Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zwariuje:)

albo dom mnie wykonczy, albo ja jego!

i znowu zmiany.... zmywarka musi sie znależć pod zlewem(znaczy się po prawej albo po lewej stronie zlewu-z tego wszystkiego juz nie pamiętam!) bo tak elektrycy pociagneli juz jakies przyłacza do niej(czy cos tam)-wg. pierwotnego planu.

Piekarnik tez musi byc przesuniety i okap, bardziej w strone okna, bo tez juz jakies kable poszly. Co masz na mysli Mamik sugerując wysoka zabudowe zamiast witrynki? dac w niej piekarnik?

Jestem zla na siebie, za pozno to wszystko zaczelam obmyslac, nie zdawałam sobie sprawy że to tyle dylematów.

U moje mamy w bloku jak montowali kuchnie, to załatwiła wszystko w 1 dzień. Ale to jest blok , i tam generalnie trzeba się dopasować do tego co juz jest(elektryka i hydraulika), i może to i lepiej... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Jakiś rok temu wrzucałam na forum projekt mojej kuchnia, było to dawno, a sprawa cały czas nie zrealizowana.

Teraz temat powrócił, mam kilka dni do przyjazdu Pana stolarza na ostateczny termin i muszę*podjąć decyzję jak w końcu to ma wyglądać.

 

Poniżej moje projekty ( tzn. coś co ma przypominać projekt :p).

 

Kuchnia ma być biała matowa, z czarnym blatem z konglomeratu granitowego.

Pomiędzy szafkami dolnymi, a wiszącymi ma być szkło ( chyba będzie czarne).

 

Mam klika pytań co Waszym zdaniem lepiej by wyglądało

 

1. Sprawa wiszących szafek

- mają mieć podziały tak jak dolne szafki , czyli na szerokość będą 60 (wchodzi ich tam 5 w poziomie)

 

Wersja 1.

czy zrobić je tak jak na projekcie , czyli też niższy rząd płytki, a ten wyżej szerszy ( na szerokość dolnych szafek)

jeśli to rozwiązanie to czy robić je w tym samym kolorze ( czyli białe ) czy np. dolne czarne lub tak jak w linku stalowe?

 

chodzi mi o coś takiego:

http://www.desiretoinspire.net/storage/allpostphotos/k%20studio%20greece1.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1326177880753

 

Wersja 2

czy zrobić je tej samej głębokości tak jak na linku poniżej,

szafki wtedy zrobiłabym w kwadrat 60 x 60 - dwa rzędy, pięć w rzędzie - białe

 

tak jak w kuchni nataly http://pinterest.com/pin/89227636338446982

 

Przy tej wersji nasuwa mi się jeszcze jedna sprawa: mieszkanie ma 2,65 =

podłoga ok 3 cm,

sufi podwieszany ( do ukrycia rury z okapu ) -10 cm

1,2 m szafki wiszące, 0,87 m szafki stojące

zostaje mi 45 cm na przestrzeń między blatem, a szafkami - nie za mało???

 

2. Też odnośnie szafek wiszących, a dokładnie zakończenia rogu po lewej stronie.

Nie wiem czy dobrze to widać na projekcie, ale po lewej stronie jest komin, tak że w rogu przy zlewozmywaku powstaje taka wnęka o

szerokości 30 cm. Na wysokości blatu, nie chce jej zabudowywać, bo szkoda mi tego kawałka blatu ( przyda się na jakiś ociekacz itd),

ale nie wiem co zrobić z szafkami wiszącymi. Czy zamaskować dziurę jak to zrobiłam w projekcie jaką płytą meblową, czy np. jeśli

wiszące szafki będą na równo ( wersja 2 z pytania 1) to czy zrobić tam dodatkową 30 cm szafkę?

 

3. Rozmiar półwyspu:

chcemy, żeby nie był dłużysz niż 1,2 m - jaką zrobić szerokość, żeby nie wyglądał jak wagon - 0,6m, 0,65m czy 0,7 m???

raczej będzie bez nogi granitowej, tylko blat na górze, a bok zrobiony z płyty czyli cały biały

 

4. Czy warto pod piekarnikiem zrobić szufladę ( taką płytką 0,1 m ) - pod piekarnikiem będzie zamrażarka?

 

Będę wdzięczna za każdą opinię.

 

http://img443.imageshack.us/img443/2647/kuchniawersja11.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/4357/kuchniawersja12.jpg

Edytowane przez MadzialenkaT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli Mamik sugerując wysoka zabudowe zamiast witrynki? dac w niej piekarnik?

mam na myśli klasyczną wysoką zabudowę, ale w świetle koniecznych zmian w szerszym zakresie, chyba najrozsądniej po prostu jeszcze raz "usiąść" do tej kuchni i zaplanowac ja jeszcze raz od początku, zaczynając od umieszczenia tego co ma już swoje miejsce (zlewozmywak, zmywarka):yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czy moge prosic o spojrzenie na projekt kuchni. Czy według Was będzie funkcjonalny. Z założeń:

- po lewej stonie tam gdzie lodówka planuję ściane w wysokiej zabudowe,

- pod oknem ok 150 cm blatu roboczego

- zlew 60 cm,

- potem szafka 50 cm

- i na przeciwko lodowki płyta indukcyjna.

P1040639.jpgKuchnia.jpgkuchnia1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie tylko chodzi o wygodę mycia naczyń, ale np. płukania warzyw czy odcedzania makaronu. Bliskośc wysokiej zabudowy grozi obijaniem łokci.

 

Nie można zamienić miejscami zmywarki i zlewu?

