Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Viikii

pozwalam sobie rzucić raz jeszcze zdjęcia z Twojego posta w powiększenia

http://images45.fotosik.pl/1409/bd741749af2dded2.jpg

http://images39.fotosik.pl/1354/49712d5b5ccb84fb.jpg

 

Nie pamiętam Twojej kuchni, więc przepraszam jeśli powtórzę jakieś uwagi, jeśli takie padły. :D

 

Kuchnię masz sporą i dość ustawną. Można zaproponować kilka opcji ustawienia zabudowy. Proponowana przez Ciebie jest akceptowalna.

Pytanie, jakie Ty masz od kuchni oczekiwania oraz jakie masz ograniczenia przyłączy (np, koniecznie chcesz mieć okap wolnostojący i chciałaś uniknąć zlewu pod oknem? Wolisz więcej blatu niż wysokie słupki itd. itp.) Napisz coś na powyższy temat, to łatwiej będzie skomentować Twój projekt przez pryzmat Twoich potrzeb a nie z punktu widzenia mojego urządzenia kuchni.

 

Wysoki blat zazwyczaj jest elementem zamykającym zabudowę kuchenną, więc musiałabyś wrzucić rzut pomieszczeń przylegających do kuchni, żeby można było ocenić, gdzie taki blat wstawić. Na chwilę obecną, z taką zabudową jaka jest nie widze na niego miejsca.

 

Aantenka dzięki za odzew. Długo myślałam nad projektem kuchni, wiem, że b.popularne są teraz kuchnie z wysoka zabudową. Początkowo taką zaplanowałam po tej stronie co lodówka, ale 1. piekarnik wyszedł koło lodówki 2. brak latu w pobliżu do odstawienia produktów z lodówki 3. brak blatu w pobliży, żeby odstawić gorące naczynia z piekarnika 4. zmniejszył się blat roboczy na którym planuję krajalnicę, chlebak, czajnik... Kuchnia ma ok. 10m2 i - po 2 kuchniach otwartych - ta będzie zamknięta (drzwi 140-160cm). W pierwszej wersji zlew był zamieniony z płytą ale nie chcę żeby z salonu było widać zlew i nie chcę go też pod oknem.

 

Metrowy wysoki blacik z 1 wysokim stołkiem próbuję wcisnąć/dołączyć do szafki koło lodówki, ale to jest tak trochę na siłę (no ale zależy mi :) )

Jeżeli ktoś ma jakiś patent to proszę się podzielić. Może jakiś blat częściowo wyjeżdżający z tej szafki obok lodówki albo taki składany??....?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aantenka dzięki za odzew. Długo myślałam nad projektem kuchni, wiem, że b.popularne są teraz kuchnie z wysoka zabudową. Początkowo taką zaplanowałam po tej stronie co lodówka, ale 1. piekarnik wyszedł koło lodówki 2. brak latu w pobliżu do odstawienia produktów z lodówki 3. brak blatu w pobliży, żeby odstawić gorące naczynia z piekarnika 4. zmniejszył się blat roboczy na którym planuję krajalnicę, chlebak, czajnik... Kuchnia ma ok. 10m2 i - po 2 kuchniach otwartych - ta będzie zamknięta (drzwi 140-160cm). W pierwszej wersji zlew był zamieniony z płytą ale nie chcę żeby z salonu było widać zlew i nie chcę go też pod oknem.

Metrowy wysoki blacik z 1 wysokim stołkiem próbuję wcisnąć/dołączyć do szafki koło lodówki, ale to jest tak trochę na siłę (no ale zależy mi :) )

Jeżeli ktoś ma jakiś patent to proszę się podzielić. Może jakiś blat częściowo wyjeżdżający z tej szafki obok lodówki albo taki składany??....?

Pozdrawiam

 

Vikii

 

Widać, że faktycznie pewne rozwiązania wynikają z Twoich potrzeb i dlatego łatwiej teraz będzie odnieść się do Twojego projektu :D No i IMHO Twój projekt nie jest zły - do wszystkich sprzętów masz wygodny dostęp, blat w strategicznych miejscach, czyli to o co w kuchni chodzi najbardziej.

