Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A myślałaś o tym by zrobić półwysep lub wyspę w poprzek a nie wszerz kuchni

http://images41.fotosik.pl/1335/27cf0bc3579a22d0.jpg

 

wówczas lodówkę widziałabym tam gdzie teraz piekarnik a piekarnik tam, gdzie lodówkę

http://www.kitchenideas.com.au/large_island_kitchen_dinning_table.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rasia dziękuję za radę :) spróbuję dopracować tę wersję, bo do tej pory "ot tak" do niej podeszłam

a teraz patrzę, ze nawet lepiej, bo jeśli krzesła będą od strony okna to gdy będę wyjmować coś gorącego z piekarnika to bez obawy o siedzących przy wyspie

 

wtedy odleglość wyspy od wysokiej zabudowy nie mus być 120, bo tylko te wysokie szafki się będą otwierać, sokojnie może być nawet 90 cm - co myslisz ??

tak sztukuję by zrobić możliwie dużą wyspę

 

Elfir dziękuję za pomysł :) przyznam, że nie brałam takiego ustawienia pod uwagę, zaraz rozrysuję w programie

ciekawe co wyjdzie ;)

co prawda mąż mi przypomniał, że nie chciałam by wyspa wychodziła poza linię kominka, ale zrobię wizualkę

 

tylko czy nie będzie mi trudniej jeśli chodzi o trasę zlew-kuchenka??

(u mnie będzie gazowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir gaz będzie z butli, bo u nas innego nie ma i pewnie szybko nie będzie

a ja nie wyobrażam sobie gotowania na innej kuchence - tylko na gazowej :cool:

teraz też tak mam i jest ok

 

zrobiłam projekt z innym układem wyspy - no i sama nie wiem .....

spójrz proszę (te słupki po lewej średnio się licują, bo nie mam lodówki SBS i tak doklejałam, by wypełnić wnękę)

http://img3.imageshack.us/img3/5681/kuchniawersjaikea201.jpg

 

http://img141.imageshack.us/img141/5509/kuchniawersjaikea203.jpg

 

http://img62.imageshack.us/img62/2935/kuchniawersjaikea202.jpg

 

no i projekt, który wstępnie wydał mi się mało trafiony jak go robiłam, a wg rad Rasi przyjrzałam się mu ponownie i jest ok:) chyba fajnie ? prawda ? ;)

czy te wąskie okna dać bliżej siebie ??

 

http://img703.imageshack.us/img703/6481/kuchniawersjaikea211.jpg

 

http://img10.imageshack.us/img10/439/kuchniawersjaikea213.jpg

 

http://img215.imageshack.us/img215/5889/kuchniawersjaikea212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slonko

Ogromnie podobają mi się Twoje poczynania w programie :). Bardzo ładnie tworzą całość.

Super, że już teraz myślisz o tym co będzie działo się w kuchni, bo wszystko można dopracować w szczegółach i uniknąć w przyszłości przesuwania ścian ;).

 

Nie mam za dużo czasu by przejrzeć dokładnie wszystkie posty, więc przepraszam jeśli to o czym piszę już było poruszane.

1. Nie do końca przekonują mnie hokery pod ścianą - nie będzie wygodnie. Widać to też na rzucie z góry - za blisko ściany :(. Może lepiej postawić je naprzeciw siebie? Jeden od strony salonu, a drugi kuchni?

Najbardziej jednak podobała mi się wyspa zaraz przy ścianie - a hokery od strony piekarnika. Jest wtedy więcej miejsca. Siedząc widzisz co się dzieje za oknami :).

2. Okna - mają duże znaczenie nie tylko od środka, ale również, a nawet przede wszystkim od strony fasady. Trzeba pamiętać, że wpływają na wygląd budynku, więc musisz mniej więcej wiedzieć co będzie się działo na całej elewacji, a nie tylko w jednym pomieszczeniu :)

3. Hmm... a nie myślałaś o obniżeniu okna na ścianie ze zlewem aż do poziomu blatu? Jak mniemam kuchnia jest na parterze, więc okno można myć z zewnątrz.

Coś podobnego ma u siebie AnetaS, albo Renia1980

Z pewnością już je odwiedziłaś, więc wiesz o czym piszę :).

