Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domy z wizja prezentują wizualizacje komputerowe (w dodatku niektóre naciągane).

Chciałabym zobaczyć zdjęcie czegoś takiego już zrealizowanego

 

Podałam akurat ten przykład drzwi ponieważ ładnie tam widać,mój mąż to stolarz i mówi że nie ma żadnego problemu z takimi drzwiami.Po za tym wejdż sobie niedowiarku na zwyczajną stronkę-drzwi przesuwne i tam masz w realu mnóstwo propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka - nie wyobrażam sobie jak zamontować takie wyjeżdżające drzwi?

Widziałaś gdzieś coś takiego?

 

Elfir, Takie drzwi wyobrażam sobie jako drzwi przesuwne - wyjeżdżające z kasety tylko że wielkie, albo w stylu składanych drzwi, takich jak w salach konferencyjnych (stąd moja uwaga o szynach). Natomiast w domu na żywo takiego rozwiązania nie widziałam. W jednym z wydań "Czterech kątów" pamiętam było mieszkanie ze ściankami przesuwnymi - wyglądało jakbyś po podłodze jeździła kawałkami muru, ale gazeta już odziedziczona przez koleżankę budującą dom.

 

Natomiast ja od strony technologii to się nie znam do końca, dlatego raczej nie wchodzę w szczegóły, jak co zrobić. Wychodzę natomiast z założenia że są teraz tak różne technologie, że prawie każdy pomysł we wnętrzach da się zrealizować, jeśli tylko inwestor sobie do tego znajdzie rozwiązanie techniczne i fachowca

 

Oczywiście inna sprawa jaki będzie wygląd i czy się to będzie trzymało kupy, ale nie mnie to oceniać. Nie jestem architektem wnętrz tylko doradzaczem "z Bożej łąski" i dobrych chęci :D Jak ktoś będzie chciał telewizor w WC i rakietę na środku salonu, to ja jestem z tych, co się z nim kłócić nie będą (chyba że jest członkiem mojej rodziny lub znajomych i będę zmuszona go odwiedzać) :D Jola440 - na wszelki wypadek zaznaczam, że to hiperbola i abstrakcja nie mająca odniesienia do Twoich przemyśleń kuchennych.

 

Na podstawie Twoich postów myślę, że masz zdecydowanie większą wiedzę od strony praktycznej, więc jak napiszesz, że nie widziałaś i się nie da albo widziałaś i się da, ale wygląda kiepsko, to ja nie bedę polemizować :)

 

może dam radę z wizualizacją,a jak nie będę umiała to gdzie twoim zdaniem mam uderzyć?do architekta,czy tam gdzie sprzedają kuchnie?

 

Jola440

po pierwsze, zanim zaczniesz marudzić, że nie umiesz - spróbuj :p :D może dwa trzy razy będzie trzeba, ale akurat ikea nie jest trudna (czasami wnerwiająca, jak się nie chce coś wstawić). Nauczenie się obsługi tego programu może zaprocentować w przyszłości - usiądziesz i będziesz przekładać sobie mebelki sama, jak Ci się koncpecja zmieni bez proszenia innych :D

 

po drugie - jeśli naprawdę program rozłoży Cię na kolana i wystarczy Ci wizualizacja z Ikea - to jakoś Ci tutaj forumowo pomożemy :D

 

po trzecie - do architekta wnętrz się zwrócić

a) jeśli wizualizacja w programie Ikea Ci nie wystarcza i/lub

b) chcesz mieć wizualizację fotorealistyczną, dopasowaną do Twojej wizji kuchni (darmowy program ma ograniczenia zarówno w wymiarach mebli jak i kolorystyce)

c) potrzebujesz pomocy przy doborze dodatków, oświetlenia itd.

d) dysponujesz budżetem na taką inwestycję

(teraz architektów jest dużo, trzeba wybrać sobie kogoś, kto ma kilka realizacji za sobą i podobają Ci się jego wykonania)

 

Studio kuchenne robi często projekty w cenie, jeśli u nich kupujesz meble. W pozostałych przypadkach trzeba zapłacić. Oczywiście to tak z grubsza.

 

Generalnie jeśli nie masz ciśnienia czasowego, to doradzam spokój :)

 

Aha, od razu mówię, że jeśli będziesz chciała jeszcze o jakichś wnętrzach rozmawiać, to może od razu załóż sobie własny wątek, gdzie będą tylko Twoje projekty.

