Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wizualizacja przepiękna, z gustem dobrane kolory i materiały. Naprawdę z klasą. Bardzo mi się podoba. :)

 

Wyspa w foromie barku jak widać też się łądnie komponuje, choć kuchnia staje się mocno zapełniona. Rozumiem, że płyta ma być ukryta za zabudową, żeby nie było widać jej z jadalni, w przeciwnym razie musiałaby być tam, gdzie odkryte półki. Zlew tez ma trochę zejść ze światłą okna i stąd jak rozumiem ułożenie tych sprzętów w taki ma nie innym miejscu.

 

Ja sama natomiast na pewno NIE zdecydowałabym się na takie ustawienie :yes:

Mając tyle przestrzeni do dyspozycji w kuchni nie zrobiłabym sobie jako osobie gotującej tak wciśniętej w kąt płyty i tak blisko niej usytuowanego zlewu. :no: Jestem na to za wygodna - wolę mieć blat wokół siebie niż biegać do wyspy, żeby coś przygotować a potem wrzucać to do garnka. Gdybym miała taką kuchnię jak ty, na pewno zrobiłabym sobie mega wygodną literkę G :)

 

Ale na szczęście nie musisz tutaj słuchać nikogo oprócz siebie :D Skoro pomysł z wyspą Cię nie opuszcza od samego początku, to po prostu wciel go w życie. W końcu mimo argumentów od forumowiczów jakoś do Ciebie ta koncepcja powraca. Lepiej zrobić coś w zgodzie ze swoimi pragnieniami, niż poddać się nawet najbardziej słusznym argumentom osób z zewnątrz. To twoje wnętrze, ty się masz tam czuć dobrze.

 

Chyba, że teraz to już wrzucasz wizu tylko po to, żebyśmy się mogły pozachwycać jej jakością :D :p

 

Witam, , uważam że fajny pomysł , fajny projekt i może być z tego ciekawa realizacja . Na pewno trzeba sprawdzić wszelkie proporcje pomiędzy szafkami a wyspą żeby było dobre przejście . Na pewno podniósłbym o jedną szufladę piekarnik z mikrofalą a poz tym super . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucarna ,

ja bym wstawiał na pewno dwa słupki do rogu i przy okazji miałbym spokój z mikrofalą , piekarnikiem i lodówką ..

Można te słupki ładnie "obudować" pogrubianymi elementami nawet z forniru ./.

Następnie zabudowałbym dół z zakrętem mniej więcej do wejścia .. Góra w sumie do zaprojektowania , może z jakimś ciekawymi elementami żeby coś tam się działo . Ważne jest jaki okap bierzesz pod uwagę bo to on mocno wpłynie na tą ścianę . Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co te nerwy :confused:

 

Elfir ma rację, u nataly to są w większości wizualizacje, wszystko pięknie wygląda. Szyny przy suficie i w podłodze to można zrobić przy szafie, ale przy wejściu do pomieszczenia już bym nie robiła. Ani to estetyczne, ani praktyczne. Takie przesuwne drzwi, czy parawan umocowałabym tylko przy suficie na specjalnych prowadnicach i osłoniła listwą lub zrobiła podwieszany sufit i ukryła prowadnice w wykonanym otworze w suficie.

 

Wrzucam zdjęcie drzwi przesuwnych, które są przymocowane do ściany

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/cc3d90abb2504574db3950e5940113fc,21,19,0.jpg

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/4dc88bbcbe30ffcc21944dda9064eb1f,21,19,0.jpg

 

Mocowanie do sufitu widziałam np. u mytki

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169748-Z-p%C5%82askim-dachem-i-nut%C4%85-modernizmu-)-ZAPRASZAMY/page12

 

Magda o czym, mówisz bo nie wiem ... W mojej galerii są zdjęcia naszych realizacji także nie wiem co nazywasz wizualizacją która pięknie wygląda ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nataly, może źle mnie zrozumiałeś.:rolleyes: Nie chodziło mi o to, że wszystkie Wasze zdjęcia na stronie to sa wizualizacje, ale niektóre są, zresztą bardzo ładne:) No chyba, że ja nie potrafię ocenić i rozróżnić wizu od reala? :rolleyes: Chce podkreslic , że weszłam do galerii pt. Nowość i na tej podstawie pisze o wiazualizacjach

 

Tak dla przykładu, czy to jest zdjęcie z prawdziwego wnętrza:rolleyes:

 

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1548.jpg

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucarna ,

ja bym wstawiał na pewno dwa słupki do rogu i przy okazji miałbym spokój z mikrofalą , piekarnikiem i lodówką ..