Dziewczyny nie mają górnych szafek, ale można o nich pomyśleć i może wówczas Twoja lodówka lepiej by się komponowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna16 bardzo dziękuję :)

 

odnosnie okien - masz rację, że ważny jest wygląd z zewnątrz .... na tej ścianie są jedynie okna tarasowe i balkonowe, więc myślę, że zamiana jednego na 2 wąskie (a równie długie) nie zakłóci wyglądu z drugiej strony ;)

 

okno nad zlewem - dzięki za linki pod nickami dziewczyn (masz rację, odwiedzałam je, bo mają piękne wnętrza, choć nieco różne to w moim klimacie i kolorystyce :) )

takie okno jest piękne i bardzo mi się podoba, ale jestem wysoka (mąż jeszcze wyższy) i jak mierzyłam to okno kończyłoby się na wysokości moich oczu :oops:

 

szafek nad oknem nie planuje, podoba mi się bez nich (a miejsca w pozostałych szafkach powinno być wystarczająco

myślisz, że ta lodówka bardzo będzie przeszkadzać, przez to, że będzie niższa niż zabudowa z boku ??

 

ale właśnie dlatego z lewej strony ustawiłam słupki wszystkie razem, by nie różnicować z lodówką :(

 

krzesła/hokery - na wizualce faktycznie nie ma dużo miejsca, ale dopasuję wielkość wyspy tak, by można je swobodnie odsunąć

poza tym teraz mam blat na połowie ściany (którą kiedyś zburzyłam otwierając maleńką kuchnię na pokój) i od strony kuchni tego blatu wystaje ok 25 cm

własnie często siedzę przy nim na wyższym stołku i kroje, szatkuję itp ;) i nie jest źle ;)

 

więc tak sobie myślę, że nawet wystarczy ok 40 cm blatu z boku wyspy plus jakieś 50 cm by spokojnie odsunąć hokery

ale jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna16 bardzo dziękuję :)

 

odnosnie okien - masz rację, że ważny jest wygląd z zewnątrz .... na tej ścianie są jedynie okna tarasowe i balkonowe, więc myślę, że zamiana jednego na 2 wąskie (a równie długie) nie zakłóci wyglądu z drugiej strony ;)

Domek będzie parterowy? Jeśli tak, to nie ma problemu :)

 

okno nad zlewem - dzięki za linki pod nickami dziewczyn (masz rację, odwiedzałam je, bo mają piękne wnętrza, choć nieco różne to w moim klimacie i kolorystyce :) )

takie okno jest piękne i bardzo mi się podoba, ale jestem wysoka (mąż jeszcze wyższy) i jak mierzyłam to okno kończyłoby się na wysokości moich oczu :oops:

Szczęściara :D

Jeśli chodzi o okno to taki właśnie urok - mają się kończyć nisko. Nie służą typowo do wyglądania przez nie ;). Pełnią raczej rolę:

1. doświetlania blatu

2. naturalnej dekoracji (zamiast panela ściennego)

 

szafek nad oknem nie planuje, podoba mi się bez nich (a miejsca w pozostałych szafkach powinno być wystarczająco

myślisz, że ta lodówka bardzo będzie przeszkadzać, przez to, że będzie niższa niż zabudowa z boku ??

 

Mnie bardziej chodzi o to, że na ścianie z wąskim oknem lepiej wyglądałoby bez lodówki :) - pisała już o tym chyba Aantneka. Uzasadniłaś dlaczego chcesz ją tam zostawić, więc szukałam sposobu by nieco lepiej współgrała (ale nie w sensie, że wygląda zupełnie tragicznie ;))

 

krzesła/hokery - na wizualce faktycznie nie ma dużo miejsca, ale dopasuję wielkość wyspy tak, by można je swobodnie odsunąć

poza tym teraz mam blat na połowie ściany (którą kiedyś zburzyłam otwierając maleńką kuchnię na pokój) i od strony kuchni tego blatu wystaje ok 25 cm

własnie często siedzę przy nim na wyższym stołku i kroje, szatkuję itp ;) i nie jest źle ;)

 

więc tak sobie myślę, że nawet wystarczy ok 40 cm blatu z boku wyspy plus jakieś 50 cm by spokojnie odsunąć hokery

ale jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu ;)

 

