Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też tak pomyślałam, że w projektach to te kuchnie jakby wieksze wygladają. Więc wymyśliłam że zrobię ją na dwa razy. Najpierw normalna zabudowa w kształcie litery L tak jak moje projekty na początku , a potem zobaczę ile zostało miejsca i zobaczymy czy zmieści sie półwysep albo barek .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wstecz wklejałam projekt kuchni:

http://images46.fotosik.pl/1506/ea31beadc2ef3227.jpg

zgodnie z Waszymi radami zdecydowaliśmy się zamienić miejscami płytę ze zlewem, żeby ocieplić wnętrze położymy panele takie jak w salonie (Balterio Dąb tasmański). Niestety nie umiem zmienić wizualizacji :( Czy możecie doradzić jaki kolor blatu dać? Czarny czy pod kolor paneli??? Jeśli pod kolor paneli, to szukać identycznego odcienia? Co dać nad blat? Białe szkło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jaki efekt chcesz osiągnąć i ile kasy zainwestować.

lubię czarno-białe eleganckie, więc namawiam na czarny granit i czarne szkło (ale to też droższa opcja). przy czym wówczas zachęcam, żeby boki lodówki i piekarnika były czarne, tak by ta cała przestrzeń stworzyła "czarną dziurę". i rozwiewając wątpliwości - jeśli wybierzesz połyskujące powierzchnie nie będzie ciemno (na wieczór oświetlenie pod szafkowe).

 

można oczywiście kombinować z drewnianym blatem czy laminatami. tych ostatnich nie lubię, natomiast drewno... no cóż robi się rustykalnie, a w tak małej kuchni ja nie widzę miejsca na wyeksponowanie zalet tego klimatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty kuchni będą na wysoki połysk, więc rustykalnie nie będzie. Czarny blat jest elegancki, też jestem bliżej tego rozwiązania :) Natomiast na granitowy blat na pewno nie pozwoli budżet :( na czarne szkło nad blatem raczej też nie :( Czy macie jakieś inne propozycje co dać nad blatem??? Edytowane przez milady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milady do takiego zestawienia pasuje

szkło hartowane przeźroczyste,

 

laminat, czy coś innego, ale to samo co na blacie, i niekoniecznie do samych górnych półek

np. coś takiego http://inspiracje.leroymerlin.pl/original/17684_2_DSC07400.JPG

 

kontrastowo - albo lacobel albo szkło hartowane i kolorowane

 

 

fototapeta np. tutaj piękna kuchnia forumowicza nataly

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144989-BIA%C5%81A-KUCHNIA-inspiracje-realizacje-opinie/page29

 

i coś takiego, choć nie wiem, co to

 

 

klasyczne płytki ale z ciekawym dekorem

np. białe vivida bianco z jedną lub dwoma takimi geometrycznymi płytkami

http://www.mojeplytki.pl/product_fotos/normal/44637.jpg

 

Natomiast do każdego z materiałów powinnaś poczytać plusy i minusy użytkowania pod kątem technicznym

Edytowane przez Redakcja
usunięcie nieaktywnych zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i coś takiego, choć nie wiem, co to

http://www.meble.net/rysunki/2012/01/Czarno-bia%C5%82a-kuchnia4.jpg

wygląda jak blacha. moja koleżanka ma to na ścianie i poza podatnością na zarysowania ostrymi krawędziami (czyli najczęściej garnkiem nieostrożnie dosuniętym do ściany) rozwiązanie ma wg niej same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podgladam was od czasu do czasu, od dawna nosze sie z zamiarem zamieszczenia swego pomyslu na kuchnie, kupilismy jakis czas temu mieszkanie, mamy je odebrac na poczatku przyszlego roku, lecz juz teraz mysle o umeblowaniu go i jak by to zrobic, zeby bylo tanio, solidnie i przemyslanie:)

 

Nawiazalam wspolprace z jedna firma, na razie jest to na etapie projektowania i pomyslow, dostalismy taki projekt kuchni

Gabriela%2520Dudek%2520a.jpg

 

Gabriela%2520Dudek%2520b.jpg

 

Gabriela%2520Dudek%25201.jpg

 

