Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ha!

W pierwszym momencie zdziwiłam się jakim cudem moja wizualizacja już jest, skoro jej jeszcze nie wrzuciłam ;).

Zrobiłam niemal identycznie :)

Zobacz

http://desmond.imageshack.us/Himg854/scaled.php?server=854&filename=yryxpbw.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg444/scaled.php?server=444&filename=mbavmrs.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg43/scaled.php?server=43&filename=cbenppa.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg36/scaled.php?server=36&filename=jjlorhu.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg706/scaled.php?server=706&filename=gmidckl.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg542/scaled.php?server=542&filename=viisfsg.jpg&res=medium

 

Niektórym może przeszkadzać płyta gazowa "na widoku" i "na wejściu", ale poza tym chyba udało się uwzględnić Twoje preferencje? :)

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Geo222 i Julianna16 teraz ten projekt wygląda naprawdę zgrabnie :)

 

Propozycje udoskonalania :D

1. W zabudowie wysokiej pomiędzy słupkiem z piekarnikiem a lodówką lepiej ustawić tę wąską szafkę. Optycznie może będzie gorzej, ale za to chyba mimo wszystko lepiej dla lodówki. Aha, w tym układzie to nawet lodówka wolonostojąca ładnie się ukryje, więc jeśli nie znajdziecie nic ładnego pod zabudowę, to można zrobić również taką.

 

2. Zmywarka rozumiem stoi pomiędzy kuchnią a szafką ze zlewem?

 

3. Blat mozna opuścić od strony salonu, będzie ładnie się prezentował.

 

A tutaj wklejam linka opartego na tym co znalazałam u Geo222. To jest moja propozycja ustawienia szafek dolnych. Zmywarka jest pomiędzy zlewem a szafką z płytą. Ponieważ nie ma piekarnika, więc przy zmywarce w zabudowie nie powinno być problemów z użykowaniem sprzętów w takim sąsiedztwie. W tej mojej propozycji znalazly się dwie szafki 120 cm narożne, ale skoro są dwa rogi, to coś trzeba z nimi zrobić. Wydaje mi się, że przy takim ustawieniu szafek jak u mnie, nadal jest sporo blatu, kuchenka a kuchenka jest odsunięta od krawędzi zabudowy o 60cm.

 

Geo222 - masz pod oknem tyle blatu, że to Twoje dziecię to na leząco będzie mogło Ci pomagać :D

 

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=f8d8bba415424b8db87af4d983907e98&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam dobre kobiety :D Julianna16 Twoja wizualizacja rzeczywiście podobna do mojej tylko w lepszej i bardziej przemyślanej wersji :)

Siedzę teraz i myślę nad tym wszystkim, próbuję sobie wyobrazic jak mi się będzie w takiej kuchni funkcjonowało, ale każdy układ ma swoje zalety, na które przypada kilka wad :D Każdy układ analizuję pod względem możliwych wypadków w kuchni i chyba nie ma idealnego, a przynajmniej nie w mojej kuchni i z tym się muszę pogodzic. Jedno jest pewne - to na czym stanęliśmy jest już 100 razy lepsze od tego z czym do Was przyszłam i jest podstawą do dalszych przemyśleń :)

Mam kilka pytań:

* czy mając przerwę 60-80 cm między zlewem, a kuchenką będzie to uciążliwe czy da się przeżyc Waszym zdaniem?

* czy bardziej funkcjonalnie będzie miec przy blacie jako pierwszą w słupku lodówkę czy piekarnik

* a może radzicie zrezygnowac z piekarnika w słupku? Wiem, że to moja kuchnia i ja powinnam się nad tym zastanowic, ale co byście zrobiły na moim miejscu? ;)

* jak wstawic inny zlew w programie IKEA - mi jedyny jaki wyskakuje w propozycjach to domsjo

* czy tam gdzie będzie stół lepiej jest dac kafelki jak w kuchni czy może deski jak w salonie? (to już trochę bardziej przyszłościowe pytanie) :)

 

Aha, a z tym blatem to jakaś przewrażliwiona jestem chyba, bo boję się, że mi go zabraknie :D ale pewnie Aantenko masz rację - spokojnie starczy dla mnie i pomocnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja również planuję kuchnię z Ikei. Niestety moja jest dość wąska i dość długo się głowiłam co-gdzie żeby miało to trochę sensu. Planuję również dużą płytę gazową 5- palnikową (75cm) i butlę z gazem pod płytą- stąd brak w wizualizacji kuchenki i umieszczone pod nią 2 półki- 40 i 50. Muszę też zmieścić okap 90. Oprócz tego okno zajmuje prawie całą szerokość kuchni- zostaje 25cm od ściany więc półki wiszące które koniecznie chce mieć nie mogą dochodzić do samego rogu. Doradźcie czy można to wszystko lepiej rozwiązać :)

 

wymiary kuchni:

kuchnia.jpg

 

projekt:

kuchnia%25202.jpg

kuchnia%25201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geo222

 

* czy mając przerwę 60-80 cm między zlewem, a kuchenką będzie to uciążliwe czy da się przeżyc Waszym zdaniem?