Tu troszkę trudno mi rozeznać co, z której strony i jak ;). W programie możesz włączyć miarkę i pomierzyć odległości. Zaznacz gdzie ile "wypada" i pokaż :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłam i ja sie poradzić, bo im bliżej realizacji, tym więcej wątpliwości... Forumowe dobre dusze niejednego już przed zgubą uratowały, zatem wklejam swój projekt i mam kilka pytań o radę...:

 

Kilka słów wprowadzenia:

Kolorystyką proszę się nie sugerować. Pewne jest tylko to, że kuchnia będzie w większości szara (mdf lakier) i niestety musi się w niej pojawić ciemny fornir. Może nie typowe wenge, ale na pewno ciemne drewno.

Z wielu projektów wybraliśmy (prawdopodobnie...) ten na kilku pierwszych wizualkach ze względu na to, że przy tej wersji mam maksimum wykorzystanej powierzchni (dwie narożne szafki na dole + szuflady).

 

Albo zostajemy przy tej konfiguracji kolorów, jaka jest na tym pierwszym projekcie, ale beż zastępujemy jasnoszarym (płytki na podłodze będą szare), albo zamieniamy kolory całkiem i wszystkie fronty robimy szare, natomiast blat w ciemnym drewnie... (?)

Jeśli zostajemy przy tym projekcie... Co proponujecie na ścianę? Myślałam o szkle, ale między meblami będzie super, a co z "wolną" ścianą, na której jest okap?

 

Blat na półwyspie będzie grubszy niż na reszcie mebli i będzie przechodził w L aż do podłogi po lewej stronie (zasłoni bok szafki).

deco4_4_.jpg

Zmywarka z chowanym panelem, szuflady dzielone: 1 płytka, 2 głębokie, albo dwie głębokie z jedną "chowaną". Mam zamiar wyeliminować albo ograniczyć do minimum widoczność uchwytów. Drażnią mnie te srebrne listwy...

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVe.jpg

Tego na wizualizacji nie widać, ale meble i ta płyta fornirowana kończą się tak dziwnie ze względu na to, że na tej wysokości zaczynają się dwie belki stropowe przechodzące płynnie w dwa słupy widoczne na wizualizacjach... Nie planuję tam żadnych półeczek! Docelowo ma tam być tv. Albo na płycie albo na ścianie bezpośrednio...

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVa.jpg

Tutaj widać dokładnie ile miejsca zyskujemy przy tej aranżacji...

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVd.jpg

Ale to ta podoba mi się najbardziej... (tylko zlew i płyta zamienione miejscami)

kuchnia%2520p.%2520SARNIK%2520Ie.jpg

Tu jeszcze zdjęcie poglądowe (z jeszcze innej wersji), na którym widać belkę i stół, który musi mi się zmieścić tuż obok kuchni.

kuchnia%2520p.%2520SARNIK%2520IIIa.jpg

 

Błagam podpowiedzcie czy w dobrym kierunku idę... Czy ta pierwsza wersja będzie ok? Ta na przedostatnim zdjęciu wygląda znacznie "schludniej" chyba, ale też troszkę "ciężej", no i tracę sporo miejsca, w tym blat roboczy...

Co Wy na to?

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonkoMuszę ci powiedzieć że mam koleżankę ze wzrostem 185cm,która mieszka w ''Nowoczesnym 2'',i ma piękny fix właśnie od blatu jak pisze julianna16,super to wygląda,także zastanów się bo warto.

Jak będziesz chciała to dowiem się o wymiary tego okna.:)

Edytowane przez JOLA440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaS79,

obydwa projekty są baardzo fajne i nie dziwię się, ze masz dylemat :)

 

Rozumiem, że ważysz ilość miejsca do przechowywania contra przestrzeń i optyka. :)

 

I powiem Ci, że faktycznie druga opcja z zabudową równoległa prezentuje się świetnie. I wyjątkowo (jako wielbiciel literek G na co dzień :)) bym się ku niej skłaniała. :) Przekombinuj, czy różnica w ilości miejsca do przechowywania jest naprawdę taka znaczna.

 

W opcji z płyta na półwyspie możesz przecież zrobić szerszy półwysep o dodatkowo szafki otwierane od strony jadalni. Szafek górnych masz ciut więcej niż w projekcie nr 1. Nie masz szafek narożnych, więc nawet jeśli masz mniej miejsca to możesz je lepiej wykorzystać.

