Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anitka89, moze dlatego cos Ci nie pasuje, bo gorne szafki masz rozne? Zrob wizualke z jednakowych szafek, a jak bardzo potrzebujesz "witrynke", to moze po obu stronach okapu? i czy musza byc tam szprosy...;)

witam!

Tak szprosiki musza byc:D

Wklejak teraz po zmianach i jak?

Ale powiem Wam szczerze ja mam 150 cm wzrostu tak naprawde po co mi tyle wiszacych szafek?:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest za dużo dobra w tej kuchni. Ale nie wiem ile tu winy ograniczeń programu

pesteczko ja tez tak mysle, ale wiesz miałam ubzdurany, ten pierwszy mój projekt i teraz tak sie zamotałam że potrzebuje konkretnej pomocy od zera. Czy coś ci sie nasuwa w mojej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrób w ogóle bez wiszących tylko zabuduj wysoką cały narożnik między drzwiami do przedpokoju i wejściem do salonu. Możesz tam mieć i spiżarkę podręczną w cargo i witrynkę. Witrynką bym zakończyła od strony wejścia do salonu, przy okazji maskując krawędź otworu

 

rzutzespiark.jpg

 

Patrz jak super wygląda kuchnia bez wiszących :D Najwyżej jakieś półki dodaj nad blatem

 

Screen shot 2012-05-13 at 7.07.26 PM.jpg+Screen shot 2012-05-13 at 7.06.54 PM.jpgContemporary-Kitchen-Design-Inspiration.jpgKitchen-niska zabudowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrób w ogóle bez wiszących tylko zabuduj wysoką cały narożnik między drzwiami do przedpokoju i wejściem do salonu. Możesz tam mieć i spiżarkę podręczną w cargo i witrynkę. Witrynką bym zakończyła od strony wejścia do salonu, przy okazji maskując krawędź otworu

 

[ATTACH=CONFIG]133690[/ATTACH]

 

Patrz jak super wygląda kuchnia bez wiszących :D Najwyżej jakieś półki dodaj nad blatem

 

[ATTACH=CONFIG]133686[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133687[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133688[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133689[/ATTACH]

 

Pesteczke bardzo fajny pomysł z ta zabudową. a obok tego cargo tylko witrynka, a lodówka i piekarnik w ciagu szafek pod ścianą? bo wszystko nie zmieści sie na tej ścianie pomiedzy przedpokojem. a co myslisz o czymś w tym stylu?http://img685.imageshack.us/img685/9218/zwitrynk.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/8396/zwitrynk2.jpghttp://img577.imageshack.us/img577/9808/zwitrynk1.jpg

Myslałam zeby zakończyć meble w formie takiego stołu jak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół Elfirku, duży i ciężki. Pasowałby taki z szufladami pod blatem. Albo coś co jest i stołem, i wyspą.

Jak szaleć, to może stół na grubych nogach, ale z blatem takim samym jak blaty robocze.

 

A ten barek, Anitko, wywal :yes:

 

+kuchniazceglanasciana60.jpg+kuchniazceglanasciana61.jpgScreen shot 2012-05-20 at 3.49.29 PM.jpgScreen shot 2012-05-20 at 3.50.00 PM.jpgScreen shot 2012-08-04 at 6.33.26 PM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół Elfirku, duży i ciężki. Pasowałby taki z szufladami pod blatem. Albo coś co jest i stołem, i wyspą.

Jak szaleć, to może stół na grubych nogach, ale z blatem takim samym jak blaty robocze.

 

A ten barek, Anitko, wywal :yes:

 

[ATTACH=CONFIG]133765[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133766[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133767[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133768[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133769[/ATTACH]

pesteczko śliczne te inspiracje! Ciesze sie że jesteście dziewczynki za stołem bo ja też, no pieknie też wygląda stół- wyspa! W takim razie pozstae ustalic układ mebli czy w kształcie L cz na jednej ścianie?

chyba muszę ustalić dwie wersje bo nie wiadomo czy w tym rogu w kuchni gdzie dawałam wysoką zabudowę nie stanie koza, ale to dopiero fachowiec powie jak można się podpiąć do komina.

Czy mogę na jakąć wizualke albo rzucik liczyć gdzie co powinno stanąć? (lodówka piekarnik, stół itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitka89

A w końcu otwierasz kuchnię na salon czy nie?

Propozycja Pestki jest bardzo dobra, ale również tu pestki układ ma sens, jeśli wybijesz duży otwór do sufitu a nie tylko zrobisz duże drzwi (tak jak w Twoim planie). W jej propozycji stół może stać pod oknem, na krawędzi salonu i jadalni i będize należał do tych obydwu przestrzeni.

Masz w tym układzie porządny ciąg szuflad ze zlewem i płytą oraz szęść spiżarkową. Z szafek górnych możesz wtedy zrezygnować albo i nie - Twoja decyzja. Jak pokazują inspiracje pestki ścianę bez szafek wiszących też można pięknie zaaranżować. Ja osobiście uważam, że miejsca w kuchni nigdy za wiele więc robiłabym szafki.

Edytowane przez Aantenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitka89

A w końcu otwierasz kuchnię na salon czy nie?

Propozycja Pestki jest bardzo dobra, ale również tu pestki układ ma sens, jeśli wybijesz duży otwór do sufitu a nie tylko zrobisz duże drzwi (tak jak w Twoim planie). W jej propozycji stół może stać pod oknem, na krawędzi salonu i jadalni i będize należał do tych obydwu przestrzeni.