Można te słupki ładnie "obudować" pogrubianymi elementami nawet z forniru ./.

Następnie zabudowałbym dół z zakrętem mniej więcej do wejścia .. Góra w sumie do zaprojektowania , może z jakimś ciekawymi elementami żeby coś tam się działo . Ważne jest jaki okap bierzesz pod uwagę bo to on mocno wpłynie na tą ścianę . Pozdrawiam ;)

 

Nataly ale o którym ustawieniu mówisz bo serio nie mam pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nataly, może źle mnie zrozumiałeś.:rolleyes: Nie chodziło mi o to, że wszystkie Wasze zdjęcia na stronie to sa wizualizacje, ale niektóre są, zresztą bardzo ładne:) No chyba, że ja nie potrafię ocenić i rozróżnić wizu od reala? :rolleyes: Chce podkreslic , że weszłam do galerii pt. Nowość i na tej podstawie pisze o wiazualizacjach

 

Tak dla przykładu, czy to jest zdjęcie z prawdziwego wnętrza:rolleyes:

 

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1548.jpg

 

Magda sorka , źle zrozumiałem . Odnoszę się do nowości związanych z panelami dekoracyjnymi i rzeczywiście sporo

jest tam wizualizacji i to przygotowała fabryka . Natomiast można je technicznie opracować i dostosować do odpowiednich okuć meblowych żeby jednak zrobić z tego .."real"

Myślałem że piszesz o zdjęciach kuchni i mebli które wykonaliśmy "własnymi ręcami.." hhee

Pozdrawiam i prezentuję real :

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir,szkoda ze tak pozno zaczalem pytac o rady bo super jest ten pomysl ze skosna scianka, tylko ze na dzien dzisiejszy to w salonie nie za wiele juz moge pokombinowac bo mam juz powyprowadzane kable itd,szafka rtv zakupiona:bash:,kuchnia to jest to cz czym nie moge sobie poradzic i co mi spedza sen z powiek:eek:.

DSC01648.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, , uważam że fajny pomysł , fajny projekt i może być z tego ciekawa realizacja . Na pewno trzeba sprawdzić wszelkie proporcje pomiędzy szafkami a wyspą żeby było dobre przejście . Na pewno podniósłbym o jedną szufladę piekarnik z mikrofalą a poz tym super . Pozdrawiam

Nataly, dzięki za miłe słowa :) .

Wprowadzamy jeszcze drobne poprawki ale i tak nie mogę doczekać się realizacji.

Niestety trochę to jeszcze potrwa. Na razie czekamy na koniec zimy aby rozpocząć instalacje elektryczne i wod-kan.

Odległość wyspy od ściany to 90cm, od wysokiej zabudowy 100cm i od szafek pod oknem - 120cm - dla nas wydają się wystarczające i z tego co czytałam na forach i innych stronach poświęconych projektom kuchni - spełniają minimalne wymagania. Wyspa szeroka na 80cm.

Czy macie przedstawicielstwo w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wrzucę moją wizję. Jako, że okap będzie zabudowany, chcę aby góra szafek też była połączona z podciągiem ( tak, żeby ukryć rurę do okapu i żeby nie zbierać kurzu na szafkach) . Umożliwi mi to zrobienie fajnego, dodatkowego oświetlenia blatu nad zlewem (koło okna). Mam w głowie takie dwie wersje. Szafki będą miały ok 70 cm wysokości i będą to pewnie trzy 60 poziome ( tu jest 80 wysokości i trzy 70-tki , bo program na to pozwala). W rzeczywistości koło okna pozostanie ok 30 cm "luzu" i będzie to wyglądało nieco lżej. A tu zamysł ogólny. Kolor dolnych szafek będzie nieco jaśniejszy.

 

http://www.fotoszok.pl/upload/49ddb523.jpg

 

Czy lepiej tak:

 

http://www.fotoszok.pl/upload/50906325.jpg

 

Wiem, że to kwestia gustu, ale jestem ciekawa Waszego zdania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...