Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

aaaa i pytanie, czy nie mozesz przeniesc szafki z szufladami w inne miejsce np. pod barek, a obok zlewu zrobic taka, jaka masz po prawe stronie (zeby z obu stron zlewu byly takie same) i zastanow sie, czy na pewno potrzebne jest Ci tyle szuflad-jak zauwazylam, kazda szafka pod blatami ma szuflade :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam ponownie.. ja wciąż szukam najlepszego rozwiązania.. zweryfikowałam swoje podejscie troche.. i proszę (mam nadzieje po raz ostatni) o wypowiedzenie się o takim pomyśle jak poniżej. Mam troche szafek wiszących, mam ten swój kawałek stołu blisko spizarki, nie oglądam zlewu z salonu - zrezygnowalam z piekarnika w słupku.. szukam miejsca na mikrofalę - może nad stół?? bądź na lodówkę?

Co Wy na to?? dzięki z góry za opinie.. pozdr! (chyba jestem blisko..)

inaczej.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie nieszczęsnych szuflad w rogu u Patysi- wstawiłam te meble w programie IKEA (to jest projekt z wykorzystaniem tych mebli) i program się "nie pluł" ;) a lubi ostrzegać przed rozwiązaniami niekorzystnymi. Uznałam zatem, że te szuflady tam nie będą o nic zahaczać;) Mam blisko do IKEA więc przy okazji sprawdzę na żywo jak to wygląda. Inna sprawa, że to żaden problem, w kuchni jest jeszcze parę szuflad pod drugim oknem, więc można dać zwykła szafkę w tym narożniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.. ja wciąż szukam najlepszego rozwiązania.. zweryfikowałam swoje podejscie troche.. i proszę (mam nadzieje po raz ostatni) o wypowiedzenie się o takim pomyśle jak poniżej. Mam troche szafek wiszących, mam ten swój kawałek stołu blisko spizarki, nie oglądam zlewu z salonu - zrezygnowalam z piekarnika w słupku.. szukam miejsca na mikrofalę - może nad stół?? bądź na lodówkę?

Co Wy na to?? dzięki z góry za opinie.. pozdr! (chyba jestem blisko..)

 

jezeli juz to tylko nad lodowke bym dala i to jeszcze w jakas szafke wsadzila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad lodówką będzie bardzo wysoko. Może po prostu ustawić w spiżarce, jeśli nie jest to sprzet wykorzystywany w sposób ciągły.

 

wszystko zalezy, jak wysoka jest lodowka, a spizarka u dmagda jest chyba malutenka...ale mimo to, jestem jak najbardziej za schowaniem wolnostojacej w spizarce (zawsze mozna tam same polki zrobic i wtedy sie zmiesci :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

001.jpgWitam drogich forumowiczów:-)

Jestem swiezak i szukam porady fachowcow, patrzac na te wszystkie pomysly niewatpliwe sporo tu osob znajacych sie na rzeczy:)

 

Kupilismy mieszkanie, ktore jest w trakcie budowy, wiec mamy jeszcze wplyw na to gdzie beda scianki, przylacza, itp.

W zalaczniku zamieszczam plan mieszkania, jezeli macie jakies pomysly na kuchnie bede Wam mega wdzieczny:)

 

Generalnie nie mam pomysłu na jakikolwiek uklad procz tego co jest na planie, ale mam obawy co do niego, ze jak bedzie lodówka w tym miejscu to drzwi będą obijaly sie o sciane (bo sa otwierane na prawa strone i nie moge tego zmienic) a nie chce odstawiac od sciany bo nieestetycznie bedzie z taka przerwa.

Preferuje styl "nowoczesny":-) kolory: ciemne meble (wenge itp, heban).

 

Zalezy mi na stole dla 4 osob.

 

Z reszta, zdaje sie na fachowcow... :)

 

Z gory dzieki

Edytowane przez maroch84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież te mieszkanie ma ogromny potencjał.

Cóż, ja nie przepadam za aneksami kuchennymi (ma się bałagan kuchenny na widoku z salonu), toteż przedstawiam ci propozycję z zamkniętą lub częsciowo zamknięta kuchnią:

http://images39.fotosik.pl/1733/ec3c86cd022a2c2b.jpg

 

Przy czym kolorem czerwonym zaznaczyłam ściankę, która może być niepełnej wysokości (np. 150 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, nawet mi do glowy nie przyszlo, ze moznaby tak poprzestawiac:-) WOW :-) nie wiem tylko czy w kuchni nie byloby za wasko?

 

A co Wy na moja wizualizacje? Tylko prosze nie patrzec na kolory, na meble, wykonczenia itd, korzystam z prostego, darmowego programu, takze wybaczcie nieprofesjonalizm:-)

 

Bylbym wdzaieczny za wiecej pomyslow:) salon z aneksem.jpg

 

P.S. lodówka jest za scianka na ktorej powieszony jest telewizor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]134775[/ATTACH]

 

piekarnik musi byc tam gdzie jest, musimy iśc na pewne kompromisy-słabo ustawna kuchnia, 2 okna.

