Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak mogę wrzucić plan kuchni zrobiony w exelu?

 

Mozesz i w excelu, ale najlepiej wkleic jako zdjecie widoczne w poscie.

Nie mozesz wkleić go do jakiegos programu do zdjec albo pdf, zapisac i wrzucic, tak jak wkeljalas pliki ze szkicami kuchni? Byloby duzo wygodniej

 

Sama bym to zrobila dla Ciebie ale nie mam na kompie przy ktorym siedze odpowiednich programow.

 

Lodowka dwudrzwiowa niezabudowana?

Jaka jest odleglosc okien od podlogi?

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir dziękuję za pomoc.Wersja pierwsza pierwotnie mi się nie podobała. Założenie żony było mieć zlew pod oknem. W spiżarce gdzie narysowałaś długa szfkę przy ścianie szczytowej będzie dodatkowa lodówka i pralka bo nad nią jest zsyp na bieliznę. Ale gdy tam wpuścimy też nieszczęsną wielką lodówkę to na jej boku w części gospodarczej można postawić półki. O tym faktycznie nie pomyślałem. Drzwi do gospodarczego bym nie przesuwał bo wiatrołap i tak jest już duży a tak to w tym wąskim przejściu może chociaż sobie powieszę rurę od odkurzacza, wieszak na miotły czy takie tam. Patrząc na pierwszą wersję to stolik stoi już po za kuchnią czyli w komunikacji a to nie jest fajne, zresztą na wysokości tego bocznego okna będzie część jadalna ze stołem. Jeśli chodzi o czerwony kolor to raczej myślałem o pomalowaniu jednej ściany. Rezygnując z luxsferów znalazłem w ich miejsce panele dekoracyjne i projekt który chyba by u mnie pasował. Nie wiem tylko czy nie mam za małej kuchni do tego projektu. Kawiarki zabudowanej nie będzie i lodówki na wino też nie. Nie wiem tylko czy pod oknem nie będzię trochę za łyso...w oknie będzie bardzo szeroki parapet ok 40 cm.

 

A mnie biednemu nikt już oprócz Elfir nie doradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie biednemu nikt już oprócz Elfir nie doradzi...

 

Po pierwsze, nawet jak tylko Elfir (na razie) Ci doradza, to się ciesz, bo to niebanalny doradca jest :yes:

 

Po drugie, z Twoich postów nie bardzo ja na przykład wiem, w czym Ci doradzić... Od strony estetycznej zgadzam się z tym co napisała Elfir odnosnie kolrów.

Od strony funkcjonalnej myślałam, że już znalazłeś jakąś drogę - tzn. zdjęcia które wrzuciłeś.... Trzeba by to tylko przetworzyć na wymiary Twojej kuchni i popełnić wizualizację. Może jakbyś jakaś wizualizację dla swojej kuchni zrobił np. z darmowego programu Ikea i wrzucił tutaj parę obrazkow, to mnie osobiscie byłoby łatwiej się odnieść :yes:

 

po trzecie pamiętaj że jest weekend, więc może jeszcze ktoś się odezwie wieczorem albo jutro albo w poniedziałek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nawet jak tylko Elfir (na razie) Ci doradza, to się ciesz, bo to niebanalny doradca jest :yes:

 

Po drugie, z Twoich postów nie bardzo ja na przykład wiem, w czym Ci doradzić... Od strony estetycznej zgadzam się z tym co napisała Elfir odnosnie kolrów.

