Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich! :) Jestesmy z mezem na etapie wykonczenia domu, niedlugo ruszaja instalacje, dlatego zaczelismy sie zastanawiac nad ustawieniem kuchni. Zrobilismy sobie taki pogladowy projekt, stad moje pytanie - co sadzicie? moze nasuwaja Wam sie jakies pomysly co moznaby zrobic inaczej i dlaczego?

 

http://images49.fotosik.pl/1396/e0acaef30fd240dem.jpg http://images49.fotosik.pl/1396/d26a62169bc25bd0m.jpg http://images49.fotosik.pl/1396/cf51f06376e86190m.jpg

 

No i jeszcze dwie sprawy.

Otwor po prawej to wejscie do spizarki - no i dylemat, jakie drzwi? Przesuwne odpadaja, nie pomyslelismy na etapie budowy, zeby pokombinowac z otworem. Wiec otwierane.. białe? Kuchnie planujemy w białym kolorze, ale jaki bedzie kolor scian narazie nie wiemy, zeby pozniej nie wyszla biala plama na np szarej scianie...

A po drugie, chcialam sie tak przy okazji zapytac - moze ktos z Was ma okap chowany w szafce? bardzo nam sie podoba to rozwiazanie (zeby okap byl calkowicie schowany) tylko nie wiemy jak bardzo jest ono praktyczne?

 

http://images50.fotosik.pl/1453/6193d35a254b7e37m.jpg

 

Z gory bardzo dziekujemy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich! :) Jestesmy z mezem na etapie wykonczenia domu, niedlugo ruszaja instalacje, dlatego zaczelismy sie zastanawiac nad ustawieniem kuchni. Zrobilismy sobie taki pogladowy projekt, stad moje pytanie - co sadzicie? moze nasuwaja Wam sie jakies pomysly co moznaby zrobic inaczej i dlaczego?

 

POwiem szczerze ze wszystko jest ok, swietny uklad (za duzo poszlalec w sumie tez nie mozna), a drzwi... sadze ze mogły by wpasowac sie w kolorystyke mebli niz scian. TYlko nie jestem pewna czy białe... Bialy kolor, ale bez dodatków? Zadnego złamania koloru? KOntrastu? Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jeszcze takiego typu oświetlenie? Sprawdza sie? Jest wystarczające? Może ktoś podpowie jaki rodzaj taśm ledowych (15 czy 30 ledów na 50cm?)

 

Moji rodzice pare tygodni temu zamontowali u siebie taka sama tasme i sa bardzo zadowoleni! Ja sama bylam pod wrazeniem jak fajnie oswietla caly blat. Tylko nie wiem ile oni maja cm i jaka moc ledow, musialabym dopytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialy kolor, ale bez dodatków? Zadnego złamania koloru? KOntrastu? Hm...

 

Dzieki ;)

Nam tez sie nie widzi sam bialy kolor... ale normalnie pomyslow brak, masakra :) bo podobaja nam sie blaty szare, biale, ale tez i w kolorze drewna. Mialam juz tez taka faze, zeby zrobic biala kuchnie, z bialym blatem, i tylko barek zrobic w drewnie, takim samym z jakiego bylby np stol w jadalni. A sama kuchnie zakontrastowac kolorem scian... tylko jakim? ...ale tu jeszcze (cale szczescie) troche czasu zostalo, uff.

Teraz wlasnie chcemy ustalic uklad, zeby wiedziec co i gdzie, no bo wiosna sie zaczyna, to czas ruszyc z instalacjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ;)

Nam tez sie nie widzi sam bialy kolor... ale normalnie pomyslow brak, masakra :) bo podobaja nam sie blaty szare, biale, ale tez i w kolorze drewna. Mialam juz tez taka faze, zeby zrobic biala kuchnie, z bialym blatem, i tylko barek zrobic w drewnie, takim samym z jakiego bylby np stol w jadalni. A sama kuchnie zakontrastowac kolorem scian... tylko jakim? ...ale tu jeszcze (cale szczescie) troche czasu zostalo, uff.

Teraz wlasnie chcemy ustalic uklad, zeby wiedziec co i gdzie, no bo wiosna sie zaczyna, to czas ruszyc z instalacjami :)

 

 

fajny projekt układ mebli przemyślany dobra robota. A jesli chodzi o kolory to niemyslałas o białej kuchni z drewnianym blatem( w takim kolorze ja stół) a wyspe czy półwyspe(to co tam w kącie jest) w drewnie a blat biały-tak dla kontrastu? Do białego fajnie wyglada jeszcze czarny blat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Jestem nowa na forum a juz bede prosić o pomoc nt projektu mojej kuchni.Mam 4 rózne wersje i nie wiem ktróa jest właściwa, nie potrafię ocenić ani dokonać wyboru.Dlatego prosze Was bardzo o pomoc

 

Pixi, mi osobiscie podoba sie wersja 4.

