Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

spojrzcie proszę jeszcze na tę wersję, która skresliłam wcześniej ..ale po ponownej analizie.. i propozycjach od Was aby kuchenke przenieść na drugą stronę jeszcze nad tym myslę..

czy sądzicie że stoliczek na który się uparłam - bardzo przeszkadzałby przy korzystaniu z lodówki? drzwi lodówki otwierałyby się na ścianę. Cwiczyłam z szafą .. hm.. sama nie wiem.. chyba nie jest tak źle.. może ktos tak ma i jednak jest źle??

wszystko byloby zachowane co bym chciała - odpowiedni ciąg: lodowka, spory blat roboczy pod oknem (pod nim zmywarka), zlew (narozny), kuchenka z szufladami, kawałek blatu, no i piekarnik na wysokosci wzroku (przy wejsciu do salonu), o stoliczku przy wejsciu kuchennym przy którym będą spozywane szybkie sniadanka i na który odkladać będę artykuły z i do spizarki przed wejsciem do kuchni ..nie wspomnę...

jeszcze jedno - przy układzie z kuchenką po tej stronie - gorzej będzie z doprowadzeniem wyciągu kuchennego do komina - czy ktos ma wyprowadzenie z wyciągu bezposrednio przez ścianę?? z góry dzieki za wszelkie sugestie..... ;]

kuchnia w scianie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam wysokie wejscie z salonu do kuchni i sufit podwieszany chybaby byl niżej niż nadproze . może to nawet byłoby ciekawe?. no chyba że dam te rurę naokolo pod okna.. troche daleko by bylo.. musze dokladnie pomierzyc..

zlew pod oknem.. wtedy byłby widoczny z salonu.. chcialam tego uniknąć.. nie mniej jednak wygodna ważniejsza.. dzięki.. ;]

a lodówka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie byłoby tej ściany tam na drzwi standardowej lodówki - no może 70cm .. a siedzenie koło lodówki byłoby opcjonalne (choc jest najwygodniejsze bo z oparciem).. w pierwszej kolejności byłyby te dwa obok wejscia..

stolik na 50cm to chyba minimum.. węższy chyba nie ma sensu... (choc i 50 to juz chyba ciezko) brakuje mi tak z 10 cm aby było git... ;/ nie mniej jakis kompromis znalezc muszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jak juz uparlas sie tak na ten stolik, to zrobic z niego cos a'la barek - przedluzyc i krzesla z jednej strony ustawic..nie wiem, tylko glosno mysle;) chyba niewiele to zmieni...najwazniejsze, ze drzwi od lodowki beda sie otwierac calkowicie (jezeli na sciane, to nie zapomnij o zostawieniu kilku cm wolnych - drzwi od lodowki sa dosc "grube") - u siebie mam akurat na tej scianie dodatkowo kontakt i drzwi lodowki sa "lekko" wgiete od mojego czasami subtelnego otwierania lodowki...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi lodówki otwierałyby się na ścianę. Cwiczyłam z szafą .. hm.. sama nie wiem.. chyba nie jest tak źle.. może ktos tak ma i jednak jest źle??

drzwi mojej lodówki nie otwierają się tylko do 90 st. gdyby tak było niemożliwym byłoby wyciągniecie np. pojemnika na warzywa (wymaga otwarcia drzwi nieco szerzej).

 

tylko nie dawaj zlewu naroznego, bo sama na siebie bedziesz klnac - totalna niewygoda

mam narożny, z musu a nie z wyboru i wcale nie uważam, żeby było to aż tak beznadziejne rozwiązanie. oczywiście najchętniej umieściłabym go pod oknem (bo ja akurat tak lubię), ale narożnik nie jest żadnym dramatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmagda, dla mnie kompletnie przekombinowane i nieergonomiczne (tak sie chyba pisze :confused:) - kuchenka w rogu, poza tym nie wyobrazam sobie siedzenia przy uzytkowaniu tejze kuchenki (goraco, moze cos oparzyc podczas gotowania, brak miejsca na odlozenie goracego naczynia), lodowka - 0 miejsca na produkty, ktore chcesz wlozyc lub wyciagnac, slupek zabiera ci blat, zlewozmywak musialabys usytuowac tak, aby bateria/wylewka nie przeszkadzala w otwarciu okna, czyli na srodku (no chyba, ze masz okno nie dzielone)...ja osobiscie bede miec zlew w polowie "wchodzacy" na okno - bede miec widok i podczas mycia i podczas przygotowywania jedzenia :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego mi wyszło, coraz bardziej przekonuję się do lodówki z tej strony.. blat trochę mniejszy.. jakiś stoliczek sporo mniejszy , na zrzucie jest 80x140 - bym chciała taki 60x60.. ale nie moge tu znalezc stołów.. szafki też inne niż bym chciała, tak tylko poglądowo ;D

kolory oczywiscie inne.. nad kolorami jeszcze nie myslałam... inny etap.. ;]

lodówka z lewejj.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego mi wyszło, coraz bardziej przekonuję się do lodówki z tej strony.. blat trochę mniejszy.. jakiś stoliczek sporo mniejszy , na zrzucie jest 80x140 - bym chciała taki 60x60.. ale nie moge tu znalezc stołów.. szafki też inne niż bym chciała, tak tylko poglądowo ;D

kolory oczywiscie inne.. nad kolorami jeszcze nie myslałam... inny etap.. ;]