 

A tak w ogóle to czemu w pierwszej wersji zlew jest na półwyspie a płyta koło piekarnika? Zazwyczaj wszyscy chowają zlew i ciekawa jestem, czemu zaplanowaliście odwrotnie :) W projekcie nr 1 chyba trzeba byłoby tak czy siak przesunąć trochę płytę do rogu, bo jakoś mały odstęp został do ścianki piekarnika (pryskające kotlety i sos pomidorowy :))

 

Generalnie wizualki sa bardzo ładne i mnie się podoba kolorystyka w obydwu (już się zasugerowalam:D) W drugim projecie bardzo mi się też podoba samo rozłozenie akcentów kolorystycznych... A w ogóle to do tego wenge biel by Ci nie pasowała? Bo na moim kompie to bardziej jak biel wygląda niz bez i podoba mi się bardzo. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji z płyta na półwyspie możesz przecież zrobić szerszy półwysep o dodatkowo szafki otwierane od strony jadalni.

Nie mogę dać szafek od strony jadalni :( Półwysep ma równe 70 cm szerokości i nie może mieć ani centymetra więcej, bo:

1. słupy i belki mają dokładnie taką szerokość, a chciałabym, żeby to ładnie "grało"

2. jeśli dałabym szerszy półwysep to obsługa gości siedzących przy stole byłaby niemożliwa... Tam jest mało miejsca i wszystko obliczone, by było jak najbardziej ergonomicznie.

 

Szafek górnych masz ciut więcej niż w projekcie nr 1. Nie masz szafek narożnych, więc nawet jeśli masz mniej miejsca to możesz je lepiej wykorzystać.

Szafek górnych mam więcej, ale po 1 płytsze, po 2 jedna z nich i tak "zajęta" przez okap :(

Narożne szafki to akurat dla mnie fantastyczna sprawa. Mam obecnie w mieszkaniu, bez żadncyh cudów typu "magic corner" i mieści się w niej zaskakująca ilość gratów ;) Będzie mi trudno się pożegnać z narożną właśnie...

 

A tak w ogóle to czemu w pierwszej wersji zlew jest na półwyspie a płyta koło piekarnika? Zazwyczaj wszyscy chowają zlew i ciekawa jestem, czemu zaplanowaliście odwrotnie :) W projekcie nr 1 chyba trzeba byłoby tak czy siak przesunąć trochę płytę do rogu, bo jakoś mały odstęp został do ścianki piekarnika (pryskające kotlety i sos pomidorowy :))

W pierwszej wersji niestety jest prawidłowo. Planowaliśmy płytę na półwyspie, ale okazało się to niemożliwe ze względu na tę cholerną belkę podciągową, która jest nietykalna... Nie byłoby jak podpiąć okapu :( To jedyny powód obecności zlewu na półwyspie. Da się jakąś ładną baterię i jakoś to zniosę ;)

I właśnie... Bardzo mnie niepokoi ta bliskość zabudowy po lewej od płyty (tam jest tylko 15 cm, podczas gdy powinno być minimum 30... Z tego właśnie powodu dzisiaj przypomniałam sobie o tym drugim projekcie. Rzadko, co prawda, chlapię sosem ;), ale jednak może to być niewygodne. Tym bardziej, że jestem leworęczna...

 

Generalnie wizualki sa bardzo ładne i mnie się podoba kolorystyka w obydwu (już się zasugerowalam:D) W drugim projecie bardzo mi się też podoba samo rozłozenie akcentów kolorystycznych... A w ogóle to do tego wenge biel by Ci nie pasowała? Bo na moim kompie to bardziej jak biel wygląda niz bez i podoba mi się bardzo. :yes:

Biel właściwie mogłaby być. Byle nie beż/krem czy co tam jeszcze... Dom będzie w kolorystyce: szary + beż (przepięknie wyglądają razem) + biel (głównie sufitów) i ciemne drewno (stolarka okienna, schody i podłoga w części wypoczynkowej). Dzięki takiej kombinacji będę w stanie wykorzystać obecnie posiadane meble, dopasować się do stolarki, nadążyć za trendami (ach te szarości ;)), trochę ocieplić całość (beże/kawa z mlekiem) i nie urządzić sztampy ;) Może... może coś z tego wyjdzie.

