Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Justyna P, mnie podoba się wersja biała góra i biały dół. Ale ja lubię białe kuchnie:yes:

 

Wersja z drewnianą górą ładniej by wyglądała w połączeniu szarym pomiędzy szafkami, szarym blatem i białym dołem. Z czarna ściana jest przytłaczająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano z Rudy Śląskiej (z dziada pradziada) no i nie zaciągam, za to mój mąż tak. Kwestia przyzwyczajenia.

Cena arichtekta. Jak się orientowałam - ceny 70-120 za m2 ale zawsze można negocjować. Ale uważam że jak trafisz na fajne studio to "architekt" będzie w cenie.

 

Magda 34 i inni dziękuje za opinie.

Chyba jednak pójdę za waszymi sugestiami i będzie biała z czarnym blatem, z brzozami. Ja też lubie białe kuchnie, teraz nie mam białej ale regularnie śledzę wątki na forum i jakoś polubiłam bardzo biel i szarość.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obserwuję forum i podziwiam Wasze pomysły i wizualizacje. Podoba mi się kilka, ale nie wiem jak zastosowac u siebie aby wszystko miało ręce i nogi. Na dodatek mam jakiś "nienormalny" komputer, bo nawet ikeowski program do projektowania nie chce u mnie działać. :bash:

 

Marzy mi się wysoka zabudowa z lodówka i piekarnikiem - nie wiem czy ja umieścic przy ścianie z kominem czy przy "najkrótszej" z drzwiami.

Zlew musi być przy oknie na wprost komina, bo tak mam wyprowadzoną kanalizację.

 

Czy mogę Was prosić o pomoc?

kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podoba mi się wersja z fornirowaną górą i kontrastową czernią.

brzozy są moim zdaniem oklepane - każdy rozważający fototapetę w pewnym momencie poważnie się nad nimi zastanawiał, znaczna część pomysł zrealizowała (i o ile w przedpokojach czy sypialniach - bardzo mi się podobają, w kuchni - nie; ziarna kawy czy limonka to takie kolejne oklepane klasyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinka1201 patrze i patrze na twój projekt, pokombinuj. Wydaje mi się, że przy takim układzie zostawiłabym tak jak jest w projekcie (chodzi o płyte elektrczną oraz zlew) - jedynie co zmywarke przestawiłabym na drugą stronę zlewu) i zrobiła zakręt i pociągnęła do końca. Pod oknem byłby blat roboczy - bo go trochę mało u Ciebie - są zachowane odległości pomiędzy płytą a zlewem i powinno być wygodnie. Tylko ja chyba potrzebuje co najmniej jeden odcinek dłuższy (przynajmniej 1m) blatu roboczego. Nie wiem czy zabudowywałabym całą ścianę, czy poprosu na tej dłużeszej ścianie z oknem w kącie nie zrobiłabym lodówki i ewentualnie piekanik (plus mikrofalówka) w wyższej zabudowie - ale nie wiem czy się to ta zmieści bo nie widzę wymiaru tego oddcinka. Wydaje mi się, że jak zabudujesz całą ścianę to będzie problem z blatem roboczym. Generalnie nie byłoby problemu jakby nie to okno na długiej ścianie mniej więcej na jej środku zrobiłabym płytę, a wysoką zabudowę na tej ścianie z wejściem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinka1201 patrze i patrze na twój projekt, pokombinuj. Wydaje mi się, że przy takim układzie zostawiłabym tak jak jest w projekcie (chodzi o płyte elektrczną oraz zlew) - jedynie co zmywarke przestawiłabym na drugą stronę zlewu) i zrobiła zakręt i pociągnęła do końca. Pod oknem byłby blat roboczy - bo go trochę mało u Ciebie - są zachowane odległości pomiędzy płytą a zlewem i powinno być wygodnie. Tylko ja chyba potrzebuje co najmniej jeden odcinek dłuższy (przynajmniej 1m) blatu roboczego. Nie wiem czy zabudowywałabym całą ścianę, czy poprosu na tej dłużeszej ścianie z oknem w kącie nie zrobiłabym lodówki i ewentualnie piekanik (plus mikrofalówka) w wyższej zabudowie - ale nie wiem czy się to ta zmieści bo nie widzę wymiaru tego oddcinka. Wydaje mi się, że jak zabudujesz całą ścianę to będzie problem z blatem roboczym. Generalnie nie byłoby problemu jakby nie to okno na długiej ścianie mniej więcej na jej środku zrobiłabym płytę, a wysoką zabudowę na tej ścianie z wejściem.

 

Dzięki za pomysły.

No właśnie te okno mnie "dobija". Zamurowac się go nie dało, bo z zewnatrz ściana by bardzo kiepsko wyglądała, no i w kuchni tez mi nie pasuje.Gdyby obywda były blizej siebie w rogu - to jeszcze by uszło, a tak....

Wysoka zabudowa nie wejdzie mi na tą dłuższą ścianę. Próbowałam rysować na kartce i nie mieści się. sciana ma wymiar (od ściany w oknem) 100 cm, okno 120cm, i zostaje zbyt mało miejsca na lodówkę i piekarnik.

Zastanawiam się czy tej wysokiej zabudowy nie dać na tej ścianie z kominem, a resztę zostawić jak jest w projekcie.

