Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znowu wpadam po ekspertyzę :)

 

Jak uważacie, czy ergonomicznym wydaje się tego typu rozwiązanie układu górnej szafki i okapu:

 

 

Kasiu, pięknie sobie radzisz w programie :). Powiem tak - jeśli pytasz o ergonomię to wg zaleceń za płytą warto mieć minimum 40 cm, między płytą a zlewem min. 80. Co masz tuż przed płytą od strony zlewu? Ja bym przesunęła właśnie o tę szafeczkę i będzie idealnie - ani okno, ani ściana z boku nie ucierpią, a blatu będziesz miała około 1 m między sprzętami. Domyślam się, że chodzi Ci o posiadanie tej poprzecznej szafki u góry, ale przemyśl to jeszcze :). Jak pamiętasz, podobnie jak Anulek2005 sugerowałam Ci okap pod szafkowy :). Może zrobisz sobie 3 poprzeczne szafki 70? Spróbuj to wrzucić w program i pokaż :).

 

kuchnia z tej wizualizacji

- ma ciężką zabudowę koło spiżarki

- jest znacznie większa a co za tym idzie droga w wykonaniu

- na zarówno płytę jak i zlew na widoku

- barek, nawet po zmianie na stół będzie mogło usiąść tylko max 4 osoby

braku

 

widzę że nie będzie wyjścia i albo zlew albo płytą chyba będzie musiała być pod oknem

 

który więc byłby lepszy układ i dlaczego ? przy takim założeniu ? V1 czy V2?

 

Konradzie, moja wizualizacja była przygotowana od serca, ale przy pomocy nieprofesjonalnego programu z ograniczeniami :). To od Was zależy wysokość zabudowy przy spiżarce. Sensownie by była taka jak wysokość lodówki, ale równie dobrze można pobawić się niższymi słupkami jak te z Waszej wersji nr 1 :).

Często piszemy o płycie i zlewie na widoku (sama to czynię), ale czy tak naprawdę kogokolwiek dziwi ten widok w kuchni? ;).

Nie będę polemizowała z kwestią wyższej ceny, bo to do mnie przemawia :). Podobnie jak z kwestią miejsca do siedzenia, bo to zależy od Waszych potrzeb i mnie pozostaje to jedynie uszanować :).

Jeśli taki wybór, to ja wybrałabym wersję 1, bo druga jest tylko jej gorszą odmianą :). Dodałabym te wspomniane chociaż 10 cm między płytą a lodówką - co już uzasadniłam :). Zaznaczam, że sama nie wybrałabym żadnej :).

 

Anulek2005 - idę do Ciebie poczytać o niefunkcjonalności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję za uznanie- klikam w tym programie w każdej wolnej chwili :). Korzystając z małego ruchu na forum może trochę wykorzystam bezruch :).

Wrzucam kilka wersji. W poziomie ( z zabudowanym okapem) wygląda to chyba jakoś dziwnie ( jeszcze tak myślę, że może przy 2 rzędach poziomych szafek wyglądałoby ciekawiej- ale w sumie ta ściana nie musi być aż tak zapchana, bo mam spiżarnię). Sam okap wygląda raczej brzydko z salonu- tak "łyso" :).

 

wersja z trzema 60 normalnymi:

http://www.fotoszok.pl/upload/1c185596.jpg

 

wersja z dwiema 70 -poziomymi i 60 w środku na okap:

http://www.fotoszok.pl/upload/208b1c3b.jpg

 

i tu jeszcze dwie koncepcje:

http://www.fotoszok.pl/upload/e57e7693.jpg

 

http://www.fotoszok.pl/upload/b93bae1b.jpg

Edytowane przez konwalia31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwalia31

 

podoba mi się rozwiązanie w Twojej kuchni. Mam wrażenie, że będzie się ją wygodnie użytkowało. No i masz (prawie) wszystko co chciałaś :)

 

moim zdaniem najlepiej przy Twojej zabudowie wyglądałyby jednak zabudowane szafki 60 cm. Ale tylko jeśli będą równe. Krótsza szafka okapowa straaasznie psuje widok (nie wiem, czy to ograniczenie programu czy kupujesz w IKEA, ja mówię ogólnie).

 

Jak ma być nierówne zabudowane szafki to ja sugerowałąbym rozwiazanie okap + szafka.