Od strony funkcjonalnej myślałam, że już znalazłeś jakąś drogę - tzn. zdjęcia które wrzuciłeś.... Trzeba by to tylko przetworzyć na wymiary Twojej kuchni i popełnić wizualizację. Może jakbyś jakaś wizualizację dla swojej kuchni zrobił np. z darmowego programu Ikea i wrzucił tutaj parę obrazkow, to mnie osobiscie byłoby łatwiej się odnieść :yes:

 

po trzecie pamiętaj że jest weekend, więc może jeszcze ktoś się odezwie wieczorem albo jutro albo w poniedziałek ;)

 

Oj mam nadzieję że może ktoś sie odezwie. Ale z tym programem z Ikei nic nie bedzie bo nie posiadam kompa z windowsem. Kiedyś próbowałem w Sweet Home 3D ale sobie nie poradziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda brzydka, a telewizji ja nie znoszę, ksiązka juz przeczytana, dom posprzątany, do kina w środę... Reszta rozrywek się rozjechała... :) Więc jak tu nie zaglądać na forum :)

 

Hmmm... Nie znam sie na komputerach, ale może ten program ze strony ALNO Ci pójdzie http://kuchnieonline.pl/logowanie.html ?

 

Ostatecznie wrzuć rzut z wymiarami i rozstawieniem sprzętów może ktoś się zlituje i Ci zwizualizuje... :) Siebie nie mogę zaproponować, bo też teraz nie mam na swoim kompie niezbednego softwaru, coby projektowac i wrzucic tutaj, ewentualnie moze po weekendzie w wolnej chwili jakas wizualizacje Twojego pomyslu moge sprobowac zrobic...

 

Ale pewnie po weekendzie to i sam u kogoś dasz rade na kompie z windowsem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mam nadzieję że może ktoś sie odezwie. Ale z tym programem z Ikei nic nie bedzie bo nie posiadam kompa z windowsem. Kiedyś próbowałem w Sweet Home 3D ale sobie nie poradziłem.

 

Program IKEI działa też na Macu - nie bądź leń tylko ustawiaj te meble i wrzucaj wizualkę ...

 

Żeby nie było, że "cyganię". Ze strony IKEA:

"Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1 GHz lub szybszy

Karta graficzna 32MB

Rozdzielczość 1024 x 768

Podłączenie do Internetu

 

Systemy operacyjne oraz przeglądarki:

Windows XP / IE 8 / FF 7.0 / Chrome 14

Windows Vista / IE 9 / FF 7.0 / Chrome 14

Windows 7 / IE 9 / FF 7.0 / Chrome 14

Mac OS 10.6.8 (Snow Leopard) / Safari / FF 5.0+ / Chrome 14+

Mac OS 10.7.1 (Lion) / Safari/ FF 5.0+ / Chrome 14+"

 

Mam cię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program IKEI działa też na Macu - nie bądź leń tylko ustawiaj te meble i wrzucaj wizualkę ...

 

Żeby nie było, że "cyganię". Ze strony IKEA:

"Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1 GHz lub szybszy

Karta graficzna 32MB

Rozdzielczość 1024 x 768

Podłączenie do Internetu

 

Systemy operacyjne oraz przeglądarki:

Windows XP / IE 8 / FF 7.0 / Chrome 14

Windows Vista / IE 9 / FF 7.0 / Chrome 14

Windows 7 / IE 9 / FF 7.0 / Chrome 14

Mac OS 10.6.8 (Snow Leopard) / Safari / FF 5.0+ / Chrome 14+

Mac OS 10.7.1 (Lion) / Safari/ FF 5.0+ / Chrome 14+"

 

Mam cię ;)

 

Faktycznie masz rację. Tylko dlaczego nie chciało i nadal nie chce się odpalić? Muszę pokombinować. A że lenistwo? To raczej było by miłe spędzenie czasu z dala od domu. Ale dojdę do tego i postaram się wkleić moje wypociny. Może jutro już czymś się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę wrzucić plan kuchni zrobiony w exelu?

 

A nie możesz zrobić w jakimś bardziej rysunkowym programie, np. w paincie?

