Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przebudować się nic już niestety nie da. Chodzi o to by kuchnia sprawiała wrażenie przestronnej. Lubię mieć wszystko lub prawie wszystko pochowane. Gotować bardzo lubię i w projekcie A mogłabym wyglądać przez okienko i lookać na dziecko bawiące się w ogrodzie.:lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda sorka , źle zrozumiałem . Odnoszę się do nowości związanych z panelami dekoracyjnymi i rzeczywiście sporo

jest tam wizualizacji i to przygotowała fabryka . Natomiast można je technicznie opracować i dostosować do odpowiednich okuć meblowych żeby jednak zrobić z tego .."real"

Myślałem że piszesz o zdjęciach kuchni i mebli które wykonaliśmy "własnymi ręcami.." hhee

Pozdrawiam i prezentuję real :

http://www.nataly.pl/podstrony/img/1616.jpg

 

Podobno, zgodnie z regulaminem, nie mozna sie na forum reklamowac, a tutaj az roi sie od zdjec firmy Nataly. Otoz, to zdjecie przedstawia moja szafe, a "wlasnymi recami" Nataly ja "tylko" zepsula. Wzor pochodzi od producenta frontow, projekt jest moj, chociaz firma Nataly mi go odradzala na rzecz frontow otwieranych jak drzwi na zawiasach, fronty dostarczyl producent - wyrozniona firma meblarska, a Nataly montowala - i zamontowala zle, co widac, jesli sie dobrze przyjrzec, bo zdjecie pochodzi sprzed reklamacji, na realizacje ktorej czekalam kolejne kilka miesiecy (nie dotrzymany termin). Zalaczam widok z boku i nie polecam tej firmy, bo nie tylko zle wykonala prace, ale: wykonala ja z opoznieniem, niezgodnie z projektem, a elementy wyposazenia srodka szafy sa tandetne. Dorzucam otoczke w postaci niekonczacych sie dysput w oparach absurdu z wlascicielem tej firmy. Zdjecie przedstawia srodkowy panel, ktorego wygiecie uniemozliwialo przesuwanie tej częsci drzwi na prawa strone.

http://desmond.imageshack.us/Himg854/scaled.php?server=854&filename=szafacalosc.jpg&res=medium

Edytowane przez mattcias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam podziękować Dzustaa- jednak powierzchnia mojego aneksu i salonu nie pozwoli na półokrągłą wyspę:/

 

Julianna16- znowu Twoj pomysł przypadł mi do gustu, nawet nie brałam pod uwagę wstawienia akurat TAM ścianki. Chyba chciałam wcisnąć i zmieścić wszystko na oślep i dlatego wyszła kuchnio-jadalnia z kącikiem wypoczynkowym.

Teraz zastanawiam się, że jeśli wstawię ściankę- to po drugiej stronie pozostanę z pustym kawałkiem. Może lepiej zrobić w takim razie półwysep, ale z czegoś w ciągu piekarnik-lodówka musiałabym zrezygnować... :(

I tam gdzie w ostatniej Twojej wizu jest stół- jest mniej możliwości wieszanie czegokolwiek na ścianie, żeby się ktoś nie puknął wstając od stołu. Dlatego planowałam odwrotnie. No ale w sumie mogą być wyżej, bądź bliżej wejścia.

Wszyscy mają takie problemy z projektowaniem? Czy tylko ja jestem jakaś specjalna? (to pytanie nie wymaga odpowiedzi!!!) Na szczęście dopiero w przyszłym tygodniu kładą się płytki, więc jeszcze mam chwilę na kombinowanie.

Edytowane przez paola_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się, że jeśli wstawię ściankę- to po drugiej stronie pozostanę z pustym kawałkiem

 

Na którym można powiesić choćby rodzinny terminarz na kilka osób :D

 

Albo zrobić ozdobną fototapetę. Albo grafikę

 

I tam gdzie w ostatniej Twojej wizu jest stół- jest mniej możliwości wieszanie czegokolwiek na ścianie, żeby się ktoś nie puknął wstając od stołu.

 

Tutaj trzeba wszystko dobrze rozplanować. Można na zamówienie zrobić meblościankę taką, żeby stół przylegał do meblościanki. W ramach inspiracji polecam gazetę Tak mieszkam i mieszkanie gdzie aneks kuchenny jest praktycznie stopiony z salonem.

 

Nie musi to być stół ustawiony na ścianie z szafkami nad stołem.

 

Niestety, jeśli chcesz zwiększyć ilość miejsca do przechowywania to pozostają może jeszcze komody gdzie się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałam się z tematem i...

- kanapa będzie tak jak umieściła julianna16, stół w tym lewym kawałku

- nie zrobię ściany za lodówką zamykając przejście, bo wtedy strasznie ciemny zrobi mi się ten kąt aneksu; zasłonię całe światło dzienne :/

- ale! zrobię chyba ściankę przed wyspą, taką szer.160 na wys.110, a do sufitu pójdą może takie cieńsze paski? albo może wcale nie pójdą. ścianka stanie na granicy płytek, więc tamtędy teoretycznie mogłabym poprowadzić kable do tv. lodówkę zabuduję może tylko ścianką na jej głębokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałam się z tematem i...

