Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda sorka , źle zrozumiałem . Odnoszę się do nowości związanych z panelami dekoracyjnymi i rzeczywiście sporo

jest tam wizualizacji i to przygotowała fabryka . Natomiast można je technicznie opracować i dostosować do odpowiednich okuć meblowych żeby jednak zrobić z tego .."real"

Myślałem że piszesz o zdjęciach kuchni i mebli które wykonaliśmy "własnymi ręcami.." hhee

nataly, nie ma sprawy:-) Ja miałam na myśli tylko i wyłącznie te panele, bo o tym była mowa w poście Joli. A kuchnie przez Was wykonane podziwiam. Są śliczne.:) Szkoda, że jesteście z mazowieckiego:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwalia31 - oj będzie ciężko o jedną opinię ;). Mój głos na jednolitą białą górę :).

I mała uwaga praktyczna - będzie trudniejszy dostęp do szafek górnych - chyba, że tak właśnie planujesz by przechowywać tam rzadziej używane naczynia. Wówczas to bardzo sensowne, bo nie otwierasz wszystkiego i dzięki temu nieco mniej się kurzy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwalia 31 - preferuję jednolitość ale tutaj u Ciebie ta ciemna góra chyba mi się podoba bardziej :)

 

Edit: właśnie przeczytałam wypowiedzi dziewczyn :) :rotfl:

czekamy na głos rozstrzygający :)

 

A nie "mówiłam" ;).

No i właśnie dlatego wciąż waham się z założeniem własnego wątku ;). Tyle opinii, a wybór i tak spada na Ciebie :D. I bądź tu mądry, i bądź tu pewny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nataly, dzięki za miłe słowa :) .

Wprowadzamy jeszcze drobne poprawki ale i tak nie mogę doczekać się realizacji.

Niestety trochę to jeszcze potrwa. Na razie czekamy na koniec zimy aby rozpocząć instalacje elektryczne i wod-kan.

Odległość wyspy od ściany to 90cm, od wysokiej zabudowy 100cm i od szafek pod oknem - 120cm - dla nas wydają się wystarczające i z tego co czytałam na forach i innych stronach poświęconych projektom kuchni - spełniają minimalne wymagania. Wyspa szeroka na 80cm.

Czy macie przedstawicielstwo w Poznaniu?

 

No tak jeszcze trochę trzeba poczekać..Ogólnie odległości między 90 a 120 są bardzo przepisowe także jest oki ,

Zawsze można delikatnie zmodernizować wyspę w momencie ustalania szczegółów . Generalnie pracujemy na terenie mazowieckiego ale mamy coraz więcej pytań o różne kierunki Polski i nie wiem czy nie zaczniemy działać w dalszych rejonach .. Kwestią jest tylko pokrycie dodatkowych kosztów.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze wrzucę moją wizję. Jako, że okap będzie zabudowany, chcę aby góra szafek też była połączona z podciągiem ( tak, żeby ukryć rurę do okapu i żeby nie zbierać kurzu na szafkach) . Umożliwi mi to zrobienie fajnego, dodatkowego oświetlenia blatu nad zlewem (koło okna). Mam w głowie takie dwie wersje. Szafki będą miały ok 70 cm wysokości i będą to pewnie trzy 60 poziome ( tu jest 80 wysokości i trzy 70-tki , bo program na to pozwala). W rzeczywistości koło okna pozostanie ok 30 cm "luzu" i będzie to wyglądało nieco lżej. A tu zamysł ogólny. Kolor dolnych szafek będzie nieco jaśniejszy.

 

http://www.fotoszok.pl/upload/49ddb523.jpg

 

Czy lepiej tak:

 

http://www.fotoszok.pl/upload/50906325.jpg

 

Wiem, że to kwestia gustu, ale jestem ciekawa Waszego zdania.

Pozdrawiam

 

Witam,

wg mnie lepiej wygląda biała góra ale proszę się zastanowić nad klapami ponieważ do górnej jest utrudniony dostęp .. Chyba że zastosujesz odpowiedni system do podnoszenia klap . Teraz coraz częściej stosuje się tradycyjne drzwi czyli otwierane do boku . Pozdrawiam

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1500.jpg

drzwi tradycyjne

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1528.jpg

klapy i drzwi otwierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nataly, nie ma sprawy:-) Ja miałam na myśli tylko i wyłącznie te panele, bo o tym była mowa w poście Joli. A kuchnie przez Was wykonane podziwiam. Są śliczne.:) Szkoda, że jesteście z mazowieckiego:-(

 

Właśnie nie doczytałem .. a taka jest prawda że czasami musimy się nieźle nagłówkować żeby zrobić to co jest na wizualkach .. Staramy się i rozwijamy , mamy własne zaplecze techniczne , transport , doświadczonych monterów i jakoś sobie radzimy w tych trudnych czasach .. Myślimy już o tym żeby ruszyć dodatkowo " w Polskę " ponieważ mamy mnóstwo zapytań .. A wiadomo że to jest kwestia dodatkowych kosztów które niestety musi ponieść Klient .. Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wg mnie lepiej wygląda biała góra ale proszę się zastanowić nad klapami ponieważ do górnej jest utrudniony dostęp .. Chyba że zastosujesz odpowiedni system do podnoszenia klap . Teraz coraz częściej stosuje się tradycyjne drzwi czyli otwierane do boku . Pozdrawiam

