Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

N5.jpg02.jpg

 

Mam nadzieje, że zdjęcia wkleją się dobrze. Rozmieszczenie sprzętów i pierwotne przemyślenie co do wyglądu kuchni powstały już na etapie projektowania domku. Teraz Panie pomogły nam pięknie zwizualizować "nasze marzenia" wersji jest kilka ale na polu walki zostały dwie. Blat będzie granitowy mamy dylemat co do górnych szafek czarne czy białe. Były wersje z fornirem na górnych szafkach, z czarną zabudowaną szafą, z inną fototapetą i kolorami ścian - czyli detale. Która Wam się bardziej podoba. Jak macie inne spostrzeżenia co do kuchni to jeszcze przed wykonaniem chętnie przyjme uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Justyna - wersja z biala gora!!! Jest wprost idealna. Wszystko mi sie u Ciebie podoba. Idealnie dobrane szafki, blat i fototapeta. Nawet roleta jest piko belo (wzorowalas sie na jakims rzeczywistym modelu)? Nic nie zmieniaj. Napatrzec sie nie moge i gotowa jestem zmieniac o 180 stopni moj projekt :)

 

Jedyne co, to zlew. Jestes pewna, ze chcesz go tak umieszczony a nie centralnie?

 

Rojku, zdecydowanie wersja z szafkami wiszacymi w odwrocone L! Wiszace sdzafki po prawej stronie w kwadraty to dobry wybor. Bardzo ciekawa kuchnia.

Edytowane przez Turlututu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie. Co prawda moim faworytem były czarne górne szafki (Nie będzie za biało). Ale to zawsze możemy zmienić - więc może ulegne opiniom. Co do zlewu - teraz tak mam - mieszkanie ma bardzo malutką kuchnie, więc wielu wariantów nie było do wyboru - jest mi bardzo wygodnie. Zależało nam na blacie roboczym między lodówką a zlewem. Co do brzóz to oglądałam wiele fototapet i te jakoś mnie zauroczyły - tak naprawdę to nie będzie tototapeta tylko brzozy malowane na ścianie i przykryte szkłem hartowanym więc będą wyglądały delikatniej - nie tak gęsto. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Generalnie wychodziliśmy od białych storczyków na czarnym tle - stanęło na brzozach, a zobaczymy czy nam się do wykonania nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

podczytuję, podczytuje i udalo mi się zebrac w sobie, i.... piszę:).

Mam projekcik kuchni, ale będe wdzieczna za wszelkie wskazowki.

Czas nagli bo za dni kilka wchodzi hydraulik i elektryk i potrzebuja konkretne dane a ja jestem w czarn.. d..:).

Kuchnia jest niewielka 9,50 m2, raczej mniej niz bardziej ustawna;). a to za sprawa 2 okien(zamurowanie żadnego nie wchodzi w gre gdyz zależy nam żeby bylo jasno a widoki mamy przyjemne:)), i za sprawa tego że zrezygnowaliśmy z wysokiej ściany na której można było umieścic wysoką zabudowe , na rzecz barku.

na scianie vis a vis okna pod ktorym jest zlew znajduja sie drzwi do spizarki.

pokazuje projekt mojej kuchni jak rowniez zapozyczam z tego forum projekt- w nim chodzi mi o ta wysoka zabudowe z lodowka- zastanawiam sie czy nie zrobic jednak tak u siebie(zyskalabym tymsamym troszke szafek), ale wielki klocek jakim jest lodowka, widoczny dodatkowo bokiem,od strony salonu chyba nie bedzie ciekawie wygladal?

BEDE WDZIECZNA za porade, dorade:lol2:kuchnia.jpgkuchnia2.jpglodowka z boku.jpg

 

fronty maja byc biale lub jasno ecru, na zasadzie Stat ikea lub lidygo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie specjalizuje się we wnętrzach. Kuchnia z wysoką zabudową wydaje mi się, że będzie bardziej ergonomiczna - ciąg lodówka, zlew, kuchenka - trójkąt roboczy. A lodówka musi być wolno stojąca - zawsze można ją zabudować i zrobić ładny bok - taki jak reszta kuchni. Ale może musi być wolnostojąca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO, odzew:)!

