Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aantenka wyręczyła mnie pięknie w odpowiedzi :). Dokładnie dlatego.

Pomysł Elfir też mi się podoba :). Spróbujesz to pokazać na wizualizacji?

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianna - będę wdzięczna za wszelkie kombinacje.

Te wizualizacja faktycznie przypomina troszeczkę moją kuchnię :rolleyes: - świetna robota. tylko salon jest z innej strony.

Poniżej szkic kuchni i jadalni oraz projekt funkcjonalny parteru i projekt kuchni z mebelkami w G

Kuchnia jest otwarta na jadalnię, która z kolei jest otwarta na salon. Razem tworzą literę L.

Na rysunku starałam się oddać jak najwierniej wymiary poszczególnych ścian. Niestety technika rysunku nie należy do moich mocnych stron :(

Wasze wizualizacje są świetne. Zazdroszczę talentów.

 

projekt20120123_09383523_0038.jpg

projekt20120123_09382500_0036.jpg

projekt20120119_11575644_0034.jpg

projekt20120119_11580926_0035.jpg

 

Podstawowe wymiary:

kuchnia - 330x300(do komina)

jadalnia - 330x450

 

 

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi

Edytowane przez Rachela_Milan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie to przygotowałaś :). Napisz jeszcze proszę ile ma komin, bo chyba nie jest wliczony ani w kuchnię, ani w jadalnię?

Na jakiej wysokości od podłogi są okna w kuchni i jadalni?

Jakie kolory frontów i blatów preferujesz?

Jaki kolor będą miały okna, podłoga, ściany?

Im więcej szczegółów znamy, tym lepiej :).

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, biorąc pod uwagę szalone :) rozmiary Twojej kuchni, to to ustawienie jest ok :) Okap wizualnie sam wygląda najlepiej, chyba że dramatycznie potrzebujesz miejsca do przechowywania, wtedy zabudowa i okap podszafkowy. To już twoja decyzja.

 

Zastanowiłabym się nad zlewem i przesuwaniem go w róg. Właśnie w rogu masz teraz największą przestrzeń roboczą - ja też miałam podobne ustawienie w jednym z poprzednich mieszkań i to właśnie tam u mnie szło całe przygotowanie. Teraz jest tam 90cm a jak przesuniesz zlew, to poszatkujesz sobie blat na 40 + zlew + 60... Co dla Ciebie wygodniejsze.

 

Rozumiem, że już pomieszczeniem nic nie podziałasz? Rozumiem, że kuchnia ma być zamknięta ścianą po lewej od płyty?

 

Bo ja w ramach ćwiczenia mózgu jeszcze wymyśliłam taką opcję, że skracasz ściankę po lewej stronie oddzielającej kuchnię od reszty mieszkania (wtedy przestrzeń trochę będzie optycznie większa, np. metr, zamieniasz miejscami zabudowę,tzn. lodówka i zlew idą w miejsce płyty, płyta na tej ścianie gdzie zlew, ale dolną zabudowę lekko wydłużasz (jesli jest taka możliwość). Skrócenie ściany pokazuje więcej kuchni, ale zlew masz ukryty za ścianką, natomiast dzięki skróceniu zabudowa kuchenna z płytą odrobinę wydłużona nie wystaje jak oczy krokodyla z wody za ścianki, tylko jest bardziej widoczna. A wokół kuchni się zazwyczaj mniej dzieje niż wokół zlewu.

Ponieważ nie wrzucałeś rzutu całego mieszkania, to sobie powyżej pofantazjowałam, ale może coś Cię zainspiruje....

 

P.S. Jak widzisz co do kolorów, to zawsze różne głosy będą :)

Ja jakbym chciała mieć nowoczesną kuchnię na połysk z czerniką i bielą to bym zrywała albo zadowoliła się klasykiem bez drewna, jeśli trzeba... Ty oczywiście możesz sam dokonać wyoboru (uff :)) :).

A przy okazji poooglądaj sobie różnych zdjęć, sporo jest realnych, nie katalogowych kuchni na stronie Ikeafans i zobacz jak tam ludzie mają podłogi do interesujących Cię frontów. W międzyczasie się jescze może inni odezwą.

 

P.S. 2 W programie Ikea możesz sobie też ustawić podłogę i ściany mniej więcej w kolorze Cię interesującym

I

 

Drogie panie. :)

Tak sobie pomyślałem, a jakby zlew dać jednak w rogu (jednokomorowy z szuszarka 70x50 np z IKEI) z tym że komora była by przy płycie a suszarka w narożniku. Wtedy bym miał 90 cm przestrzeni na przygotowanie czegoś. Co panie myślą na ten temat?