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka-Ty to powinnaś świętą zostać,twoja wiedza i chęć niesienia pomocy powalają na kolana.Dziękuję za motywację,

dobre chęci i cenne rady odnośnie architekta.Ciśnienia nie mam,także spokojnie mogę przemyśleć różne warianty.A z tymi drzwiami,to ja się nie upieram tylko nie wiem co mam wymyślić,aby okazjonalnie przysłaniać kuchnię,bo ta ściana kominkowa jakoś mi nie leży,nie wiem może się mylę,może to dobrze wygląda w realu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze całkiem inaczej, moze bez spiżarni, w tym miejscu zrobic wysoką zabudowę pełniącą rolę spiżarni, trochę jak w wersji 4, w miejscu wnęki szafę głębszą, tak aby fronty były równo, szafki kuchenne zabudowac w C tam, gdzie teraz jest stół, a stół ustawić pod oknem, przy którym teraz masz szafki kuchenne

mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi :D

 

Mamik, o to chodziło??

 

http://img715.imageshack.us/img715/4599/12846253.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img708.imageshack.us/img708/2149/95322270.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img37.imageshack.us/img37/4817/22921369.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Julianno, bardzo dziękuję za pomoc:)

ps. Julianna wkleiła wizualizację w moich komentarzach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka-Ty to powinnaś świętą zostać,twoja wiedza i chęć niesienia pomocy powalają na kolana.Dziękuję za motywację,

dobre chęci i cenne rady odnośnie architekta.Ciśnienia nie mam,także spokojnie mogę przemyśleć różne warianty.A z tymi drzwiami,to ja się nie upieram tylko nie wiem co mam wymyślić,aby okazjonalnie przysłaniać kuchnię,bo ta ściana kominkowa jakoś mi nie leży,nie wiem może się mylę,może to dobrze wygląda w realu?

 

łojeju :) dzięki za miłe słowa, ale przy wielkich sercem forumowicz(k)ach to ja pikuś malutki jestem :)

 

człowiek pomaga jak może, póki ma czas, siły i ochotę działać na forum to czemu nie . wierzę, że kiedyś do mnie dobre wypuszczone w świat wróci.

 

natomiast czasami wiedza jest za mała, zwłaszcza że ja dziecko bloku i więcej o mieszkaniach blokowych wiem :)

 

ale zaglądają tu różne ludki, może ktoś jeszcze jakąś inspirację podrzuci. a tymczasem Ty przeglądaj forum, bo to jest koooopalnia skarbów

 

A jak się szuka jakiegoś zagadnienia to jest taka forumowiczka cieszynianka która robi mrówczą ale mega pożyteczną robotę i od czasu do czasu wkleja posty z samymi linkami, ułatwiając w ten sposób poszukiwanie na forum

 

dobrze, że masz jeszcze czas się zastanowić, nie ma co podejmować decyzji na szybko i na siłę, jeśli nie trzeba. Wiedza to potęga, choć trzeba się napracować, żeby ją zdobyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna, tak właśnie taki układ miałam na myśli, :yes:

w miejscu wnęki zrobiłabym dużą szafę, dwudrzwiową, głęboką, myślę, że byłaby zdecydowanie bardziej pojemna i funkcjonalna niż wąskie pomieszczenie spiżarni,

stół w tym miejscu chyba zmieściłby się nawet długi, taki jak na rysunku z projektu

ciąg szafek kuchennych wg mnie funkcjonalny, może kuchenkę odsunęłabym nieco od kąta, ew można spróbować przenieść go na tę ścianę co zlewozmywak, wówczas zlewozmywak musiałby być przeniesiony lekko w lewo

ale to już kosmetyka, generalnie układ wg mnie funkcjonalny:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AantenkaLudzi o wielkim sercu do których ty się zaliczasz na forum nie jest tak wielu,wystarczy przeczytać posty najczęściej odwiedzane gdzie panuje wzajemna złośliwość,nie takt,ten który pisze często i dużo nie zawsze okazuje się przyjacielski,i nie zawsze nasze obecne zamieszkanie jest wyznacznikiem,wiedzy,gustu,smaku i takim przykładem jesteś TY. Edytowane przez JOLA440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarna, tak właśnie taki układ miałam na myśli, :yes:

(...)

generalnie układ wg mnie funkcjonalny:rolleyes:

 

Mi osobiscie wydaje się jednak że stół w tym miejscu będzie przeszkadzał w korzystaniu z wysokiej zabudowy, będzie utrudniony dostep do szafek dolnych, a dojście do piekarnika i mikrofali też nie będzie rewelacyjne. Za każdym razem trzeba będzie wyganiać siedzacych przy stole żeby stamtąd coś sięgnąć.

 

Ale może w rzeczywistości nie będzie tak źle - trzebaby to dobrze rozmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie wydaje się jednak że stół w tym miejscu będzie przeszkadzał w korzystaniu z wysokiej zabudowy

z rysunku wynika, że zostałoby ok. 230cm, czyli stół 90 i na kszesła po 70 cm

szału nie ma, ale da się żyć, można stół dosunąć do ciągu szafek po lewej stronie, albo tak jak pisalam wcześniej przenieść kuchenkę na ciąg pod oknem, wówczas można zrezygnowac z jednaj szafki, czyli zyskujemy od 40 do 60 cm i mamy luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ażurowe konstrukcje, ale czy one się przesuwają? Duża część to też chyba wizualizacje.