 

Pociągnij tę szafkę wiszącą tak dziwnie nad blatem do samej podłogi. Ściana się uporząkuje, blat przestanie wyglądać jak dorzucony przypadkiem. Na dodatek bedziesz mieć dodatkowe miejsce na rzadziej używane kuchenne duperele pod blatem. Na poziomie blatu możesz np. ekspres do kawy mieć schowany.

 

96|000000737|1aa6_orh550w550_BK0508-09-90e.jpg Screen shot 2012-08-10 at 9.54.57 PM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ponieważ zastanawiam się nad urządzeniem swojej kuchni, proszę o radę:

szukam zlewozmywaka typu Blanco Metra XL. http://kuchnia.comitor.pl/pliki/produkty/zdjecia/9/big/50050b8a0a580jaśminbez.jpg

Ma mieć jak największą komorę, pasować do szafki 60, chętnie ociekacz. Nie chcę stalowego

Czy znacie jakąś alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabba w opisie tego zlewozmywaka jest że szafa ma bc min.60, więc może coś takiego:

http://www.morele.net/franke-sid-651-onyx-114-0181-979-425316/

ale wielkościowo chyba ma mniejszą komorę niż ten co podałaś

 

Dostałam wizualizacje od pana meblowego.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

 

Dół to fornir w kolorze podobnym do płyty Kronopolu D740SE, góra biała na połysk z ramkami w kolorze drewna z dołu. Blat Eliza.

Bardzo proszę o uwagi, jeżeli Wam coś nie pasuje. Pomiędzy szafkami mozaika z jasnego marmuru. Ściany chciałam białe, ewentualnie ta gdzie nie ma zabudowy, żeby była ciemnoszara , ale ewentualne sugestie będą mile widziane. Zabudowa wyszła dość wysoka, bo chciałam koniecznie szafki, które będą miały kwadratowe drzwiczki na górze. Wiec wyszła chyba na ~110cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, a gdybym zamieniała miejscami piekarnik z lodówką.. gabarytowo takie same urządzenia.. funkcjonalnie wolałabym piekarnik przy kuchence.. ale z piekarnika rzadziej się korzysta niz z lodówki.. a tam ten stolik i odsuwany taboret...

z kolei .. fajniejszy był ten ciąg lodówka-zlew-kuchenka - teraz tak mam i jest funkcjonalnie fajny łańcuch... na tak malej kuchni to chyba niewielka różnica?

co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja proponuję coś takiego:

 

1. Wysoka zabudowa naprzeciw niskiej: lodówka-cargo-piekarnik. Przy ściance maskującej wysoką zabudowę od strony pokoju dostawić stół jadalniany na 4 osoby

http://images37.fotosik.pl/1719/a93c5683d24b6e27gen.jpg

 

2. Układ głównego blatu j.w. Wcięcie w spiżarce umożliwia wstawienie lodówki wolnostojącej w powstałą wnękę (nawet nie trzeba robić tylnej ścianki, lodówka może się wentylować od spiżarki), po przeciwnej stronie zabudowany słupek z piekarnikiem. Pod powstałą ścianką rozkładany stolik 80x80 cm

http://images35.fotosik.pl/1566/44a1084a3fe3ad85.jpg

 

 

zależy mi żeby płyta był w tym miejscu w którym jest, ale żeby zlew był pod oknem-na scianie na przeciwko drzwi do spiżarni)-wówczas ewentualny natłok naczyń nie bedzie widoczny od strony salonu). ale to burzy cała pokazaną koncepcje Elfira.

 

Czy może macie jeszcze jakies pomysły?

bede bardzo wdzieczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patysiaSasasa związujesz ręce :)

Przy takim ułożeniu zlewu i płyty, to chyba niewiele się da wymyślić. Chociaż Elfir jest jedną z najbardziej kreatywnych osób na tym forum, więc kto wie...

To właściwie ułożenie sprzętów juz sobie zaplanowałaś... Czyli szukasz jakiegoś pomysłu na całość?

Elfir tu fajnie wgryzła się z lodówką w spiżarkę... Tak sobie myślę (ale to może być majaczenie wariata ;P ), że może by pociągnął na tej ścianie wysoką zabudowę o mniejszej głębokości szafek i ukryć w niej drzwi do spiżarki? Widziałam gdzieś na forum tak zrobione drzwi w takiej wysokiej zabudowie, że właśnie licowały się z zabudową. Ale to już są kombinacje alpejskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...