Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze jedna wersję,piekarnik normalnie na dole.I przyznam szczerze,że bardziej mi odpowiada ta wersja.

Zastanawiam się,jeszcze czy:

* robić uchwyty u górnych szafek (mają być w połysku -krem)

*czy pod blatem roboczym pod oknem nie zrobić bardziej szerokich szuflad np. na talerze; patelnie ttp.

*zastanawiam się jeszcze rzeczywiście nad tą łamaną szafką w rogu,słyszałam,że takie szafki są dosyć niewygodne ,co by tu wymyślić zamiast ??

* powiedzcie mi,gdzie wy trzymacie właśnie talerze?Wysoko czy nisko, żeby było wygodnie :)

 

Ja właśnie nie mam spiżarki,nad czym baardzo ubolewam i chciałam jakichś kącik na słoiki itp.itd:(

 

Dla porównania wklejam obydwa projekty i moje poprawkowe bazgroły wersji pierwszej:

kuch1.jpg

kuch2.jpg

kuch1.jpg

Edytowane przez IZA30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedna wersję,piekarnik normalnie na dole.I przyznam szczerze,że bardziej mi odpowiada ta wersja.

Zastanawiam się,jeszcze czy:

* robić uchwyty u górnych szafek (mają być w połysku -krem)

*czy pod blatem roboczym pod oknem nie zrobić bardziej szerokich szuflad np. na talerze; patelnie ttp.

*zastanawiam się jeszcze rzeczywiście nad tą łamaną szafką w rogu,słyszałam,że takie szafki są dosyć niewygodne ,co by tu wymyślić zamiast ??

* powiedzcie mi,gdzie wy trzymacie właśnie talerze?Wysoko czy nisko, żeby było wygodnie :)

 

Ja właśnie nie mam spiżarki,nad czym baardzo ubolewam i chciałam jakichś kącik na słoiki itp.itd:(

 

Dla porównania wklejam obydwa projekty i moje poprawkowe bazgroły wersji pierwszej:

 

Iza we wcześniejszych mailach dziś załączałam pliki z inspiracjami kuchennymi. Więc tylko podpowiem Ci – masz od pioruna tych szafek. Poświęć jeden pion koło lodówki i zrób sobie wysokie cargo na spiżarnię. To świetnie działa. Acha, u mnie zlewozmywak jest pod oknem. Fajnie się z niego korzysta i widok na ogród jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza we wcześniejszych mailach dziś załączałam pliki z inspiracjami kuchennymi. Więc tylko podpowiem Ci – masz od pioruna tych szafek. Poświęć jeden pion koło lodówki i zrób sobie wysokie cargo na spiżarnię. To świetnie działa. Acha, u mnie zlewozmywak jest pod oknem. Fajnie się z niego korzysta i widok na ogród jest :)

 

Ja właśnie za żadne skarby nie chcę zlewu pod oknem;)Ale pomysł na wysokie cargo extra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie za żadne skarby nie chcę zlewu pod oknem;)Ale pomysł na wysokie cargo extra:)

 

Przyszło do głowy, że ten narożnik obok zlewozmywaka w sadzie nigdy nie jest dobrze wykorzystywany. Mam w archiwum, po wymyślaniu mojej kuchni, taką szafkę schowek np. na robota kuchennego. Szafka ma sprytne drzwiczki kładzione na blacie i ze środka wysuwa się półka na której można postawić coś co używasz często, ale chcesz by było na widoku. Coś nie mogę znaleźć, ale są podobne:

 

kuchnia-wood+white-01.jpg 96|000000737|1aa6_orh550w550_BK0508-09-90e.jpg

I jeszcze jak schować psie miski :)

Zwierzakowe miski.jpg

 

A i jeszcze – ktoś na forum miał wątpliwości co do połączenia białych szafek, szarej podłogi i drewna. Tu ciemniejsze drewno orzechowe i jasne, być może dąb:

Primo-Cream-High-Gloss-Walnut-Kitchen-Design.jpg Primo-White-High-Gloss-Zebrano-Kitchen-Design.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, już ktoś o tym napisał. Korzystniej będzie zwiększyć przestrzeń blatową między płytą a zlewem. Głównie na tym fragmencie szykuje się jedzenie.