Chcemy zmienic wysokosc szafek gornych, do samej gory i bez uchwytow z dluzszymi frontami, zamienic piekarnik z wysoka szafka i musimy mocno popracowac nad wyspa, zaproponowane ulozenie, jest nie do przyjecia, a chcemy moc patrzec w tv, jak bedziemy jesc, tak wyglada nasze mieszkanie

 

rzut.jpg

 

Bede wdzieczna za wszelkie pomysly i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tej wyspy w ogóle nie robiła, bo zagracisz pomieszczenie, a przecież jeszcze musisz zmieścić tam kanapę. Edytowane przez joliska
uaktualnienie po przeniesieniu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wyspe, to potrzebujemy jakiegos miejsca do jedzenia, sa nas w sumie 4 sztuki...wstawiajac wyspe, rezygnujemy z typowej lawy, na rzecz malych ruchomych stoliczkow po bokach sofy:) chcialam uniknac typowego stolu.... Edytowane przez joliska
uaktualnienie po przeniesieniu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam małe poprawki i tak jak radziła Spirea zaaranżowałam zlew narożny ,oto efekty: 1 zdjęcie ze zlewem narożnym - 2 zdjęcie dla porównania jak było wcześniej:

 

Iza, jeszcze pomyśl, żeby te wiszące szafki nie były takie ciężkie. Zamiast tej nad płytą dałabym jakiś zgrabny, nawet bajerancki okap z rurą do sufitu. I trochę szkła w drzwiczkach :) Kolorów chyba jeszcze nie ustalałaś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wyspe, to potrzebujemy jakiegos miejsca do jedzenia, sa nas w sumie 4 sztuki...wstawiajac wyspe, rezygnujemy z typowej lawy, na rzecz malych ruchomych stoliczkow po bokach sofy:) chcialam uniknac typowego stolu....

 

Strasznie niewygodnie je się poważne posiłki siedząc na hockerze. Mają takie miejsce jedzeniowe przyjaciele i ja zawsze najpierw mam kłopot z usadowieniem się, a potem połowę uwagi poświęcam na myślenie czy siedzę tak, że się nie zsunę i jak tu sprawnie używać sztućców. Brrrrr ;)

Poza tym kuchnia ładna :)

Może raczej postaw ciężki stół na grubych nogach. Będzie bardziej pasował. Może kwadratowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam małe poprawki i tak jak radziła Spirea zaaranżowałam zlew narożny ,oto efekty: 1 zdjęcie ze zlewem narożnym - 2 zdjęcie dla porównania jak było wcześniej:

 

I jeszcze – ZLEWOZMYWAK żeby było urodziwie :)

kitchen corner sink-2.jpg Kitchen Corner Sink-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza, jeszcze pomyśl, żeby te wiszące szafki nie były takie ciężkie. Zamiast tej nad płytą dałabym jakiś zgrabny, nawet bajerancki okap z rurą do sufitu. I trochę szkła w drzwiczkach :) Kolorów chyba jeszcze nie ustalałaś ?

 

Nad okapem byłabym gotowa się zastanowić,ale przeszklonych szafek,nie chcę,nie lubię wystawek ;)Kolorystyka do końca nie wybrana,góra raczej w połysku :D Szalenie podoba mi się zastosowana kolorystyka u Nataly'ego.pl :

1621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie niewygodnie je się poważne posiłki siedząc na hockerze. Mają takie miejsce jedzeniowe przyjaciele i ja zawsze najpierw mam kłopot z usadowieniem się, a potem połowę uwagi poświęcam na myślenie czy siedzę tak, że się nie zsunę i jak tu sprawnie używać sztućców. Brrrrr ;)

Poza tym kuchnia ładna :)

Może raczej postaw ciężki stół na grubych nogach. Będzie bardziej pasował. Może kwadratowy.

 

teraz mamy podobne rozwiazanie, blat i siedzimy na wysokich stolkach, nie nalezy to faktycznie do najwygodniejszych, ale stoi na nim jeszcze komp i jest ciasno. wyspa zaproponowana na wizualizacji, jest za duza i zle ustawiona, w takim ukladzie faktycznie nie ma miejsca na salon, myslalam o czyms na ksztalt tego

 

wyspa%2520okragla.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...