Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A rozważasz blat maziajowaty z innej firmy niż IKEA? Kronopol Bianka albo Selena na ten przykład?

 

Nawet o tym nie myślałem. Będę musiał coś na ten temat poczytać.

 

Aantenka: Myślałem nad białym Abstraktem, jasno beżowym Abstraktem, a także nad Apladem białym.

Też jest opcja Nexus brązowoczarny, Jednak przystawał bym za jasnymi kolorami frontów. :D

 

julianna16: Całkiem ciekawy pomysł ze ścianami. A ta ściamna po prawej która łączy się z pokojem, to rówieź na ciemno? Czy ja już raczej na biało? Nie wiem jak to ugryźć.

Widzę po waszych wpisach że będę musiał przemyśleć sprawę blatu drewnopodobnego, niestety :)

Edytowane przez carlitobrigante
dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nawet o tym nie myślałem. Będę musiał coś na ten temat poczytać.

 

Aantenka: Myślałem nad białym Abstraktem, jasno beżowym Abstraktem, a także nad Apladem białym.

Też jest opcja Nexus brązowoczarny, Jednak przystawał bym za jasnymi kolorami frontów. :D

 

julianna16: Całkiem ciekawy pomysł ze ścianami. A ta ściamna po prawej która łączy się z pokojem, to rówieź na ciemno? Czy ja już raczej na biało? Nie wiem jak to ugryźć.

Widzę po waszych wpisach że będę musiał przemyśleć sprawę blatu drewnopodobnego, niestety :)

 

Ja jestem za bialym applad... jak dasz nexusa i czarne ściany to będziesz miał kuchnię - z całym szacunkiem dla zwolenników tego kierunku - w stylu "emo" ;)

 

A probowales opcji doswiadczalnej, tzn. zabieram plytke podłogową do sklepu i przymierzam kolor? Jak się człowiek uprze to mozna chyba i w druga strone, tzn kupuje front ikea, sprawdzam w domu i zwracam, ale trzba by dopytac jak jest z opakowaniem. Jak sobie ze dwa fronciki przystawisz to bedziesz widzial, z czym ta podloga lepiej wygląda (albo zrobisz zdjęcia i Ci podpowiemy, że Applad :D) W końcu jak już się wyda pieniądze, to lepiej być zadowolonym, niż żeby miało człowieka coś ciągle denerwować...

 

 

BTW. Jak blaty drewniane (czy drewnopodobne to jak ty nazywasz) z IKEA, to niestety trzeba na początku a potem od czasu do czasu zaimpregnować od wilgoci. Zeby nie było, że Cię wkopałyśmy w robotę dodatkową. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po awarii internetu wróciłam do żywych ;). Czuję ewidentnie objawy uzależnienia ;).

Carlitobrigante wciąż piszesz o drewnopodobnym, a przecież te blaty nie są wcale do drewna podobne tylko są naprawdę drewniane ;).

Wiem, wiem, że chodzi o kolorystykę, ale dzięki takiemu drewienku ładnie ocieplisz kuchnię :). Patrzę na te Twoje płytki i fugi i one aż się proszą o towarzystwo :).

Można jeszcze wszystko na biało łącznie z blatem, ale mnie bardziej podobało się z drewnianym blatem drewnopodobnym ;).

http://img214.imageshack.us/img214/7277/biaj.jpg

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, drewniane blaty. Wpoję sobie to :p :)

julianna16 dwie ściany czarne? Ta co łaczy kuchnię i pokój to rozumiem biała? :)

Powoli sie przekonuję do tych DREWNIANYCH blatów, chociaż nie do końca... :) Do końca przyszłego tygodnia muszę się zdecydować, bo to już irytujące sie staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D żeby potem nie było na nas ;).

 

Ten ciemny kolor to taki antracyt / grafit. Na czystą czerń bym się chyba jednak nie zdecydowała. Na to możesz dać przezroczystą szybę przy piecu i ewentualnie zlewie.

 

Jeśli pytałeś o kolorek jaśniejszy na wizu, to jest szary.

 

Tutaj biały:

http://img546.imageshack.us/img546/8303/biayyy.jpg

 

I drewniany blat z białą ścianą :)

http://img837.imageshack.us/img837/8370/brzoza.jpg

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... no tak, przecież chodzi o tę, którą będzie widać. Tutaj bym nie szalała i została przy białej :). Na tej części w aneksie można pomyśleć o jakimś akcencie może grafice w kolorze antracytowym? Okap oczywiście jakiś subtelniejszy ;). No i może biała płyta ceramiczna?

http://img854.imageshack.us/img854/2486/innywidok.jpg

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :).

Ale Ci namieszałyśmy :). Mam nadzieję, że pozytywnie :). Jak tak dalej pójdzie to jeszcze te kafeleczki skujesz ;). W sumie to tylko 4m...

Myśl, myśl, a potem koniecznie pochwal się co wymyśliłeś, że nie wspomnę o zdjęciach realizacji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak wyniesiesz stamtąd spiżarkę,możesz powiększyć szafę w przedpokoju (albo na ubrania i buty albo na pierdoły domowe). Od strony kuchni zabudowa wysoka z lodówka+piekarnikiem może wtedy stanąć w miejscu wykasowanej spiżarki.

