Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przy szerokości pomieszczenia 242 cm pasuje idealnie - zostaje 122 cm wolnej przestrzeni pomiędzy ciągami.

 

Elfir - dziękuję Ci bardzooooooooooooooooooooo! Spełniłaś moje marzenia o zabudowie!:)

 

Chciałabym więcej szuflad niż szafek pod oknami. Jak tu zrobić aby nie powstał taki "misz masz" - szafka potem szuflada itd. Czy lepiej dać tak jak na Twojej propozycji - wszystko w prostokąt?

Edytowane przez Ślężankaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jesteście NIEZASTĄPIONE! Jestem Wam bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Magda 34 - dziękuję Ci bardzo :))))) To teraz która wersja lepsza ?bo obie mi się podobają?? :jawdrop: :)

 

Rozumiem, że nie jesteście za projektem kuchni z zabudową lodówki, pierkanika i mikrofali tak jak na przesłanej przeze mnie wyżej wizualizacji tej ciemnej kuchni?

 

Czy uważacie, że powinnam ja wziąć jednak pod uwagę?

 

Mam takie wrażenie że tam jest dużo niezagospodarowanej przestrzeni...

Edytowane przez Ślężankaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuflady czy szafki - nie wrysowywałam ich, pokazałam tylko możliwy sposób zabudowy. Szauflad poza tym będziesz mieć mnóstwo w wysokiej zabudowie, pod piekarnikiem i mikrofalą/kawiarką

 

Osobiście nie przepadam za szafkami narożnymi (drogie wyposażenie i mimo wszystko nie za wygodny dostęp), więc staram się unikać takich rozwiązań w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuflady czy szafki - nie wrysowywałam ich, pokazałam tylko możliwy sposób zabudowy. Szauflad poza tym będziesz mieć mnóstwo w wysokiej zabudowie, pod piekarnikiem i mikrofalą/kawiarką

 

Osobiście nie przepadam za szafkami narożnymi (drogie wyposażenie i mimo wszystko nie za wygodny dostęp), więc staram się unikać takich rozwiązań w kuchni

 

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja również nie mam zamiaru inwestować w wyposażenie szafki narożnej (znajomi mają i jakoś nie powaliło mnie na kolana aby tyle za to płacić)

Wolę dołożyć sobie do blatu z kamienia :)

 

Na jaką wysokość najczęscie robi się taką wysoką zabudowę? Mam dosyć wysoko sufit (prawie 3 m) i trzeba go obniżyć i od razu zrobić wnękę z regipsu na tą zabudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja również nie mam zamiaru inwestować w wyposażenie szafki narożnej (znajomi mają i jakoś nie powaliło mnie na kolana aby tyle za to płacić)

Wolę dołożyć sobie do blatu z kamienia :)

 

Na jaką wysokość najczęscie robi się taką wysoką zabudowę? Mam dosyć wysoko sufit (prawie 3 m) i trzeba go obniżyć i od razu zrobić wnękę z regipsu na tą zabudowę.

 

Zgadzam się z Wami w kwestii narożnych szafek całkowicie:)

 

albo zrobić bardzo wysokie szafki i traktować je jak pawlacz na sprzęty używane sporadycznie.

 

:yes::)

 

Wersja Elfir

 

ślęznaka 6.jpgślężanka 4.jpgślężnaka 5.jpg

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troopers, mam dla Ciebie taką propozycję rozstawienia. Wstawiłam uchwyty, ale oczywiście może być z frezowanymi uchwytami. Okap podszafkowy. Bateria podokienna/łamana. Lodówka, piekarnik, mikrofala w zabudowie

 

http://images37.fotosik.pl/1689/c444540ecd413b50gen.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1683/5e357575cccd651egen.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1683/5408b653217760cegen.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/1719/fb8851881e01bac2gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja mam prośbę odnośnie mojej kuchni ... wymiary : 4,7 x 2,6 + ten narożnik "prawy górny to 0,9x0,6 - drzwi są pomiędzy wyspą a piekarnikiem, a na ścianie bez żadnej szafki jest okno , między wyspą a szafkami jest przejście 1,1 m. Dodatkowym utrudnieniem jest licznik gazu na tej widocznej ściance narożnika. Nie mamy pomysłu co z tym fantem zrobić - jak zakryć, aby był dostęp do licznika, i aby ładnie to wyglądało ( aktualnie licznik schowany jest w szafce narożnej, ale niezbyt to wygląda ...

