Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Iza, ciekawy i spójny projekt. Może jednak faktycznie wygodniej będzie zamienić lodówkę i cargo, bo umożliwi to pełne otwieranie drzwi lodówki.

 

cronosik , czy na całej powierzchni kuchenno-jadalniano-salonowej nie masz w projekcie żadnych słupów ani ścian nośnych? IMHO projekt zaproponowany przez Elfir przy tak niewielkiej powierzchni wydzielonej na kuchnię jest rozsądnym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę pozmienialiśmy według Waszych rad :) Kuchnię będziemy zamawiać w tym tygodniu- bardzo proszę o ostatnie wskazówki...

Podłoga: dąb tasmański Balterio

Meble: białe lakierowane na wysoki połysk

Zlew: niestety na widoku- łatwiej z przyłączami

Ściana nad blatem: fuksjowy lacobel

Ściany w kuchni i salonie: białe

Dodatki: w kolorze lacobela

Ściana telewizyjna, szara, taka jak widoczna z salonu równoległa do niej ściana przedpokoju.

Wstępny projekt w Plannerze IKEA (meble będą na zamówienie, więc nieco inne i fiolet może nie do końca taki- a może lepiej dać tapetę pod przezroczyste szkło? inspirowaliśmy się kuchnią Grażyny Wolszczak, fuksja tylko nad blatem cała reszta biała ):

http://images38.fotosik.pl/1609/ce98bf66c805ec8fmed.jpg

Edytowane przez milady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Pare (dziesiąt) stron temu miałam duży dylemat w kwestii rozplanowania kuchni. Dużą pomoc wtedy okazała mi Julianna16 (jeszcze raz bardzo dziękuję), nie byłam wtedy przekonana do płytszych szafek i rolet, ale z drugiej strony przerzucenie wysokiej zabudowy na drugą stronę kuchni wiązało się, jak słusznie zauważyła julianna16 z bieganiem po kuchni. Wracam do Was teraz po kilku tygodniach i kilku następnych wizytach w studiach kuchennych z następującym podsumowaniem: propozycja julianny16 jest najlepsza!!

Próbuję teraz dopracować szczegóły rozmieszczenia sprzętów i mam kilka wątpliwości. Raczej na pewno płyta ląduje w jednej linii ze zlewem, na wyspie będzie tylko blat roboczy. Zastanawiam się czy wysoką zabudowę zrobić na równo z płytszymi szafkami obok okna czy 3 słupki zrobić standardowo- gł. 60cm, a pierwszy od wejścia płytszy (nawiązujący do tych na końcu)?? Nie jestem też pewna rozplanowania szafek, byłabym wdzięczna za rzucenie fachowym okiem czy gdzieś się nie będę obijać o otwierane szafki.

Zaczynając od lewego rogu kuchni: szafka narożna, zmywarka 60, zlew 90, cargo 30, szuflady 90, szafka 60. Na górze szafki zaproponowane przez julianne16 z okapem podszafkowym. Wyspa 90+90 lub 90+60.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki/uwagi

 

http://img827.imageshack.us/img827/4434/joannad.jpg

 

http://img543.imageshack.us/img543/5509/kuchnia1p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Pare (dziesiąt) stron temu miałam duży dylemat w kwestii rozplanowania kuchni. Dużą pomoc wtedy okazała mi Julianna16 (jeszcze raz bardzo dziękuję), nie byłam wtedy przekonana do płytszych szafek i rolet, ale z drugiej strony przerzucenie wysokiej zabudowy na drugą stronę kuchni wiązało się, jak słusznie zauważyła julianna16 z bieganiem po kuchni. Wracam do Was teraz po kilku tygodniach i kilku następnych wizytach w studiach kuchennych z następującym podsumowaniem: propozycja julianny16 jest najlepsza!!