 

Wiesz, nie wiem, do czego tej spiżarki używasz - czy do spożywczych czy jako małą "graciarenkę" na domowe drobiazgi. Zaplanowana spiżarnia jest dość mała (w wersji Elfir przynajmniej widziałam jak mogą stać półki, w wersji wymiarów 83x100 to raczej taki schowek gospodarczy na szczotki i odkurzacze bo półek na spożywcze rzeczy sensownie chyba IMHO nie da rady tam umieścić). Tak więc ja myślę, że jeśli można, to warto pomyśleć o przeniesieniu tej spiżarni. A może sensowna zabudowa kuchenna zrekompensuje Ci brak takiej spiżarni "pod ręką"

 

Co do kominka, to ja bym jeszcze okno Ci w salonie przesunęła, żeby go tylko umieścić w części wypoczynkowej, ale już się może powstrzymam.;)

Nie do końca zgodzę się natomiast z tym, że zupełnie nie możę być na ścianie 170 cm. Wstawiasz tylko narożnik, tak jak jest teraz na planie oraz fotel. Fakt, jest to opcja dla osób, które TV oglądają rzadziej i wolą eksponować kominek (wtedy na reprezentacyjnej 240cm), ale zrobić się da.

 

:confused:

Odzywa się brak wyobraźni przestrzennej :rolleyes: Kompletnie nie wiem o czym piszesz ;D Mnie tylko łopatologicznie/rysunkowo, A po tym pości to nawet nie wiedziałam co i gdzie postawić... Jako umysł typowo ścisły czytam i czytam chyba piąty raz i nie wiem co gdzie wrysować :mad: Nie znoszę być tępą osobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna16 napisz mi jeszcze prosze czy w wersji drugiej po prawej stronie okna jest szafka wisząca?

 

jest, pozioma 90cm, jest zresztą w każdej wersji, np. do kubków ze zmwarki wyjmowanych, pod tą szafką może stać np. czajnik elektryczny i być to miejsce ro robienia herbaty.

BTW w wersji drugiej, tzn. z samym okapem, okap powinien być większy niż płyta, np. 80 lub 90 cm, żeby nie było łysej ściany

Dla uzupełnienia obrazek :)

http://img10.imageshack.us/img10/8915/ao2p.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/1514/85687237.jpg

 

Co do okapu, to ja chyba nie robiłabym jednak większego... "Łysa ściana" będzie lepsza, niż wielki okap w małej kuchni :???: Ja ją postrzegam jako dodanie oddechu, bo inaczej lepiej szafki niż wielki okap.

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused:

Odzywa się brak wyobraźni przestrzennej :rolleyes: Kompletnie nie wiem o czym piszesz ;D Mnie tylko łopatologicznie/rysunkowo, A po tym pości to nawet nie wiedziałam co i gdzie postawić... Jako umysł typowo ścisły czytam i czytam chyba piąty raz i nie wiem co gdzie wrysować :mad: Nie znoszę być tępą osobą...

 

Hej, więc rysuneczek - mam nadzieję, że powie więcej niż słowa. Zwłaszcza, że posta pisałam na szybko i można było być precyzyjnieszym... ;) UWAGA! Rysunek orientacyjny, wymiary nie są zachowane!!!

 

 

http://images37.fotosik.pl/1281/74f0ee50ee8d5367med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia obrazek :)

 

Co do okapu, to ja chyba nie robiłabym jednak większego... "Łysa ściana" będzie lepsza, niż wielki okap w małej kuchni :???: Ja ją postrzegam jako dodanie oddechu, bo inaczej lepiej szafki niż wielki okap.

 

Annol i jeszcze jedna rzecz...

W wersji z okapem zabudowanym w szafkach poziomych, płyta jest przysunięta bardziej w stronę okna, tzn. jest 80 cm blatu (szafka 80 cm z głębowimi szufladami)

W wersji z okapen na wierzchu, płyta i okap powinny być IMHO raczej na śroku przestrzeni pomiędzy oknem i szafką piekarnika, czyli jest tam ok. 50 cm blatu od szafki wysokiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja druga opcja kuchni, co myślicie??

 

Wizualnie ok.

 

Funkcjonalnie - wiesz, tutaj trochę kłaniają się przyzwyczajenia danej osoby. ;)

 

Dla mnie w taki układzie byłoby za mało miejsca manewru przy kuchni i zlewie. Nie rekompensowałaby mi tego nawet powierzchnia robocza po drugiej stronie, ale wynika to z tego jak pracuję, tzn. np. mieszkam coś na patelni czy w garnku, tnę marchekę i rzucam okiem na stan potrawy, znowu mieszam, kończę drugą marchewkę itd. Przy takim stylu gotowania stanie plecami do płyty i przygotowywanie czegoś tam byłoby uciązliwe. Jeśli ktoś jest za to kucharzem telewizyjnym, tzn. najpierw wszystko sobie szatkuje i przygotowuje, a potem tylko wrzuca z pojemniczków, to takie ustawienie jest super...

 

Powyższe to był tylko przykład, ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi... Zapytaj siebie, jaki masz styl użytkowania kuchni i co jest dla Ciebie ważniejsze. Masz kilka możliwości aranżacyjnych, więc możesz sobie kuchnię dostosować.

 

PS A w takim ustawieniu to zmywarka między zlewem a płytą czy na zabudowie z barkiem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka

zmywarkę wolałabym mieć właśnie między zlewem a płytą.

jeśli chodzi o blat roboczy to obecnie mam zlew od razu przy płycie i jeśli nawet musze coś szybko przygotować to robię to na części okapowej zlewu, więc nie mam z tym problemu. a w tej opcji nawet kawałek blatu będzie obok płyty

z drugiej strony robiąc jakieś dłuższe rzeczy w kuchni w stylu pierogi czy ciasto korzystając z blatu na wyspie mam możliwość zerkania na salon:)

myślałam też, żeby zlew był jak najbliżej ściany z oknem ale boje się chlapania(teraz nie mam zmywarki i może dlatego moje obawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...