Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lukarna mnie się bardziej podobało bez szafki w kącie :( wtedy i szafki wiszące by lepiej wyglądały. nawet jeśli w spiżarce byłaby to wnęka gorzej dostępna, to można by ją mimo tego sensownie zabudować. A szafka żaluzjowa rzadko kiedy moim zdaniem dobrze wygląda ...........Teraz na tej wizce jakoś tak naciupane jest różnych elementów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale bez szafki w kącie czyli z tą wnęką w spiżarni i "ścianą" od strony kuchni??

A co z szafkami wiszącymi obok okapu? Cos tam mi nie pasuje ale nie umiem zdefiniować co:/

Nie wiem w ogóle czy tam nie będzie mogła zostać tylko jedna - druga może się nie otworzyć bo okap...

 

http://img856.imageshack.us/img856/5023/54866171.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img23.imageshack.us/img23/804/58827264.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images39.fotosik.pl/1314/171553c989eb659d.jpg

 

ElfirJa nie będę miała kominka w tym miejscu lecz na ścianie pokoju nr.7 i tej ściany kominkowej ma nie być.Moje pytanie brzmi;Czy to coś zmienia jeśli chodzi o twoje propozycje?Czy jest to nie istotne?Oczywiście w 1 i 3 nie będzie wtedy szafek za ścianą.

Edytowane przez JOLA440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna

Mogłabyś wrzucić link do Twojego projektu?

Tymczasem tak patrzę i patrzę i... zastanawiam się w jaki sposób urządzisz tak wąską spiżarnię? Będą płytkie półki? Skoro jest tam zaledwie 80 cm szer, to większych niż 30-35 cm sobie nie wyobrażam :(. A jeśli półki mają być tylko na końcu we wnęce, to też szkoda tej przestrzeni "po drodze". Jak rozumiem nie będzie tego okna w spiżarni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna, spiżarnia wg mnie jest zupełnie nieustawna, za wąska na cokolwiek, jedyne szersze miejsce jest na samym końcu

a moze całkiem inaczej, moze bez spiżarni, w tym miejscu zrobic wysoką zabudowę pełniącą rolę spiżarni, trochę jak w wersji 4, w miejscu wnęki szafę głębszą, tak aby fronty były równo, szafki kuchenne zabudowac w C tam, gdzie teraz jest stół, a stół ustawić pod oknem, przy którym teraz masz szafki kuchenne

mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianna to projekt indywidualny (wiem wiem wierzyć się nie chce;)) i mam tylko rzuty w pdf-ie:/

Jeżeli chodzi o spiżarnię to pomiędzy ścianą a kominem na gotowo wyjdzie około 95cm - myślałam aby na kominie dać półki 25-30cm i w tej szerszej części zabudować głębokie półki pod sufit. Okno zostanie zamurowane.

Na wąskich półkach zmieszczą się puszki, pudełka czy słoiki, z tyłu głębokich półek jakieś rzeczy rzadko używane...

Nie wiem czy dobrze kombinuję i czy to się sprawdzi;)

 

Mamik początkowo miałam trudności ze zrozumieniem o co chodzi z tym stołem ale teraz już wiem:) Fakt, takiej opcji nie przerabiałam... Jak dzieci W KOŃCU zasną;) to spróbuję to wrzucic w program ikeowski, dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to coś zmienia jeśli chodzi o twoje propozycje?

 

Masz wówczas jesczze więcej miejsca. Kominek i ścianka osłaniały nieco kuchnię od salonu. Ja osobiście nie lubię oglądać z kanapy zlewu, ale niektórym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wówczas jesczze więcej miejsca. Kominek i ścianka osłaniały nieco kuchnię od salonu. Ja osobiście nie lubię oglądać z kanapy zlewu, ale niektórym to nie przeszkadza.

 

Kanapa będzie tyłem do kuchni i zlewu oprócz Pani domu czyli mnie nie będzie raczej nikt oglądał,po za tym chcę ścianę przesuwną,co by jak nabałaganię to zrobię myk i zastawię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ścianka od kominka jest?

 

Nie,wychodzisz z przedpokoju i zaraz po lewej masz ściankę w której będzie chowana przesuwna ściana która nie w całości zasłania kuchnię,tylko tyle aby się zmieściła właśnie w tej ścianie,czyli 1m. z hakiem.(Patrząc na kominek to po prawej od niego)

Na razie nie mam rysunku,są to moje przemyślenia może nie trafne,ale jestem świeżuch w temacie i jeszcze dużo potknięć przede mną.