 

Natomiast gdyby to była kuchnia, to jednak przesunęłabym zlew pod okno (kuchenka albo w tym miejscu co jest albo w miejsce zlewu)

W tej chwili jak dla mnie w okolicy zlew-płyta-piekarnik jest za dużo się dzieje (płyta, piekarnik, zlew, w okolicy zlewu jest też zmywarka, z której trzeba jakoś wystawić i wstawić naczynia), podczas gdy w pozostałej części kuchni robi się luźniutko. Między kuchenką a zlewem jest niedużo blatu, więc jeśli jesteś praworęczna, to jest duże prawodopodobieństwo, że w ferworze przygotowań, na tym odcinku będą piętrzyły Ci się produkty, półmiski, garnki itd. I to wszystko będzie widoczne z salonu. Tak więc ja próbowałabym sobie trochę uluźnić.

 

Natomiast ja nie będę na siłę namawiała Cię do zmiany ustawienia, bo Twoja propozcycja nie ma rażących "niewygodności" a od książkowych zasad i wydzielania stref ważniejsza jest indywidualna wygoda użytkowania. :D:D:D

 

 

Tak na marginesie: jeśli chodzi o wysoką zabudowę, to piekarnik bardzo często wychodzi koło lodówki, ale podobno przy nowoczesnych piekarnikach i zabudowie nie ma problemu. Ja jestem z opcji niedowierzającej (czekam jak za kilka lat pojawią się uwagi odnośnie długoterminowego uzytkowania długiej zabudowy z lodówką i piekarnikiem obok siebie :p) więc w dużej zabudowie wolę rozdzielenie tych dwóch sprzętów szafką, jeśli jest taka możliwość (zwłaszcza jesli ktoś często korzysta z piekarnika)

No i przy wysokiej zabudowie u Ciebie faktycznie trzeba byłoby się troche fatygować do blatu z odstawianiem rzeczy,a le to kwestia przyzwyczajenia i decyzji użytkownika.

 

Jeśli chcesz dodać jakiś blat to faktycznie albo trzeba taki składany, przymocowywany do ściany, albo na wysokości hockera zrobić wysuwany blat w szufladzie np taki mechanizm PEKA

http://www.verytrend.pl/images/aukc/blat6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam projekt mojej kuchni ,w półwyspie blat ma wystawać poza szafki 20 cm aby dobrze się siedziało,blat zaplanowałam granitowy ,ale na półwyspie planuję zrobić blat z drewna ,co o tym myślicie?

i jeszcze zastanawiam się,aby jednak zmywarkę dać wyżej -siostra ma i jest strasznie wygodnie-zmywarka jest po prawej od zlewozmywaka.Wtedy musiałabym podnieś wszystkie szafki na prawo od okna

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia z zab.jpg

Czy ma ktoś podobny układ kuchni. Chodzi mi o tą zabudowe kart-gips a w niej szafki . Czy nie bedzie to kolidowało z szafkami obok .Nie wiem czy dobrze sie wyraziłam .Kuchnia na scianie z piecem ma 3,60. Chciałam zrobić wnękę na szafki z płyty na głebokość około 30 lub 40 cm. .Taki kredens lub witryna na szkło , serwis kakowy itp. Myślę że nie strace za dużo na ścianie z piecem , a wygospodaruję sobie dodatkowe miejsce na te rzeczy.Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Co sadzicie?

Edytowane przez nowy 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlaczego ja widzę te wizualizacje?

 

Nie wiem, może masz je na dysku a skrót odnosi do tej zawartości? Albo w albumie w internecie, który jest ukryty dla postronnych?

W każdym razie wklejasz zdjęcia źle i odsyłam cie do wątku "jak wklejać zdjęcia na forum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Elfir :) Mam taki sam układ kuchni, nie przewiduję jednak witryny. Za jakiś czas wrzucę moje wizualizacje do publicznych konsultacji ;) Zastanawia mnie na Twojej wizualizacji szerokość wejścia, bo wydaje się dość wąskie. Poza tym, będziesz musiał odsunąć chyba nieco tę zabudowę od ściany, na której będzie karton-gips, by cargo swobodnie się wysuwało Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście jest na szerokość około 90 cm ,potem słupek 50 cm , i wola przestrzeń do jadalni więc okey No właśnie obawiam się czy te szafki przy otwieraniu nie będą ze sobą kolidowały .Ale myślę ,że jak przyjdzie co do czego do stolarz coś doradzi.