Ok, rób sobie jak ci się podoba :)

Mnie po prostu drzwi kojarzą sie od ściany do ściany. Nie bardzo wyobrażam sobie stabilność takich zawieszonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów!

 

Jestem Świeżynką na Forum ale czytając Wasze fachowe porady postanowiłam napisać w kwestii urządzania mojej kuchni.

Zdawałam sobie sprawę z faktu, iż etap projektowania mebli kuchennych to najdłuższa część przygotowań do posiadania nowej kuchni ale nie myślałam że aż taki

 

Jestem na etapie kompletnego załamania ponieważ moje pomysły, które wydaja się już tymi "ostatecznymi" w rzeczywistości okazują się niemożliwymi do realizacji.

 

Stąd moja prośba do Was o pomoc.

 

Mianowicie problem polega na tym, że wg mnie kuchnia jest spora ale zupełnie "nieustawna".

Oto mój prowizoryczny rysunek żebyście zobaczyli jak to wygląda, natomiast szczegółowe fotki mogę podesłać tym, którzy postanowią mi pomóc.

 

kuchnia.jpg

 

 

Ogólny zamysł jest taki:

Fronty jasne lakierowane kolor wanilia lub białe

blat PFLEIDERER kolor buk rdzeniowy

 

Coś takiego:

http://kuchenne.net/var/albums/Producent-mebli---wizyt%C3%B3wki-firm---Galerie-ze-zdj%C4%99ciami/eurostylmeble.pl/meble%20kuchenne%20lakierowane.JPG?m=1317851500

 

co do sprzętów kupujemy piekarnik chyba AMICA lub SIEMENS tylko jeszcze nie mamy modelu (na pewno z teleskopowymi prowadnicami) płyta HOTPOINT ARISTON kolor szampański

Lodówka na razie zostaje stara

 

Największym problemem jest piekarnik, który chcemy umieścić w narożniku, który zaczyna się na wysokości blatu po lewej stronie od wejścia do kuchni. Mianowicie problem polega na tym, że w żadnej aranżacji kuchni nie widziałam takiego rozwiązania - nie stosuje się tego czy też technicznie jest to niemożliwe??

 

No i to chyba tyle na razie.

Czeka na sugestie i rozwianie moich wątpliwości co do tego nieszczęsnego piekarnika....

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

 

kiniaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam już o tym piekarniku ale to on nie daje nam spać po nocach.. chcielibyśmy zabudować go w szafce narożnej ale tak wyżej na wysokości blatu. I tu pojawia się problem - nigdzie nie widziałam takiego rozwiązania i nie wiem czy to jest wogóle wykonalne.

 

Więc powiem co już wymyśliliśmy:

zaczynając od rogu na ścianie z oknem myśleliśmy o lodówce dalej dalej zaczyna się blat a w nim płyta gazowa HOTPOINT ARISTON o taka:

http://images.sklepy24.pl/552358928_plyta-gazowa-na-szkle-ariston-td-640-s-ch-ix-ha.jpg

dalej ten narożnik z piekarnikiem a dalej na ścianie z junkersem zlew - myśleliśmy o takim FRANKE

http://electropunkt.pl/images/b8279dec468cdc30d1bf17db53ec6f9a.jpg

 

dalej blat, który przed junkersem zakręca w taki niby "bufet" - dodatkowa powierzchnia robocza, której jak na razie w meblach jak na lekarstwo. A wkońcu gdzieś te pyszne obiadki trzeba gotowac :)

 

Aha, jeśli chodzi o górne szafki to planujemy dwie 60-ki i front w aluminiowej ramce z mleczną szybą tu nad zlewem i na drugiej ścianie okap nad płytą gazową.

 

I co myślicie?

 

Ehh.. tylko ten piekarnik :(

 

kiniaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOoo właśnie coś takiego tylko białe lakierowane fronty, bo tu jest bardziej tradycyjnie. Chyba zaraz pokombinuje w jakimś programie do urządzania kuchni to zobaczysz jaka wizualnie jest kuchnia i czy to zda egzamin taki piekarnik w narożniku. Bo jak nie to jest jeszcze opcja żeby zrobić go tu koło lodówki ale wydaje mi się że to za dużo zabudowy bedzie koło siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi coś takiego. Z tym że ten program ma ograniczone funkcje a chciałam tylko wizualnie pokazać jaka jest ta kuchnia żeby łatwiej było Wam cokolwiek powiedzieć co do urządzenia czegoś.

 

Po prawej stronie od piekarnika ma być zlew a po lewej płyta gazowa.projekt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...