Czy może macie jakieś inne propozycje w kwestii szuflad z rogu?czy od strony funkcjonalnej lepiej w tym miejscu umieścić szafki? taki laik ze mnie, że aż strach:/

patysia, a jaki jest obecnie stan faktyczny, wybudowana jest kuchnia w takim układzie jak na wizkach?

są już te wszystkie okna i wywalona ściana między salonem a kuchnią, czy to na razie koncepcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patysia, a jaki jest obecnie stan faktyczny, wybudowana jest kuchnia w takim układzie jak na wizkach?

są już te wszystkie okna i wywalona ściana między salonem a kuchnią, czy to na razie koncepcja?

STAN FAKTYCZNY:

okna jak na wizkach, ściana wywalona(ma ok 60 cm), nie jest jeszcze przesuniete wejscie do spizarni i nie jest jeszcze dobudowana scianka zeby wstawic w niej lodowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, nawet mi do glowy nie przyszlo, ze moznaby tak poprzestawiac:-) WOW :-) nie wiem tylko czy w kuchni nie byloby za wasko?

 

Szerokośc przejścia byłaby 120 cm, czyli podręcznikowa.

Ścianka niepełnej wysokości też dawałaby wrażenie większej przestrzeni.

 

Twoja wizualizacja przedstawia to samo co proponuje deweloper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAN FAKTYCZNY:

okna jak na wizkach, ściana wywalona(ma ok 60 cm), nie jest jeszcze przesuniete wejscie do spizarni i nie jest jeszcze dobudowana scianka zeby wstawic w niej lodowke.

sięgnęłam do źródeł, czyli do rzutu z projektu i ...

czy masz koncepcję zagospodarowania spiżarni?

pytam, bo jak zobaczyłam, że to pomieszczenie ma 80 cm szerokości to zastanawia mnie jak takie coś da się sensownie wykorzystać

kuchnię masz faktycznie trudną, bo same dziury, jak nie drzwi, to okna, a jedyna ścina która nadawała się do zabudowania zniknęła

do tego masz dwa metry w spiżarni, jeśli została w takim kształcie, to są to dwa metry zmarnowane

chyba, że to jest jednak inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sięgnęłam do źródeł, czyli do rzutu z projektu i ...

czy masz koncepcję zagospodarowania spiżarni?

pytam, bo jak zobaczyłam, że to pomieszczenie ma 80 cm szerokości to zastanawia mnie jak takie coś da się sensownie wykorzystać

kuchnię masz faktycznie trudną, bo same dziury, jak nie drzwi, to okna, a jedyna ścina która nadawała się do zabudowania zniknęła

do tego masz dwa metry w spiżarni, jeśli została w takim kształcie, to są to dwa metry zmarnowane

chyba, że to jest jednak inaczej?

 

Odpowiem za Patysię, bo robiłam ten projekt i jestem wtajemniczona;)

Kwestia spiżarni oraz wywalonej ścianki była dyskutowana na poprzednich stronach. Patysia chce mieć spiźarnię w obecnym kształcie i specjalnie wywaliła ściankę między salonem a kuchnią, bo chce miec otwartą kuchnię. Moim zdaniem lepiej byłoby wywalić tę spiżarnię i zrobić tam wysoką zabudowę, więcej by się zmieściło. no ale jak ma być spiżarnia, to ma być. Przesunęłam zatem tylko drzwi do spiżarni, żeby mozna było jakoś z niej korzystac.

Miałam zatem zrobic cos sensownego z kuchni, która praktycznie nie ma żadnych ścian i same okna;) Stąd np piekarnik w rogu, bo to jedyne obecnie miejsce na niego (teoretycznie mozna go jeszcze umiescic w wyspie, ale trzeba by okap wiszący, plus byłyby gary na wierzchu).

Wbrew pozorom jednak taka otwarta kuchnia z 2 dużymi oknami, drzwiami do spizarki ma w sobie "coś", nie jest zbyt zawalona meblami (zwlaszcza na górze), jest jasna i pasują do niej klasyczne białe meble. Salonik jest malutki, więc w sumie otwarcie tej kuchni nie jest zlym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawę że mamy kompletnie nieprzemyslany rozkład, ale cóz, kobieta bez wyobraźni ze mnie, Mąż wogole się do takich spraw nie nadaje, zaufalismy architektowi- jak widać -niepotrzebnie.

Nie ma co teraz ''płakac nad rozlanym mlekiem'', trzeba jakos sensownie urządzić ten domek, bo o burzenbiu nie ma mowy:)

Brakuje mi ok 10-15 m2 żeby moc zrobic jadalnie, salon niewielki, dlatego tez zdecydowalismy sie na wywalenie sciany, zeby pomieszczenie dostało troche'' oddechu''. Spizarka ma byc, myslalam zeby zroibic w niej tylko polki, CHUDZINKI jestesmy to jakos się tam poprzeciskamy;)

Moze nie bedzie tak tragicznie i czarno jak to widzicie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że wiedzę macie niezmierzona, pytanie: czy tynki przed hydraulikiem czy po?

a może, tak sobie wydumałam, zrobić wszystkie odprowadzenia i inne szmery bajery przed tynkami, a po tynkach juz tylko podłogówke( bo hydraulik się boi żeby mu nie uszkodzili tynkarze podłogówki). I wilk syty i owca cała?:) da sie tak?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...