Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja też bym przesunęła płytę i podzieliła szafki górne i dolne na równo po 60 cm:yes:

Magda - no nie wiem :confused: Takie szerokie szuflady są bardzo pojemne. Teraz mam dwie obok siebie siedemdziesiątki - jestem z nich bardzo zadowolona. Z drugiej jednak strony, jakby zrobić na tej ścianie same '60, to płytę mogłabym wstawić centralnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szuflady mogą zostać 90 - ale te górne szafki zrób 60. są praktyczniejsze w mniejszym wydaniu i lżejsze

ok, to prędzej do zrobienia :yes: Jednak duże szuflady są dobre.

I nie macie innych uwag? Na prawdę? A kwestia kolorów, może tak być? Nie mam pomysłu na podłogę, ani kolor ścian. Możecie coś podpowiedzieć, proszę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beżowa podłoga z waniliowymi frontami wyjdzie jak wnętrze budyniu.

Zobacz jakiego pazura na twojej wizualizacji dostała ta kuchnia przy tapecie czarno-malinowej nad blatem.

A przy oknie wywiń blat na ścianę

 

Może taka podłoga:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGXO-OYuwXQkTDzP9LkqFM0mXcJjDXmaEDAXO2qG15pzrm7xwZSSrBVnX7

Albo waniliowa, ale z ciemnym paskiem

http://www.apoco.pl/data/gfx/pictures/medium/1/7/5971_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir- pomysł z wywiniętym paskiem blatu na ścianę - super! I faktycznie na wizu, gdzie jest ta tapeta między górnymi dolnymi szafkami kuchnia nabrała charakteru.

Druga podłoga bardzo mi się podoba, dziękuję za inspirację :yes:

dusiaka - sprawdź, czy da sie otworzyc szuflady bez kolizji, jeśli dobrze widzę na wizualizacji, to szuflady nasz w samym rogu, a taka lokalizacja to kłopot z otwieraniem

 

dusiaka z szufladami trzeba faktycznie uwazac - zeby fronty sie nie rysowaly.

A do takiego zestawienia kolorow zawsze bedzie pasowal tez szary :D

Macie 100% rację - nie przewidziałam tego...:(

Chciałabym zachować jak najszersze szuflady, więc mam pomysł - czy stojące '20 z otwartymi półeczkami na wino rozwiązałyby problem?

I czy one w ogóle pasują do takiego stylu?

Mogłabym wtedy zrobić na tej ścianie: '20 otwarta, '70 szuflady, '70 szuflady, '20 otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zachować jak najszersze szuflady, więc mam pomysł - czy stojące '20 z otwartymi półeczkami na wino rozwiązałyby problem?
problem otwierania szuflad by rozwiązały, ale chyba to nie jest dobry kierunek, bo skoro chcesz duże szuflady, to szkoda tych 40 cm, szukałabym innych rozwiązań, np. odsunięcie szuflad o 2cm i zaślepienie przerwy, albo w ogóle inny układ

ten sam problem z otwieraniem może tez być z piekarnikiem

jestem też zawsze sceptyczna co do szafek 30 - u Ciebie jest chyba takie cargo - miejsca w takiej szafce niewiele, a koszt wykonania znaczący,

generalnie kuchnia wydaj mi się dość trudna do zaplanowania dolnych szafek, też jestem zwolenniczką szuflad, więc rozumiem potrzebę:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamik - małż też tak powiedział - że można by zrobić zaślepki i dalej szuflady bez zmiany ich szerokości. Na tej ścianie ogranicza mnie jedynie okno, które jest 350cm od ściany ze zlewem, czyli jest jeszcze trochę luzu. Wg tego projektu zabudowa ma 300cm, a po zmianie wyszłoby max. 310.

A jakby tak zamiast cargo dać dwie listwy ozdobne/ paski blatu - po bokach całej wysokiej zabudowy?

Tylko wtedy szafa z piekarnikiem nie będzie się zaczynać na styku z blatem stojących szafek, ale może to i lepiej- ze wzgl. na dostęp do piekarnika :confused:

Byłoby wtedy tak: 15 cm pasek blatu,60 wysoka zabudowa z lodówką, 60 cm wysoka zabudowa z piekarnikiem, 60cm otwierana szafka, 15 cm pasek blatu.

Szkoda tych 30 niewykorzystanych cm, ale bez nich jakoś dam radę.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

 

pokombinowałam w paincie:

http://img88.imageshack.us/img88/4722/wizu21.jpg

Edytowane przez dusiaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do zmiany jest koncepcja wysokiej zabudowy. Taka jak jest nie bardzo mi pasuje i zaczęłam już kombinować;

kkkk2.jpg

 

 

 

Z hokerów i wysokiego blatu pewnie też zrezygnuję bo nie bardzo widzę moje dziecko wspinające się tam żeby zjeść zupę:)

 

inline (7).jpg

 

 

ciekawa jestem Waszych opinii co do czarnego blatu - jak jest z utrzymaniem jego czystości?. dodam że ma być to granit star galaxy.

