Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sniper, ja jestem za układem nr 3, przede wszystkim ze względu na ilość blatu roboczego, a tym samym szafek. Poza wspomnianym słupem zabudowa jest spójna.

 

W układzie nr 1, poza tym, że jestem na "nie" dla płyt na środku kuchni, nie podoba mi się, że wchodząc z zakupami, trzeba zrobić slalom wokół półwyspu, między półwyspem a stołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pestka, bardzo ciekawy artykuł ale chodziło mi raczej o kwestie estetyczne. :) Cały czas się zastanawiam nad wyborem okapu. Czy wersja z krótszą szafką nad płytą jest "starodawna" czy taki szklany okap nie będzie zbyt duży? Szukałam zdjęć w necie ale nie znalazłam nic co by mi podziałało na wyobraźnię ;) Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Co byście wybrały? :) Edytowane przez venina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony estetycznej taki skośny okap nie będzie wyglądał źle. nada trochę bardziej nowoczesnego sznytu, ale to wcale nie musi być złe. ja akurat nie jestem fanką podszafkowych, po prostu mi się nie podobają, więc jeśli nie zależy ci na tej 1 szafce więcej - będę wręcz namawiać na "wolnowiszący" okap.

jeśli z kolei pytasz o utrzymanie dolnej linii szafek i okapu, to akurat przy "wolnowiszących" (sorry, nie wiem, jak to trafniej okreslić) moim zdaniem to nie jest mus (u mnie dolna linia okapu jest ok. 20 cm wyżej niż dolna linia szafek - uważam to za strzał w 10, nadało kuchni lekkości i uczyniło z okapu element jej dekoracji, choć sam w sobie jest prosty, stalowy i kanciasty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Stoję przed wyborem kolorów w kuchni (kolory ścian, płytek, blatu, frontów oraz sprzętu) co sprawia mi ogromną trudność. Co siądę do tego i niby coś wymyślę - to wszystko zaraz szlag trafia przez jakieś ale.... Nie potrafię tych wszystkich elementów zegrać z sobą jakoś sensownie. Ogólny projekt mam i pewnie już nic się nie zmieni, ale kolory to dla mnie gehenna, nie śpię w nocy tylko myślę o tej nieszczęsnej kuchni. Bardzo Was proszę o pomoc. Wrzucam projekt i rozmieszczenie szafek w kuchni:1.jpg

2.jpg

3.jpg

Popołudni zamieszczę kilka moich inspiracji.

W pierwszym zamyśle: kuchnia biała i blaty w kolorze śliwa. Do tego czarne sprzęty. Ale wtedy nie wiem jakie płytki na ścianę oraz kolory ścian. I nie wiem czy nie będzie za mdło. Później myślałam o białym blacie i dolnych szafkach w kolorze miodowym (może dąb barwiony na kolor miodu.) Górne szafki białe i zabudowa lodówki i piekarnika też. Szalenie podoba mi się mozaika - i myślałam o mozaice takiej kremowej połyskliwej na szerokości okapu:

mozaika koło okapu.jpg

jedynie a reszta... hmmm reszta nie wiem co. Na podłogę chciałam albo deski, albo gres jasny poler lub mat. Błagam jeszcze raz pomóżcie mi sklecić to jakąś sensowną całość. Kuchnia bardziej w nowoczesnym stylu. Nie chcę żeby wyszło z niej laboratorium albo szpital.

Kuchnia jest otwarta na salon. W salonie będą dwukolorowe schody" biało miodowe:

87.jpg

 

Jeżeli chodzi o programy do projektowania - coś próbowałam porobić, ale to nie na moje nerwy. Włączam i zaraz wyłączam jak coś mi się nie udaje.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

87.jpg

mozaika koło okapu.jpg

Edytowane przez usia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy, jakoże jesteście nieocenieni, postanawiam i ja zapytać, a nóż Ktos mi doradzi:)

Bardzo podoba mi sie we wnetrzu element cegły i belki drewnianej. Kuchnia, która od salonu oddzielał bedzie barek, który to bedzie wyłożnony płtytką ceglaną , aż się prosi o element drewna( według mnie:D). Czy może macie jakies pomysły, czy są od strony technicznej jakies ograniczenia. Bo oczywiście tej beli nie ma póki co, chciałabym zastosować imitacje.

Zdjątka, może macie jakies porady.