 

Odległości to kwestia indywidualna. Moja mama ma zlew zaraz obok płyty gazowej od zlewu i żyje od 20 lat, ale mnie jest bardzo niewygodnie w takim ustawieniu. Daje radę, bo akurat zlewozmywak jest po lewej stronie a po prawej od kuchenki blat do ustawiania.

 

Ja uważam, że 60-80 cm po obdywu stronach płyty jest akceptowalne. Ja osobiście wolałabym mieć więcej miejsca pomiędzy płytą a zlewem, ale u Ciebie wymagałoby to przeniesienia zlewu po okno, czego nie chcesz.

 

Aha, nie wiem, czy zaglądałaś do propozycji z mojego linka - tam jest chyba płyta gazowa 80cm. Jeśli zmniejszysz ją do 60cm, to odległość między płytą a zlewem możesz sobie jeszcze powiększyć.

 

* czy bardziej funkcjonalnie będzie miec przy blacie jako pierwszą w słupku lodówkę czy piekarnik

 

Zależy, jak Ci będize wygodniej, a nieestety ja nie jestem w stanie ocenić tego na podstawie wizu, więc poniżej to tylko takie sugestie.

 

Przy dwóch słupkach i lodówce w zabudowie, to chyba większej róznicy nie ma, dużo zależy od Twoich przyzwyczajeń. Ja osobiście dawałabym jako pierwszą od strony salonu z drzwiami otwieranymi na prawo, tj. w stronę salonu, żeby z salonu nie widać było wnętrza drzwi lodówki. Lodówka jest takim zamknięciem. No i blisko do stołu jadalnego, żeby np. wystawić produkty na śniadanko z lodówki.

 

Jeśli lodówka będzie niezabudowana to raczej stawiałabym trzy słupki w kolejności od strony salonu piekarnik, szafka wysoka 40cm (odgrodzenie lodówki od piekarnika), lodówka niezabudowana, otwierana na stronę z której będzie Ci wygodniej korzystać. Trzeba tylko pamiętać że trzeba albo dobrać model lodówki który można spasować na styk z meblami albo liczyć się z tym, że trzeba zostawić jakieś szczeliny na otwieranie drzwi i cyrkulację powietrza.

 

 

* a może radzicie zrezygnowac z piekarnika w słupku? Wiem, że to moja kuchnia i ja powinnam się nad tym zastanowic, ale co byście zrobiły na moim miejscu?

 

W Twojej kuchni akurat słupek z piekarnikiem moim zdaniem dobrze się komponuje. I tak musisz mieć z którejś strony wysoką zabudowę, żeby ustawić lodówkę. Pozostałe sprzęty swobodnie się komponują, jest wystarczająco blatu.

 

Rezygnacja z podwieszanego piekarnika opłaca się wtedy, jeśli potrzebujesz jeszcze blatu. Lub jeśli np. zamiast piekarnika w słupku wolisz głęboką szafę na przechowywanie.

 

* jak wstawic inny zlew w programie IKEA - mi jedyny jaki wyskakuje w propozycjach to domsjo

 

Wydaje mi się, że wybierasz po prostu szafkę, która jest dedykowana do tego zlewu. Wybierz inny mebel, powinny pojawić się inne opcje.

 

* czy tam gdzie będzie stół lepiej jest dac kafelki jak w kuchni czy może deski jak w salonie? (to już trochę bardziej przyszłościowe pytanie)

 

Obydwie opcje mogą sprawdzić się wizualnie. Tutaj decyzja trochę zależy od koncepcji mieszkania i Twoich preferencji.

 

Z jednej strony różnicowanie podłogi pomaga w zaznaczeniu funcjonalnym pomieszczeń.Jeśli położysz deski w salonie i tam gdzie stół, to stół będzie przynależał bardziej do salonu i będzie bardziej "jadalniany". Robi się poza tym ładna, duża przestrzeń jednolitej podłogi, powiększa się przestrzeń salonu - w zgodzie z aktualnymi trendami. Jeśli dasz płytki, stół znajdzie się bardziej w strefie kuchni.

 

Z drugiej strony ja uważam, że przy intensywnej i niezbyt uważnej eksploatacji (zwłaszcza wchodzenie w butach z ogrodu czy z dworu z zakupami, psie łapki itd.) płytki jednak są praktyczniejsze i wytrzymalsze (jak jest podłogówka to znika problem zimnych płytek). U Ciebie można by się nawet pokusić o wyłożenie takimi sam płtykami powierzchni wiatrołapu, przedpokoju, kuchni, i części ze stołem. Wtedy mocno oddzieli się od reszty pomieszczenia salon.