 

nataly pozwolisz, że dorzucę do Twojego posta szafkę otwieraną automatycznie, jako jedno z rozwiazań:-)

 

Przepraszam za lekki bałaganik, ale zdjęcie robiłam w trakcie montażu kuchni;)

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/1df49c3dc1d7010c0553889f78044055,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości koło okna pozostanie ok 30 cm "luzu" i będzie to wyglądało nieco lżej.

nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale podpowiadam, aby już teraz zastanowić się nad ewentualnym oknem. jesli planujesz drewniane żaluzje czy roletę rzymską należy pamiętać, że jesli montuje się je w świetle całego okna to mechanizm (listewka) wystaje po obu stronach wnęki okiennej na ok. 10 cm. warto zostawić tyle miejsca po obu stronach okna już na etapie projektu, jeśli miałabyś wybierać któreś z tych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że do górnej szafki jest utrudniony dostęp macie na myśli wysokość na jakiej wisi, czy też mechanizm otwierania i że będzie podciąg będzie "coś o coś" obcierało, zahaczało itp.? Właśnie tam planuję przechowywanie rzadko używanych rzeczy ( wydaje mi się , że niezależnie, czy szafka będzie pionowa czy z pozioma to i tak dla mojego wzrostu :) jej wysokość będzie niewygodna- teraz mam pionowe szafki, niby sięgam do górnych półek bez taboretu ale jest to akrobatyka. Jeśli się mylę to wyjaśnijcie różnice pomiędzy szafką poziomą a pionową? Zamknięcie, ale mam już też nawyk bo teraz ( z braku miejsca) przechowuję kubki nad okapem w szafce poziomej i otwieram ja kilkanaście razy dziennie :)

 

Duś zmieści się ( bo szafki z ikei mają szerokość 70cm, w rzeczywistości planuję 60,) z jednej strony okna będzie 30 cm a z drugiej ponad 50.

Wybór będzie bardzo trudny, ale szczerze to myślałam, że nikt się nie opowie za ciemną górą - że to taki mój dziwaczny gust :) i wtedy miałabym jasną sytuację :).

Może to i reklama, ale dzielę się :) - znalazłam bardzo fajne pomysły wizualizacji - archon wprowadza pomału wizualizacje wszystkich kuchni w swoich projektach :) idąc dalej tym tropem wynalazłam firmę, która im to projektuje ( robi to " z głową") i ma na swojej stronie "uporządkowane" :) (wprawdzie projekt mam inny) ale ściągnąć coś niecoś się da :). A dla tych, którzy mają ich projekt domu naprawdę może to być mega pomocne i warto poprzeglądać.

 

Pozdrawiam i dziękuję :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że do górnej szafki jest utrudniony dostęp macie na myśli wysokość na jakiej wisi, czy też mechanizm otwierania i że będzie podciąg będzie "coś o coś" obcierało, zahaczało itp.? Właśnie tam planuję przechowywanie rzadko używanych rzeczy ( wydaje mi się , że niezależnie, czy szafka będzie pionowa czy z pozioma to i tak dla mojego wzrostu :) jej wysokość będzie niewygodna- teraz mam pionowe szafki, niby sięgam do górnych półek bez taboretu ale jest to akrobatyka. Jeśli się mylę to wyjaśnijcie różnice pomiędzy szafką poziomą a pionową?

 

Kasiu,

Przy otwartych szafkach różnicy nie ma wcale - jeśli wiszą na tej samej wysokości dostęp jest identyczny dla osoby o niskim wzroście :). Tu bardziej chodzi o kwestię ich otwarcia i zamknięcia. Różnica polega na tym, że szafkę "pionową" (zwykłą, klasyczną - czy jakkolwiek ją nazwiemy) otwierasz zazwyczaj uchwytem umiejscowionym na dole drzwiczek i już. Przy szafkach poziomych, powieszonych na dwóch poziomach do górnej jest trudniejszy dostęp bo jest wyżej - dodatkowo otwiera się w górę, więc jeszcze trudniej ją potem zamknąć. Wiem, że są zaczarowane mechanizmy umilające ten proces, ale są bardzo kosztowne :(. W BRW widziałam takie "zwykłe" mechanizmy szafek poziomych - otworzyłam szafkę i... nie potrafiłam jej zamknąć :(, bo taki był opór. Zwróć na to uwagę przy wyborze konkretnych mebli.

 

Zakładając, że będziesz do tych szafek zaglądać rzadko, to nie ma problemu - w spiżarce powiesisz małą drabinkę i już :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą nataly wrzucam jeszcze szafki w pionie

 

http://www.fotoszok.pl/upload/42095af9.jpg

 

ale chyba lepiej wyglądają poziome, pomimo większej funkcjonalności pionowych :)

 

Witam , klapy dobrze wyglądają jak mają minimum 70 cm szerokości , i im dłuższe tym ładniejsze. Może jeszcze spróbuj zrobić dwie klapy obok siebie .. i wyrównaj w słupkach wysokość nadstawek bo to na pewno będzie lepiej wyglądało ..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...