 

Magda34, Mayland i inni słusznie piszą, żeby wykorzystać tę wnękę po lewej stronie. Nawet gdybyś miała jej nie pogłębiać. Ja bym wykorzystałą ją na maksa i odchudziła pozostałe szafki. Np. wody, soki, które wpisałaś obok lodówki mogą być poukładane jedna obok drugiej w dwóch rzędach na pierwszym poziomie na podłodze, potem półka na mąki, cukier itp. Zrobisz sobie wąską spiżarnię. Schowasz tam szklanki, kubki, kieliszki. Grzech tego nie wykorzystać! A efekt może być rewelacyjny, w zależności od tego, co zrobić jako zamknięcie. Idealnie przesuwne, ale nie wiem ile to miejsca zajmie.

 

Obejrzyj sobie galerię zdjęć kuchni Bulthaup b2 - ile można zmieścić na paru centymetrach głębokości.

 

https://www.google.pl/search?q=bulthaupb2&hl=pl&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-4CaT5rGEYnm4QSnoND5Dg&ved=0CCYQsAQ&biw=1366&bih=673

edit: aha - i żadnych SBS-ów! Najlepiej lodówka do zabudowy, żeby nie tworzyć podziałów. Mikrofalę zrobiłabym jako kubik powieszony na jakiejś ścianie. Nie chcą mi wejść zdjęcia z kompa, więc podeślę na maila. Takie coś chyba u mnie rozważałyśmy.

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, już ktoś o tym napisał. Korzystniej będzie zwiększyć przestrzeń blatową między płytą a zlewem. Głównie na tym fragmencie szykuje się jedzenie.

 

Magda34, Mayland i inni słusznie piszą, żeby wykorzystać tę wnękę po lewej stronie. Nawet gdybyś miała jej nie pogłębiać. Ja bym wykorzystałą ją na maksa i odchudziła pozostałe szafki. Np. wody, soki, które wpisałaś obok lodówki mogą być poukładane jedna obok drugiej w dwóch rzędach na pierwszym poziomie na podłodze, potem półka na mąki, cukier itp. Zrobisz sobie wąską spiżarnię. Schowasz tam szklanki, kubki, kieliszki. Grzech tego nie wykorzystać! A efekt może być rewelacyjny, w zależności od tego, co zrobić jako zamknięcie. Idealnie przesuwne, ale nie wiem ile to miejsca zajmie.

 

Obejrzyj sobie galerię zdjęć kuchni Bulthaup b2 - ile można zmieścić na paru centymetrach głębokości.

 

https://www.google.pl/search?hl=pl&q=bulthaup&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=837&bih=529&wrapid=tlif133552219438610&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=lXOaT4SDKMWA4gTyqJiQDw#um=1&hl=pl&tbm=isch&sa=1&q=bulthaup+b2&oq=bulthaup+b2&aq=f&aqi=g-L1&aql=&gs_nf=1&gs_l=img.3..0i19.2276.3475.0.3706.5.5.1.2.2.0.269.474.2-2.2.0.nsB0SZu96_E&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=f37df4f58d3a1f07&biw=1366&bih=673

 

 

 

edit: aha - i żadnych SBS-ów! Najlepiej lodówka do zabudowy, żeby nie tworzyć podziałów. Mikrofalę zrobiłabym jako kubik powieszony na jakiejś ścianie. Nie chcą mi wejść zdjęcia z kompa, więc podeślę na maila. Takie coś chyba u mnie rozważałyśmy.

 

Spiea,zgadzam się ,ale jak to zrobić,jak ja nie chcę zlewu pod oknem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobny układ jak u mnie. Tylko ja mam kuchnię w rogu i odwrotnie lodówkę z szafą cargo (piekarnik i mikrofalę mam całkiem gdzie indziej).

Mam tylko dwie wątpliwości – ta narożna szafka doprowadzi Cię do furii. Miałam tak w starym mieszkaniu. Początkowo były półki, do których nie mogłam się dostać. Potem wymieniłam na karuzelę i ciągle miałam wrażenie , że miejsce nie wykorzystane.

Druga rzecz – będziesz miała kłopot z otwieraniem tych sąsiadujących w rogu szafek. Nawet nie wiesz jak często będą siebie blokowały. Ja bym zamiast tej szufladkowej dała wąziutką szafkę otwartą i półeczkami na butelki. Dalej w lewo małe cargo na schowanie ręczników, albo przypraw.