 

Kolizję można rozwiązać albo wstawiając blendę od strony zabudowy z piekarnikiem (rozumiem, że to wąskie to cargo, będzie wyjeżdżało i nie może się zaczepiać o uchwyty szafki wbudowanej w ścianę) albo mniejszą blendę i po prostu uchwyty frezowane albo listwy aluminiowe (żeby się uchwyty o siebie nie zaczepiały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie jestem pewna czy będzie dosyc miejsca. Przy złożonym stole (zakładając, że będzie składany) chyba powinno byc ok.

 

Geo222 masz dokłądnie taki układ kuchni i jadalni jak ja - okna w tym samym miejscu, wejscia też, prawie te same wymiary ( kilkanaście cm szersza) . I tez chciałam zrobić taki połwysep, ale stolarz, który będzie robił mi kuchnię wybił mi to z głowy ze względu na to, ze właśnie mogę się o ten półwysep obijać:( A jaka jest twoja ostateczna decyzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Czy moglibyście spojrzeć Waszym 'profesjonalnym okiem' na rzut mojej kuchni z wymiarami i podpowiedzieć coś niecoś:) Póki co zupełnie nie umiem sobie samodzielnie poradzić z 'projektem' a z tego co czytam to dla wielu tu obecnych pewnie to bardzo łatwe...kuchnia jak widać (mam nadzieję) chyba w miarę ustawna, coś ponad 11m, ale 2 okna, obok spiżarka. Chciałaby:

1. Zachować spiżarkę - ale właśnie czy ewentualnie nie lepiej by było z niej zrezygnować na rzecz powiększenia kuchni?

2. Marzy mi się wysoka zabudowa, ze słupkiem piekarnik i mikrofala, właśnie na tej ścianie od spiżarki - ale czy wtedy zmieszczę się z resztą sprzętów (zlew, płyta) i gdzie je wtedy umieścić?

3. Chciałabym mały blat-takie przedłużenie (barek) służący do zjedzenia szybkiego śniadania na co dzień dla 2 osób - uda się w takim metrażu? Czy ewentualnie lepiej sprawdziłby się jakiś malutki stoliczek?

Myślicie że uda się to wszystko razem zmieścić w moim metrażu, czy raczej muszę zmodyfikować moje wyobrażenia:D

 

 

http://images49.fotosik.pl/1423/010d7fdee12162dd.jpg

Edytowane przez annaka
nie wiem jak to powiększyć :/...udało się;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

prośba o uwagi do poniższej wizualizacji. Coś poprawić, przesunąć?

Brakuje mi jeszcze koncepcji co do ścian - na próbę rzuciłem kolor jak dla dolnych frontów, ale przydałoby się coś ożywczego tam jeszcze wrzucić (zieleń jakaś?). Na pewno nie chciałbym płytek na ścianie - te zostaną zastapione przez szkło hartowane. Zastanawiałem się również nad jakąś alternatywą dla płytek na podłodze. Była myśl o panelach, ale obawiam się czy wytrzymają kontakt z wodą.

 

Aaa, jak co to obok zlewu (po prawej stronie) jest zabudowana zmywarka.

 

http://images38.fotosik.pl/1462/fdd7ee5b25e70aed.jpg

http://images41.fotosik.pl/1417/f0780c12314dee6d.jpg

http://images42.fotosik.pl/257/5c697acfdf3d97b0.jpg

http://images42.fotosik.pl/257/312c493ee8ff5d53.jpg

 

Pozdrawiam,

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuję wkleić wizualkę i mam nadzieję,że tym razem się uda

Proszę o propozycje innego układu ,bądź uwagi,na co nie zwróciłam uwagi

http://lh3.googleusercontent.com/-OsH4yjWCPRE/T3eI_eJCk0I/AAAAAAAAI8k/p9MSffUNhms/s640/kuchnia2.jpg

http://lh6.googleusercontent.com/-tblzYaxLyPE/T3eI-HjmKVI/AAAAAAAAI8c/r6HGA7jDJdQ/s640/kuchnia%25201.jpg

 

lodówka jest na lewo od piekarnika w wyspkiej zabudowie

zmywarka na prawo od szafki pod zlewozmywakiem.

