Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja się zastanawiam teraz nad układem szafek dolnych.

 

Wczytałam się w Twoje dylematy i super "brzmiało" mi w wersji I - wszystko miało swoje miejsce z wyjątkiem zmywarki, no i faktu konieczności zamawiania u stolarza.

 

Myślę, że wariant III też jest ok. W ogóle nie traktowałabym wówczas tego miejsca przed zlewem jako blatu do pracy. To nie jest aż tak duża odległość między by była męcząca. Przyjemnie się czyta o pracy we dwoje :), ale czy to jest u Was na porządku dziennym i to właśnie przy zlewie? :) Nie wiem czy planujesz ociekacz, ale jeśli tak, to właśnie odwróciłabym go w stronę tego cargo - będziesz miała większy główny blat roboczy i tam będziecie mogli cieszyć się gotowaniem we dwójkę :).

 

II wariant zakłada, że płyta jest na samym końcu - czy to oznacza, że jest przy ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój projekt kuchni Co o tym sądzicie.Uwagi mile widziane.Może ktos ma podobny układ kuchni? Projekt jeszcze nie dokładny, a tam gzie piekarnik ma być płyta ale nie mogłem tego zrobic w moim programie.

Zlew jest zdecydowanie za blisko płyty. Przypuszczam, że nie chciałeś go montować w świetle okna, ale w ten sposób pozbawiłeś się najważniejszego sensownego i ergonomicznego miejsca do pracy. Spróbuj przesunąć zlew na drugą szafkę od lodówki i pokaż wizualizację. To kuchnia otwarta? Co dzieje się na ścianie na wprost piekarnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o wypowiedzi w sprawie mojego wątku

 

Pomoc zacznę od uwidocznienia Twojego pliku, bo prawdopodobnie to jest powodem braku wypowiedzi. Spiżarka, a w zasadzie komin nie ułatwia tu działania :(.

 

edit: dorzucę jeszcze Twoje propozycje, by wszystko było w jednym miejscu :).

 

http://img507.imageshack.us/img507/7188/annol.jpg

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95226&d=1326475146.jpg

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95227&d=1326475144.jpg

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=95228&d=1326462677.ipg

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok :).

Jak rozumiem, na dwóch pierwszych wizualizacjach jest ten sam układ tylko inne ujęcia. Dla mnie właśnie ten wydaje się być bardziej funkcjonalny, bo masz więcej miejsca na blatach i do przechowywania. Jest też sensowniejsza ergonomia, bo domyślam się, że lodówka jest w słupku.

Zastanowiłabym się tylko nad szafkami górnymi - chyba bym ich nie dawała (?) Jakoś z oporem to piszę, bo sama mam nawyk, że w kuchni takie właśnie się montuje, ale to, że na ścianie nie mają u Ciebie ciągłości (albo dzieli je okno, albo okap) sprawia, że nie wyglądają dobrze. A może okap podszafkowy?

Zastanów się też nad szafkami z przeszklonymi drzwiami. Same w sobie są z pewnością ładne, ale dodatkowo wprowadzą kakofonię barw, bo będzie widać wszystko co tam umieścisz - chyba, że planujesz te szafki do ekspozycji jednolitej zastawy?

 

edit: A gdzie ma być piekarnik? W słupku?

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałam żeby nie dawać szafek górnych ale po głębszym zastanowieniu się stwierdziłąm, że jednak powinny być ze względu na umieszczenie tam kubków, filiżanek itp. Zastanawiam sie jeszcze nad przestawieniem lodówki w druga strone, w strone blatu. Lodówka będzie dwudrzwiowa i w sam raz zmieściłaby się na szerokość. Miejsce które zostałoby od strony salonu uzupełniłabym słupkiem typu cargo. Co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłam się :(. Gdzie zostaje 57 cm? Na rysunku jest tylko 90 cm, więc zostają 3 cm.

Zrozumiałam, że lodówka ma stanąć tak:

http://img7.imageshack.us/img7/7188/annol.jpg

O taki, czy inny układ Ci chodzi?

Piekarnik możesz dać pod płytę, albo zdecyduj się na mniejszą lodówkę jeśli chcesz w słupku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę o pomoc w doborze kolorów w kuchni. Dom jest w stanie wykańczania.

Myślę o dwóch wersjach kolorystycznych w kuchni:

1. korpusy jaśniejsze, fronty ciemniejsze

Kuchnia1.JPG

Kuchnia2.JPG

Kuchnia3.JPG

 

2. wszystko w jednym kolorze

Kuchnia%252520wersja%2525202_1.JPG

Kuchnia%252520wersja%2525202_3.JPG

 

Rzut

Kuchnia%252520rzut.JPG

Kuchnia ma być 'bezstylowa" :) ani nowoczesna, ani klasyczna. Rozkład szafek mam już rozplanowany - to była podstawowa rzecz przy wyborze projektu. Kuchnia otwarta na salon, razem około 50m2, sam aneks kuchenny ma około 12,5m2. Płytki w kuchni to na podłodze i blacie opoczno Arenisca beż, na ścianach Arenisca krem, koło płyty i parapety Arenisca mocca, na podłodze w salonie będzie Noce Naturale by My Way

Gres%252520arenisca%252520be%2525C5%2525BC%25252029%25252C7x59%25252C8.jpg Gres%252520arenisca%252520krem%25252029%25252C7x59%25252C8.jpg Gres%252520arenisca%252520mocca%25252029%25252C7x59%25252C8.jpg NOCE_NATURALE_148x898.jpg

Okna są w kolorze złoty dąb, drzwi wewnętrzne drewniane tulipan, kolor teak - tu zdjęcie z mieszkania - w domu będą takie same.

Przedpokoj_3.JPG

 

Początkowo myślałam o frontach tłoczonych coś na styl tych drzwi, ale to moim zdaniem nie pasuje do relingów, rury i hokerów oraz kominka w prostej obudowie (narożna ścianka).

Więc zostają fronty całkiem proste (wersja 2), lub z delikatnym rysunkiem (wersja 1).

Która wersja będzie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak jak pokazałaś ale nie od strony ściany wejściowej do kuchni . Najpierw cargo a potem lodówka

 

Narysuj to proszę (w paint) i pokaż, bo nie jestem pewna o co chodzi :). Nie na kominie, nie na ścianie od strony salonu, to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak jak pokazałaś ale nie od strony ściany wejściowej do kuchni . Najpierw cargo a potem lodówka

 

Narysuj to proszę (w paint) i pokaż, bo nie jestem pewna o co chodzi :). Nie na kominie, nie na ścianie od strony salonu, to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... czyli zostaje na kominie, teraz rozumiem :). Myślałam, że piszesz o odwróceniu lodówki w stronę blatu i pomyślałam, że chodzi o zmianę ściany.

Ten układ, najpierw cargo, a potem lodówka jest ok. Jeśli piekarnik chcesz w słupku to ostatecznie może być jako pierwszy w kąciku obok płyty, ale ograniczasz sobie potem blat roboczy i sporo będzie się działo na tej ścianie, słupek, okap, szafka, okno. Pomyślałabym nad uporządkowaniem. A co z okapem? Nie napisałaś czy mógłby być podszafkowy (?)

A i pamiętaj o lekkim odsunięciu słupka z piekarnikiem od ściany.

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...