[ATTACH=CONFIG]113565[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]113566[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]113567[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]113568[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]113569[/ATTACH]

 

dzięki za radę :) ale niestety:

*nie zmieści mi się cargo i wąska półka (meble z ikei: niestety nie mają 20)

*na półce na wino raczej wina nie będzie więc będzie to zbieraczkurzu

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiea,zgadzam się ,ale jak to zrobić,jak ja nie chcę zlewu pod oknem:/

 

zrób zlew narożny albo przesuń go w lewo tak, aby ociekacz był w tej części w rogu. Zyskujesz ok. 60cm. Moja mama ma zlew narożny. Pod nim szafkę normalnie otwieraną, a w środku takie obrotowe kółko z półkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zlew narożny albo przesuń go w lewo tak, aby ociekacz był w tej części w rogu. Zyskujesz ok. 60cm. Moja mama ma zlew narożny. Pod nim szafkę normalnie otwieraną, a w środku takie obrotowe kółko z półkami.

 

Popieram obrazeczkami. Zlewozmywak biały ceramiczny z IKEA :)

iKitchen Corner Sink.jpg corner_sink.JPG design3129.jpg kit-wod-cornersink2A-435.jpg kuchnia.jpg:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy1, wydaje mi się, że trochę za dużo się dzieje w tym projekcie, szafki na zmianę różnych szerokości, rogi - kilka prostych,jeden ścięty,jeden zaokrąglony. Taka forma półwyspu nie przekonuje mnie,jeśli już to półwysep prosty. Z przedstawionych przez Ciebie myślę, że wersje 2 lub 3 są lepsze Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady .Może jakieś jeszcze inne rozwiazania? Jeszcze jestem przed , także mogę zmienić to i owo , ale zlew rogowy na pewno zostaje .Może rozrysujcie mi jakies inne praktyczne rozwiazania co do wyglądu szafek i szerokości.Podłączenia pod płyte i piec tez zrobione. Dzieki mamik , może faktycznie zrezygnuję z tej jednej szafki wysokiej a dam szerszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia_Nowy1_3.jpgkuchnia_Nowy1.jpgPowiem tak : gdybyś zaproponowała taki układ wcześniej to bym sie skusiła ( pisze jako żona nowego.). Teraz obawiam sie że za późno.Mam juz zrobione podłaczenia wody i puszki do gniazdek tak jak na załacznikach czerwone woda zółte gniazdka ( do zmywarki lodówki itp) Szkoda że tak późno , bo układ fajny i wcześniej o czymś takim nawet nie pomyślałam i kuchnia bedzie raczej w kształcie litery L No nic szkoda , ale masz fajny program do robienia projektów , to może spróbuj cos wymyslić podobnego do mojego układu z półwyspem - chodzi głównie o układ szafek żeby było symetrycznie rozplanowane .a może zlew w rogu ale prosty jednokomorowy ?Nie wiem czy byłoby wygodnie. Mimo to dzięki bardzo za zainteresowanie. Edytowane przez nowy 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam też wersję z przeniesioną płytą. Plusem jest znaczna ilość blatu zarówno wokół zlewu,jak i wokół płyty.

Tym razem nie zapomniałam o zmywarce :)

 

Program jest ogólnodostępny na stronie IKEA

 

Później spróbuję coś zrobić biorąc pod uwagę przyłącza. Czy lodówka może zostać w tym miejscu, czy musi być koło okna?

kuchnia_Nowy1_11.jpg

kuchnia_Nowy1_12.jpg

kuchnia_Nowy1_13.jpg

kuchnia_Nowy1_14.jpg

Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : gdybyś zaproponowała taki układ wcześniej to bym sie skusiła ( pisze jako żona nowego.). Teraz obawiam sie że za późno.Mam juz zrobione podłaczenia wody i puszki do gniazdek tak jak na załacznikach czerwone woda zółte gniazdka ( do zmywarki lodówki itp) Szkoda że tak późno , bo układ fajny ....

 

żono - nowy1 - jeśli taki układ Ci sie podoba to nie zastanawiaj sie tylko przenieś gniazdka i odpływy i zrób taka jak Ci sie najbardziej podoba

koszt i czas przeniesienia odpływu i gniazdka to max 100-200 zł czyimis rekami , pół dnia pracy

a kuchnie masz na 8-10 lat minimum!!!

 

swoja droga macie podobna kuchnie do mojej - ja mam o 40 cm szerszą - po 90 cm po obu stronach okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...