 

Elfir zlew został tak umiejscowiony z dwóch powodów

1. nie chciałam go przy samej płycie -

2. obok zlewu jest 30 cm wnęka ( blat i pod szafką) i tam mam mieć kosz i miejsce na jakieś płyny do podłogi czy zmiotkę, jeśli w tym miejscu była by zmywarka to miejsce było by zaślepione i niedostępne. Poza tym pomiędzy zlewem a zabudową jest 10 cm blat, który mam nadzieję, pozwoli ochronić łokieć ( jest on mało widoczny na obrazku).

 

Po namysłach w sprawie górnych szafek podjełam decyzję że będą dwa rzędy białych równych 60 x 60, tylko te niżej płytsze. Mam nadzieję, że wyjdą dobrze. trzymacie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - niedawno kupilismy mieszkanie i chcemy zmienic kuchnie - uwilebiam miec wszystko zorganizowane i chcialabym maksymalnie wykorzystac przestrzen z jak najwieksza iloscia szafek cargo. Prosze o pomoc:)GetImage4.jpg rozmiar 1.61 na 2.89 bardzo podoba mi sie biel ale niestety nie jestem fanka czyszczenia.........planujemy wmontowac tuz po lewej stronie od okienka piekarnik na srodku w slupku, dalej plyta indukcyjna tuz pod oknem i naprzeciwko wejscia zlew oraz lodowka po prawej stronie............Bardzo prosze o pomoc w dobraniu, dodam, ze salon jest jasny z brazem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia.jpgWitam serdecznie

Mam OGROMNA PROSBE czy ktoras z fajnych dziewczyn z wiedza o projektowaniu ( w przeciwienstwie do mnie) doradzilaby mi w sprawie kuchni?

A mianowicie: czy zostawic spizarnie, czy jej wogole nie murowac ? Kwestia jest czy nie bede miala za malo blatu roboczego? No i nie wiem zupelnie jak ustawic sprzety/szafki. Pomozcie PLISSSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]135999[/ATTACH]Witam serdecznie

Mam OGROMNA PROSBE czy ktoras z fajnych dziewczyn z wiedza o projektowaniu ( w przeciwienstwie do mnie) doradzilaby mi w sprawie kuchni?

A mianowicie: czy zostawic spizarnie, czy jej wogole nie murowac ? Kwestia jest czy nie bede miala za malo blatu roboczego? No i nie wiem zupelnie jak ustawic sprzety/szafki. Pomozcie PLISSSS

 

ERIN - czy drzwi od spiżarni muszą być na tej ścianie? gdyby były na krótszej ścianie kuchnia byłaby bardziej ustawna i miałabyś dużą powierzchnię roboczą. Chociaż moim zdaniem i tak powinno jej wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERIN - czy drzwi od spiżarni muszą być na tej ścianie? gdyby były na krótszej ścianie kuchnia byłaby bardziej ustawna i miałabyś dużą powierzchnię roboczą. Chociaż moim zdaniem i tak powinno jej wystarczyć.

 

hej

dziekuje za porade...Teoretycznie drzwi moglyby byc na krótszej sciane, ale w tej wnece planowalam lodowke "side-by-side". A jak przykladowo moglabym wykorzystac ta dluzsza sciane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej wklejałam swój układ szafek, teraz mam już wizualizację na jego podstawie. Jak myślicie, czy trzeba coś zmieniać? Z uchwytów zrezygnuję na rzecz frezowanych frontów, szyba (z ewentualną fototapetą) będzie do wysokości szafek wiszących + na barku od strony płyty indukcyjnej, kolor podłogi szary, fronty w białym lakierze + grafitowy blat.

Z góry dziękuję za wszystkie dodatkowe sugestie.

http://desmond.imageshack.us/Himg534/scaled.php?server=534&filename=kuchnia1z.jpg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg23/scaled.php?server=23&filename=kuchnia2f.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misskoke

Bardzo fajny projekt, nie śledziłam poprzedniej dyskusji, ale to to ciwdzę jest moim zdaniem funkcjonalne i estetyczne. Rozważyłabym ewentualnie opuszczenie blatu do ziemi wzdłuż boku szafki - taki akcent wykańczający. Kolory ścian i podłogi rozumiem przypadkowe. A fototapetka mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misskoke projekt fajny, nie przeładowana kuchnia, takie lubię proste i funkcjonalne,

zastanawia mnie jakie szerokie masz przejście to znaczy odległość między szafką przy półwyspie a ścianą? na zdjęciach wydaje się wąsko chociaż patrząc na płytki to jakieś 80-90 cm? mam rację, nie wiem jaka powinna być minimalna odległość ale warto sprawdzić,

popieram Aanetka w sprawie wykończenia blatem będzie lepiej, przynajmniej wizualnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenko, dziękuję za uwagi, co do blatu wzdłuż boku szafki, pewnie tak zrobię :)

 

Aga_ada w przejściu będzie dokładnie 85 cm, też się zastanawiałam czy nie będzie za mało, ale z drugiej strony nie chciałabym "wychodzić" z meblami za bardzo na salon, który i bez tego jest niewielki :) Jak myślicie 85 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wneka ma wymiary 94x98cm. To chyba wystarczy?

 

ERIN!

Ja miałam podobny dylemat - chciałam w jeszcze szerszą wnękę ok 110 cm wsuną lodówkę side-by-side ale zrezygnowałam.

Poszłam do sklepu i zmierzyłam lodówkę - otwiera się na oścież- pełne otwarcie drzwi by wyjąć szuflady na szerokość prawie 150 cm.

Sprawdź czy ci się otworzą drzwi - ja zrezygnowałam na rzec wąskiej i wysokiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...