Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aantenka

ten zlew to w zasadzie najlepiej chciałbym mieć na środku pod oknem ale pewnie to nie wyjdzie.

zastanawiałam się też nad rezygnacją całego ciągu pod oknem(wtedy brak narożnych szafek) i wstawienie zlewu po lewej od płyty. tylko wtedy trzeba zrezygnować z wysokiego cargo ale chyba juz mi tak na tym nie zależy, wieć taka opcję również biorę pod uwagę.

 

Zlew wyjdzie, ale musisz robić meble na zamówienie. Jeśli nastawiasz się na kuchnię Ikea albo inne modułowe, to rozstaw szafek dolnych zobowiązuje.

 

Jeśli chcesz zrezygnować z zabudowy pod oknem, to też możesz, ale wtedy na piekarnik podwieszany (ważne, jesli lubisz piec) i cargo i płytę i zlew póltora komory to ja nie za bardzo widzę wygodne miejsce. Chyba że przeniesiesz się z całością przygotowywania na równoległe szafki z blatem, choć w praktyce jakoś sobie teog nie wyobrażam....W równoległej zabudowie Pozbywasz się szafek narożnych, masz dodatkowe 60 cm po obydwu stronach do przechowywania. Zrób sobie wizu. Zobacz i przemyśl czy warto...

 

Chyba że jeszce w układzie równoległym zlew na wyspę przeniesiesz.... i zmywarkę. Wtedy i cargo spokojnie i płyta. Zrób wizu, zobacz i przemyśl, czy waro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

płyta na wyspie raczej nie wchodzi w grę, ponieważ te okapy wyspowe są bardzo drogie, poza tym nie chce żeby z salonu był widok na wielki okap:P chociaż niektóre są bardzo ładne i nowoczesne ale ta cena...

:D wcale nie musiałby być wielki ;). Bardzo ładnie wyglądają tuby, choć z argumentem ceny nie będę polemizować ;). Jeśli to wchodzi w grę, to można postawić jakieś 120 cm ścianki między kuchnią a salonem od strony okna i tam schować płytę z okapem. Resztę zostawić na blat i barek. Od razu z płyty będziesz mogła dawać potrawy na talerze i serwować :). Wówczas bez zabudowy pod oknem, a zlew na drugiej szafce od okna na tej stronie, gdzie teraz masz płytę.

 

edit: no to teraz masz dużo do przemyślenia i zdziałania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie! :)

Czytam to forum już od ponad roku i generalnie wow.

Mam problem z kolorami w kuchni i mam nadzieję że będziecie łaskawi i mi pomożecie.

Wieć tak, kawalerka z osobną kuchnią bez okna... Ściany się pozbyłem gdyż było za ciemno i teraz mam pokój z aneksem.

Kuchnia ma niecałe 4m2, i mam już położone kafle... Niestety to był błąd, no ale cóż, człowiek uczy się na błędach :D

Tak wygląda kuchnia:

0110.JPG

kafle tak:

0108.JPG

0113.JPG

 

A tu link do projektu:

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=7774e01277d8435fb417120653a7ce66&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

Kuchnia na pewno będzie z IKEI. Planowałem białą z czarnym blatem i czarną szybą pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi, albo odwrotnie...

Nie wiem czy kafle pasują do tego rodzaju kuchni, więc chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Proszę doradźcie bo ja już zgłupiałem :(

Edytowane przez carlitobrigante
linki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie! :)

Czytam to forum już od ponad roku i generalnie wow.

Mam problem z kolorami w kuchni i mam nadzieję że będziecie łaskawi i mi pomożecie.

Wieć tak, kawalerka z osobną kuchnią bez okna... Ściany się pozbyłem gdyż było za ciemno i teraz mam pokój z aneksem.

Kuchnia ma niecałe 4m2, i mam już położone kafle... Niestety to był błąd, no ale cóż, człowiek uczy się na błędach :D

Tak wygląda kuchnia:

0110.JPG

kafle tak:

0108.JPG

0113.JPG

 

A tu link do projektu:

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=7774e01277d8435fb417120653a7ce66&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

Kuchnia na pewno będzie z IKEI. Planowałem białą z czarnym blatem i czarną szybą pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi, albo odwrotnie...

Nie wiem czy kafle pasują do tego rodzaju kuchni, więc chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat. Proszę doradźcie bo ja już zgłupiałem :(

 

Z programem ikea nie ma tak łatwo - bezpośrednio się nie wejdzie na Twój projekt. musisz zrobić zrzuty z ekranu - jak, od strony 240 jak przejrzysz posty to dziewczyny coś w temacie pisały, zapisać jako zdjeci na serwerze i wkelić tutaj. :(

 

Ja do brązów zaprezentowanych na zdjęciach nie dawałabym mebli czarno-białych. Przy takim zestawieniu tradycyjne choć praktyczne w utrzymaniu czystości brazowe maziajowe kafelki niestety beda gryzly w oczy i odbieraly kuchni uroku.