 

Oczywiście w tym układzie:

 

Kuchnia_ikea.jpg

Edytowane przez carlitobrigante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparty jesteś Carlito ;). Nie przekonują Cię nawet doświadczenia osób użytkujących powyższy układ ;). Wydaje się, że na takiej małej przestrzeni nie robi to różnicy, ale weź też pod uwagę to, co dzieje się pod blatem. Szafka w rogu służy zazwyczaj do chowania większych sprzętów, garnków, itp. Wstawiając tam zlew bardzo ograniczysz sobie dostęp do końca narożnika. Przy tak małym metrażu warto dobrze rozplanować każdy cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparty jesteś Carlito ;). Nie przekonują Cię nawet doświadczenia osób użytkujących powyższy układ ;). Wydaje się, że na takiej małej przestrzeni nie robi to różnicy, ale weź też pod uwagę to, co dzieje się pod blatem. Szafka w rogu służy zazwyczaj do chowania większych sprzętów, garnków, itp. Wstawiając tam zlew bardzo ograniczysz sobie dostęp do końca narożnika. Przy tak małym metrażu warto dobrze rozplanować każdy cm.

 

To moje trzecie imię ;)

 

Wypytać wszytkuego się trzeba, jakoś nie mogę się przekonać o wykonywania jakiś czynności w narożniku, tam będzie łączenie blatów. I u mojej matki jakoś dziwnie w narożniku się stoi :p

Edytowane przez carlitobrigante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlito ja bede nudna - zgodze sie z julianna, że takie ustawienie zlewu jak jest tzn. wolny narożnik, jest w porządku.

 

Oczywiście całe szczęście możesz zrobić, tak jak Tobie się podoba. A jak koniecznie chcesz zlew w szafce narożnej, to możesz nawet i szafkę ściętą rozważyć. U ciebie cała kuchnia jest schowana więc optycznie moim zdaniem można sobie na to pozwolić. Ikea takowe szafki ścięte chyba posiada. Chociać w każdej narożnej sporo miejsca zajmuje kubeł na śmieci, chyba, że go planujesz w innym miejscu niż standardowo pod zlewem.

 

Jak już wdrożysz którekolwiek rozwiązanie w życie, podziel się koniecznie z nami swoimi wrażeniami z użytkowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje trzecie imię ;)

 

Wypytać wszytkuego się trzeba, jakoś nie mogę się przekonać o wykonywania jakiś czynności w narożniku, tam będzie łączenie blatów. I u mojej matki jakoś dziwnie w narożniku się stoi :p

 

:D

Hmmm... tak czy siak - będziesz stał w tym narożniku, albo krojąc marchew, albo zmywając naczynia ;). Co do łączenia blatów, to zdecyduj się jak pisała Aantenka na ścięty narożnik. Ja taki właśnie mam - łączenia są na bokach. Meble miałam robione na zamówienie, ale w planerze też takie są.

I ważna uwaga - przy ściętym narożniku masz więcej miejsca do przechowywania, ale jest trudniej dostępny jeśli chodzi o rzeczy przechowywane z tyłu.

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie to przygotowałaś :). Napisz jeszcze proszę ile ma komin, bo chyba nie jest wliczony ani w kuchnię, ani w jadalnię?

Na jakiej wysokości od podłogi są okna w kuchni i jadalni?

Jakie kolory frontów i blatów preferujesz?

Jaki kolor będą miały okna, podłoga, ściany?

Im więcej szczegółów znamy, tym lepiej :).

 

 

Już podaję:

okno w kuchni jest na wysokości 90cm

podobnie okno w jadalni po prawej.

Natomiast to duże (180cm) to FIX, który będzie do samej podłogi.

 

Komin będzie miał wymiary ok. 35x60 cm.

 

Jeżeli chodzi o kolory oto moje inspiracje:

6.jpg69182.jpgzdjecie3613-nowoczesne-mieszkanie-z-kolonialnym-akcentem-jadalnia-styl-nowoczesny-aranzacje-nowo.jpg1_6049_egzotyczna_10.jpgz10194690X.jpg

Edytowane przez Rachela_Milan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Elfir - płyta na wyspie byłaby wygodniejsza, tylko, że mąż nie chce się zgodzić na indukcję, a gazu z tego co wiem na środek nie da się poprowadzić :(

 

Da się, ale wymagałoby to elastyczniejszego podejścia - czyli albo spuszczania rurki z sufitu (obudowanej) albo zamontowania butli w szafce, albo jak jest piwnica, poprowadzenie rurki w piwnicy i przebicie stropu na wysokości wyspy.

 

 

Tutaj taki słupek:

http://www.cosiedrewnosie.pl/wp-content/uploads/2011/05/b.jpg

http://cdn31.muratordom.smcloud.net/t/photos/thumbnails/5f/45/f0/5f45f064c26e2cb7_620x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://img207.imageshack.us/img207/2231/pytas.jpg

Można w niego wkomponować np. półki na przyprawy czy zamontować na nim okap.

Rurka gazowa jest naprawdę cienka i łatwo ja ukryć w dekoracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...