 

Do poniedziałku MUSZĘ podjąć decyzję :( A ja wciąż nie wiem która wersja fajniejsza. Wiem tylko, że bardzo nie chcę zestawienia wenge/krem czy tam beż... Widziałam u kogoś na forum pierwszy raz kuchnię wenge+szarość i wygladała... CUDNIE. Majestatycznie, elegancko... Nie spodziewałam się przyznam. Do tej pory szarości wyobrażałam sobie wyłącznie w połączeniu z jasnym drewnem (brzoza/klon) lub z egzotykami.

 

W tym drugim projekcie pojawia się jeden problem. Na wizualkach w żadnej z wersji nie ma mikrofali, a będzie na pewno. I ów sprzęt może dość poważnie zaburzyć harmonię tej drugiej wersji... (pierwszej zresztą też :( jestem niska, więc zabudowa pierarnika równo z linią zamrazarki i chłodziarki będzie raczej niemożliwa... Chyba, że krzesełko będę stawiać ;)) Tak, czy inaczej druga wersja jest zdecydowanie bardziej narażona na zaburzenie koncepcji, jeśli dostanie jeszcze mikrofalówkę w prezencie :(

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aniu :),

Stawiam się na Twoją prośbę :D

A ja już byłam pewna, że dylematy kuchenne masz za sobą ;).

Dla mnie wizualnie wersja II jest lepsza, ale to nie jest odkrycie ;). Widzę, że masz dwa warianty tej wersji? - z lodówką obok piekarnika i widzę tam mikrofalówkę?

Hmm... A co Ty na to, żeby w miejscu gdzie masz otwarte półeczki nad wyspą zrobić od góry rząd poziomych szafek? Zabiorą troszkę blatu, ale za to będzie więcej miejsca do przechowywania. A może w dolnej da się ukryć mikrofalówkę? To wszystko zależy od tego jak długa jest wyspa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Kochana za opinię i Tobie Aantenko też i wszystkim, którzy może jeszcze dodadzą coś od siebie :)

 

Wyspa ma 240 cm (4 szafki 60) zatem miejsce by było, ale ja tam chciałabym mieć tv docelowo, bo nasz salonowy nie będzie widoczny ani z kuchni ani z jadalni, a ja sobie lubię zerknąć w czasie gotowania ;) A jak nie tv to zegar taki fajny... co to się go samemu "układa" na ścianie.

 

No kusi mnie ta wersja druga niewiarygodnie, ale ile miejsca niewykorzystanego....

kuchnia%2520p.%2520SARNIK%2520Id.jpg

kuchnia%2520p.%2520SARNIK%2520Ib.jpg

Oczywiście zabudowa g-k nie byłaby taka "dziwna" jak tu widać. Poszłoby równo z meblami.

Właśnie sobie uświadomiłam, że gdybym jednak zdecydowała się na tę wersję, to wykonawca mógłby się lekko zdenerwować.. a mąż by mnie zabił ;)

No, ale może warto ryzykować śmiercią dla pięknej kuchni (?) ;)

 

A jeśli jednak wersja pierwsza (bardzo zła?...), to rozłożenie kolorów jak na wizualce czy wszystkie fronty szare lub białe a blaty ciemne drewno? I co z tą ścianą z okapem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaS79 jeśli zostawić wersję 2, która tak Ci pasuje, a jednak nie zamieniac miejscami zlewu z płytą, a zostawić płytę na półwyspie ??

przeciez okap nie musi byc taki, jak na wizualce ..... możesz dać w podobny do tego (wiem, że ten ma dość wysoką cenę, ale może udałoby sie znaleźć montowane podobnie), wtedy belka nad półwyspem nie powinna być przeszkodą

http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-agd/3051/elica-platinum-50.jpg

 

a jeśli nie, to czy nie możesz w wersji 1 przenieść płyty na ścianę na przeciwko wejscia do kuchni ??

czy masz już instalacje podłączone czy możesz jeszcze coś zmienić ??

 

Jeśli chodzi o kolor, to osobiście wybrałabym jasno-szary (lub na 2 miejscu biały) i jedynie blaty z ciemnego drewna.