 

A jeszcze ten lacobel taki ciemny - może jakaś fototapeta pod spodem np. biało - czarna ?

 

Piszcie, piszcie bo czasu mam coraz mniej na decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Wystawiam na sugestie projekt mojej kuchni.

[ATTACH=CONFIG]132309[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132310[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132311[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]132312[/ATTACH]

 

Oryginalny pomysł i ciekawy, tylko po co ta dziura między wysoką zabudową a ścianą. Nie lepiej pociągnąć zabudowę do ściany i w szafce mieć schowane urządzenie, które jest często potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do zmiany jest koncepcja wysokiej zabudowy. Taka jak jest nie bardzo mi pasuje i zaczęłam już kombinować;

[ATTACH=CONFIG]132313[/ATTACH]

 

 

 

Z hokerów i wysokiego blatu pewnie też zrezygnuję bo nie bardzo widzę moje dziecko wspinające się tam żeby zjeść zupę:)

 

[ATTACH=CONFIG]132314[/ATTACH]

 

 

ciekawa jestem Waszych opinii co do czarnego blatu - jak jest z utrzymaniem jego czystości?. dodam że ma być to granit star galaxy.

 

A jeszcze ten lacobel taki ciemny - może jakaś fototapeta pod spodem np. biało - czarna ?

 

Piszcie, piszcie bo czasu mam coraz mniej na decyzję.

 

Oj, Koza, kombinujesz faktycznie. :cool:

 

Ta deska pośrodku wysokiej to po co? :( Wygląda to teraz fatalnie.

Jeśli cokolwiek zmienisz z lacobelem na ścianie kuchnia straci elegancję.

 

Nie odpowiada Ci barek, to pociągnij drewno po ścianie do podłogi. ALE ja bym ten barek zostawiła. Dzieci szybko podrosną, a hockery możesz na razie schować.

 

Nie psuj projektu, zabuduj tylko tę dziurę przy ścianie. Ale górę zostaw jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka czyli tak lepiej

 

WYSOKA 1.jpg

 

Bo jeszcze się zastanawiałam czy po prostu nie zabudować tego kąta karton - gipsem żeby blat nie wchodził w zabudowę tylko dochodził do ściany.

 

wysoka 2.jpg

 

Trochę jest to strata miejsca ale wygląda chyba lepiej a przestrzeń do przechowywania mam w ogromnej spiżarni której tu nie widać bo jest tak jakby za hokerami po drugiej stronie wejścia do kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koza, pooglądałam sobie tę wizualkę z wysoką i brakuje mi tam po lewej jakiegoś zakończenia i uzasadnienia tych pięknych belek drewnianych. Może też powiązania z pomysłową witrynką po lewej.

Między kawiarką a blatem jest lodówka ?

 

Na szybko wymyśliłam, takie cóś:

koza79-inline-(15)k.jpg Pionowa belka i zabudowanie nad lodówką jest konieczne jeśli chciałabyś zostawić po lewej dziurę nad blatem.

koza79-inline-(15)kkk.jpg W wolnej przestrzeni między wysoką a ścianą można zrobić drewniane półki,

koza79-inline-(15)kk.jpg albo taką mini witrynkę wiszącą ze szklanymi drzwiami, która byłaby powtórzeniem witryny po prawej.

 

To by wykończyło tę ścianę.

Białe szafki próbowałam i nie pokażę, bo zupełnie nie pasują w tym miejscu. Nawet powiedziałabym psują efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

[ATTACH=CONFIG]132312[/ATTACH]

 

Koza79, a mnie najbardziej podoba sie oryginal - jest tam przedluzenie gornej bialej szafki, jest ta belka drewniana, a tam w "dziurze" zawsze schowasz cos, co nie musi stac na widoku - bardzo podoba mi ten nietuzinkowy projekt - nic bym nie zmienila na tej scianie. Przedluzony blat zawsze mozesz zrobic na "normalnej" wysokosci stolu i postawic "normalne" stolki :)

Jeszcze raz musze to napisac - rewelacyjny projekt - Twoja wizja czy projektanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa72_krakow - wizja kolorystyczna jest moja: miały być fronty białe na wysoki połysk bezuchwytowe i miała być jabłoń indyjska. Reszta to dzieło projektantki :). Jest to pierwsza wersja projektu którą dostałam do przemyślenia ale trafiła w to o co mi chodziło a więc już jej mówiłam że wielu zmian nie będzie :)

 

pestka - między kawiarką a blatem jest lodówka

 

 

A może wypowie się jakiś posiadacz ekspresu w zabudowie - czy warto?

Byłam dzisiaj w hurtowni AGD i pan mi strasznie odradzał tę "drogą zabawkę" że niby usterkowe to i że za cenę byle jakiego ekspresu do zabudowy mam wypasiony ekspres wolnostojący.

Tylko co wtedy wsadzić w te "dziurę" w zabudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...