Chociaz nie widze (niestety) tych notatek (sa za male) to wydaje mi sie, ze przy takim ulozeniu bedziecie mieli najwiecej miejsca.

Bo np wersja druga na pierwszy rzut oka wydala mi sie najlepsza, ale - miedzy wyspa a zlewem jest 95cm, to to wydaje mi sie za malo. My mamy teraz w wynajmowanym mieszkaniu prawie tyle samo i naprawde sie o siebie obijamy. Zwlaszcza ze tam masz umieszczona zmywarke, to wystarczy ze ja otworzysz by cos wyciagac, to juz nikt nie przejdzie. To samo w przypadku 3 wersji, 93cm miedzy wyspa a plyta... Moze to takie moje "zboczenie", bo naprawde teraz mamy ciasniutka kuchnie i marzy mi sie o wiekszej, bardziej przestronnej, zeby caly czas nie deptac komus po nogach :) ale 4 naprawde wydaje mi sie najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze jak tak duzo bialego to drzwi w kolorach barku i zestawu do jadalni. Jesli blatami badz innymi dodatkami chcesz przełamac biel to wtedy juz sama zobaczysz czy drzwi biale czy w kolorze "przełamywacza" :) nie jestem jednak przekonana do tej calej bialej kuchni. Ten barek i reszta moze sie nie zgrac i dac wrazenie jak "nie z tej bajki". Nie wiem... nie widze tego i trudno mi to sobie wyobrazic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oczywiście pomyśłałam ze mozna pokombinowac z wyspą i wcisnąc ją w kąt o tak aby zyskać przestronność:

 

http://images40.fotosik.pl/1436/318300451d41e60emed.jpg

 

dalej znajduje sie jadalnia i salon wszystko otwarte pomieszczenia. Mam powazne problemy ze zdecydowaniem sie odnosze wrażenie że obie wersje są do bani:bash: Ale mimo wszystko dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi

 

O o o o ! to rozwiazanie tez niczego sobie :) wczesniej go przeoczylam, tylko tutaj pierwsze co mi sie nasunelo - czy bedziesz miala wystarczajaco duzo blatu roboczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem próbuje jak najmniejszym kosztem zmienic kuchnie ktora jest dla mnie zmorą (a ma 5 lat i kupiona przez własciciela w BRW za nie male pieniadze). Jak mi sie uda wyskrobac wiecej czasu to moze narysuje projekt i go pokarze. Jednak praca, male dzieci i do tego maz w wiecznej delegacji strasznie ogranicza mnie czasowo.

 

Z góry dziekuję za podpowiedzi

Karolina

 

A widzisz, teraz to wiem dużo więcej :D W Twojej sytuacji faktycznie nakład 160 euro za gniazdka nie jest adekwatny do potrzeb. Nie ma sensu się wczuwać, skoro macie docelowo dom.

 

Jak będizesz miała jakieś potrzeby doradcze to faktycznie narysuj projekt i wrzuć zdjęcia kuchni - trudno jest o kolorach przez komputer rozmawiać, ale chociaż jest punkt odniesienia. No i może coś uda się wtedy wykombinować. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za sugestie!

 

Od razu zaczelam kombinowac :) i na podstwie Waszych propozycji zrobilam nastepujace 3 wersje

 

1

 

http://images49.fotosik.pl/1398/1bfd374db295bdfcm.jpg

 

2

 

http://images37.fotosik.pl/1407/0ffb1bddb2f146b6m.jpg http://images37.fotosik.pl/1407/25057b4dc0cfcf4em.jpg

 

3

 

http://images35.fotosik.pl/1257/c0f9213de73de0ccm.jpg http://images47.fotosik.pl/1445/0b507be5da9ccc7bm.jpg

 

i jak to Waszym zdaniem wyszlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :) Jestesmy z mezem na etapie wykonczenia domu, niedlugo ruszaja instalacje, dlatego zaczelismy sie zastanawiac nad ustawieniem kuchni. Zrobilismy sobie taki pogladowy projekt, stad moje pytanie - co sadzicie? moze nasuwaja Wam sie jakies pomysly co moznaby zrobic inaczej i dlaczego?

 

http://images49.fotosik.pl/1396/e0acaef30fd240dem.jpg http://images49.fotosik.pl/1396/d26a62169bc25bd0m.jpg http://images49.fotosik.pl/1396/cf51f06376e86190m.jpg

 

No i jeszcze dwie sprawy.