Czy mikrofala nie może być w jednym słupku z piekarnikiem ?? Za wysoko wyjdzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak patrzę na te profesjonalne wizualizacje to moje amatorskie robione w programie Ikei chowają się...

Aż wstyd je tu pokazywać, ale trudno, słowo się rzekło - potrzebuję pomocy - mam problem i muszę się Was poradzić.

Wymyśliłam sobie wyspę. O taką

http://img692.imageshack.us/img692/7724/przechwytywaniewtrybiepn.jpg

Tylko kolorystykę bym chciała taką jak szafek, no i bez nóżek. Tutaj, gdzie jest wysunięty blat - 3 hokery. Wielkość wyspy - szerokość 146 cm, głębokość 100 cm

Usytuowanie kuchni w domu jest następujące:

http://img141.imageshack.us/img141/7874/z102rzut1.jpg

Tak jak na wizualizacji - w wykuszu planuję postawić duży, rodzinny stół. Zawsze marzyła mi się wyspa. Myślałam umieścić na niej płytę indukcyjną. Czy któraś z Was ma takie rozwiązanie? Jak się ono sprawdza? Ewentualnie myślałam umieścić płytę obok tej wysokiej szafki po prawej stronie.

Od wyspy do szafek pod oknem jest metr wolnej przestrzeni, po bokach od wyspy jest po 80, czy to nie za mało miejsca?

Jestem osobą gotującą i spędzająca w kuchni dość sporo czasu. Chciałabym dookoła płyty mieć dużo miejsca. Wyspa wydaje mi się rozwiązaniem dzięki któremu będę miała wszystko pod ręką. Pod płytą myślałam o szufladach na przyprawy i garnki. Za hokerami przemawia szybkie poranne śniadanie plus miejsce do przygotowywania potraw nie na stojaka (np. krojenie sałatek) itp.

Nie szukajcie w kuchni lodówki, bo jej nie ma - będzie w spiżarni.

A może macie jakiś inny pomysł na moją kuchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zostawić wersję 2, która tak Ci pasuje, a jednak nie zamieniac miejscami zlewu z płytą, a zostawić płytę na półwyspie ??

przeciez okap nie musi byc taki, jak na wizualce ..... możesz dać w podobny do tego (wiem, że ten ma dość wysoką cenę, ale może udałoby sie znaleźć montowane podobnie), wtedy belka nad półwyspem nie powinna być przeszkodą

a jeśli nie, to czy nie możesz w wersji 1 przenieść płyty na ścianę na przeciwko wejscia do kuchni ??

czy masz już instalacje podłączone czy możesz jeszcze coś zmienić ??

 

Niestety mam już dawno wszystkie instalacje :( (z wodną i kanalizacyjną pod wyspą włącznie). Jedyne, co teraz mogę zrobić to albo przesunąć płytę w wersji pierwszej o 15 cm w prawo (ale i tak wymaga to drobnych zmian, bo mam już zabudowę pod okap i wypuszczoną rurę spiro), ale wtedy płyta nie będzie symetrycznie względem szuflady pod nią. Chyba, że zrezygnuję z szuflady 90 i zamiast tego zrobię szuflady lub szafki 60 pod płytą, a jako pierwszą od lewej dam 30 cm cargo...

 

Czy mikrofala nie może być w jednym słupku z piekarnikiem ?? Za wysoko wyjdzie ??

Może być jak najbardziej. Jedyny problem to fakt, że taka zabudowa nie będzie w jednej linii z lodówką (a konkretnie linią, na której łączą się drzwi zamrażarki z drzwiami chłodziarki). Musiałabym obniżyć piekarnik, żeby bez stawania na czymś wygodnie obsłużyć mikrofalówkę. (154 cm wrostu :/)

Ten sam problem pojawi się w obu wersjach projektu. W drugiej jedyne co mi przychodzi do głowy to kombinować tak, żeby przynajmniej mikrofalówka kończyła się dokładnie tam, gdzie bedą się kończyć ciemne szafki. Przynajmniej ta jedna linia będzie zachowana, ale wciąż nie będzie to wyglądało tak ładnie jak mogłoby bez mikrofalówki w ogóle...

