Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aantenka twoje uwagi są bezcenne :)

Cargo 30 cm już widziałam, na pewno upchnę tam ryż, makaron czy słoiki. Z tymi dużymi szafkami masz oczywiście rację, szafka 90 cm i drzwiczki po 45. Szafka nad lodówką będzie do trzymania frytkownicy i maszynki do robienia chleba, tylko zastanawiam się na jaką głębokość ją robić, standardową szafek wiszących czy powiększyć do głębokości cargo i lodówki? (muszę zostawić jakąś wentylację do lodówki)

Okap znalazłam taki Bosch DHL 545 S dzisiaj muszę majstra zapytać czy może zajmować część szafki a resztę zagospodaruję sobie talerzami.

Strasznie mnie męczy ta kuchnia, już spać przez nią nie mogę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aantenka twoje uwagi są bezcenne :)

Cargo 30 cm już widziałam, na pewno upchnę tam ryż, makaron czy słoiki. Z tymi dużymi szafkami masz oczywiście rację, szafka 90 cm i drzwiczki po 45. Szafka nad lodówką będzie do trzymania frytkownicy i maszynki do robienia chleba, tylko zastanawiam się na jaką głębokość ją robić, standardową szafek wiszących czy powiększyć do głębokości cargo i lodówki? (muszę zostawić jakąś wentylację do lodówki)

Okap znalazłam taki Bosch DHL 545 S dzisiaj muszę majstra zapytać czy może zajmować część szafki a resztę zagospodaruję sobie talerzami.

Strasznie mnie męczy ta kuchnia, już spać przez nią nie mogę :lol2:

 

Bo kuchnia to ważny element domu i spędza się w niej sporo czasu.

Przy aktualnym ustawieniu zabudowy wysokiej, tzn. 30 cm spiżarki i lodówki, szafkę nad lodówką lepiej będize powiększyć do głębokości wysokiej zabudowy. W przeciwnym razie ta wysoka zabudowa będzie trochę dziwnie wyglądała taka wystająca spośród górnych szafek (chyba że cargo zrobisz od strony ściany, wtedy cargo może być głębsze, a szafkę nad lodówką możesz dać węższą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mógłbym Was prosić o spojrzenie krytycznym okiem (zarówno artystycznym jak i funkcjonalnym) na poniższe "projekty":

http://www.hypermail.pl/kulasekp/kuchnia_wymiar_rzut_pionowy.png

http://www.hypermail.pl/kulasekp/kuchnia_wymiar_rzut_poziomy.png

http://www.hypermail.pl/kulasekp/render_1.jpg

http://www.hypermail.pl/kulasekp/render_2.jpg

 

Lodówka będzie po lewej stronie - na potrzeby przejrzystości została chwilowo usunięta przed renderowaniem.

 

Dzięki z góry!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej dać zlew pośrodku blatu?

Jak jedna osoba będzie mieszać w garnku, gruga bez problemu może opłukać szklankę.

 

Taki był plan na początku, ale wtedy nie wejdzie nam zmywarka 60 (jest po lewej stronie zlewu). Plus "zmywacz" miałby przed sobą dziurę zamiast szafki z suszarką.

Dlatego przesunęliśmy zlew w prawo, dzięki czemu dodatkowo szafka zlewozmywakowa daje nam dostęp do rogu, a ten 40cm fragment po prawej stronie można przeznaczyć na szuflady. Więcej plusów dodatnich niż ujemnych :).

 

Swoją drogą, no właśnie, tam jest 40 cm - wydaje mi się, że to wystarczy na szaleństwo przy zmywaniu, a i piekarnik się również otworzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulasekp

estetycznie projekt w dużej mierze zalezy od gustu właściciela :D Mogę się jedynie podzielić swoją opinią, więc moje uwagi tak też potraktuj.

