Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Anitka, jeśli mogę coś radzić – przemyśl teraz do końca, jakie zmiany musisz zrobić ze ścianami, żeby uzyskać to co będzie efektem końcowym po wykończeniu poddasza.

Ten komin po środku domy jest rewelacyjny, bo łatwo możesz go wykorzystać robiąc kominek do dogrzania poddasza. Prawie zero inwestycji.

 

Wszystkie ruchy z wyburzaniem jakie będziesz chciała, albo musiała zrobić później zaplanuj już teraz. Oszczędzisz sobie potem zmian w miejscach przebudowywanych w tej chwili. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anitka, jeśli mogę coś radzić – przemyśl teraz do końca, jakie zmiany musisz zrobić ze ścianami, żeby uzyskać to co będzie efektem końcowym po wykończeniu poddasza.

Ten komin po środku domy jest rewelacyjny, bo łatwo możesz go wykorzystać robiąc kominek do dogrzania poddasza. Prawie zero inwestycji.

 

Wszystkie ruchy z wyburzaniem jakie będziesz chciała, albo musiała zrobić później zaplanuj już teraz. Oszczędzisz sobie potem zmian w miejscach przebudowywanych w tej chwili. :yes:

Elfir, pesteczko Kochane moje, śpiesze przy kawce wyjaśnić jaki jest plan docelowy:

kuchnia tam gdzie teraz kombinujemy;) tam gdzie teraz ma być salon planujemy dużą jadalnie z wyjściem na taras.

W miejsce sypialni ma być salon z projektorem na ścianie i duuuużym wypoczynkiem. Ja bardzo chciałam połaczyć salon i jadalnie ale mąż jest nieugięty w tej sprawie. Uważa że też chce mieć swój zamknięty kącik bez odgłosów z kuchni, więc w tej kwestii poszłam na kompromis, bo w innych sprawach mam juz wolną rękę więc niech chłop ma;p

Co do wyjścia na poddasze to będzie to schody bedą w miejscu tam gdzie na planie zaznaczyłam wyjście na poddasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pesteczko a jak myslisz gdzie mozna usytuowac kominek żeby był w centrum domu i fajnie ogrzewał. Podobał mi sie taki jak u Basi taki panoramiczny od strony kuchni i salonu ale wtedy musiałabym zrezygnowac z wysokiej zabudowy, otworzyc kuchnie na salon i kombinować z meblami kuchennymi od nowa;( eh pogodzic wszystko przy przbudowie domu to porażka. Czasem ogladam te nowe sprytne małe domki i wzdycham. Tam wszystko takie przemyslane. a tu ja nie kuchnia to kominek i tak wkółko do punktu wyjścia. Co wy ze mna macie. Próbuje narysowac jakieś wizualki ale coś mi nie wychodzi, może dlatego że choróbsko mnie dopadło;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałam ci w wątku łazienkowym , ale się powtórzę ...

 

Nie mam teorii, ale mam zmywarkę daleeeeko od zlewu (na przeciwnej ścianie). Mam poprowadzoną rurkę odpływową i jakoś nie widzę problemu ... No oczywiście wodę też mam doprowadzoną :) Zmywarka mi się zepsuła, to ją wysunęłam (bo mam wolno stojącą) i już ...

Przepraszam - mam teorię - Twojemu hydraulikowi nie chce się ciągnąć osobnego odpływu i ściemnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałam ci w wątku łazienkowym , ale się powtórzę ...

 

Nie mam teorii, ale mam zmywarkę daleeeeko od zlewu (na przeciwnej ścianie). Mam poprowadzoną rurkę odpływową i jakoś nie widzę problemu ... No oczywiście wodę też mam doprowadzoną :) Zmywarka mi się zepsuła, to ją wysunęłam (bo mam wolno stojącą) i już ...

Przepraszam - mam teorię - Twojemu hydraulikowi nie chce się ciągnąć osobnego odpływu i ściemnia ;)

Anulek2005 dziekuje!!!! utwierdzasz mnie w przekonaniu ze mam obstawiac na swoim;)

ps.'' jeszcze Katowice'', a pozniej gdzie cie wywiewa? jesli mozna:) czysta, babska ciekawosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy!

czuje że to juz bliżej aniżeli dalej(i mam nadzieje że tak pozostanie;)).

rzut kuchnia +salon.jpg sciana pomiedzy kuchnia a salonem jest czesciowo zlikwidowana,pozostalo tylko jakies 63 cm. Rozmieszczenie sprzetow nie jest takie jak na rzucie- tzn-zlew pod oknem tak, ale stol w kuchni -nie, i inne rozmieszceznie lodowki i plyty z piekarnikiem.