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek będzie parterowy? Jeśli tak, to nie ma problemu :)

nie, z poddaszem, ale na górze po tej stronie tylko 2 okna balkonowe

 

Szczęściara :D

że niby o wzrost chodzi ?? ;) proszę Cię ...... pół życia (jak nie więcej) byłam zakompleksiona przez to :(

 

Jeśli chodzi o okno to taki właśnie urok - mają się kończyć nisko. Nie służą typowo do wyglądania przez nie ;). Pełnią raczej rolę:

1. doświetlania blatu

2. naturalnej dekoracji (zamiast panela ściennego)

 

oba punkty "na tak", bo też mi się takie podoba, ale to okno będzie dobre do obserwacji, gdy ktos przyjdzie, bo z niego będę mogła zerknąć kto stoi przed drzwiami zanim wyjdę do wiatrołapu - i to chyba przemawia za tym wyższym

z tego, co pamiętam, ma tak Rasia (muszę ją podpytać o wysokość i wymiary, no i o zadowoleni)

 

Tu troszkę trudno mi rozeznać co, z której strony i jak ;). W programie możesz włączyć miarkę i pomierzyć odległości. Zaznacz gdzie ile "wypada" i pokaż :)

jutro wymierzę i rozrysuję sobie w innym programie, bo ta miarka ... no nie wiem, jakoś nie mogę jej odczytać :(

 

dziękuję za wszelkie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Kochana za opinię i Tobie Aantenko też i wszystkim, którzy może jeszcze dodadzą coś od siebie :)

 

Wyspa ma 240 cm (4 szafki 60) zatem miejsce by było, ale ja tam chciałabym mieć tv docelowo, bo nasz salonowy nie będzie widoczny ani z kuchni ani z jadalni, a ja sobie lubię zerknąć w czasie gotowania ;) A jak nie tv to zegar taki fajny... co to się go samemu "układa" na ścianie.

 

Aniu, TV może lepiej dać na uchwycie w narożniku kącika jadalnianego?

http://m.onet.pl/_m/8a9275b95d61a809e53756644e825ba2,0,38.jpg

Będzie wygodniej zerkać, bo przy wyspie to za blisko chyba.

 

No kusi mnie ta wersja druga niewiarygodnie, ale ile miejsca niewykorzystanego....

Właśnie sobie uświadomiłam, że gdybym jednak zdecydowała się na tę wersję, to wykonawca mógłby się lekko zdenerwować.. a mąż by mnie zabił ;)

No, ale może warto ryzykować śmiercią dla pięknej kuchni (?) ;)

 

Tylko pomyśl Kochana, kto wtedy będzie się w niej krzątał? ;). Chcesz wyszykować kuchenkę swojej następczyni? http://emoty.blox.pl/resource/th_0girlcupcake.gif:D

 

A jeśli jednak wersja pierwsza (bardzo zła?...), to rozłożenie kolorów jak na wizualce czy wszystkie fronty szare lub białe a blaty ciemne drewno? I co z tą ścianą z okapem?

 

Ta pierwsza wersja byłaby ok, gdybyś nie pokazała drugiej ;). Gdybyś chciała przy niej jednak zostać, to pomyśl Aniu o odsunięciu płyty od zabudowy. Zastanawiam się też nad tym czy nie lepiej sprawdziłby się zlew pod szafkami? Będziesz miała bliżej do płyty i w pół obrotu. Wtedy wyspa byłaby dużym blatem roboczym - zerkałabyś sobie na TV przy wałkowaniu ciasta ;), a Madzia miałaby suuuper wygodne miejsce do prac artystycznych :)

 

Edit: doczytałam co odpisałaś powyżej, więc moje uwagi zignoruj ;)

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłam i ja sie poradzić, bo im bliżej realizacji, tym więcej wątpliwości... Forumowe dobre dusze niejednego już przed zgubą uratowały, zatem wklejam swój projekt i mam kilka pytań o radę...:

 

Kilka słów wprowadzenia:

Kolorystyką proszę się nie sugerować. Pewne jest tylko to, że kuchnia będzie w większości szara (mdf lakier) i niestety musi się w niej pojawić ciemny fornir. Może nie typowe wenge, ale na pewno ciemne drewno.

Z wielu projektów wybraliśmy (prawdopodobnie...) ten na kilku pierwszych wizualkach ze względu na to, że przy tej wersji mam maksimum wykorzystanej powierzchni (dwie narożne szafki na dole + szuflady).