 

Moim zdaniem jeslii ma byc czern+ biel to trzeba by zrywać kafle... :rolleyes:

 

Jeśli ma być ikea i nie zrywamy kafli, to sugeruję połączenie kremowe + drewno, np Lidingo, Adel, Stat . To byłoby rozwiazanie najmniej inwazyjne. Inna opcja to jakies drewno z kremem, bo kuchnia jest mala i nie ma jej co zaciemniac.

 

A swoja droga, to z pytaniami odnosnie kuchni IKEA to może lepiej tutaj, czyli na watek poswiecony kuchniom ikea: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Kuchnie-z-IKEI-opinie-zdj-cia-monta-etc./page82. tam też jest co poczytać i pooglądać również pod katem praktycznym...

 

A tutaj możemy Twój projekt poanalizować, jesli potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna16 napisz mi jeszcze prosze czy w wersji drugiej po prawej stronie okna jest szafka wisząca?

 

jest, pozioma 90cm, jest zresztą w każdej wersji, np. do kubków ze zmwarki wyjmowanych, pod tą szafką może stać np. czajnik elektryczny i być to miejsce ro robienia herbaty.

BTW w wersji drugiej, tzn. z samym okapem, okap powinien być większy niż płyta, np. 80 lub 90 cm, żeby nie było łysej ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeciwwskazań dla kafli :)

Co do projektu - będzie zmywarka? czy koniecznie chcesz mieć te otwarte półeczki? Czy będzie okap? A może szafki na lewej ścianie i okap podszafkowy?

 

Chyba dam same proste szafki na ścianie, tam gdzie one na tym projekcie się znajdują (bez narożnej i bez otwartej) a na bocznych nic nie będzie. Tzn po lewej będzie okap skośny. Poza tym nic więcej. Zmywarki brak i w szafce narożnej zlew, ale nie okrągły. Wiem że to mało praktyczne, ale coś za coś :)

 

Coś takiego z tym że zlew przesunięty w róg, bo nie miałbym miejsca żeby sobie coś przygotować.

 

Kuchnia_ikea.jpg

 

Aantenka: Właśnie chciałem ominąć drewnopodobne produkty. Stat kompletnie do mnie nie przemawia. Lindigo już lepiej :) Natomiast zastanawiałem się nad frontami z połyskiem...

Poanalizować projekt... oczywiście, z miłą chęcia przyjmę wszelkie uwagi. :)

Edytowane przez carlitobrigante
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka: Właśnie chciałem ominąć drewnopodobne produkty. Stat kompletnie do mnie nie przemawia. Lindigo już lepiej :) Natomiast zastanawiałem się nad frontami z połyskiem...

Poanalizować projekt... oczywiście, z miłą chęcia przyjmę wszelkie uwagi. :)

 

Cóż, biorąc pod uwagę szalone :) rozmiary Twojej kuchni, to to ustawienie jest ok :) Okap wizualnie sam wygląda najlepiej, chyba że dramatycznie potrzebujesz miejsca do przechowywania, wtedy zabudowa i okap podszafkowy. To już twoja decyzja.

 

Zastanowiłabym się nad zlewem i przesuwaniem go w róg. Właśnie w rogu masz teraz największą przestrzeń roboczą - ja też miałam podobne ustawienie w jednym z poprzednich mieszkań i to właśnie tam u mnie szło całe przygotowanie. Teraz jest tam 90cm a jak przesuniesz zlew, to poszatkujesz sobie blat na 40 + zlew + 60... Co dla Ciebie wygodniejsze.

 

Rozumiem, że już pomieszczeniem nic nie podziałasz? Rozumiem, że kuchnia ma być zamknięta ścianą po lewej od płyty?

 

Bo ja w ramach ćwiczenia mózgu jeszcze wymyśliłam taką opcję, że skracasz ściankę po lewej stronie oddzielającej kuchnię od reszty mieszkania (wtedy przestrzeń trochę będzie optycznie większa, np. metr, zamieniasz miejscami zabudowę,tzn. lodówka i zlew idą w miejsce płyty, płyta na tej ścianie gdzie zlew, ale dolną zabudowę lekko wydłużasz (jesli jest taka możliwość). Skrócenie ściany pokazuje więcej kuchni, ale zlew masz ukryty za ścianką, natomiast dzięki skróceniu zabudowa kuchenna z płytą odrobinę wydłużona nie wystaje jak oczy krokodyla z wody za ścianki, tylko jest bardziej widoczna. A wokół kuchni się zazwyczaj mniej dzieje niż wokół zlewu.

Ponieważ nie wrzucałeś rzutu całego mieszkania, to sobie powyżej pofantazjowałam, ale może coś Cię zainspiruje....

