Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zona - nowy1 :)

Układ proponowany przez Dzuustę w opcji nr 2 (na jednej stronie układu płyta na drugiej zlew) jest wizualnie może faktycznie ciekawszy niż klasyczna L.

Ja osobiście przesunęłabym jeszcze kuchnię odrobinę od mini-półwyspu (rozumiem, że będzie tam barek z miejscem do siedzenia? - tego nie da się narysować w programie IKEA) Natomiast w układzie tym trzeba przemyśleć, czy chcesz mieć zlew i płytę na dwóch róznych ciągach (przenoszenie rzczy ze kuchenki do zlewu i odwrotnie) i zastanowić się nad ilością miejsca do przechowywania (w którym układzie jest więcej i z lepszym dostępem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka,zgadzam się co do przesunięcia płytki. Można by było np. patrząc od strony okna zastosować szuflady 60 cm czyli, taka szerokość jak zmywarka po drugiej stronie, a płytkę osadzić na szafce 80 cm.

Poza tym w pierwszym układzie zmywarka 60 cm musiałaby chyba być po drugiej stronie niż zlew, a korzystanie ze zlewu przy samej ścianie zapewne nie byłoby zbyt wygodne.

Przy drugim układzie plusem jest też zachowanie trójkąta roboczego

Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany.jpgMąż nie zgadza sie na przesunięcie gniazdek i wody więc troche poprawiłam roboczo po swojemu.Nie wiem co wy na to.Chyba jednak za mało miejsca miedzy półwyspem a kuchnią?Nie mam tego programu więc na razie tak roboczo nie brałam pod uwage szerokości szafek Wyraźcie swoje opinie. Edytowane przez nowy 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trójkąt roboczy masz tak koszmarnie scisniety jakby cała kuchnia miała 1,5 m2.

najczęściej pracuje sie miedzy zlewem a płyta (tak, ja tez mam po drugiej stronie kilometry blatu), a ty nie masz tam w ogóle miejsca - jednym lokciem przypalisz sie o garnek, drugim - potracisz stojące na ociekaczu naczynia.

poza tym zmienilabym lodowe i z piekarnikiem. ja ja po prostu otwieram częściej i uwazam ze im wygodniej sie fo niej dostac tym lepiej (z piekarnika nie wyciągam nigdy kilkunastu rzeczy żeby trzymać go otwartym dłuższa chwile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]114084[/ATTACH]A może cos takiego . Dostep do zlewu w miare dobry - zlew jednokomorowy . Wysoka zabudowa to piekarnik i lodówka .. Kąty proste , Wydaje mi sie że symetrycznie.Tylko brakuje mi wysokiej zabudowy jako miejsca na żywnośc

 

Nowy1

 

Jakiś czas temu wizualizowałam kuchnię Królikowej , która ma bardzo podobny układ do Twojego.

 

http://img853.imageshack.us/img853/1613/krlikowa1.jpg

 

http://img19.imageshack.us/img19/9937/krlikowa3.jpg

 

http://img11.imageshack.us/img11/4111/krlikowa7.jpg

 

Po więcej zajrzyj TUTAJ - post 4906

 

Przepraszam, bo nie jestem na bieżąco. Pamiętam tylko, że zlewu nie chcesz pod oknem. Instalacje to "problem" do ogarnięcia. Lepiej na tym etapie niż po tym jak kuchnia okaże się ciasna i niefunkcjonalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale namieszałam se w głowie Chyba zostanę przy tych trzech moich propozycjach post 5815 strona 291 .Teraz mam zlew zaraz przy płycie i mi nie przeszkadza tak wiec rogowy zlew myślę zostaje Chciałabym tez mieć blat roboczy przy oknie żeby czasami zerkać co tam na podwórku , i gdzie bawią się dzieci Ale głowie się nad półwyspem , bo tez mi sie marzy.Ale dzięki za wszystkie uwagi .Trochę daliście mi do myślenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy1 w zabudowie z mikrofalą tak pokombinuj, żebyś sobie spiżarnię na dole zrobiła.

Wyspa kusi :( Ja miałam podobny problem, ale w końcu dałam sobie spokój, bo robiło się za ciasno. Weź papier, albo lepiej kartonowe pudła. poprzycinaj na wielkość szafek, wyspy i co tam jeszcze ma stać na podłodze. Rozłóż to w kuchni i kombinuj, czy Ci dobrze, czy miejsca dosyć. Mnie się od razu wyjaśniło.

A jeśli już koniecznie chcesz coś jakby, to może raczej jako podwyższony barek z 30 cm głębokości szafką pod spodem, która może służyć na szkło i wtedy drzwiczki z matowego szkła. Znajomi tak mają (mają też 2 dzieci) i jest fajnie. Barek nie musi mieć blatu o szer. 60-70 cm. A jesli już, to zostaw trochę przestrzeni pod nim. Nie będzie wrażenia ciasnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy1 w zabudowie z mikrofalą tak pokombinuj, żebyś sobie spiżarnię na dole zrobiła.

Wyspa kusi :( Ja miałam podobny problem, ale w końcu dałam sobie spokój, bo robiło się za ciasno. Weź papier, albo lepiej kartonowe pudła. poprzycinaj na wielkość szafek, wyspy i co tam jeszcze ma stać na podłodze. Rozłóż to w kuchni i kombinuj, czy Ci dobrze, czy miejsca dosyć. Mnie się od razu wyjaśniło.

A jeśli już koniecznie chcesz coś jakby, to może raczej jako podwyższony barek z 30 cm głębokości szafką pod spodem, która może służyć na szkło i wtedy drzwiczki z matowego szkła. Znajomi tak mają (mają też 2 dzieci) i jest fajnie. Barek nie musi mieć blatu o szer. 60-70 cm. A jesli już, to zostaw trochę przestrzeni pod nim. Nie będzie wrażenia ciasnoty.

 

Cóż, się zgadzam :D Zwłaszcza faktyczne zagosporadowanie przestrzeni. Bo na papierze i w komputerze to te kuchnie są z gumy. A potem człowiem ma wprawdzie wyspę, ale zakupy to już najlepiej, jakby przez okno wnosił, bo się nie ma jak z nimi przecisnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Wróciłam, żeby podziękować wszystkim dyskutującym nad moją małą kuchnią. Bardzo Wam dziękuję, bo przeanalizowałam na nowo wszystkie wersje:) Zmobilizowałam też mojego męża do zainteresowania się problemem i po kilku dniach przymiarek, sporów co zostaje, a co wyrzucamy doszliśmy do konsensusu i powstała ostateczna wersja kuchni. Ale o tym napiszę już w osobnym wątku, żeby tu nie smiecić;) Postaram się jeszcze dzisiaj założyć nowy temat;)

 

A to dla Was :)

 

http://www.opinie.egospodarka.pl/zdjecia/Czekoladki-i-bombonierki/Merci-52355-big.jpg

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...