 

Nie mam pod ręką żadnych ciekawych inspiracji, ale jak coś mi się przypomni to wrzucę. Ja pozaglądałabym do dzienników skończonych budów, gdzie po planach domów możesz sprawdzić, czy ktoś ma podobne ustawienie do Ciebie i jak rozwiązał te kwestie.

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justi_p

biorąc pod uwagę że prawie całą Twoją kuchnię zajmują okna (ściana naprzeciwko zabudowy górnej rozumiem cała w oknach do ziemi :D) to ja osobiście kombinowałabym z ustawieniem sprzętów bardzo podobnie.

 

Może zastanowiłabym się jeszcze nad dwoma rzeczami

a) czy na pewno w tak małym aneksie warto mieć kuchnię 5 palników. To jest różnica tylko jednego palnika, a aż 15 cm w zabudowie, którą możesz przeznaczyć na coś innego. Niby tylko 15cm, ale przy tych rozmiarach aneksu nadal się liczy.

 

b) jeśli koniecznie wielka płyta i okap, to może jednak 90cm podszafkowy? Zawsze coś więcej upchasz w takiej szafce niż przy okapie bez zabudowy.

 

c) można by pomyśleć nad zamianą lodówki wolnostojącej miejscami z piekarnikiem, zeby ją trochę schować albo ewentualnie umurować ściankę maskującą z GK.

Aczkolwiek, chyba nie planujesz chyba połączeina z salonem, więc ukrywanie lodówki nie jest konieczne.

 

Przy mniejszych sprzęach (płyta, zlewozmywak) alternatywnie moższe rozważyć takie ustawienie szafek dolnych, zaczynając od ściany z oknem:

Blenda 5cm-zmywarka60cm-szafka 50cm ze zlewem jednokomorowym z ociekaczem, szafka narożna 120cm, szafka z szufladami 50cm, kuchenka na 4 palniki 60cm, szafka z głębokimi szufladami 60cm, lodówka i słupek z piekarnikiem w dowolnej kolejności.

W tym ustawieniu masz więcej blatu wokół płyty i dwie szafki z szufladami do przechowywania.

Wymiary mogą się nie zgadzać co do centymetra, luki można uzupełniać blendami lub po prostu zmienić odrobinę wymiary szafek, żeby się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc :) niestety na schemacie źle wpisałam szerokość kuchni -powinno być 2,28

co do kuchni 5 palnikowej to miłość od pierwszego wejrzenia :yes: i muszę taką mieć... nigdy nie mogę się pomieścić na mojej 4 palnikowej zwłaszcza jak wyjmuję jakąś większą patelnię... nawet kosztem blatu roboczego. Chciałabym kuchnię tradycyjną i jakoś taki podszafkowy okap mi nie pasuje... kuchnia będzie odrobinę widoczna z salonu i stawiając lodówkę na końcu myślałam o panelu maskującym od tamtej strony. Na ścianie naprzeciwko szafek nie ma okien ale nie chce robić podkowy - będzie zbyt wąsko, zwłaszcza że mój mężuś zawsze czegoś potrzebuje z kuchni gdy ja tam jestem

kolejne projekty: stary + zmiana lodówki i piekarnika

kuchnia%25203.jpg

kuchnia%25204.jpg

nowy projekt:

kuchnia%25205.jpg

kuchnia%25207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie :) Chciałam zawsze miec duży stół, ale czy ten na rzucie jest dużo za duży i będzie bardzo niewygodnie przechodzic wokół tego stołu? Najchętnie jeszcze jedną szafke bym dodała, wtedy byłoby więcej blatu, ale pewnie to już w ogóle wykluczy duży stół?

http://www.allegaleria.pl/images/bfzxi27efkuli8w0hu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki :) Jako, że pomogłyście mi w ustawieniu sprzętów kuchennych u mnie, chciałabym Was poprosić o opinię i "poprzestawianie" kuchni mojej koleżanki :)

 

Domek jest na etapie pozwolenia na budowę a kuchnia według projektu ( "mniej więcej") wygląda następująco:

http://images45.fotosik.pl/1406/8237ef9d415d9de0med.jpg

http://images45.fotosik.pl/1406/144d541fa56b0759med.jpg

http://images46.fotosik.pl/1362/d386e9f1d3cc4931med.jpg

 

Kuchnia ma wymiary 305 cm na 340 cm. Obok lodówki są drzwi do spiżarki.