Dziękuje bardzo.DREWNIANA BELKA.jpg zdjęcie zaczerpnięte z forum, przepraszam, nie moge doszukac sie właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]130305[/ATTACH]a to poczatkowy projekt kuchni, nastapia za Waszymi radami zmiany, mianowicie lodowka bedzie jeszcze przesunieta na sciane obok(na tej scianie wlasnie chcemy taka zabudowe zrobic.

I KIT, ZE BEDZIE STALA BOKIEM DO SALONU, JAKOS TO PRZEZYJE;)

 

Osłoń ten bok lodówki od strony salonu np. taką lekką ścianką z półkami

kitchen 10-houzz.jpgkitchen 11-houzz.jpgkuchnie1.jpgContemporary-Kitchen-Design-Inspiration.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Stoję przed wyborem kolorów w kuchni

 

Jeśli masz kuchnię otwarą na salon, musisz brac pod uwagę kolory w częsci salonowej.

Jaką planujesz kanapę? meble?

 

Osobiście nie jestem przekonana do tego barku.

 

Chcesz mieć dużo rzeczy :)

 

Biała kuchnia niby jest niewidoczna, ale wymaga równie jasnego (skandynawski, loftowy lub minimalistyczny), połyskliwego salonu.

Dlatego czasem lepiej dołożyć fornir w kolorze mebli, by ocieplić zarówno kuchnię jak i salon.

ALE!

Spójrz jesczze raz na swoje piękne schody:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=130166&d=1344502492

Odpada w salonie loft i minimal. Na dodatek masz ciepłe w odbiorze drewno na podłodze.

Będzie pasował styl skandynawski i angielski shabby chic. Nie chcesz stylizacji angielskiej (a te schody akurat do takiej pasowałyby najlepiej), więc pójdźmy w skandynawię, styl duński (bardziej miejski) lub szwedzki (bardziej wiejski). Styl skandynawski jest stylem eko, bliskim przyrody. Lubi bielone drewno, naturalne europejskie drewno i niewielki dodatek intensywnych kolorów (czerwony, niebieski, błękit, granat) lub naturalną zieleń liści.

 

IMHO szafki nie powinny być w lakierze na wysoki połysk. Białe mogą być, ale nie w połysku. Osobiście widziałabym tam szafki o nie gładkich frontach, tylko z fakturą, jak tu:

http://www.keukenoutlet.nl/assets/images/eiken.jpg

albo tu (IKEA)

http://bi.gazeta.pl/im/ee/b7/b5/z11909102Q,Mala-kuchnia---IKEA.jpg

Dlaczego? Bo twoje schody też nie mają prostych tralek.

 

Na podłodze w kuchni pewnie lepiej sprawdzi się płytka. Wybierz szarą o teksturze naturalnego kamienia. Jest neutralna kolorystycznie i będzie dobrze "ocieplana" przez sąsiadujące drewno.

 

Ciemna zabudowa dołem a biała górą jest dobrym wyborem. Na fornir wybrałabym coś w odcieniu parkietu lub schodów.

Jeśli chcesz czarne AGD, daj też czarny lub ciemnoszary blat. Na ścianie możesz dać płytki kamieniopodobne z podłogi lub wywinąc blat na ścianę. Albo dać płytki z cegły.

Mozaika - hmm.. Raczej nie biała, tylko może szara

 

http://s5.thisnext.com/media/largest_dimension/88CEA082.jpg

http://www.huisstijl-woonblog.nl/uploads/pics/Keuken_01.jpg

http://www.renebruns.nl/assets/galleries/250/keuken-massief-eiken_3_.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent fantastyczny,że ja na to nie wpadłam, DZIĘKUJE!:D

cos takiego, najlepiej przeszklonego od strony salonu(na moja kolekcyjke filiżankową)właśnie byłoby rewelacyjnym rozwiązaniem:D

Tylko czy przy scianie 135 cm (bo zaraz potem są drzwi od spizarki) jest to do zrobienia?

 

Lodówka ma głębokość 60 cm. Ścianka min. 65 cm. Jeśli upierasz się przy barku, przejście będzie za wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir jesteś nieoceniona w pomocy ,Usia na pewno jest wniebowzięta z Twojej pomocy.