 

W odniesieniu do ostatniej wizualizacji, nie do końca podoba mi się wprowadzenie trzeciego koloru na szafkach górych z prawej strony (inny kolor i inna faktura). W projekcie masz drewniane fronty na dole i części szafek na górze, ciemny blat i nagle nie wiadomo czemu jasne gładkie szafki. Zważywszy, że na na ścianach też planujesz jakieś urozmaicone elementy (kolejne wzory i kolory) to raczej zrobiłabym zgodnie z pierwotnym zamysłem i dała te szafki górne w takim samym kolorze co blat.

 

Ponadto, jak już robisz taką przerwę między szafkami, wydaje mi się, że pozostałe elementy górnej zabudowy też możnaby spróbować odsunąć od ścian. Wtedy byłyby takie wiszące moduły. Sprawdź na wizualce, jak to będize wyglądało. Wtedy cała górna zabudowa będzie taka "wisząca".

 

Kolorów i ich zgrania na wizualce nie oceniam, bo to się da zrobić tylko na fotorealistycznej i nawet to z zastrzeżeniami.

 

Można by rozważyć czy nie opuścić blatu po bokach i nie zrobić górnych szafek w opaskach z drewna w kolorze blatu. Ale to taka inspiracja, nie bezwzględna sugestia.

 

Co do ustawienia funkcjonalnego, to wygląda na to, że macie swoje przemyślenia. Ja zwróciłabym uwagę na odległość płyty gazowej od krawędzi zabudowy. 20 cm to niedużo, ale lepiej niż przy samej krawędzi.

 

Mam natomiast sama pytanie do szafek narożnych. Z wymiarów wynika mi, że ta szafka narożna po lewej stronie będzie miała drzwiczki 40cm. Czy dobrze szacuję? planujecie tam jakieś mechanizmy?

 

Rozumiem, że lodówka znajdzie się koło okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich mądrzejszych ode mnie posiadaczy lodówek z kostkarką w zabudowie :) Pomóżcie biednej sierocie namierzyć coś, co nie jest Liebherrem!

 

To coś poniżej to plan baaardzo roboczy mojej kuchni. Na czerwono wymalowałam sobie miejsce na zwykłą lodówkę 60 cm w zabudowie. Moim problemem jest konieczność posiadania kostkarki. A takich lodówek nie ma na rynku, oprócz Liebherrów. Nie chcę płacić podwójnej wartości lodówki tylko za kostkarkę, a mniej więcej tyle droższe są podstawowe Liebherry.... Lodówkę muszę zasłonić, bo będzie w centralnym punkcie, wręcz wymarzona do podziwiania z kanapy z salonu...

Pokuchnia1.JPG

kuchnia1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówkę muszę zasłonić, bo będzie w centralnym punkcie, wręcz wymarzona do podziwiania z kanapy z salonu...

 

Aniu, z kostkarką nie pomogę, ale na pewno chcesz zasłaniać lodówkę?

A gdybyś sobie taką ładną kupiła? Wiesz, taką co miło popatrzeć.

Zobacz do mnie (niestety nadal wizualki), u mnie będzie na wierzchu. Z tym, że ja kocham swoją wolnostojącą lodówkę :)

 

W razie potrzeby wspomożenia wyobraźni służę pomocą :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wykombinować dwa układy, każdy niestety bez zmywarki:

 

1. Obawiam się czy przy tym układzie możliwe będzie umieszczenie zlewu tak daleko od pionu. Jeśli nie to wejdzie on w narożnik.

1.jpg2.jpg

 

2. To jest układ awaryjny którego chce uniknąć. Zestawienie w jednym ciągu wszystkich sprzętów AGD nie jest dobrym pomysłem ale przy takim układzie instalacji może nie da się inaczej...

3.jpg4.jpg

 

Oczywiście wszystkie kolory są zupełnie przypadkowe. Czekam na sugestie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulasekp

estetycznie projekt w dużej mierze zalezy od gustu właściciela :D Mogę się jedynie podzielić swoją opinią, więc moje uwagi tak też potraktuj.

