Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do Aantenka

 

dzięki za instrukcję;) po przeczytaniu doszłam do wniosku że jednak na swoim kompie muszę mieć inną wersję programu do projektowania;) (była z 2009r)...ale weszłam na stronę ikei, pobrałam co trzeba i już sobie klikam;) czasem troszkę wolno to idzie ...ale to chyba wina kompa (staruch).

 

i dzięki za linka do kuchni ikeowskich- zajrzę tam, ale chyba głównie po to żeby coś podglądnąć ...bo nie wiem czemu ale jakoś ikea mi nie leży...

po licznych "ochach i achach" jakie spotkałam na różnych forach odnośnie kuchni z ikei... postanowiłam jedno popołudnie spędzić w tym sklepie... i wyszłam z takim przekonaniem z jakim tam wchodziłam - "nie ma tam nic dla mnie";)

nie wiem...chyba jestem jakaś "INNA";)

 

mam nadzieję, że wkrótce będę mogła tu wrzucić wizualizację planowanej kuchni i co nieco mi podpowiecie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie ergonomicznie ? z tej strony co ty dałas to sie okno nie otworzy ... okno ma zawiasy po lewej stronie patrzac od wejscia do kuchni .

 

Jest mało dostępnego blatu roboczego między zlewem a płytą - takie są zalecenia by było ok. 80 cm. To oczywiście nie dyskwalifikuje kuchni, które tego nie spełniają - po prostu widząc jak dużo masz blatu, aż szkoda upychać wszystko w kącie. Możesz pomyśleć o baterii chowanej lub wyciąganej wylewce. Okno masz na pewno uchylne, więc na co dzień wystarczy do otwarcia, a przy myciu okna wyjmiesz wylewkę i nie ma problemu :).

 

Szocik

Dziękuję za dobre słowo :). Tobie kłaniam się w pas za wizualizacje łazienek :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mało dostępnego blatu roboczego między zlewem a płytą - takie są zalecenia by było ok. 80 cm. To oczywiście nie dyskwalifikuje kuchni, które tego nie spełniają - po prostu widząc jak dużo masz blatu, aż szkoda upychać wszystko w kącie. Możesz pomyśleć o baterii chowanej lub wyciąganej wylewce. Okno masz na pewno uchylne, więc na co dzień wystarczy do otwarcia, a przy myciu okna wyjmiesz wylewkę i nie ma problemu :).

 

Szocik

Dziękuję za dobre słowo :). Tobie kłaniam się w pas za wizualizacje łazienek :).

 

 

dziewczyny no ta powierzchnia robocza to rzeczywiscie spedza mi sen z powiek moze jednak podpytam czy lepiej to przeniesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiajcie spokojnie i postaraj się przekonać rzeczowymi argumentami :). Zawsze lepiej iść razem w tym samym kierunku :). Inaczej nie będziesz miała wsparcia gdy pojawią się kłopoty. Popytaj, pomierz i upewnij się czy wszystko będzie pasowało. Rzadko niestety zdarza się, że wszystko gra co do cm.

:goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, proszę o pomoc w aranżacji mojej małej kiszkowatej kuchni, a właściwie aneksu kuchennego. Moja bolączka to "kącik" zaznaczony na obrazku wielkim czerwonym znakiem zapytania. Nie wiem czy próbować tam coś jeszcze wciskać? Spójrzcie proszę na to świeżym okiem, bo kompletnie nie mam pomysłu. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

kuchnia.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misskoke

jeśli nie potrzebujesz miejsca do przechowywania to ja bym nie zabudowywała, tylko co najwyżej obłożyła kawałek ścianki obok słupków (46cm) w tym samym materiale co front, tak żeby wszystko wyrównać. Na ściance 70cm moga być ozdoby.

 

jeśli potrzebujesz miejsca do przechowywania, to oczywiście szafka też się tam zmieści. Może być nawet węższa niż 46 cm, np. 30x70 cm z przenaczeniem na napoje itd., wtedy też można odsłonięty kawałek ściany obłożyć tym samym materiałem co na frontaach

 

decyznja twoja, czy wolisz przestrzeń czy miejsce do przechowywania :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka, bardzo dziękuję za sugestie. Nad obłożeniem ściany frontami myślałam, chociaż finansowo pewnie wyszłoby to mało atrakcyjnie. Oprócz wrażeń czysto estetycznych nic tu nie zyskuję, ale pomyślę jeszcze nad tym. Szafki w tym kąciku nie potrzebuję. Myślisz, że półeczki z ozdobami albo np wieszący stojak na wino byłby ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, proszę o pomoc w aranżacji mojej małej kiszkowatej kuchni, a właściwie aneksu kuchennego. Moja bolączka to "kącik" zaznaczony na obrazku wielkim czerwonym znakiem zapytania. Nie wiem czy próbować tam coś jeszcze wciskać? Spójrzcie proszę na to świeżym okiem, bo kompletnie nie mam pomysłu. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Gdyby ta urocza kuchnia była moja, to nie robiłabym tam absolutnie żadnych półeczek :). Drobiazgi zaburzą jej czystą formę i prostotę. Półki na wino ewentualnie ok - ale chcesz je na całą wysokość?

Ja powiesiłabym zegar, czarną prostą tablicę na domowe notatki, albo w ślad ostatnich trendów zastosowałabym... literki :). Jak sama je namalujesz to będzie super tanio :). Możesz też zamówić takie 3D :).

http://desmond.imageshack.us/Himg809/scaled.php?server=809&filename=54134695.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg861/scaled.php?server=861&filename=cookz.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto efekt naszych wczorajszych prac

Ooo widzę cegłę :D. Ergonomicznie lepiej :). Wizualnie też ok (zastanawiam się jak byłoby bez tego ostatniego słupka przy płycie). Pod rozwagę zostawiam Wam jeszcze kwestię zlewu - jeśli jedna komora Wam wystarczy to ok :). Ja wciąż do znudzenia powtarzam (więc przepraszam osoby często tu zaglądające), że warto mieć 1,5 komory + ociekacz :). Pół komory przyda się do mycia warzyw, odmrażania, płukania, itd., a ociekacz na odstawienie tego co trzeba umyć w zlewie, bo w zmywarce nie można :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegła to tylko taka wizja artystyczna projektanta - upiękrzał projekt już poza nami .... jeszcze nie wiemy jakie będą kolory ścian i ewentualne dekoracje ...

sam zlew - decyzja zapadnie gdy odwiedzimy sklepy i zobaczymy jakie są ...

to 0,5 komory w ogóle do nas nie przemawia!! wole 1 a większą od standardowej co by mieć wygodę przy myciu np dużego garnka

 

słupek przy płycie (przy drzwiach do spiżarki) musi być - zasłania gary na płycie które u nas często na niej stoją ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...