Podałaś jedną inspirację,która dla mnie również się przyda:)

Na pierwszej inspiracji jest wysoka zabudowa, jest tam razem sbs i piekarnik,są razem ,ale oddzielone wąską szafką.W ten sbs jest symetrycznie pomiędzy tymi dwoma wąskimi szafkami.Ja taki układ sobie szkicowałam w domu,ale obawiałam się,że wąskie szafki -ramkowe wyjdą brzydko.A tu podane na talerzu-rozwiązałaś mi kuchnię:hug:

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUCHNIA  RZUT.jpg

Na chwile obecna dysponuje jedynie czymś takim- zrobione aparatem, bardzo słabej jakosci, skan się zepsuł(jak zreszta ostatnio wszystkie sprzety domowe;)).

Sciana na ktorej jest zlew ma 120 cm, ta na ktorej stolik 350cm, ta przy barku jakies 63 cm, a ta ktora graniczy ze spizarka 135 cm(liczone tylko do drzwi spizarki). Zreszta nie wiem jak to sie wszystko liczy(myslę ze podalam dobre wymiary:rolleyes:). To jeszez bez tynkow( czy to wogole ma znaczenie?:rolleyes:)

Na projekcie widnieje sciana w calosci, nie dogadalismy sie z architektem i zostala przeistoczona w barek ze wzgledu na to iz salon ma tylko 21 m2 i nie ma zdyt duzo miejsca na stoł. Wiec barek juz musi zostac( mialam i tak przeprawe z Mezem zeby burzyc sciane,a teraz nie wyobrazam sobie ze mialabym mu powiedziec ze sciana ma znowu powstac...zreszta barek zaslania balagan kuchenny).

Ponizej wklejam projekty( wstepne ze studia meblowego)-te z lodowka frontem do salonu, i projekt w ktorym spodobal mi sie patent wysokiej zabudowy z lodowka bokiem do salonu).kuchnia.jpgkuchnia2.jpglodowka z boku.jpg

 

 

Wszelkie rady mile widziane, z góry bardzo dziekuję.

Czy ten rzut wogóle idzie odczytac, bo może to że ja widze jest bardziej wynikiem tego że wiem co tam jest. Za jakośc przepraszam. Mogę dobrą wkleic , ale w pn dopiero, a czas decyzji nagli:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy da się zgrać kolorystycznie lodówkę sbs z piekarnikiem?na wizualce wyżej piekarnik jest przy lodówce,lodówkę palnują samsunga srebrnego,ale czy dopasuję piekarnik?

 

O jakiego typu dopasowanie pytasz ? Bo jeśli o kolor, to aluminium / stal nierdzewna z której wykonana jest lodówka i piekarnik potrafi się baaardzo mocno różnić od siebie odcieniami, więc trzeba przed zakupem (np. przez internet) zobaczyć je na żywo i porównać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez wyposaza*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za projekt domu?

Czy ściany działowe już są?

 

Chcesz mieć te kuchnię fest otwartą czy tylko trochę?

 

 

Sciany juz sa, wszystkie tak jak w projekcie, procz tej sciany ktora graniczy z salonem(ta na ktorej w projekcie jest kuchenka)- ona jest czesciowo wyburzona-pozostalo tylko jakies 63 cm i tam ma wlasnie byc taki barek(od strony kuchni meble a od strony salonu wykonczony plytka ceglana).

Tego projektu nie znajdziemy na necie bo to architekt robil.

Da sie ta kuchnie jakos rozsadnie rozplanowac?(bez burzenia i przesuwania scian)

myslalam raczej o tym zeby byla bardziej otwarta na salon, ale na takim barku mi zalezalo bo ;

primo: jednak troche tego syfu kuchennego zakrywa

primo 2;): tak jak wspominalam , ciezko bedzie ze stolem, bo mmay tylko 21 m2 salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuję coś takiego:

 

1. Wysoka zabudowa naprzeciw niskiej: lodówka-cargo-piekarnik. Przy ściance maskującej wysoką zabudowę od strony pokoju dostawić stół jadalniany na 4 osoby

http://images37.fotosik.pl/1719/a93c5683d24b6e27gen.jpg

 

2. Układ głównego blatu j.w. Wcięcie w spiżarce umożliwia wstawienie lodówki wolnostojącej w powstałą wnękę (nawet nie trzeba robić tylnej ścianki, lodówka może się wentylować od spiżarki), po przeciwnej stronie zabudowany słupek z piekarnikiem. Pod powstałą ścianką rozkładany stolik 80x80 cm

http://images35.fotosik.pl/1566/44a1084a3fe3ad85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...