Otwor po prawej to wejscie do spizarki - no i dylemat, jakie drzwi? Przesuwne odpadaja, nie pomyslelismy na etapie budowy, zeby pokombinowac z otworem. Wiec otwierane.. białe? Kuchnie planujemy w białym kolorze, ale jaki bedzie kolor scian narazie nie wiemy, zeby pozniej nie wyszla biala plama na np szarej scianie...

A po drugie, chcialam sie tak przy okazji zapytac - moze ktos z Was ma okap chowany w szafce? bardzo nam sie podoba to rozwiazanie (zeby okap byl calkowicie schowany) tylko nie wiemy jak bardzo jest ono praktyczne?

 

http://images50.fotosik.pl/1453/6193d35a254b7e37m.jpg

 

Z gory bardzo dziekujemy! ;)

 

Układ funkcjonalny - spójny i wygodny. Nic bym nie przestawiła. Jedynie zwróciła uwage na wygodne przejscie obok barku - nie wiem, ile tam jest miejsca. Mam nadzieję, że planując uwzgledniliście miejsce na blendę przy lodówce. Zmywarkę proponuję ustawić po lewej stronie zelwu, ale nie za daleko, bo wtedy jak staniesz przed zlewem to zmywarka będzie po lewej stronie a po prawej szafki do układania naczyń wyjmowanych ze zmywarki.

 

 

Co do drzwi poczekałabym na projekt kuchni i dopasowała je do kolorystyki zabudowy w kuchni. Bo kolor ścian to sobie można dostosować - ba każda ściana może być w innym kolorze, możesz zrobić pasy, tapetę (drzwi można też okleić tapetą), a jak meble staną to już najakiś czas. Przecież nawet jak będziesz miała spiżarkę bez drzwi przez kilka tygodni to się nic nie stanie, o drzwi do spiżarki są sprytnie ukryte.

 

Natomiast zastanawia mnie inna kwestia - czy dobrze widzę, że macie wejście z korytarza przez spiżarkę? Bo jeśli tak, to możę jeszcze można drzwi przesunąć, tak żeby wejśćie z korytarza było tak samo jak wejście ze spiżarki do kuchni - ciąg komunikacyjny się w ten sposób skróci i będzie wygodniej wnosić zakupy, nie mówiąc już o ustawieniu zabudowy w spiżarce. Oczywiście to tylko tak mi się wydaje :D

 

Nam tez sie nie widzi sam bialy kolor... ale normalnie pomyslow brak, masakra

Mam nadzieję, że mnie źle nie zrozumiesz, ale jeśli chodzi o białe kuchnie, to stwierdzenie, że nie masz pomysłów, jest moim zdaniem oznaką lekkiego lenistwa :p Bo akurat jest w ostatnim czasie na nie moda i wcale nawet nie trzeba mieć na nie pomysłów - wystarczy pogrzebać na forum, czy tutaj (chuba jest oddzielny wątek nawet o białych kuchniach) i na fotoforum gazecie wyborczej i znajdziesz setki zdjęć i aranżacji...

 

Tak więc spróbuj najpierw się zainspirować, pogrzeb w necie i jestem przeświadczona, że znajdziesz nawet połączenia idealnie odpowiadające Twoim oczekiwaniom.

 

Wrzuć potem tutaj Twoją wizję i najwyżej się ludzie wypowiedzą, co sądzą....

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Antenka myslełam że bedzie to łatwiejsze -wrzucam zdjęcia ,fatalne rozwiązania odrzucacie ,bach-bach i po sprawie

 

Jak coś jest ewidentnie nietrafione, to wiadomo, że się odrzuca od razu. Natomiast wiele rzeczy jest względnych i tutaj z doświadczenia wolę najpierw dopytać, czego faktcznie użytkownik od projektu oczekuje. Czy woli blat, czy miejsce do przechowywania, czy kuchnię z wyspą i jakie jeszcze ma upodobania i priorytety. Bo zdarzało się, że człowiek napisze epistołę, czasem dorzuci wizu, a na końcu dyskusji włąściciel stwierdza, żę on to w zasadzie chciałby coś zuuupełnie innego.

 

Natomiast dziewczyny po drodze już coś Ci również doradziły, czyli masz więcej informacji. :D

 

Ja osobiście również uważam, że masz za mało miejsca na wyspę. DLA MNIE 97 cm to za mało na ciąg komunikacyjny. Ale jak pokazuje Rachel Milan, której odradzałyśmy wyspę, a która potem rzuciła wszystkich na kolana cudowną wizualizacją, moje upodobania czy preferencje odległościowe niekoniecznie muszą być wyznacznikiem. Książkowo wyspa powinna być oddalona ok. 120 cm od szafek, ktoś na forum pisał że ma 105 od wysokiej zabudowy do krawędzi wyspy i dla niego było ok.