Z ponizszych wizek rozmieszceznie bardzo mi sie podoba, jedynie co(jak wspominalam wczesniej)hydraulik kazal sie zastanowic nad zmywarka oddalona od zlewu(jest ona na ''wyspie'') ze wzgedow praktyczno-technicznych.

W pokoju ma stac''koza'' na tle płytki ceglanej elkamino'' stara cegła'' (najprawdopodobniej)- kolor plytki naturalny- ceglasty-nie biel.

 

Fronty najprawdopodobniej Lidingo(sa lekko kremowe, tak?)

W pokoju chciałabym sofe ektorpektorp.jpg taka w kwaity bladorozowe.

 

Nie wiem co zrobic z kolorem scian(i choc ten na wizkach mi sie podoba),to nie wiem czy bedzie sie komponowal do sofy

Podloga podoba mi sie w debie(pokoj-panele, kuchnia -plytki)kolor pod zloty dab okien).

Nie chce zeby bylo za prowansalsko, zbyt cottage, za zimno.01.jpg02.jpg03.jpg

Edytowane przez patysiaSasasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patysia, chcę Cię odwieźć od beżowych ścian. Tutaj masz podobną kuchnię właśnie z beżowymi ścianami, moim zdaniem wygląda ponuro, mdło i bez wyrazu:

http://waszewnetrza.leroymerlin.pl/original/2860_kuchnia_00.jpg

kuchnia nie jest brzydka, ale zimniejszy odcień ścian trochę by ją ożywił.

A tutaj modelowy przykład dobrze zrobionej kuchni w tym stylu:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/fg/ei/tock/EN0YOYEFAoWsnKJ1HX.jpg

zauważ, że ściany są szare. Polecam zresztą obejrzenie wszystkich zdjęć właścicielki tego mieszkania:

http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,betibb,1.html

Ta dziewczyna zresztą ma swoją stolarnię i robi piękne meble.

Nie wiem co masz na myśli pisząc, że kuchnia nie ma być prowansalska ani cottage. Wybralaś meble właśnie w tym stylu, podoba Ci się stoł w stylu cottage, sofa w stylu cottage, więc nie możemy z tymi meblami odejść od tej stylizacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa!!!

Bo ja zatrzymałam się na etapie że na parterze chcecie mieć dużą sypialnię.

 

Elfir, wczoraj mój mąż wrócił z delegacji, wiec pokazałam mu Twój pomysł na kuchnie(okap. półeczki) bardzo mu się to spodobało. Ja tylko zmienie z tych stojacych witrynek na wiszące szafki i napewno poszerzymy przejście pomiędzy salonem a kuchnią. a nie wiesz może kto zabuduje tak okap i wykończy drewnem? i jaki to wogóle ma być okap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]134060[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134061[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134062[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134063[/ATTACH]

 

czekam na opinie, wszelkie;)

czy ładnie? - bardzo ładnie

ale kolejny projekt z szufladami w rogu, a tu jeszcze dodatkowo piekarnik w szafce narożnej;)

takie ustawienie sprzętów jest bardzo niewygodne w użytkowaniu, otwierane szuflady mogą ocierać fronty szafek, mogą zaczepiać o uchwyty

ja bym to przemyślała:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg

czy ładnie? - bardzo ładnie

ale kolejny projekt z szufladami w rogu, a tu jeszcze dodatkowo piekarnik w szafce narożnej;)

takie ustawienie sprzętów jest bardzo niewygodne w użytkowaniu, otwierane szuflady mogą ocierać fronty szafek, mogą zaczepiać o uchwyty

ja bym to przemyślała:yes:

 

piekarnik musi byc tam gdzie jest, musimy iśc na pewne kompromisy-słabo ustawna kuchnia, 2 okna.

Czy może macie jakieś inne propozycje w kwestii szuflad z rogu?czy od strony funkcjonalnej lepiej w tym miejscu umieścić szafki? taki laik ze mnie, że aż strach:/

Edytowane przez patysiaSasasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje/page335

 

Ewo wejdz prosze na poprezdnia strobke, tam sa wieksze- jestem laikiem kuchennym i komputerowym tez:P

ale taka blenda chyba zakmnie troche miejsca i przez nia musze szafki na mniejsze zmienic, tak?

 

aaa to przepraszam, myslalam, ze jakies nowe wstawilas wizualki...niestety musialabys zmniejszyc szuflady, ale jeszcze inny pomysl: moze taka narozna szafko/szuflade (oczywiscie nie patrz na fronty) kuchnia_szafka_narozna.jpg

jezeli chodzi o ustawienie plyty, to u moje siosty jest podobny uklad, tyle ze ma ja ustawiona 10cm od rogu szafek, z dugiej strony 10cm i ten naroznik to blenda (czy jak to sie tam nazywa) ;) a po nim juz szuflady na calej wysokosci szafki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...