 

A oto wizualizacja naszej przyszłej kuchni :

kuchnia ikea 2.jpg

 

(obok zlewu po prawo jest zmywarka) czy macie może pomysł na jakieś zmiany ? i co zrobić z tym licznikiem ??

 

Z góry dziekuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie ,bo muszę zdecydować co w sprawie mojej kuchni.

Czy jak piekarnik dam pod blat to lepiej to wygląda jak dam pod płytę? Czy nie będzie to wizualnie raziło jak dam gdzieś indziej?

Czy na czarnym blacie płyta indukcyjna razi jak nie jest nad szafką ,tylko na łączeniu dwóch szafek badź niesymetrycznie-szafek górnych nie mam tylko okap?

Jaka najlepiej szerokość półwyspu?Tu nie mam ograniczeń,tylko wizualne:)

Czy ktoś widział ładne połączenie w wysokiej zabudowie lodówki sbs z piekarnikiem-sprzedawca powiedział,że nigdy nie dopasuję kolorystcznie tych dwóch rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOIM ZDANIEM

Czy jak piekarnik dam pod blat to lepiej to wygląda jak dam pod płytę? Czy nie będzie to wizualnie raziło jak dam gdzieś indziej?

Wiadomo, że wszstko zależy od układu mebli i pewnie piekarnik może być w innym miejcu pod blatem niż płyta i będzie to wizualnie do zniesienia. Natomiast wydaje mi się, że od strony funkcjonalnej wygodniej jest, jak się nie miesza stref a do tego harmonijniej, jeśli sprzęty są grupowane a nie rozstrzelone (linia okap, płyta, piekarnk wygląda korzystniej niż rozstzrelenie okap płyta, piekarnik w innym miejscu). Jak jest piekarnik podniesiony to trochę inna opcja wizualna i dlatego ujdzie w pojedynczej szafce w innym miejscu).

 

Czy na czarnym blacie płyta indukcyjna razi jak nie jest nad szafką ,tylko na łączeniu dwóch szafek badź niesymetrycznie-szafek górnych nie mam tylko okap?

Im więcej symetrii tym więcej harmonii i uporządkowania wizualnego. Generalnie moim zdaniem lepiej jak płyta nie wypada na złączeinu (abstrahując od kwestii technicznych)

Natomiast w przypadku Twojej kuchni - jeśli dobrze pamięam projekt, płyta i szafki pod nią są widoczne tylko od strony kuchni, więc pytanie czy będzie To dla Ciebie akceptowalne.

Jaka najlepiej szerokość półwyspu?Tu nie mam ograniczeń,tylko wizualne

Mnie się wydaje, że 120cm jest przyjemne :D Można spokojnie korzystać z półwyspu z dwóch stron i sobie nie przeszkadzać.

 

Czy ktoś widział ładne połączenie w wysokiej zabudowie lodówki sbs z piekarnikiem-sprzedawca powiedział,że nigdy nie dopasuję kolorystcznie tych dwóch rzeczy?

Nie podam żadnych przykładów, ale nie wierzę,że nie da się dobrać SBS i piekarnika pod wzglęem kolorystycznym. Oczywiście może być trudno dobrać kolorystykę idealnie, albo może okazać się, że kolorystycznie pasuje sprzęt, który nie spełnia pożądanych przez Ciebie wymagań. Alno dobrane sprzęty są bardzo drogie. Być może trzeba będzie pójść na kompromisy, ale kolor da się IMHO dobrac.

A myślałaś o czarnym sprzęcie - od razu piszę, że nie wiem, jak to cenowo jest w porównaiu z inoxami, ale może czarne uda się skomponować łatwiej nie odpuszczając wymagań funkcjonalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym utrudnieniem jest licznik gazu na tej widocznej ściance narożnika. Nie mamy pomysłu co z tym fantem zrobić

 

Zmienić sposób rozplanowania wiszących szafkek.

