Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrób zdjęcie :D

 

A wiesz, że podoba mi się ta wersja powyżej. Dlaczego odpadła?

 

Już powiesiłam i zaraz cykne fotkę:-)

 

Ewo, ta wersja najbardziej mi się podobała, ale odpadła z tego względu, że nie mogłam tak głęboko ingerować w scianę nośną. W spóldzielni mi powiedzieli, że gdybym mieszkała na 4 (ostatnim) piętrze to tak, ale na 2 absolutnie:-(

 

Idę focić:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja z ingerencją w ścianie nośnej chyba najlepsza.Ale przecież wstawia się treger i to przenosi obciążenia,czy podpytywałaś konstruktora, jak byś miała projekt to może by to wypaliło.Wydaje mi się,że wysoką zabudową zawaliłabyś tę kuchnię,aczkolwiek gdzieś trzeba to wszystko pomieścić.Najlepiej aby wszystkie wysokie i ciężkie rzeczy były na prawo od drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, fotki zrobione i załadowane.

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/a9391930ff1fa823a3f99f7339863305,10,19,0.jpg

 

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/9b4baa3d51dd6fb760126d5ca910b578,10,19,0.jpg

 

prawde mówiąc, myślałam, że będzie gorzej:) Nie wiem jak to widac na zdjęciach, ale w rzeczywistości nie jest źle:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja z ingerencją w ścianie nośnej chyba najlepsza.Ale przecież wstawia się treger i to przenosi obciążenia,czy podpytywałaś konstruktora, jak byś miała projekt to może by to wypaliło.Wydaje mi się,że wysoką zabudową zawaliłabyś tę kuchnię,aczkolwiek gdzieś trzeba to wszystko pomieścić.Najlepiej aby wszystkie wysokie i ciężkie rzeczy były na prawo od drzwi.

 

Basia, temat jest mi znany, ale oprócz tego, że społdzielnia kręciła nosem to jeszcze mój mąż absolutnie się nie zgodził, m.in ze wzgledu na koszty:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, jak ok., to ok. :yes:

usiądz na krześle koło "zabudowy" i zobacz jak się znajdziesz w takiej sytuacji i potem zrób tą zabudowę :)

 

i ściany też bym nie ruszała, raczej zrobiłabym tam półki, albi taką niewidoczną zabudowę, tzn taką, która wygląda jak ściana a jest szafką

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, jak ok., to ok. :yes:

usiądz na krześle koło "zabudowy" i zobacz jak się znajdziesz w takiej sytuacji i potem zrób tą zabudowę :)

 

i ściany też bym nie ruszała, raczej zrobiłabym tam półki, albi taką niewidoczną zabudowę, tzn taką, która wygląda jak ściana a jest szafką

 

mamik, o tym też myślałam, ale sobie odpuszczę, bo chyba już ten słupek jest wystarczający:-)

 

a jak masz teraz meble ,bo widzę że masz po obu stronach szafki,więc ile tam jest teraz 60 cm?

 

Tak Basiu,pomiędzy tymi szafkami jest 65 cm przejścia:)

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, ta wersja najbardziej mi się podobała, ale odpadła z tego względu, że nie mogłam tak głęboko ingerować w scianę nośną. W spóldzielni mi powiedzieli, że gdybym mieszkała na 4 (ostatnim) piętrze to tak, ale na 2 absolutnie:-(

Oj szkoda, ale nico to - prześcieradełko całkiem, całkiem ;). A jaki planujesz kolor mebli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak,że zapewne potrzebujesz tej wysokiej zabudowy, jeśli do tej pory to przejście 65 cm Ci wystarczało i nie jest dla Ciebie aż tak uciązliwe ,i z prześcieradłową zabudową szujesz się ok,to chyba jest to najlepsze rozwiązanie, ja może bym zrobiłą dwa słupki wysokiej zabudowy,ale to już sama stwierdzisz będąc na żywo w pomieszczeniu. Jeszcze na lewo masz chyba 24 cm-nie chcesz sobie o te 24 cm poszerzyć wejścia, albo przesunąć na lewo,zyskałabyś 24 cm dodatkowego blatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewo,meble w kolorze białym, blat też:-)

 

Zastanawiam się czy nie założyć wątku remontowego? :cool:

 

@Basiu, nie będę poszerzać wejścia, bo musiałabym wyrywać futrynę (taką starego typu-metalową), a niedawno kładliśmy nowe podłogi. W ogóle to my etapami to mieszkanie robimy, dlatego sa takie ograniczenia, ehh...:( Mamy zrobiony przedpokój a teraz wchodze do kuchni :-)

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, mam jeszcze taką propozycję. Rezygnujesz w niej wprawdzie z wysokiej zabudowy, ale myślę że jest wystarczająco dużo miejsca do przechowywania.Okap podszafkowy nie jest dodany na wizualizacjach. Szafki wymagają też "docięcia" do ścian na końcach wnęki. Można ewentualnie zmniejszyć ilość szafek o tą przy blacie-stoliku,by było szersze przejście przy lodówce i przedłużyć blat-stolik.

Piekarnik i mikrofalówka 2in1

 

http://images42.fotosik.pl/315/a28b78b5b0e1dbbfgen.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/1474/13b5520f5085e73dgen.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/1341/28e902c1dbdb461cgen.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1486/1cd11061198fbe48gen.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/1474/c21c1be54fefe995gen.jpg

Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzustaa, jejku!!! Dziękuję, że poświęciłaś swój czas:-) Twoja wersja też oczywiście była brana pod uwagę, ale jest mały szczegolik. Koło szafki zlewozmywakowej mam zmywarkę - 45cm. A sama szafka zlewozmywakowa nie może stac idealnie przy ścianie, bo tam są rury c.o., które dołem ida do kaloryfera (na zdjęciu widać je przy suficie i jak wychodzą zza szafki dolnej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, szafki są odsunięte na 10 cm, nie wiem czy to wystarczy. Można też ewentualnie zrobić cargo 15 cm lub blendę między płytą, a lodówką i wówczas zmieści się też zmywarka 45cm :)

 

Pamiętam, że kombinowałam z taka wersją, ale nie pamiętam dlaczego odpadla:no:

 

Wiesz co Dzustaa, przemyślę to, bo koncepcja mi sie podoba, ale muszę się zorientowac czy przy tym układzie bede w stanie wszystko pomieścić:rolleyes: Prześpię się z tym dosłownie i w przenośni:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo a drzwi możesz przesunąć? Na rzutach wyglada, że są w działówce.Jeśli to możliwe to mam taką propozycję. Głęboka zabudowa wysoka na lewo a na wprost zabudowa płytka.Dalej jak widać.

[ATTACH=CONFIG]113445[/ATTACH]

Edytowane przez mayland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo a drzwi możesz przesunąć? Na rzutach wyglada, że są w działówce.Jeśli to możliwe to mam taką propozycję. Głęboka zabudowa wysoka na lewo a na wprost zabudowa płytka.Dalej jak widać.

[ATTACH=CONFIG]113443[/ATTACH]

 

Niestety, mylandziu, jest to niemozliwe. Za tą ścianką, czyli zaraz przy wejściu do kuchni od strony przedpokoju mam tam licznik gazowy:(

 

Jutro dorysuję resztę mieszkania, będzie lepiej widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...