Próbuję teraz dopracować szczegóły rozmieszczenia sprzętów i mam kilka wątpliwości. Raczej na pewno płyta ląduje w jednej linii ze zlewem, na wyspie będzie tylko blat roboczy. Zastanawiam się czy wysoką zabudowę zrobić na równo z płytszymi szafkami obok okna czy 3 słupki zrobić standardowo- gł. 60cm, a pierwszy od wejścia płytszy (nawiązujący do tych na końcu)?? Nie jestem też pewna rozplanowania szafek, byłabym wdzięczna za rzucenie fachowym okiem czy gdzieś się nie będę obijać o otwierane szafki.

Zaczynając od lewego rogu kuchni: szafka narożna, zmywarka 60, zlew 90, cargo 30, szuflady 90, szafka 60. Na górze szafki zaproponowane przez julianne16 z okapem podszafkowym. Wyspa 90+90 lub 90+60.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki/uwagi

 

http://img827.imageshack.us/img827/4434/joannad.jpg

 

http://img543.imageshack.us/img543/5509/kuchnia1p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Joanno, też miałam wątpliwości czy rozdzielać zlew i płytę - układ kuchni mam bardzo podobny do Ciebie. Ostatecznie płyta ląduje obok zlewu (odległość 40-50 cm pomiędzy).

Jedynie co to robię zabudowę wysoką w tym samym miejscu co Ty - ale do końca ściany.

Wysoką zabudowę na Twoim miejscu robiłabym na pewno jednakowej szerokości - czyli nie spłycała pierwszego słupka od wejścia.

A układ szafek dolnych pod oknem mam taki:

60-cargo, 60 - zmywarka, 60 - zlew, 100 - szuflady pod płyte, 100 - szuflady kolejne.

Jak cofniesz się kilka stron zobaczysz moją wizualizację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poprzestawiałem, ale nie do końca podoba mi się płyta na wyspie(półwyspie) bo jednak smaży się już prawie w jadalni.

 

[ATTACH=CONFIG]119060[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]119061[/ATTACH]

 

No cóż, wszystko jest kwestią preferencji. Ja też osobiście nie jestem specjalna fanką płyty na wyspie, ale różne są podejścia.

 

A co z układem zaproponowanym przez Elfir? Ja nie widząc jej projektu zaproponowałam coś podobnego, ale bez zostawiania przejścia na drzwi, wtedy zabudowa nie wychodzi tak mocno w salon (60cm szafka plus 100cm SBS).

 

Jeśli już nie chcesz zakręcać zabudowy, to może maksymalnie odsuń płytę w stronę narożnika, żeby chronić lodówkę i mieć możliwość pomachania rękami.

 

P.S. Ja nadal nie wiem, gdzie u Ciebie jest na wizu piekarnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Pare (dziesiąt) stron temu miałam duży dylemat w kwestii rozplanowania kuchni. Dużą pomoc wtedy okazała mi Julianna16 (jeszcze raz bardzo dziękuję), nie byłam wtedy przekonana do płytszych szafek i rolet, ale z drugiej strony przerzucenie wysokiej zabudowy na drugą stronę kuchni wiązało się, jak słusznie zauważyła julianna16 z bieganiem po kuchni. Wracam do Was teraz po kilku tygodniach i kilku następnych wizytach w studiach kuchennych z następującym podsumowaniem: propozycja julianny16 jest najlepsza!!

Próbuję teraz dopracować szczegóły rozmieszczenia sprzętów i mam kilka wątpliwości. Raczej na pewno płyta ląduje w jednej linii ze zlewem, na wyspie będzie tylko blat roboczy. Zastanawiam się czy wysoką zabudowę zrobić na równo z płytszymi szafkami obok okna czy 3 słupki zrobić standardowo- gł. 60cm, a pierwszy od wejścia płytszy (nawiązujący do tych na końcu)?? Nie jestem też pewna rozplanowania szafek, byłabym wdzięczna za rzucenie fachowym okiem czy gdzieś się nie będę obijać o otwierane szafki.

