Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pesteczko - masz rację - dlatego "coś mi" nie pasował ten układ, ale okno i tak jest w rzeczywistości nieco w innym miejscu ;).

Ten pierwotny układ robiłam już dość dawno temu. Usunęłam z pamięci wszystkie wersje pośrednie i została tylko ta. Nie wiem co się stało z oknami, że tak je rozrzuciło po kątach :(.

Semirze chodziło o coś takiego:

http://desmond.imageshack.us/Himg526/scaled.php?server=526&filename=ymghpts.jpg&res=landing

A tu link dla Semiry.

http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=8e5e54215be14d389f0d191de1140f38&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

 

Tego stołu i krzeseł nie ma już w nowym programie zatem nie można ich wstawić do nowego projektu.

 

Edit:

pisałyśmy równocześnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pestka56 czy chodziło Ci o coś takiego?

http://images41.fotosik.pl/1602/80be100a4319d53a.jpg

 

opcja z witryną mi się nie podoba. Sama witrynka tak ale nie w tym miejscu. Nie podobają mi się meble w dwóch różnych kierunkach zaraz na wprost wejścia. Zresztą mój pierwotny pomysł z półkami też wyglądał dobrze tylko w mojej głowie :)

 

Jeżeli chodzi o pomysł julianny16 żeby tam dać płytę to myślę że to też nie jest chyba za szczęśliwe miejsce bo wyjdzie po ok 35cm po każdej stronie płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semiro,

Myślałam, że okno jest bliżej narożnika, stąd płyta lepiej by się wpasowała.

Nie wiem jakim cudem te okna się poprzesuwały :(. Od czasu tego projektu zdobiłam kilkanaście innych i niestety nie pamiętałam jak wyglądały Twoje pierwotne wymiary - to było chyba jakieś pół roku temu.

Widzę, że ładnie sama radzisz sobie w programie :).

Jeśli miałabyś zmniejszać słupki, to raczej oba, ale to oznacza mniejszą lodówkę i mniej miejsca do przechowywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to napewno było dawno :)

kurcze już rozmyślałam nawet co mogłabym wyrzucić do drugiej części czyli jadalni ale wygląda na to że wszystko potrzebuje mieć w zasięgu ręki. Tam mam fajną wnękę do zabudowy :)

 

Też myśle że słupki powinny być jednakowej wysokości bo robi się chaos. Niby duże pomieszczenie a takie nieustawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JimmyW nie wiem czy śledzisz moje dylematy ale właśnie pozbyłam się słupka z piekarnikiem który byl usadowiony zaraz przy lodówce.

Problem główny polega na tym że nie ma gdzie dać tej płyty. Na ścianie przeciwległej nie ma miejsca na okap. Na końcu zabudowy nie chce płyty bo to niezbyt bezpieczne i ktoś mógłby przez przypadek coś strącić (czyt. moje niesforne dzieciątko :)). Poza tym teraz w mieszkaniu mam zlew w kącie i wiem napewno że nigdy już tego nie zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sledze :)

 

Ale mialem na mysli zeby dac slupek obok lodowki z ostatniej wizualizacji a nie tak jak to bylo jeszcze jedna wizualizacje wczesniej na przeciwleglej scianie.

Jesli nie chcesz w rogu zlewu i ni emasz gdzie dac plytu to moze narozna plyta w formie nerki? Wiec lodowowka, slupek z piekarnikiem i na koncu narozna plyta. Trzeba by pewnie przesunac troche zlew w lewo jeszcze.

 

To takie luzne pomysly, bo podobnie jak Ty tez chcialbym miec piekarnik w slupku a najlepiej obok jeszcze cargo chociaz wiem ze nie zmiesci mi sie i slupe z piekarnikiem to wszytsko co moge miec obok lodowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JimmyW na stronie 307 jest piekarnik obok lodówki. Zlew wtedy musiałabym dać poddrugie okno bo jakoś nie widzę na jednej, krótszej ścianie i płyty i zlewu. Ale dzięki za pomysły -każdy jeden jest do przeanalizowania :)

 

Julianna16 pytałaś o przyłącza - są ale jak pomysł mi się spodoba to myśle że są do przestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semira, idę spać, ale rano wrzucę do Ciebie parę fotek-inspirantek. Wiem, że mam w zasobach takie, które pasowałyby do Twojej kuchni, ale już dziś mam dosyć :)

 

A myślałaś o wprowadzeniu jakiegoś akcentu barwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo z tą przestrzenią :( - jest dość wąskie i ma kilka wnęk, które są za krótkie by je sensownie zabudować.

Kojarzę, że kiedyś chyba Elfir proponowała zamianę stron funkcjami.

A jak się zapatrujesz na półwysep z płytą?

Lodówka we wnęce, a piekarnik pod płytą (niestety).

 

http://desmond.imageshack.us/Himg88/scaled.php?server=88&filename=iwpfolw.jpg&res=landing

 

Teraz widzę, że płyta będzie na wejściu. A drzwi można przesuwać? Nie wiem co dzieje się w reszcie domu :)

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie śpię :) A dlaczego by nie zabudować, w takim układzie jak teraz, całej wnęki. Zmieściłby się i piekarnik i może cargo. Blatów zostanie wystarczająco dużo. To bardzo ładnie wygląda. Lepszy układ niż te poprzednie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze wersja z dwoma słupkami.

http://desmond.imageshack.us/Himg834/scaled.php?server=834&filename=wexdcvj.jpg&res=landing

 

Semira pokaż rzut pomieszczenia, to innym łatwiej będzie się rozeznać. Ja wiem, że masz tam wnęki po obu stronach, ale innym będzie trudniej :).

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za propozycję ale zamiana stronami nie wchodzi w gre. Jedyne co mogłabym zrobić to ktoryś ze sprzętów dać na drugą strone ale niestety wszystkie potrzebuje mieć w zasięgu ręki. Okno w części jadalni jest duże i sięga poniżej blatu. Osoba od której kupiliśmy dom specjalnie takie wstawiła żeby siedząc przy stole mieć fajny widok :) za to z drugiej strony są mniejsze okna i wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...