 

P.S. Jak widzisz co do kolorów, to zawsze różne głosy będą :)

Ja jakbym chciała mieć nowoczesną kuchnię na połysk z czerniką i bielą to bym zrywała albo zadowoliła się klasykiem bez drewna, jeśli trzeba... Ty oczywiście możesz sam dokonać wyoboru (uff :)) :).

A przy okazji poooglądaj sobie różnych zdjęć, sporo jest realnych, nie katalogowych kuchni na stronie Ikeafans i zobacz jak tam ludzie mają podłogi do interesujących Cię frontów. W międzyczasie się jescze może inni odezwą.

 

P.S. 2 W programie Ikea możesz sobie też ustawić podłogę i ściany mniej więcej w kolorze Cię interesującym

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, biorąc pod uwagę szalone :) rozmiary Twojej kuchni, to to ustawienie jest ok :) Okap wizualnie sam wygląda najlepiej, chyba że dramatycznie potrzebujesz miejsca do przechowywania, wtedy zabudowa i okap podszafkowy. To już twoja decyzja.

 

Zastanowiłabym się nad zlewem i przesuwaniem go w róg. Właśnie w rogu masz teraz największą przestrzeń roboczą - ja też miałam podobne ustawienie w jednym z poprzednich mieszkań i to właśnie tam u mnie szło całe przygotowanie. Teraz jest tam 90cm a jak przesuniesz zlew, to poszatkujesz sobie blat na 40 + zlew + 60... Co dla Ciebie wygodniejsze.

...

I

 

Co do zlewu, jeszcze nie mam ostatecznej koncepcji, ale robienie czegoś w rogu nie będzie chyba przyjemnością. Niestety zbyt mała kuchnia. A nie chcę mieć tam za dużo szafek bo będzie to przytłaczające :) minimalizm, taka moja koncepcja :p

Okap tylko sam. Nie będzie na tej ścianie żadnych szafek,a pozostałych ścian już nie będę ruszał. Ścianą otwartą jest ta na przeciw szafek wiszących.

Zdjęć przeglądam codziennie miliony, i nic do mnie nie trafia. Zbyt wybredny chyba jestem :) ale jak już robić to porzadnie.

Wiem że w programie Ikeowskim można użyć podobnego koloru, ale to jednak nie jest to samo. Te kolory nie są dość dokładnie odwzorowane, przynajmniej jeżeli chodzi o fronty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z programem ikea nie ma tak łatwo - bezpośrednio się nie wejdzie na Twój projekt.

 

Ale ten projekt jest udostępniony i ja sobie na niego spokojnie weszłam :) (Linka działa bez zarzutu ;))

 

Bez szafeczek otwartych jest dużo lepiej ...

Dziewczyny - naprawdę sądzicie, że te kafle będą tak gryzły po oczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarki brak i w szafce narożnej zlew, ale nie okrągły. Wiem że to mało praktyczne, ale coś za coś :)

 

Kuchnia_ikea.jpg

 

Ja też weszłam w link - nawet nie wiedziałam, że tak można :). Super - człowiek się uczy całe życie.

 

A skoro już wlazłam w link, to coś tam pokombinowałam (mam nadzieję, że nie namieszałam właścicielowi?) ;).

 

Kilka słów komentarza. Zlewu absolutnie nie dawaj w narożnik. Zgadzam się z Aantenką, że narożnik w Twojej kuchni będzie najlepszym miejscem roboczym. Moja pewność wynika z faktu, że... dokładnie tak mam teraz i tylko ten narożnik mnie ratuje. Mój aneks ma dokładnie tyle co Twój :).

Kolory są kwestią szalenie indywidualną, ale jakoś trzeba mieć na względzie kafelki. Może jednak dasz się przekonać do drewnianego blatu? To będzie stanowiło bezpieczne nawiązanie do kafli, a reszta wg Twoich planów :).

 

http://img856.imageshack.us/img856/1944/maa3e.jpg

 

W planowaniu zwróć uwagę na miejsce uchwytów by były funkcjonalne i szafki otwierały się na kuchnię, a nie na ścianę. Ostatnią szafkę przy płycie proponuję zrobić z szufladami.

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten projekt jest udostępniony i ja sobie na niego spokojnie weszłam :) (Linka działa bez zarzutu ;))

?

 

Jak i Julianna16 weszła... Aaa to przepraszam niezmiernie, u mnie na kompie widocznie coś jest nie tak było... :bash:

Ale jak napisała julianna człowiek się uczy przez całe życie....

 

Wizu Julianny jak zwykle pierwsza klasa i to w opcji blat drewno + czerń na ścianach. Zainteresowany napisał wprawdzie, że nie chce produktów drewnopodobnych. Może blat się w to nie łapał... No i jakoś mimo wszystko nie wyobrażam sobie blatów drewnianych do połysku... A jakie fronty IKEA teraz sugerujecie Wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...