 

Albo zostajemy przy tej konfiguracji kolorów, jaka jest na tym pierwszym projekcie, ale beż zastępujemy jasnoszarym (płytki na podłodze będą szare), albo zamieniamy kolory całkiem i wszystkie fronty robimy szare, natomiast blat w ciemnym drewnie... (?)

Jeśli zostajemy przy tym projekcie... Co proponujecie na ścianę? Myślałam o szkle, ale między meblami będzie super, a co z "wolną" ścianą, na której jest okap?

 

Blat na półwyspie będzie grubszy niż na reszcie mebli i będzie przechodził w L aż do podłogi po lewej stronie (zasłoni bok szafki).

deco4_4_.jpg

Zmywarka z chowanym panelem, szuflady dzielone: 1 płytka, 2 głębokie, albo dwie głębokie z jedną "chowaną". Mam zamiar wyeliminować albo ograniczyć do minimum widoczność uchwytów. Drażnią mnie te srebrne listwy...

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVe.jpg

Tego na wizualizacji nie widać, ale meble i ta płyta fornirowana kończą się tak dziwnie ze względu na to, że na tej wysokości zaczynają się dwie belki stropowe przechodzące płynnie w dwa słupy widoczne na wizualizacjach... Nie planuję tam żadnych półeczek! Docelowo ma tam być tv. Albo na płycie albo na ścianie bezpośrednio...

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVa.jpg

Tutaj widać dokładnie ile miejsca zyskujemy przy tej aranżacji...

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVd.jpg

Ale to ta podoba mi się najbardziej... (tylko zlew i płyta zamienione miejscami)

kuchnia%2520p.%2520SARNIK%2520Ie.jpg

Tu jeszcze zdjęcie poglądowe (z jeszcze innej wersji), na którym widać belkę i stół, który musi mi się zmieścić tuż obok kuchni.

kuchnia%2520p.%2520SARNIK%2520IIIa.jpg

 

Błagam podpowiedzcie czy w dobrym kierunku idę... Czy ta pierwsza wersja będzie ok? Ta na przedostatnim zdjęciu wygląda znacznie "schludniej" chyba, ale też troszkę "ciężej", no i tracę sporo miejsca, w tym blat roboczy...

Co Wy na to?

 

Witam , mi osobiście podoba się wersja nr 2 . Fajne rozdzielenie dwóch wysokich słupków na prawą i lewą stronę , do tego modny półwysep , ja bym pogłębił jeszcze górne szafki tzn drugi rząd jasnych szafek do głębokości słupków i wtedy ta główna ściana jeszcze lepiej wyglądała .

W pierwszej wersji przy płycie mamy słupki i zostaje tam niewiele miejsca do pracy .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to fakt, że taka zabudowa nie będzie w jednej linii z lodówką (a konkretnie linią, na której łączą się drzwi zamrażarki z drzwiami chłodziarki). Musiałabym obniżyć piekarnik, żeby bez stawania na czymś wygodnie obsłużyć mikrofalówkę. (154 cm wrostu :/)

Ten sam problem pojawi się w obu wersjach projektu. W drugiej jedyne co mi przychodzi do głowy to kombinować tak, żeby przynajmniej mikrofalówka kończyła się dokładnie tam, gdzie bedą się kończyć ciemne szafki. Przynajmniej ta jedna linia będzie zachowana, ale wciąż nie będzie to wyglądało tak ładnie jak mogłoby bez mikrofalówki w ogóle...

hmmm ........ gdybyś dolne szafki dała szare i w słupku obniżyła piekarnik i odpowiednio mikrofalę, tak by było dla Ciebie wygodnie, to ten szary nie odcinałby się tak bardzo od linii zabudowy słupka

 

i jeszcze jedno - nad płytą jest jeden rząd ciemnych szafek poziomych, czy coś jeszcze jest nad nimi ??

bo gdyby zmieścił się jeszcze rząd szafek szarych (białych w zależności od tego na jaki kolor się zdecydujecie), to miejsce tak potrzebne na rzeczy mało używane mogłyby tam stać, a mogłabyś mieć wersję, która Ci najbardziej odpowiada :)

kuchnia%2520p.%2520SARNIK%2520Ie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...