 

Poza tym te otwarte półeczki przy płycie gazowej będa wiecznie zatłuszczone.

 

Czy możesz zamienić miejscami zlew i płytę?

Na jakiej wysokości jest skrzynka gazowa? Na wysokości szafek wiszących?

 

Bo w takim razie ja bym zrobiła tak - wiszącą, GŁĘBOKĄ, szafką o gładkim froncie, bez dolnej pólki zabudowała licznik. Otwieranie na nacisk.

Obok niej powiesiła okap do zabudowy ("kominowy" a nie podszafkowy!) zamaskowany taką samą płytą jak szafka. Oba obiekty o tej samej głębokości zabudowy i wysokości takiej, by nie uderzać w nie głową.

 

Pozostałe szafki na normalnej wysokości i o normalnej głębokości.

 

http://images38.fotosik.pl/1719/a071a58a98f60cbe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę Was o radę w wyborze płytek do kuchni. W załączniku jest uproszczona wizualizacja kuchni. Fronty to beż piaskowy Egger, blat - Consuela Kronopol, a płytki na podłodze, to jasnoszary Taranto Grys półpoler. Stoję teraz przed wyborem płytek na ścianę i waham się pomiędzy Amarante Krem Opoczno struktura i tylko w linii piekarnik-płyta-okap Amarante Opoczno Grafit Struktura lub analogicznie Apasionate Bianco Centro Paradyż i w linii piekarnik-płyta-okap Apasionate Nero Centro Paradyż.

Płytki jasne w obu przypadkach w rzeczywistości są bardziej białe. Zaletą Amarante jest, to że są rektyfikowane i mają szer. 59,8 cm. Dodając fugę 2 mm idealnie wpasują się na szerokość szafki (60 cm). Apassionate mają natomiast ciekawy wzór, który mieni się patrząc pod światło. Na jasnych - patrząc z przodu - wzór praktycznie jest niewidoczny. Dopiero, gdy spojrzymy pod kątem, ukazują się subtelne prostokąty.

Co Waszym zdaniem bardziej nadawałoby się do mojej kuchni?

wiz-1.jpgwiz-2.jpg

 

PS. Czy płytki ułożyć tylko pod okap, czy do zabudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich mądrzejszych ode mnie posiadaczy lodówek z kostkarką w zabudowie :) Pomóżcie biednej sierocie namierzyć coś, co nie jest Liebherrem!

 

Nie chcę płacić podwójnej wartości lodówki tylko za kostkarkę, a mniej więcej tyle droższe są podstawowe Liebherry....

 

Rozumiem,że o cenę Libherra chodzi, więc Tobie nie pomogę, ale może komuś innemu sie przyda

Lodówki do zabudowy z kostkarkę robi Siemens, Miele , Gaggenau i jeśli dobrze pamiętam to jeszcze Fischer&Paykel - z tym,że tu nie mam pewnosci, czy ona była do zabudowy. I jeszcze jedna uwaga, te lodówki sa szerokie, wszystkie maja powyżej 80 cm. Jeśli komuś bardzo zależy poszukam w kajeciku konkretnych numerków modeli.

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałam tak porąbanego układu w pokoju z aneksem. Żeby aneks był przy oknie balkonowym?!

W kuchni daj też panele. W takim mikro układzie, jak chcesz rozbudowywać kuchnię o sprzęty to wyjdzie ci kuchnia z kanapą a nie salon z aneksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigbluee, a czy jest możliwośc zrezygnowania z drzwi?

widze to tak - jeśli da się wywalić drzwi i nieco przesunąc otwór wejściowy, to na ścianie po prawej stronie zmieściłaby się płytka wysoka zabudowa, czyli zyskujesz dużo miejsca na przechowywanie, dajej lodówka, ale niska, podblatowa, obok może być zamrażarka, dalej mniej więcej tak jak jest na załączonym planie, zlewozmywak półtorej komory, tak aby zmiesciła się jeszcze jakas szafka

w wersji z wysoką lodówką jest bardzo mało blatu

co do kafli na podłodze - zdecydowanie zgadzam sie z Elfir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...