Masz w tym układzie porządny ciąg szuflad ze zlewem i płytą oraz szęść spiżarkową. Z szafek górnych możesz wtedy zrezygnować albo i nie - Twoja decyzja. Jak pokazują inspiracje pestki ścianę bez szafek wiszących też można pięknie zaaranżować. Ja osobiście uważam, że miejsca w kuchni nigdy za wiele więc robiłabym szafki.

Kuchnię na salon otworzę ale muszę zostawić od sufitu tyle miejsca aby wstawić szyne podtrzymujacą strop i podobnie z boku. Wygląda to jak taki podciag więc źle chyba nie bedzie. Stół wtedy w miejsce ściney która jest pomiedzy salonem a kuchnia tak? a w wciagu szafek umieszczać juz lodówke i piekarnik czy to osobno w słupkach dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem właśnie na etapie układania sobie w głowie układu szafek w mojej nowej kuchni. W związku z tym mam prośbę o Waszą pomoc.

 

Mam dwa pomysły na tę ścianę 172cm:

1. W wysokiej zabudowie tylko lodówka, później normalnie blat i górne szafki (załączam przykładowe zdjęcie)

2. Wysoka zabudowa na całej ścianie. Tylko że chciałabym w słupku zabudować obok lodówki piekarnik i brakuje mi 8 centrymetrów niestety :( Pan z salonu meblowego zaproponował aby piekarnik te 8 cm wchodził na blat (wysyłam zdjęcie jak to może wyglądać). Co o tym sądzicie? Burzy to trochę symetrię kuchni... sama nie wiem co myśleć.

Bez tytułu.jpg908.jpg1922.jpg

 

Zdjęcia realizacji pochodzą ze strony firmy Nataly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozważyła przeniesienie drzwi między kuchnią a salonem bliżej korytarza

Elfir zgadzam się z Tobą, ja wolałabym jednak kuchnię nieco na uboczu przejścia do salonu niż w pełni przechodnią. Może zastanów się jeszcze nad takim układem, jeśli przy przejściu chcesz słupki (przepraszam za jakość, przeklejałam w paincie)

zgryk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem właśnie na etapie układania sobie w głowie układu szafek w mojej nowej kuchni. W związku z tym mam prośbę o Waszą pomoc.

 

Mam dwa pomysły na tę ścianę 172cm:

1. W wysokiej zabudowie tylko lodówka, później normalnie blat i górne szafki (załączam przykładowe zdjęcie)

2. Wysoka zabudowa na całej ścianie. Tylko że chciałabym w słupku zabudować obok lodówki piekarnik i brakuje mi 8 centrymetrów niestety :( Pan z salonu meblowego zaproponował aby piekarnik te 8 cm wchodził na blat (wysyłam zdjęcie jak to może wyglądać). Co o tym sądzicie? Burzy to trochę symetrię kuchni... sama nie wiem co myśleć.

[ATTACH=CONFIG]133823[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133824[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]133825[/ATTACH]

 

Zdjęcia realizacji pochodzą ze strony firmy Nataly.

 

Jeśli bardzo zależy Ci na piekarniku podwieszanym, to nie widzę problemu, żeby szafka zachodziła na blat. Zauważ tylko, jak sprytnie jest to zrobione na załączonej przez Ciebie inspiracji: fronty są takie same jak blat (albo prawie identyczne) natomiast ostatnia szafka w innej formie - dzięki temu łączenie wysoka zabudowa/blat sie gubi, a szafka odwraca uwagę od pozostałej zabudowy. (chociaż pewnie jakby wszystkie fronty były jednakowe, też byłoby dobrze). Tyle tylko, że ja nie jestem aż taką estetką, żeby mnie burzenie symetrii kuchni w takim wydaniu przyprawiało o palpitacje serca. To już musisz wykombinować sobie sama. Jak ma Cię takie rozwiązanie razić, to lepiej go nie stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenko dziękuję, dzisiaj mam się spotkać z projektantem od kuchni, zobaczymy co powie na taki pomysł :) Moje szafki mają być białe lakierowane, blat grafitowy. Zastanawiam się nad tyłem szafek które będą wychodzić na salon. Koszt lakierowanych plecków będzie jednak spory zastanawiam się więc nad alternatywą. Gdyby zrobić tył w lacobelu np. szarym + taki sam kolor nad blat? Trochę udałoby się chyba zaoszczędzić... ale nie wiem czy gra warta świeczki.

z12162887Q,Biale-meble-kuchenne-spotykamy---i-w-kuchniach-nowoczesnych-.jpg

 

A może macie jakieś inne pomysły na wykończenie tyłów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir zgadzam się z Tobą, ja wolałabym jednak kuchnię nieco na uboczu przejścia do salonu niż w pełni przechodnią. Może zastanów się jeszcze nad takim układem, jeśli przy przejściu chcesz słupki (przepraszam za jakość, przeklejałam w paincie)

 

taki układ też brałam pod uwagę. Nie wiem tylko czy nie zadaleko od wejścia bedzie kuchnia.? jak to bedzie wygladać od strony przedpokoju?

W każdym razie stól lub stół z wyspą będzie. napewno;)Bardzo Wam dziekuję za te rady okażcie jeszcze troche cierpliwości, żebym zakła ten temat:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...