Edytowane przez JOLA440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola440 - o takie rozwiązanie Ci chodziło?

 

Różowa kreska to te wysuwane drzwi, ok. 100cm.

http://images41.fotosik.pl/1317/034ffffecf5351d6.jpg

 

Oto kilka uwag do tego rozwiązania.

1. Moim zdaniem efekt przysłaniający wyjeżdżanej ściany/drzwi na ok. 1m może okazać się rozczarowujący. Zwłaszcza jeśli będzie wyspa z płytą i/lub zlewem, która będzie wyeskponowana na środku....

 

Ale nie może dla Ciebie takie przystłonięcie będzie dobrym rozwiązaniem:) To Ty musisz zdecydować, czy dla Ciebie tyle wystarczy oraz czy będzie Cię zadowalał efekt wiuzalny takiej wyjeżdżanej ścianki.

(Jak masz tę ściankę kominkową to wrzucić pomiędzy nią a ściankę po lewo przy wejściu też możesz i prawie całkowicie odgradzasz kuchnię od salonu)

 

2. Drzwi przesuwane czy wyjeżdżane czy ściankę trzeba jakoś przymocować. Podejrzewam, że trzeba wstawić jakieś szyny na dole albo szyny u sufitu a najlepiej i tu i tu. Takie rozwiązanie to też kwestia dyskusyjna pod względem estetycznym i kosztów.... Chyba że planujecie inne techniki, któych nie znam...

 

Abstrahująco od wszystkiego, jak się pozbędziesz ściany z kominkiem, to trzeba będzie pozostałą zabudowę zakręcić w L, żeby wszystko się zmieściło.

 

Wyglądałoby to mniej wiecej tak ( UWAGA, to tylko rysunek poglądowy, nie umiałam zachować proporcji, trzeba byłoby tu usiąść z długopisem i powyliczać szerokość szlaków komunikacyjnych i jaka wyjdzie szerokość wyspy. Zgodnie z tym co zawsze podkreśla Elfir sensowne minimum wyspy to 100cm 60cm płyty + 40 cm na pryskające kotlety :))

 

http://images40.fotosik.pl/1362/7632f404f000efb8.jpg

 

Cóż, ja z wyspami i tak dużymi przestrzeniami nie mam na codzień do czynienia, więc liczę na właścicieli domów, że jeszcze się ustosunkują do moich wypocinek :yes:

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AntenkaWielkie dzięki za cenne uwagi,o taką ścianę mi chodziło,widziałam taką w pracowni domy z wizją,projekt z Charakterem3,fakt że nie mam takiej powierzchni ale może coś podobnego,co do wyspy to chyba macie rację,lepiej będzie tak jak jest w projekcie,funkcjonalniej.Ja jeszcze jestem na etapie,poszukiwania,zastanawiania,czytania waszych wypowiedzi i wyciągania z nich wniosków.Pewnie nie raz jeszcze zawrócę Wam mądre główki.:) Edytowane przez JOLA440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOLA440

 

zanim szybko się rozmyślisz co do wyspy, to jeszcze przemyśl na spokojnie.

 

Wyspa w propozycji Elfir czy w mojej jak widzisz u Ciebie się mieści. Optycznie też będzie dobrze wygladać, bo będzie elementem dużej przestrzeni kuchnia + jadalnia + salon. Czy nie będzie Ci za ciasno w przestrzeni kuchennej to już inna sprawa - trzeba przeliczyć drogi komunikacyjne.

 

Każdy ma jakieś tam swoje preferencje, więc pomyśl sobie, czy Tobie poręczniej bedzie z wyspą czy z zabudową w U/G. (Jeśli zabudowa w G, to w zależnośći od tego ile chcesz mieć wysokich słupków i jaką lodówkę może się okazać, że warto przedłużyć tą ściankę po lewo od wejśćia, żeby tam taką zabudowę ustawić).

 

Z tego co zauwazyłam biegasz i obserwujesz po różnych wątkach, więc szperając też spotkasz się z różnymi argumentami i rozwiązniami. Znalezienie optymalnego czasami wymaga po prostu "przetrawienia materiału" i zapoznania się z rozwiązaniami z różnych stron.

 

A próbowałaś pobawić się z darmowym planerem Ikea i coś sobie zamodelować wstępnie do kuchni? Julianna16 piękne czaruje tam kuchnie, i Lukarna też wrzuciła na poprzedniej stronie obrazki stamtąd? Planer ikea jest może ograniczony pod względem mebli, ale dość intuicyjny, i można sobie wtedy poprzestawiać różne koncepcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...