Wtedy optycznie albo pierwsza Twoja wersja, albo spróbowałabym wersję, której jeszcze nie było, czyli szafki (2x70 poziome) lub szafka od ściany i okap przy oknie. Ja nie widzę przeciwwskazań dla okapu blisko okna, byle nie w świetle okna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd dziewczyny- nie znam dobrze programu i nie zorientowałam się, że okap można wstawić w dowolną szfkę ( niekoniecznie dla niego przeznaczoną :))

Wygląda to całkiem-całkiem fajnie:

 

http://www.fotoszok.pl/upload/baac8962.jpg

 

http://www.fotoszok.pl/upload/07347685.jpg

 

Zobaczyłam coś takiego w kuchni "forumowiczki" ( kuchnia ikea)-jak dla mnie bardzo fajne zestawienie nowoczesności i klasyki :):

 

http://www.fotoszok.pl/upload/f79b3ece.jpg

 

Zastosowałam to w projekcie i w sumie chyba dobrze się zgrały klasyczne fronty z nowoczesnymi uchwytami i białym blatem ?

Elewntualnie (chyba nie będzie to jakimś uchybieniem dla całości ?) zdjęłabym nadstawkę znad szafek wiszących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to chodziło Kasiu :). Ładnie wyglądałyby też szafki poziome 70, ale tam trudniej o okap podszafkowy w IKEA. Co nie znaczy, że takich nie ma - tak na szybko znalazłam taki. Żeby to sobie zobrazować, to dodaj do szafek listwy dekoracyjne (w programie).

Nie jestem pewna o co pytasz pisząc o nadstawce nad szafkami wiszącymi - chodzi o gzyms?

A co planujesz na ściance przy stole? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak- chodzi mi o gzyms ( na tym ostatnim projekcie są już listwy i gzyms- szafka jednak fajniej wygląda bez tych dodatków- jakoś "lżej" i bardziej nowocześnie). Będę chciała osiągnąć kompromis pomiędzy nowoczesnością a klasyką ( ale nie chcę, żeby wyszło kiczowato, więc z ostrożności planuję zachować ascezę w tych wykończeniach, zdobieniach i witrynach :) . Przeczytałam w jednym z postów Darcy, że podstawą jest stworzenie "bazy" ( potem samymi dodatkami można manewrować i stworzyć dowolny klimat pomieszczenia) i jakoś mi to utkwiło w pamięci. Na ściance jeszcze nie wiem co będzie. Wstępnie planuję obudować ją białym lub jasnym blatem i zrobić barek. Blat nie będzie drewniany ( bo chcę "ala- drewniane" fronty, a nie chcę przesadzić z ilością drewna). Chyba jednak będzie ciemny stół i jasne ( tapicerowane) krzesła-żeby się "zgrało" :). To tyle moich wizji :) Nie mam szczerze mówiąc narazie pomysłu na ścianę pod barkiem- tzn tą, do której będzie stół przylegał ( może jakiś jasny kamień)?

 

Największym wyzwaniem, przy tym układzie będzie chyba oświetlenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za rezygnacją z gzymsu :).

Mnie natomiast chodziło o to, żebyś pokazała szafki poziome w rozmiarze 70 nad płytą :). W programie nie można dać pod szafkami poziomymi okapu i tylko dodaniem listwy można go "udawać" ;).

Coś takiego miałam na myśli (kolory z poprzedniej wizualizacji, więc chodzi tylko o układ szafek). Tylko nie wiem jak z wymiarem - u mnie zmieszczą się na styk. Jeśli byłyby na zamówienie to nie ma problemu :).

http://desmond.imageshack.us/Himg857/scaled.php?server=857&filename=konwaliapoziome.jpg&res=medium

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodzi.

Proszę :) - na styk, ale zdecydowanie lepiej niż poprzednio.

To teraz trudny wybór, czy szafki mają iść w poziomie, czy w pionie :)

 

O to szło :) Wg mnie lepiej w poziomie, ale musisz niestety wziąć pod uwagę jak wysoko kupiony przez ciebie okap ma być nad kuchenką (pamiętaj, że okapy mają tą informacje w opisie - a przynajmniej powinny mieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej podoba się właśnie pozioma - jest lżejsza, ale to Ty musisz podjąć decyzję :). Takie szafki będą mniej pojemne, ale masz sporo miejsca do przechowywania, a gdyby zabrakło to można jeszcze zabudować miejsce pod barkiem :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finalnie bedzie 1 z 2 wersji V1 lub V2 , 3 odpadla

płyta grzewcza bedzie na scianie przy spiżarce a zlew pod oknem

 

zastanawiamy sie tylko jak ustawic lodowke i piekarnik

jesli piekarnik damy kolo spizarki przy płycie - bedzie mało iesca - ale wiecej niż przy V1 to lodowka ma 70 cm a słupek z piekarnikiem 60 - czyli płyta bedzie o kolejne 10 cm dalej ...