 

Wstępnie popracowałabym nad projektem z półwyspem, który spodobał się też Bejjusi. Pytanie do Ciebie, czy Ci wystarczy blatu, biorac pod uwagę, że będziesz miała przestrzeń do przygotowywania również przy barku. Ale to kwestia indywidualna, bo są ludzie, którym 60cm nie starszy a chyba u forumowiczki Geo222 dwa metry ciągłego blatu było za mało :D:D

 

I pliz, nie frustruj się tak

Mam powazne problemy ze zdecydowaniem sie odnosze wrażenie że obie wersje są do bani
:D Bo nie masz powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka, dzieki! co do drzwi do spizarki masz absolutna racje, takiego "olsnienia" mi bylo trzeba :D

 

Natomiast zastanawia mnie inna kwestia - czy dobrze widzę, że macie wejście z korytarza przez spiżarkę?

 

nie nie, tam jest pom.gospodarcze a z niego wyjscie na taras ;)

 

Mam nadzieję, że mnie źle nie zrozumiesz, ale jeśli chodzi o białe kuchnie, to stwierdzenie, że nie masz pomysłów, jest moim zdaniem oznaką lekkiego lenistwa :p

 

Hehe, spoko :) moze ja sama to zle ujelam, bo jakas tam wizje mam, szukam inspiracji gdzie sie tylko da, i znalazlam nie jedna. Tylko mam wrazenie, ze zrobil mi sie w glowie jeden ogromny metlik, i potrzebny mi ktos trzeci, kto by te wszystkie pomysly zebral w calosc, i przeniosl na nasza kuchnie. I to raczej w tym sensie jestem leniwa ;) ;) aaale sie nie poddam, bede kombinowac, az w koncu cos wykombinuje. Jak cos, to wrzuce pozniej kolejny projekt ;) dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka, dzieki! co do drzwi do spizarki masz absolutna racje, takiego "olsnienia" mi bylo trzeba :D

 

 

 

Hehe, spoko :) moze ja sama to zle ujelam, bo jakas tam wizje mam, szukam inspiracji gdzie sie tylko da, i znalazlam nie jedna. Tylko mam wrazenie, ze zrobil mi sie w glowie jeden ogromny metlik, i potrzebny mi ktos trzeci, kto by te wszystkie pomysly zebral w calosc, i przeniosl na nasza kuchnie. I to raczej w tym sensie jestem leniwa ;) ;) aaale sie nie poddam, bede kombinowac, az w koncu cos wykombinuje. Jak cos, to wrzuce pozniej kolejny projekt ;) dzieki!

 

z tymi inspiracjami jest bardzo trudno i rozumiem Cię że mozna dostac lekkiego zawrotu głowy-sama tego doświadczam. Projekt twojej kuchni uważam ża bardzo fajny i funkcjonalny,widac na etapie projektowania architek przemyślał sparwe kuchni i ulokował ja w takim właśnie miejscu. Z kolorystyką pokombinujesz jeszcze nie raz a fajny program do kolorowania ścian ma magnat-możesz wgrać swoją wizualizację oraz zdjęcie i tez dobierac kolory wg gustu i pomysłów. NIestey ja mam kiepski projekt kuchni i wiedziałam to od początku,najsłabszy punkt w całym projekcie :bash: żadna z opcji mi nie odpowiada i na co bym sie nei zdecydowałą i tak bedzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam wrazenie, ze zrobil mi sie w glowie jeden ogromny metlik,

W takim razie jeszcze jedna drobna wskazówka - przy otwartej kuchni warto mieć w głowie całość pomieszczenia, włącznie z podłogą w salonie, żeby się to jakoś zgrywało i stylem i kolorem. Czasami w ten sposób można wyeliminować pewne rozwiazania, w zależności czy chcesz mieć spójną kuchnię z resztą pomiesczeń czy kontrastową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam 4 rózne wersje i nie wiem ktróa jest właściwa, nie potrafię ocenić ani dokonać wyboru.Dlatego prosze Was bardzo o pomoc:

 

 

Wersja 1 - za wąskie przejście przy wyspie

Wersja 2 - ok, tylko zmienić układ sprzętów

Wersja 3 - za wąskie przejście przy wyspie

Wersja 4 - też może być, wygodniejszy układ sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1 - za wąskie przejście przy wyspie

Wersja 2 - ok, tylko zmienić układ sprzętów

Wersja 3 - za wąskie przejście przy wyspie

Wersja 4 - też może być, wygodniejszy układ sprzętów.

 

dziekuje Elfir za pomoc, 4 bedzie praktyczna i zdecydowanie najwygodniejsza. Własnie tego potrzebowałam konkretnie co i jak. Gdybym nie czuła ze z wyspą po środku jest układ nie tak to nie prosiłabym o porade -a tak juz wiem że w moim przypadku wyspa to pomyłka.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...