Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzę ażurowe konstrukcje, ale czy one się przesuwają? Duża część to też chyba wizualizacje.

Ok, rób sobie jak ci się podoba :)

Mnie po prostu drzwi kojarzą sie od ściany do ściany. Nie bardzo wyobrażam sobie stabilność takich zawieszonych.

 

Dziewczyno na szynach po prostu na szynach, tak jak zabudowane szafy mają przesuwne drzwi,na tych samych zasadach to działa,szyna w suficie i szyna w podłodze.Nic tu nie wisi,sory że ja o tych drzwiach,ale trochę się zjeżyłam.Nie musi ci się ten pomysł podobać,ale przyznanie się do tego,że nie widziałaś i nie możesz sobie tego wyobrazić było by na miejscu.Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. jola, ja się zamykam i już się nie odzywam, nie pomagam, skoro tak drażliwie reagujesz na kompletnie niewinne uwagi.

Zwłaszcza, że ja piszę tylko o tym, że nie widziałam takiego rozwiązania na żywo. A nie że jest złe, nieładne, kiczowate czy co ty tam sobie uroiłaś.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno na szynach po prostu na szynach, tak jak zabudowane szafy mają przesuwne drzwi,na tych samych zasadach to działa,szyna w suficie i szyna w podłodze.Nic tu nie wisi,sory że ja o tych drzwiach,ale trochę się zjeżyłam.Nie musi ci się ten pomysł podobać,ale przyznanie się do tego,że nie widziałaś i nie możesz sobie tego wyobrazić było by na miejscu.Amen.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiniaa

Hmm... czy ten piekarnik w narożniku to takie specjalne marzenie? Myślałaś o innym, "zwykłym" układzie?

Wrzuć proszę dokładne wymiary całego pomieszczenia łącznie z wymiarami okien i drzwi oraz ich odległościami od ściany. Postaraj się by było to bardziej czytelne :). Wówczas pokombinujemy :).

 

Napisz jeszcze czy można przesunąć drzwi i junkers?

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyno na szynach po prostu na szynach, tak jak zabudowane szafy mają przesuwne drzwi,na tych samych zasadach to działa,szyna w suficie i szyna w podłodze.Nic tu nie wisi,sory że ja o tych drzwiach,ale trochę się zjeżyłam.Nie musi ci się ten pomysł podobać,ale przyznanie się do tego,że nie widziałaś i nie możesz sobie tego wyobrazić było by na miejscu.Amen.

 

I po co te nerwy :confused:

 

Elfir ma rację, u nataly to są w większości wizualizacje, wszystko pięknie wygląda. Szyny przy suficie i w podłodze to można zrobić przy szafie, ale przy wejściu do pomieszczenia już bym nie robiła. Ani to estetyczne, ani praktyczne. Takie przesuwne drzwi, czy parawan umocowałabym tylko przy suficie na specjalnych prowadnicach i osłoniła listwą lub zrobiła podwieszany sufit i ukryła prowadnice w wykonanym otworze w suficie.

 

Wrzucam zdjęcie drzwi przesuwnych, które są przymocowane do ściany

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/cc3d90abb2504574db3950e5940113fc,21,19,0.jpg

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/4dc88bbcbe30ffcc21944dda9064eb1f,21,19,0.jpg

 

Mocowanie do sufitu widziałam np. u mytki

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169748-Z-p%C5%82askim-dachem-i-nut%C4%85-modernizmu-)-ZAPRASZAMY/page12

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Sledze watek od dawna i szukam inspiracji ,mieszkam w Anglii i tutaj sobie zrobilem projekt kuchni,jednak cos mi w nim nie gra ,wyslalem go do NATALY z prosba o wycene i czekam jakie poprawki zaproponuja,jednak chcialbym poznac opinie forumowiczow.Dol kuchni bedzie fornirowany-palisander z kontynuacja slojow drewna a gora i slupek czarny polysk.Prosze o podpowiedzi i opinie o tej kuchni.Pkuchnia4 001.jpgplan kuchni.jpgkuchnia1 001.jpgkuchnia2 001.jpgozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Sledze watek od dawna i szukam inspiracji ,mieszkam w Anglii i tutaj sobie zrobilem projekt kuchni,jednak cos mi w nim nie gra (...).Prosze o podpowiedzi i opinie o tej kuchni.

Skoro śledzisz nasze poczynania, to nie zdziwi Cię, że mam zdanie podobne do Elfir :). Połączyłabym wysokie zabudowy z brzegów. Zaczęłabym nimi albo z jednej, albo z drugiej strony (zależy od tego co się dzieje w pozostałej otwartej przestrzeni).

Inne sugestie do Twojego przemyślenia:

- lodówka daleko od zlewu czyni układ mniej ergonomicznym

- dwa różne rodzaje szafek górnych, a do tego dzielone to okapem, to oknem nie wyglądają dobrze

- warto pamiętać o ustawieniu uchwytów - dobrze gdyby wszystkie były tak samo (albo wertykalnie, albo horyzontalnie co będzie łatwiejsze ze względu na to, że planujesz szuflady). Ewentualnie można pomyśleć o otwarciu na przycisk lub uchwyty zobal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze ta kuchnia nie jest najwieksza.

 

To jest bardzo duża kuchnia, ale ten barek jakoś nieszczęśliwie wygląda. Może wrzuć układ domu w okolicy kuchni, to coś wymyślimy.

 

Jeśli chodzi o zabudowy, to chodziło mi o coś w ten deseń:

http://images41.fotosik.pl/1323/d5ecf0d23c79e4c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87anam87 - jeśli muszą byc wiszące szafki to raczej bez tych gzymsów na górze i na dole. A najlepiej tego typu okap wygląda bez zabudowy po okach, niestety.

 

dzięki wiesz co tych gzymsów nie musi być a szafki myślałam żeby zrobić prostokątne ale w drugą stronę (szersze niż wyższe)

penie masz rację ;) tylko mam małą kuchnie a bardzo uparłam się na ten okap ;) ale sprawa do przemyślenia :)

chciałam lodówkę większą a już z niej zrezygnowałam.

 

a jak myślicie jakby to wylądało gdyby zlew przenieść na ten róg po stronie okapu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...