Lodówka nie musi być wolnostojąca, może byc do zabudowy, przy czym nawet ja zabudowując bedzie ona bokiem stała do salonu wiec bedzie od strony salonu widoczny taki''kloc''. ale mysle zeby cos powiesic ewentualnie na tym boku- jakis fajny klimatyczny wieniec(zabrzmialo to ''cmentarnie'':p)z suszonych kwiatow, etc. Kuchnia ma byc klimatyczna, nie nowoczesna:).

Jesli obstane przy zabudowie to czy duzym nietaktem architektonicznym(czy jak zwal , tak zwal), bedzie pozostawienie zlewu w miejscu w ktorym teraz jest?(zalezy mi zeby od str salonu nie byla widoczna sterta naczyn;)).W terazniejszym domu mam lodowke troche oddalona od reszty mebli i jakos nie jest dla mnie olbrzymim problemem przejscie kilku krokow;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym pomóc ale troche mi ciężko - teraz mam zamkniętą kuchnie i w domu też będzie raczej odcięta - mamy dwa wejścia do kuchni. Generalnie nasza lodówka też stoi bokiem - właśnie przy tym przejściu do salonu - mamy zbudowaną ściankę i ściana z zabudową będzie zlicowana. Jak na zdjęciach wyżej. Ale nasze Panie od kuchni proponowały też wyburzenie ścianki i zamiast "boku" zastosowanie takiego wykończenia jak drzwiczki w szafkach. Co do wieszania różnych rzeczy - to raczej nie jestem zwolennikiem więc się nie wypowiadam.

Jeśli chodzi o trójkąt roboczy to po przeczytaniu kilku artykułów i przemyślenia tematu uważam, że ma to sens, więc planując swoją kuchnie miałam to na uwadze. Co prawda ja miałam rozplanowany układ kuchni i Panie to poprostu uwzględniły. Ale wierze, że naprawdę taki specjalista potrafi ładnie rozplanować kuchnie uwzględniając to co ma tam być. Ale nie namawiam do skorzystania z poleconego stolarza bądź studia mebli kuchennych - czy jak tam zwał. Można też samemu pokombinować. Jak oglądam kuchnie - to często jest tak, że zlew jest tam gdzie u Ciebie lecz kuchenka jest w miejsu barku - też taka osłonięta. Ale ja nie jestem zwolennikiem otwartych kuchni i w takiej sytuacji trzeba wziąć dużo więcej rzeczy pod uwagę. Mój mąż robi w kuchni taki sajgon że nie mogłabym spokojnie siedzieć z gośćmi i patrzeć na ten "artystyczny nieład".

Ale pewnie jacyś specjaliści wnet odezwą się w temacie, który potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rojku, zdecydowanie wersja z szafkami wiszącymi w odwrócone L! Wiszące szafki po prawej stronie w kwadraty to dobry wybór. Bardzo ciekawa kuchnia.

 

:) Dzięki Turlututu, Właściwie zauważyłam, że to odwrócone L podoba się również ludziom projektującym kuchnie w miejscach, gdzie robiłam wycenę. Czyli musi to być nie kiepskie.

 

Teraz zastanawiam się nad kolorem szafek dolnych (będzie fornir), ale mam na to 2 tygodnie, bo Pan "kuchniarz" wyjeżdża na urlop. Korci mnie jeszcze biały blat, ale że będzie to laminat i na blat raczej nie chciałabym połysku, to podobno ten matowy nie wygląda dobrze... może macie z tym jakieś doświadczenia? A może blat zrobić w jaśniutkim beżu? I do tego podobny lacobel i kolor ścian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO, odzew:)!