 

Drugi pomysł to "wyjechać" z szafkami na ścianę (tą dłuższą) z oknem i za oknem zrobić tzw. barek. nie wiem czy dobrze wyjaśniiłam o co mi chodzi.

 

Trzeci pomysł to tak jak w projekcie - piekarnik razem z płytą. Tylko gdzie postawić lodówkę.

Głowa boli już od tego.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowa :] wiec witam wszystkich serdecznie :]

Kochani prosze o pomoc w dokonczeniu projektu kuchni. zdecydowalam sie na szybe pomiedzy meblami jednak skonczyly sie pomysly na grafike czy odpowiedni kolor. Myslalam nad ciemnym blatem w kuchni np czarny i te dmuchawce jakos sie w nich zakochuje.

http://www.szyby-dekoracyjne.pl/produkty/wzory/natura/images/dmuchawce_wektor.jpg

lub

piekne margaretki http://www.szyby-dekoracyjne.pl/produkty/wzory/kwiaty/images/biala_margerytka.jpg

Moja kuchnia:

ACCamera_1d.jpgACCamera_2d.jpgACCamerad.jpg

Bardzo prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinka1201 a może coś takiego i do tego zabudowa (na zdjęciu jest obok) na tej ścianie z kominem 10.jpg.

Czyli tak jakby trochę przesunąć zlew do ściany i płyte na bok. Ale rozrysuj sobie czy ci się to zmieści.

 

A może takie U - czyli tak jak masz w projekcie tylko skręcić balat pod okno i w pewnym momencie uciąć (coś podobnego pisałaś) i zrobić wysoką zabudowę na ścianie z kominem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinsgdz tak, lacobel po montażu kuchni, bo oni go jakoś potem uszczelniają czy blacie. Zresztą dzwoniłam się spytać o to kiedyś, to właśnie tak mi powiedziano, że dopiero po i nie ma innej opcji (przynajmniej wg nich)

 

Justynko pięknie to zrobiłaś Karolince! Czego używasz do wizualizacji, że takie profeski wychodzą?

 

Wybredna mnie szkło między szafkami podoba się najbardziej jednobarwne i właśnie białe (o takim marzyłam, ale jednak 1000zł to dla mnie trochę dużo), albo beżowe/cappucino. Ale to przez to, że wydaje mi się, że jakiś wzór szybko by mi się znudził. Ale ja jestem taka trochę "inna" :p

 

Ja zamiast szkła zdecydowałam się na mozaikę między szafkami. Kosteczki na płacie mają wymiary 3x5cm. Ma to wyglądać tak (na zdjęciu kuchni te kosteczki są chyba sporo mniejsze, ale podobne):

kuchnia.jpg

mo9.jpg

 

Ponieważ moje umiejętności, a właściwie ich brak nie pozwala mi zrobić w wizualizacji tylko paska miedzy szfkami w kosteczce i to mniejszej, to zamieszczę, to co wymodziłam. Gra? Czy nie pasuje?

ostatecznaB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt taki sobie bo modyfikowany przezemnie na szybko w Paincie ale może cos doradzicie.

wersja bez jednej szafki

2.2.jpg

wersja z szafką

2.2.2.jpg

 

 

Kafelki na ścianie i podłoze zupełnie inne ale jasne, beżowe . Posadzka 60x60, ściana 30x90.

Co do koloru frontów lakierowanych jeszcze sie nie zdecydowałam, musze rozeznac sprawe jakości lakierowania na bialo. Dpocelowo szafki pod zlewem beda 60cm.

 

Mam jednak pytanie czy można i czy fajnie będą wyglądac jasne lakierowane fronty z takimi nielakierowanymi jak na moim zdjeciu?

Edytowane przez gracja03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 - projekt o projektach jest gdzie indziej.

 

po 2 - nie wiem czy rozumiem o co ci chodzi - pytasz czy lakierowane jasne fronty będą dobrze wyglądały z fornirowanym (okleinowym) dołem? masa jest takich kuchni, wystarczy przejrzeć jakikolwiek katalog kuchenny. kwestia czy będzie ładnie - indywidualna i w dużej mierze zależąca od wybranych kolorów. przeszkód natury technicznej - nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt taki sobie bo modyfikowany przezemnie na szybko w Paincie ale może cos doradzicie.

wersja bez jednej szafki

[ATTACH=CONFIG]129395[/ATTACH]

wersja z szafką

[ATTACH=CONFIG]129397[/ATTACH]

 

 

Kafelki na ścianie i podłoze zupełnie inne ale jasne, beżowe . Posadzka 60x60, ściana 30x90.

Co do koloru frontów lakierowanych jeszcze sie nie zdecydowałam, musze rozeznac sprawe jakości lakierowania na bialo. Dpocelowo szafki pod zlewem beda 60cm.

 

Mam jednak pytanie czy można i czy fajnie będą wyglądac jasne lakierowane fronty z takimi nielakierowanymi jak na moim zdjeciu?

 

Jesli miałabym sie decydowac to raczej wersja 1-sza . Jednak osobiscie zostawiłam bym tylko szafki nad kuchenka i zlewem, mysle ze za duzo wiszących półek to też nie dobrze. Jest sporo miejsca w zabudowie, szufladach etc wiec duzo nie tracisz bez tych 2 półek a kuchnia zyskała by na lekkosci.

Niemniej jednak jest to Twoje pomieszczenie i decyzja nalezy do Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...