Płyty inaczej chyba się nie dało ,mogłam jeszcze dać na półwyspie

Blat na półwyspie będzie wystawał, tak,że siedząc na hokerach będzie wygodnie- no i nie wiem ile ma poza szafki wystawać aby było wygodnie?

Szafki pod oknem ze zlewem mają po 60 cm szerokośći.Jedynie ponieważ wolałabym 1,5 komorowy podwieszany zlew, nie wiem czy nie muszę dać szerszej szafki np.80 cm.Ale wtedy było by dziwnie bo od rogu by szło np.60 potem zlew-80,a potem zmywarka 60 .Nie podoba mi się takie na zmianę.

Co radzicie?

Za wysoką zabudową jest wejście do spiżarni

 

Kuchnia będzie mieć charakter klasyczny ,w nowoczesnym wydaniu.

No i jaki okap, skośnych nie znoszę

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuję wkleić wizualkę i mam nadzieję,że tym razem się uda

Proszę o propozycje innego układu ,bądź uwagi,na co nie zwróciłam uwagi

(...)

 

lodówka jest na lewo od piekarnika w wyspkiej zabudowie

zmywarka na prawo od szafki pod zlewozmywakiem.

Płyty inaczej chyba się nie dało ,mogłam jeszcze dać na półwyspie

Blat na półwyspie będzie wystawał, tak,że siedząc na hokerach będzie wygodnie- no i nie wiem ile ma poza szafki wystawać aby było wygodnie?

Szafki pod oknem ze zlewem mają po 60 cm szerokośći.Jedynie ponieważ wolałabym 1,5 komorowy podwieszany zlew, nie wiem czy nie muszę dać szerszej szafki np.80 cm.Ale wtedy było by dziwnie bo od rogu by szło np.60 potem zlew-80,a potem zmywarka 60 .Nie podoba mi się takie na zmianę.

Co radzicie?

Za wysoką zabudową jest wejście do spiżarni

 

Kuchnia będzie mieć charakter klasyczny ,w nowoczesnym wydaniu.

No i jaki okap, skośnych nie znoszę

 

Basiu - układ znam :). Wydaje się, że ten jest najbardziej optymalny. Kiedyś omawiałyśmy jeszcze opcję z wyspą. Miałabyś przy niej nieco wygodniejszy trójkąt roboczy (bo mniejszy), ale brak ciągłości blatowej - nie wiem co wolisz.

 

Dolne szafki na ścianie na wprost jadalni wychodzą u mnie tak: 120 narożnik + 60 zlew + 60 zmywarka + 60 szafka + 50 szafka - czyżbym miała niewłaściwe wymiary?

A jakie szafki masz na ścianie z okapem? Tam też nie wychodzi u mnie po 60 - tylko 60 + 80 + 60 płyta + narożnik z barkiem

 

Nie planujesz mikrofalówki? Co do okapu, to spotkałam się na forum z osobami, które przy rekuperacji wcale go nie montują, choć sama miałabym tu wątpliwości (ale nie znam się niestety). Myślę, że optycznie dobrze wyglądałaby u Ciebie tuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno masz rację dolne szafki to 120 narożnik+60 zlew+60 zmywarka+60+50

szafki dolne na lewo, pan po pomiarach wymierzył na 84+84+84+ półwysep 80 cm

Mogę zmienić,aby ta narożna 120 była po lewej ,a nie tak jak jest po prawej i wtedy zmienić układ safek.

Mikrofalę kupuję wolnostojacą i daję ją do spizarki

A wiesz,że ta wersja z brakiem ciągłości blatu kusi mnie i wydaje mi się taka nowocześniejsza, ale chyba lepiej zostać przy tym układzie co mam?

Kwestia tylko tych szafek.

Wiesz te szafki na przeciwko jadalni (te ze zlewem) są widoczne i zależy mi na fajnym wyglądzie również.

Daj znać jak rozmowa z hydraulikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...