 

W odniesieniu do ostatniej wizualizacji, nie do końca podoba mi się wprowadzenie trzeciego koloru na szafkach górych z prawej strony (inny kolor i inna faktura). W projekcie masz drewniane fronty na dole i części szafek na górze, ciemny blat i nagle nie wiadomo czemu jasne gładkie szafki. Zważywszy, że na na ścianach też planujesz jakieś urozmaicone elementy (kolejne wzory i kolory) to raczej zrobiłabym zgodnie z pierwotnym zamysłem i dała te szafki górne w takim samym kolorze co blat.

 

Ponadto, jak już robisz taką przerwę między szafkami, wydaje mi się, że pozostałe elementy górnej zabudowy też możnaby spróbować odsunąć od ścian. Wtedy byłyby takie wiszące moduły. Sprawdź na wizualce, jak to będize wyglądało. Wtedy cała górna zabudowa będzie taka "wisząca".

 

Kolorów i ich zgrania na wizualce nie oceniam, bo to się da zrobić tylko na fotorealistycznej i nawet to z zastrzeżeniami.

 

Można by rozważyć czy nie opuścić blatu po bokach i nie zrobić górnych szafek w opaskach z drewna w kolorze blatu. Ale to taka inspiracja, nie bezwzględna sugestia.

 

Co do ustawienia funkcjonalnego, to wygląda na to, że macie swoje przemyślenia. Ja zwróciłabym uwagę na odległość płyty gazowej od krawędzi zabudowy. 20 cm to niedużo, ale lepiej niż przy samej krawędzi.

 

Mam natomiast sama pytanie do szafek narożnych. Z wymiarów wynika mi, że ta szafka narożna po lewej stronie będzie miała drzwiczki 40cm. Czy dobrze szacuję? planujecie tam jakieś mechanizmy?

 

Rozumiem, że lodówka znajdzie się koło okna.

 

Ciemny blat to mój wymysł (beztalencie artystyczne), raczej pójdziemy w kierunku jasnego blatu (w stylu górnego gładkiego frontu).

Dokładna kolorystyka jest jeszcze przedmiotem żarliwej dyskusji - z tym mamy największe problemy :).

Hmm, sprawdzę później na wizualce te "wiszące moduły".

Opuszczony blat - to myślę, że się u nas przyjmie.

Opaski na górnych półkach - spr na wizualce.

Odległość płyty od krawędzi - tak, wolałbym przynajmniej 30cm, ale wtedy wylądujemy na wejściu ;/. Niestety metraż nas ogranicza ;/.

Szafka narożna - zgadza się, ta po lewej będzie miała drzwiczki ok 40cm. Mechanizmów nie planujemy. Mamy obecnie "kołowrotek", który doprowadza mnie do szewskiej pasji - wszystko spada, ciężko to wyjąć. Masz może lepsze doświadczenia?

Lodówka - tak, koło okna. Wolałbym ją odsunąć dalej od słońca, ale to jedyny róg w który możemy ją sensownie upchnąć. Pozostałe to albo kaloryfer, albo instalacja gazowa/wodna, albo wejście :).

 

Dzięki wielkie za uwagi.

Pozdrawiam.

 

PS

Wzorowaliśmy się na: http://czterykaty.pl/czterykaty/5,57595,8828728,Trendy__kuchnia_2011.html?i=3

Edytowane przez kulasekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wykombinować dwa układy, każdy niestety bez zmywarki:

 

1. Obawiam się czy przy tym układzie możliwe będzie umieszczenie zlewu tak daleko od pionu. Jeśli nie to wejdzie on w narożnik.

[ATTACH=CONFIG]125732[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]125733[/ATTACH]

.

 

mi się nawet podoba ta opcja bo zlew nie z rogu. Ale rozważałabym zabudowanie szafkami do samego sufitu. Ja tego nie zrobiłam i żałuje a przy małej kuchni każda szafka na wagę złota nawet jeżeli trzeba wejśc na krzesło żeby z niej skorzystac.

 

 

mój brat ma taką zmywarke i sobie chwali. Montuje się ją pod zlewem. Lepsza taka niż żadna :)

 

http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/14373/forum/foto/283474157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...