wtedy lodowka , cargo 40 i może mikrofalówka w słupku po 2 stronie

 

czyli lodówka blat roboczy/zlew/ blat roboczy./ płyta/ blat 30-40 cm/ piekarnik

 

co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K

Funkcjonalnie ok :). Wizualnie chyba też da się go dobrze przemyśleć i dopracować :).

Jak rozumiem słupek z piekarnikiem będzie niższy?

Pokażesz tę wersję wizualizacji jak powstanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

R&K czy mogę wiedzieć z jakiego programu korzystaliście przy projektowaniu kuchni???ponieważ chciałbym zaprezentować na forum moje nowe pomysły. Wcześniej korzystałem z Ikea Planner ale widze, że wasz program potrafi owiele wiecej!!!

 

Pozdrawim i z góry dziękuje za odpowiedz!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

program dla profesjonalistów , zbyt wiele możliwości i umiejętności wymaga i kosztuje ok 4tys :D

 

nazwy nie znam

ale to co było robione przez Krzysztofa było robione na szybko i jest mocno niedopracowane

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z ustawieniem szafek w kuchni otwartej na salon

Rzut wygląda tak

rzut%2520kuchni3.jpg

Wszystkie zmiany są jeszcze możliwe do uwzględnienia , nośne są tylko zewnętrzne ściany. W zaplanowanej przez projektanta kuchni trudno sensownie coś ustawić (chcąc zachować przejście do spiżarni z kuchni). Chciałabym wysoki słupek z piekarnikiem i drugi z niezabudowana wysoka lodówką (nad nią może wisząca szafka 57 cm). Elfir zasugerowała wyciągnięcie spiżarni- na rzucie zielona linia. W domu będzie wentylacja mechaniczna z wywiewem i w kuchni i w spiżarni. Ponieważ jest spiżarnia, w kuchni potrzebne będą tylko szafki na najczęściej używane sprzęty.Ze wstępnych (akcent na wstępnych)wizualizacji wychodzi mi coś takiego

1.jpg

 

kuchnia1.jpg

 

k1.jpg

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u2.jpg

 

Bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u.jpg

adres do wizualizacjiTUTAJ

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie

Śmig-śmigalska

rzut kuchni.jpg

1.jpg

Bez

Bez

rzut kuchni1.jpg

Edytowane przez śmig_śmigalska
wstawiam zdjecia o lepszej jakosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmig-śmigalska

Brawo za wizualizację - to bardzo ułatwia ogląd :)

Masz układ bardzo podobny do R&K, więc możesz przejrzeć ostatnie strony wątku i zobaczyć propozycje :).

Weszłam w Twój projekt - a nie można wchodzić do spiżarki od strony salonu? Chcesz celowo ukryć to wejście?

I jeszcze dopytam o zmywarkę - jesteś zdecydowana na mniejszą? Czy tak po prostu wstawiłaś?

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmig_śmigalska

 

1. Wizualki są trochę średnio czytelne :( (nawet jeśli nie planujesz jakiś sprzętów, to można je zaznaczyć pogladowo na wizu, będzie czyteleniejsze). Natomiast z tego co widzę, to sam rozkład szafek i pozycja sprzętów jest ok.

 

IMHO ważne jest, że masz dobry dostęp do płyty sporo miejsca wokół i swobodny dostęp do zmywarki.

Ja osobiście przesunęłabym zlew jednak bliżej płyty, bo tak mi jest wygodniej pracować, ale w tym układzie zlew też może zostać, jeśli koniecznie chcesz zdjąć go ze światła okna.

 

Napisz może gdzie TY masz jeszcze wątpliwości, to doradztwo będzie precyzyjniejsze :)

 

Aha, mnie Twoja kuchnia przypomina ustawieniem kuchnię Konwalii31, omawianą tutaj ok. strony 232. Zajrzyj, może się zainspirujesz dyskusją i efektem (Konwalia też chciała ukryć zlew :)

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...