Lodówka nie musi być wolnostojąca, może byc do zabudowy, przy czym nawet ja zabudowując bedzie ona bokiem stała do salonu wiec bedzie od strony salonu widoczny taki''kloc''. ale mysle zeby cos powiesic ewentualnie na tym boku- jakis fajny klimatyczny wieniec(zabrzmialo to ''cmentarnie'':p)z suszonych kwiatow, etc. Kuchnia ma byc klimatyczna, nie nowoczesna:).

Rozumiem, że mówiłaś o tym drugim projekcie, robionym w programie IKEA (Basia74 ma dość podobną kompozycję u siebie), bo te pierwsze rysunki z szafką narożną wciśniętą po dwóch stronach okien zdecydowanie odbiegają od wspólczesnych standardów. .

Całą wysoką zabudowę można przysłonić od salonu budująć 60cm głębokości ściankę do sufitu. Wtedy może być lodówka jakakolwiek, a na takiej ściance możesz powiesić zegar, obrazki itd. itp.

Jesli obstane przy zabudowie to czy duzym nietaktem architektonicznym(czy jak zwal , tak zwal), bedzie pozostawienie zlewu w miejscu w ktorym teraz jest?(zalezy mi zeby od str salonu nie byla widoczna sterta naczyn).

powinnaś wrzucić rzut kuchni przylegającym pomieszczeniem, to będize łatwiej ocenić. Bo mnie wychodzi, że jeśli w wizualizacji bok lodówki jest widoczny z salonu to tym bardziej zlew przesunięty w stronę wysokiej zabudowy.

 

W terazniejszym domu mam lodowke troche oddalona od reszty mebli i jakos nie jest dla mnie olbrzymim problemem przejscie kilku krokow

Twoja kuchnia ze względu na ilość okien wymaga pewnych kompromisów i właśnie lodówka z boku takim może być. trzeba poza tym pamiętać, że Tobie ma być wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N6.jpg1.jpg02.jpgN5.jpg

 

Witam, jeszcze dwie wizulizacje. Większość moich znajomych stawia na tę z fornirem na górnych szafkach i jestem ciekawa co wy powiecie. Nam się podoba "biało-czarno" ale może faktycznie lepiej wybrać fornir. Przy czym blat będzie granitowy - nie mam takiej wizualizacji. Wychodziliśmy od białego laminatu lupusa stąd taki na fotkach. No i ta fototapeta - byłyby brzozy. Pozdrawiam i czekam na opinie

 

Dodałam zdjęcia poprzednich żeby się nie cofać

Edytowane przez Justyna P
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podoba się cała biala z brzozami. Nadal pięknie :)

 

Ta z czarną ścianą i fornirem w układzie jak na wizualce do mnie nie przemawia, bo mnie by takie zestawienie mocna, ciemna góra i jasny dół przytłaczało. Tylko że ja nie lubię pomniejszania pomieszczeń, a już w ogóle czarnych ścian w kuchni (to ma być miejsce sprzyjające jedzeniu i integracji, sympatyczne a nie pokój dziecka EMO albo komnata w pałacu Drakuli :))

 

Pamiętam, że któaś forumowiczka długo myślała nad właśnie taką kompozycją kolorów u siebie czarny - drewno i biały, pokazując różne wizualki. Ale może ktoś podpowie, kto to był, bo ja nie pamięam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak trafisz na dobre studio to oni powinni ci pięknie doradzić - czyli architekt wnętrz w jednym. Ja przynajmniej tak trafiłam i jestem zadowolona ze współpracy co do ceny nie spotkałam się żeby ktoś przedstawiał stawki za m2. Ja podałam co chce z jakich materiałów i dostałam szczegółową wycenę za całość. Można zastosować różne materiały frotnów, blatu, osprzętowanie - zwykłe czy na bloomach, itp itd - niekończońca się możlwość wariantów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...