Zaczynając od lewego rogu kuchni: szafka narożna, zmywarka 60, zlew 90, cargo 30, szuflady 90, szafka 60. Na górze szafki zaproponowane przez julianne16 z okapem podszafkowym. Wyspa 90+90 lub 90+60.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki/uwagi

 

http://img543.imageshack.us/img543/5509/kuchnia1p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Joanna

spłycaniu mówię nie :D Nie ma to żadngo uzasadnienia wizualnego ani funkcjonalnego. Te 15cm nikomu tutaj nie przeszkadza, a przydać sie przyda.

 

Rozstawienie szafek, to w dużej mierze kwestia indywidualna. Ja zastanowiłabym się nad zamianą miejscami zmywarki i zlewu, ponieważ wydaje mi sie, że wtedy dostęp do zmywarki byłby lepszy z obydwu stron. Ale to już jak Ci wygodnie :D

 

Zwróciłabym również uwagę na przeznaczenie szuflad 90cm. Tak duże suzflady sa wygodne w użytkowaniu, potwierdzają to forumowicze, ale wydaje MI się, że jeśli np. planujesz w nich trzymać cięższe sprzęty czy garnki, to muszą być naprawdę solidnie zrobione i nie mogą być przeciążane.

 

A projekt nawet po przeniesieniu płyty bardzo fajny i zgrabny.

 

Ach ta nasza Julianka to potrafi :D:D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj potrafi:)

No to zostało mi "tylko" przekonać męża, że robimy równiutką zabudowę:p

Właśnie nad zlewem i zmywarką cały czas myślę, w tej kolejności zlew jest mniej widoczny z salonu i nie ma problemu z otwieraniem okna, ale pomyślę jeszcze. Jeśli chodzi o szuflady to na pewno chcę je mieć pod płytą, a z wyspą to jeszcze zastanawiam się czy nie zrobić jej 90+60?

 

yummyyummy faktycznie, umknęło mi parę zdjęć (w pracy nie wszystko się otwiera:p) z bardzo podobnym ustawieniem. I co jednak decydujesz się na ten projekt? Jaką kolorystykę planujesz?

dzięki dziewczyny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam specjalnych wymagań co do kuchni, podstawowe sprzęty, na tej ścianie z kominem to dam lodówkę i szafę na artykuły spożywcze. Drzwi przesuwam tak aby były na równi z tymi z korytarza. Nie zastanawiałam się nad pociągnięciem wentylacji. Może jakoś to zamaskować płytami gipsowo-kartonowymi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yummyyummy faktycznie, umknęło mi parę zdjęć (w pracy nie wszystko się otwiera:p) z bardzo podobnym ustawieniem. I co jednak decydujesz się na ten projekt? Jaką kolorystykę planujesz?

dzięki dziewczyny:)

 

jeszcze muszę przejechać sie do stolarza i obejrzeć ostatecznie materiały, zastanawiam sie czy nie zmienić czarnego granitu na blacie na biały kwarc

wysoka zabudowa biały lakier, natomiast niska i blat na wyspie - drewno ciemne, jeszcze tez ostatecznie nie wiem w jakim odcieniu. szuflady na wyspie biały lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta89 - suuuper wizualki, wyszła niebanalna kuchnia nowoczesna w dwóch zupełnie różnych wydaniach!! Jednak co wizualka fotorealistyczna to wizualka fotorealistyczna :D

Pierwsza wizualka przedstawia pomysł bardziej uniwersalny, ale mnie bardzo spodobała isę kompozycja kolorystyczna drugiej (tylko trochę za bardzo zbajerowana jak dla mnie pod względem wyposażenia). Myślę, ze kompozycja kolorów w wersji nr 2 może być inspiracją zwłaszcza dla osób planujących aneksy kuchenne w nowoczesnych salonach, bo ma naprawdę "salonowy" charakter. :D:D

 

Projekt jest prosty i funkcjonalny i ładny, czy jakieś konkretne masz wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...