich i jednoczęsnie prosze o poradę. Mam projekt kuchni z którego do konca nie jestem zadowolona. ( Wymiary : 5.5m x2.6m)

 

Ogólnie rzecz ujmując będa fronty na wysoki połysk, białe, frezowane ( prosze nie sugerować się kolorem na projekcie). Będzie całkowita zabudowa jednej ze scian. Będzie też granitowy blat ( na razie typuje jeden z: Star galaxy, Kashmir white, Kashmir Gold???), granitowa bądź szklana sciana nad blatem a pozostałe sciany będą szare. Na podłodze jest już parkiet bukowy.

 

Podoba mi się zabudowana sciana, podoba mi się koncepcja "pół wyspy" ( chodzi mi o te meble przy których są krzesła, jakkolwiek takie rozwiązanie nazwac(?))

ALE nie jestem przekonana co do wiszących szafek nad blatem. Boje się ze kuchnia będzie przeładowana.Czy widzicie tu jakieś inne rowiązanie? Pierwotna wizja wyglądała tak że nad blatem od lewej było: szafka wisząca , okap nie w zabudowie, a po prawej półki.

 

kuchnia6c.jpgkuchnia6b.jpgkuchnia6e.jpgkuchnia6.jpg

 

Dodam, że ta pusta przestrzeń na długiej, scianie za krzesełkami to planowane, duże przejscie do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich i jednoczęsnie prosze o poradę. Mam projekt kuchni z którego do konca nie jestem zadowolona. ( Wymiary : 5.5m x2.6m)

 

 

Szafki wiszące mi by nie przeszkadzały, ale odległość od lodówki/piekarnika do blatu roboczego juz tak - zwlaszcza, ze przejscie utrudnia polwysep.

Edytowane przez szocik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja zaglądam :). Dziewczyny możecie napisać, czy gdybym zamieniła zlew ze zmywarką miejscami ( tak, aby zlew troszkę ukryć w kącie), to czy byłoby to "racjonalne" i ergonomiczne?? Chodzi mi o plusy i minusy takiej zamiany.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=94936&d=1326390597

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich i jednoczęsnie prosze o poradę. Mam projekt kuchni z którego do konca nie jestem zadowolona. ( Wymiary : 5.5m x2.6m)

 

Kompletnie niewygodne ustawienie!

Aby iść po coś do lodówki trzeba omijać stolik. Lodówka powinna być w jak najkrótszej drodze do blatów roboczych.

 

Wrzuć rzut pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał Elfir "AGI - nie boisz się tyle czarnego? Każdą kropkę będzie widać."

 

No pewnie się boję ale jakoś tak darzę miłością ten granit. A poza tym będzie nawiązanie przy kominku....Myślę jednak o takim niejednolitym w takie małe ciapki drobinki... A Ty Elfir, którą wersję byś wybrała Białą czy fornirowaną???

Edytowane przez Agi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwalia31

Rozumiem, że zmywarka jest w zamym kąciku po prawej stronie zlewu.

Jeśli chcesz zamienić zlew ze zmywarką, czyli zlew maksymalnie w w kącie to masz IMHO dwa mega-minusy:

  • prawą ręką przy zmywaniu obijasz się o ścianę
  • stojąc przodem do zlewu i wstawiając coś do zmywarki po lewej stronie zlewu obijasz się o ścianę swoim prawym bokiem

Plus jest jeden - schowasz zlew

 

Rozsatwienie sprzętów w tym układzie jest niestety optymalne. Masz miejsce po obydwu stronach płyty, masz sensowną ilość blatu między płytą a zmywarką, masz sensowną ilość miejsca operjąc przy zlewie. Ja wygodniejszego rozstawienia nie widzę.

 

Na siłę możnaby spróbować jeszcze zabudowę zakręcić do murku (zrobić L) , po tej stronie gdzie jest płyta. Na krótszą nogę L przenieść płytę, a zlew przesunąc tak, żeby się schował za murkiem. Tylo wtedy nad płytą musisz mieć okap, robią Ci się na dole szafki narożne no i murek pozostanie tylko murkiem.... Może jak julianna16 znajdzie czas, to wrzuci wizu.

 

Po prostu będziesz musiała na bieżąco wstawiać do zmywarki. Ewentualnie jak sobie za murkiem zrobisz płytkie szafki to możesz je traktować również jako półeczkę do odstawiania na bieżąco np. pomocnik przy gotowaniu, zeby nie zagracać zlewu, ale na koniec i tak wszystko trzeba powstawiać.

 

Oczywiście to moje zdanie, ale Ty jako właściciel masz przywilej i obowiązek podjęcia decyzji ;)

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przekopuję forum od kilku miesięcy, między innymi temat kuchni. Drążę głównie temat kuchni z wyspą. Niestety jako mam problem z obsługą programów do wizualizacji wnętrz :( ...jakoś nie ogarniam. Czy znajdzie się ktoś uprzejmy i pomoże?? Nie mam nawet rzutu pomieszczenia, ponieważ to stary dom w trakcie remontu :-/ a czas nagli, w poniedziałek hydraulik ma podciągnąć wodę, elektryk prąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noira - bardzo ładna i ustawna kuchnia.

Zabudowa w kształcie litery L - na ścianie 305 cm naprzeciw okna wysokie szafki:

np. blenda maskująca 5 cm + spiżarka 60 + piekarnik w zabudowie 60 + szafka 60 + lodówka 60 cm (245 cm) + niska szafka z blatem 60 cm z żaluzją lub półkami powyżej. Na ścianie 580 robisz niskie szafki z płytą i zlewem.

Pod oknem na krótszej ścianie stół.

 

Z resztą, co będę pisać:

http://img14.imageshack.us/img14/9598/vgjz.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...