- kanapa będzie tak jak umieściła julianna16, stół w tym lewym kawałku

- nie zrobię ściany za lodówką zamykając przejście, bo wtedy strasznie ciemny zrobi mi się ten kąt aneksu; zasłonię całe światło dzienne :/

- ale! zrobię chyba ściankę przed wyspą, taką szer.160 na wys.110, a do sufitu pójdą może takie cieńsze paski? albo może wcale nie pójdą. ścianka stanie na granicy płytek, więc tamtędy teoretycznie mogłabym poprowadzić kable do tv. lodówkę zabuduję może tylko ścianką na jej głębokość.

 

Też dobry pomysł :D Zwłaszcza, że na wyspie masz tylko blat roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

Rozpoczęłam pierwsze przymiarki do kuchni... jak (i jeśli) wymyślę i zwizualizuję coś w miarę 'sensownego' to zwrócę się do forumowych ekspertek o porady :yes:

 

Na razie napotkałam pierwszy schodek... planuję kuchnię w kształcie litery U (niepełnej:lol2:) - czy odległość 1,25m pomiędzy równoległymi bokami jest wystarczająca? :confused:

Długi bok pod ścianą 460cm = szafki; krótki bok pod oknem (245 - 120cm szafek narożnych = 125cm) = zlewozmywak; przeciwległy bok 180cm - 60 cm szafki narożnej = szafki + barek)... Opis tragiczny, ale może jakoś dacie radę przez niego przebrnąć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

Rozpoczęłam pierwsze przymiarki do kuchni... jak (i jeśli) wymyślę i zwizualizuję coś w miarę 'sensownego' to zwrócę się do forumowych ekspertek o porady :yes:

 

Na razie napotkałam pierwszy schodek... planuję kuchnię w kształcie litery U (niepełnej:lol2:) - czy odległość 1,25m pomiędzy równoległymi bokami jest wystarczająca? :confused:

Długi bok pod ścianą 460cm = szafki; krótki bok pod oknem (245 - 120cm szafek narożnych = 125cm) = zlewozmywak; przeciwległy bok 180cm - 60 cm szafki narożnej = szafki + barek)... Opis tragiczny, ale może jakoś dacie radę przez niego przebrnąć:D

 

Teoretycznie 125cm może być :D

 

Tutaj masz nawet zdjęcie takiego aneksu, jak wygląda przestrzeńok. 125cm

[img]http://cdn4.urzadzamy.smcloud.net/t/user_photos/thumbnails/4e/ea/b8/4eeab8e529114956_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpeg[/img]

 

Przy 125cm masz minimum na otwarcie szafek na przeciwległych ciągach i np. jak wysuniesz szuflady o głębokości 60cm to masz możliwość stanięcie przodem do nich.

W praktyce zależy wygoda zależy też od tego jakie będziesz tam miała szafki - warto rozmieścić je tak, żeby nie było tam szafek, które otwiera się jednocześnie albo często jedną po drugiej, np. drzwi lodówki i kosz na śmieci itd. itp. Oraz oczywiście od Twoich potrzeb przestrzennych :D

 

Ja prawdopodobnie szukałabym kompromisu, czyli z jednej strony dała szafki głębokie 60cm (na dłuższej ścianie) a na krótszej - tej z barkiem - np. 45cm, żeby zobie zwiększyć przestrzeń do poruszania się.

 

Jeśli jesteś gotowa na ewentualne rewolucje, to wrzuć rzut z wymiarami, może uda się trochę ściany poprzestawiać i zmieścić Ci przestronniejsze U.

 

Jeśli nic już nie można przebudowywać, to spróbuj przygotować jakieś wizu. Na materiale wizualnym widać też od razu, czy pewne rozwiazania sprawdzają się też optycznie. :yes:

 

P.S. A jak łazienka z pisuarem? Został projekt pierwotny, czy jeszcze coś zmieniałaś?

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w tzw. jeździe próbnej BLUM (w Swarzędzu), gdzie z modułów szafkowych można ustawić "swoją kuchnię" tak aby lepiej wyobrazić sobie odległości od poszczególnych sprzętów i ustalić ich kolejność.

Przyznam szczerze, że to świetna sprawa i polecam wszystkim niezdecydowanym., którzy do Swarzędza nie mają daleko - warto.

 

Poniżej zdjęcia z efektem ustawienia mojej kuchni.

 

Obraz 003S.jpg

Obraz 002S.jpg

Obraz 001S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w tzw. jeździe próbnej BLUM (w Swarzędzu), gdzie z modułów szafkowych można ustawić "swoją kuchnię" tak aby lepiej wyobrazić sobie odległości od poszczególnych sprzętów i ustalić ich kolejność.

Przyznam szczerze, że to świetna sprawa i polecam wszystkim niezdecydowanym., którzy do Swarzędza nie mają daleko - warto.

 

Poniżej zdjęcia z efektem ustawienia mojej kuchni.

 

[ATTACH]106284[/ATTACH]

[ATTACH]106285[/ATTACH]

[ATTACH]106286[/ATTACH]

 

Super sprawa :D

 

Mam nadzieję, że pomysł wyspy sprawdził się również w klockach :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa :D

 

Mam nadzieję, że pomysł wyspy sprawdził się również w klockach :D:D

 

Hej,

Aantenko :) Sprawdził się w klockach jak najbardziej. Nawet byłam zdziwiona ile mam miejsca między szafkami a wyspą.

Zmieniłam tylko miejsce ustawienia lodówki i dzięki temu mam więcej miejsca przy płycie grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...