Wklejam również link do programu, gdyby ktoś miał ochotę pomóc

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=f41718572574474cb5fbad0b9ef6f0e9&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam tylko na chwilkę, a że już słabej kondycji jestem (jak zawsze gdy przymus wstawania zrywa mnie przed 6 rano), to tylko ogólnie odpowiem kolorami :).

 

Mam kilka pytań:

* czy mając przerwę 60-80 cm między zlewem, a kuchenką będzie to uciążliwe czy da się przeżyc Waszym zdaniem? W jakim sensie uciążliwe? Że za mało? 80 cm to optymalna odległość - ani za mało, ani za dużo. Bo trzeba powiedzieć, że za dużo blatu też bywa uciążliwe - większa przestrzeń do pokonania, co między płytą z zlewem jest na porządku dziennym

* czy bardziej funkcjonalnie będzie miec przy blacie jako pierwszą w słupku lodówkę czy piekarnik Moim zdaniem to, z czego częściej korzystasz, a jak się domyślam jest to lodówka :). Od razu wykładasz na blat roboczy. Nawet wystawiając coś do śniadanka zazwyczaj wykłada się to na talerz. Odległość obu sprzętów jest tak bliska, że raczej nie odczujesz dużej różnicy. Będzie natomiast różnica estetyczna. Aantenka wspomniała o wstawieniu słupka między piekarnik a lodówkę, ale jeśli oba sprzęty będą w zabudowie to nie ma takiej konieczności. Słupek pełni tu rolę podręcznej spiżarni - jest w najlepiej dostępnym miejscu od wejścia.

* a może radzicie zrezygnowac z piekarnika w słupku? Wiem, że to moja kuchnia i ja powinnam się nad tym zastanowic, ale co byście zrobiły na moim miejscu? ;)Ja bym zostawiła :)

* jak wstawic inny zlew w programie IKEA - mi jedyny jaki wyskakuje w propozycjach to domsjo Wybierz inną szafkę

 

Aha, a z tym blatem to jakaś przewrażliwiona jestem chyba, bo boję się, że mi go zabraknie :D ale pewnie Aantenko masz rację - spokojnie starczy dla mnie i pomocnika :) Będziesz miała bardzo dużo blatu - w sumie blisko 4m. Czy teraz masz więcej?

 

Mam jeszcze pytanie :) Chciałam zawsze miec duży stół, ale czy ten na rzucie jest dużo za duży i będzie bardzo niewygodnie przechodzic wokół tego stołu? Masz miejsce w stronę salonu, więc przejście powinno być ok. Można przysunąć go bliżej ściany, która u mnie była zdobiona kwiatami

Najchętnie jeszcze jedną szafke bym dodała, wtedy byłoby więcej blatu, ale pewnie to już w ogóle wykluczy duży stół? Hmm... będziesz obsługiwać firmę cateringową? :D O blacie było już powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D :D :D Nie będę współpracowac z firmą cateringową, ale aktualnie mam 80 cm blatu (dzielone na 40, bo pomiędzy jest kuchenka).

Ratuje mnie jeszcze stół, który pełni rolę blatu, bo bez niego byłoby ciężko. To chyba trochę tłumaczy moje "zboczenie" blatowe, ale macie rację trochę przesadzam... :)

Dzięki jeszcze raz za rozwianie wielu moich wątpliwości, pewnie jeszcze się z jakimiś zgłoszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianna, wpadłam na chwilę i chciałabym powiedzieć ze jestem pod ogromnym wrażeniem lekkości jakie wprowadzają Twoje wizualki...

Ja nie wiem jak Ty to robisz ze często z przekombinowanych projektów wyprowadzasz fajne, lekkie kuchnie...

Szacun. :)

 

A dziękuję :). A jak Wasza kuchnia? Decyzja podjęta? Drzwi do spiżarni zostały na środku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki :) Jako, że pomogłyście mi w ustawieniu sprzętów kuchennych u mnie, chciałabym Was poprosić o opinię i "poprzestawianie" kuchni mojej koleżanki :)

Kasiu,

To ja proponuję tak :).

http://desmond.imageshack.us/Himg525/scaled.php?server=525&filename=mrfimyn.jpg&res=medium

 

Albo wyższe szafki

http://desmond.imageshack.us/Himg208/scaled.php?server=208&filename=fmnpggv.jpg&res=medium

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, no myślałam, że podzielicie się doświadczeniami :p Wszystko będzie nowe, styl życia się zmieni, używanie kuchni się rozpocznie, a goście... no chyba jacyś będą :)

 

No niestety ja też dopiero przed tego typu doświadczeniami :). Jak rozumiem rozpatrujesz inny układ niż ten, który zaproponowałam, bo w mojej wizualizacji nie ma barku i hokerów. Narysuj jak Ty widzisz układ całości to pomyślimy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...