 

Jeśli chodzi o pliki nie-graficzne, to musisz zrobić zrzut ekranu (print screen), wkleić do painta, wykadrować i zapisać jako .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir,Julianna dziękuję za zrozumienie moich watpliwości i podanie swoich typów....U mnie w wątku też fornir górą.I powiem szczerze, że dziwi mnie brak głosów na białą kuchnię przy takim wyniesieniu tego koloru na piedestał ostatnimi czasy.Sama uwielbiam biel ale nie lubię chłodu, więc chciałam ją ocieplić podłogą czy potem dodatkami... Julianna myślałam też o tym aby dać fornir na ścianę.Spróbuję przygotować taką koncepcję i tu wrzucić. A co do forniru to może spróbować zamówić wzór - usłojenie w pionie.....Co o tym myślicie? Widziałyście może gdzieś taką inspirację? Marsik32 wyżej wrzucił kuchnię z podobnym rozwiązaniem na wysokiej zabudowie.Ale w tym wykonaniu u mnie by nie przeszło :-(

 

Agi75 Hmm... w pionie rzadziej się spotka. Ale właśnie coś znalazłam:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcjcezq8DMh5ADYhIcMJvoRJTBRJtKSNMYVKvFdHSeDAPZVAfa6ClIcQwNyg

Trudno mi jednoznacznie powiedzieć, bo z pewnością zależy to od ostatecznego wzoru usłojenia jaki się pojawi :). Chyba jednak lepiej w poziomie :).

Ta kuchnia poniżej jest piękna, ale jak widać nie ma ciągłości, mimo, iż jest pionowo ;).

http://img14.imageshack.us/img14/811/0a4f2f50c8c17654.jpg

Tak sobie myślę, że możesz sobie zastrzec w umowie kwestię kontynuacji usłojenia. Pokazać inspiracje i wyjaśnić na czym Ci szczególnie zależy. To zmniejszy ryzyko niepowodzenia.

 

Wrzuć proszę tę koncepcję beli z fornirem, bo wydaje mi się, że może być ładna :). Ja znalazłam takie niestety nie katalogowe, ale nieco nawiązujące kolorami do Twoich koncepcji :).

http://images04.olx.pl/ui/3/05/53/55970253_3.jpg

http://images04.olx.pl/ui/3/05/53/55970253_2.jpg

i jedna wizualizacja z 3-ma kolorami :)

http://www.ab-interiors.pl/upl/realizations/206-big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam teraz nad układem szafek dolnych.

 

Mam takie dwa rozwiązania:

http://img444.imageshack.us/img444/5933/flopw.jpg

 

Górny rysunek

20 cm cargo na wieszak do ręczników i chemię do zmywarki

45 zmywarka

80 zlew z koszem

80 z szufladami na talerze i sztućce

80 z szufladami na garnki i kopystki, tłuczki itp. (tu płyta grzejna)

20 cm cargo na oleje i przyprawy

 

Układ fajny, ale IKEA nie ma szafek 20 cm, więc wymagałyby dorobienia u stolarza :(

Poza tym zmywarka daleko od szafek z naczyniami

 

Dolny rysunek:

60 z szufladami nie wiem na co?

60 zlew z koszem

45 zmywarka

80 z szufladami na talerze i sztućce

80 z szufladami na garnki i kopystki, tłuczki itp. (tu płyta grzejna)

 

zaleta - wszystkie szafki maja wymiary IKEA, od zmywarki blisko na szafki z naczyniami, ale brak mi takiej podręcznej szafki na oleje, chyba, że trzymałabym je z garnkami - w mojej kuchni mam teraz szafki otwierane i trudno mi sobie wyobrazić, jak by to było?

 

Jest jeszcze opcja:

http://img339.imageshack.us/img339/3285/flop2.jpg

30 cargo

60 zlew z koszem

45 zmywarka

80 z szufladami na talerze i sztućce

80 z szufladami na garnki i kopystki, tłuczki itp. (tu płyta grzejna)

30 cargo

 

Zalety - wszystko z IKEA się mieści, mam cargo podręczne.

Wady - dwie osoby nie mogą pracować swobodnie przy zlewie. Mało miejsca (30 cm) na produkty wyjmowane z lodówki. Lodówka jest po lewej w prostopadłej zabudowie.

 

Zamiana zmywarki z szafką pod zlew, by powiększyć blat po lewej stronie zlewu, spowoduje, że będę miała mało miejsca na główny blat roboczy, między zlewem a płyta grzejną.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...