Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ERIN!

Ja miałam podobny dylemat - chciałam w jeszcze szerszą wnękę ok 110 cm wsuną lodówkę side-by-side ale zrezygnowałam.

Poszłam do sklepu i zmierzyłam lodówkę - otwiera się na oścież- pełne otwarcie drzwi by wyjąć szuflady na szerokość prawie 150 cm.

Sprawdź czy ci się otworzą drzwi - ja zrezygnowałam na rzec wąskiej i wysokiej.

 

gosa 31!! Masz rację, nie pomyslalam o tym :bash: teraz cala koncepcja mojej kuchni RUNĘŁA :confused:

Czy ktos mialby jakis pomysl jak z tego wybrnac i umeblowac moją (jeszcze)niezbudowana kuchnię? Na tym etapie mogę jeszcze wiele zmnienic. PROSZĘ O POMOC

 

jeszcze raz wklejam plan qchni :wiggle:kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Erin podaj jeszcze wymiary:

  1. na jakiej wys. jest okno + wys. okna
  2. głębokość tej wnęki 98 centymetrowej
  3. odległości otworu wejściowego do narożników.
  4. dla porządku też wysokość pomieszczenia

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erin podaj jeszcze wymiary:

  1. na jakiej wys. jest okno + wys. okna
  2. głębokość tej wnęki 98 centymetrowej
  3. odległości otworu wejściowego do narożników.
  4. dla porządku też wysokość pomieszczenia

:rolleyes:

 

hejka

Uzupelnilam moj "wypasiony" szkic kuchni ;);)

 

kuchnia.jpg

 

Dodatkowe informacje:

 

ad1) okno na wys 90cm, wysokość okna 150cm

2) głębokość wnęki 94cm, odległość od narożników do wejścia 94cm i 80cm, ale te wartosci są umowne, gdyz scianki działowe (w tym spizarnia) nie zostały jeszcze zbudowane :wiggle:

4)wys pomieszczenia 260cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem początkująca na tym forum więc proszę o wybaczenie i porady.

 

Mamy dwa całkiem różne projekty kuchni. Jeden uwzględnia słupek na pieakrnik, drugi jest z piekarnikiem pod płytą.

Proszę o poradę który jest bardziej fukcjonalny, czy w tym ze słupkiem nie będzie za mało blatu? Czy blat nie jest zbyt poszatkowany?

 

Zależało nam na tych szerszych szufladach 80 i stąd obecne w drugim pomyśle.

 

ASPerspektywa3.jpgze slupkami.jpg

 

Jaki radzicie kolor szyby między szafkami?

Szafki w kolorze ecru.

 

Bardzo dziękuję za góry za wszelkie podpowiedzi :)

 

Kompletnie nie możemy sie zdecydować na projekt :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że lepiej wygląda wersja z piekarnikiem pod blatem. Lepiej byłoby zamienić zlew z płytą, ale w ten sposób bardziej poszatkujesz sobie szafki.

A pomiędzy szafkami do ecri coś ciemniejszego, a nawet rozważyłabym czarny blat i szkło:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze podpowiedzi :)

 

Sama już nie wiem - może kwestia jest tego, że lepiej wygląda opcja z piekarnikiem pod blatem bo jest trochę mniej monotonna i robiona w profesjonalnym programie a ta druga w programie Ikeowym i może trochę zbyt mdła?

Boję się z drugiej strony, że te dwa słupki wyglądają za ciężko a że nasz salon ma w sumie 24m2 - boję się żeby nie był zagracony.

 

A może jeszcze jakieś inne pomysły macie na rozstawienie? Ściana dłuższa ma 340 cm a chcielismy wyjśc na pokój ok 180 cm w L.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc :*

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi. To może być miejsce do odkładania urządzeń, których nie chcesz na widoku, np. czajnik elektryczny.

taki kąt jest bardzo wygodny, własnie na sprzęty nie do pokazywania, ale akurat z czajnikiem to bym uwazała, bo przy takim ustawieniu gorąca para idzie prosto na meble i scianę, na pewno długo tego nie wytrzymają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

Uzupelnilam moj "wypasiony" szkic kuchni ;);)

 

[ATTACH=CONFIG]136754[/ATTACH]

 

Dodatkowe informacje:

 

ad1) okno na wys 90cm, wysokość okna 150cm

2) głębokość wnęki 94cm, odległość od narożników do wejścia 94cm i 80cm, ale te wartosci są umowne, gdyz scianki działowe (w tym spizarnia) nie zostały jeszcze zbudowane :wiggle:

4)wys pomieszczenia 260cm

 

Dziewczyny plizzz . Nie zostawiajcie mnie z tym samej :( Albo chociaz wskażcie program/stronkę, gdzie znajdę pomoc w meblowaniu kuchni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

http://images46.fotosik.pl/1771/29f8ee63de1cc56c.jpg

 

P-piekarnik.

 

Mozna też na ścianie z piekarnikiem dać płytę, zlew przesunąc w prawo i w prawym dolnym narożniku dac piekarnik ze słupkiem:

http://images42.fotosik.pl/584/190c2dff502525b7.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

http://images46.fotosik.pl/1771/29f8ee63de1cc56c.jpg

 

P-piekarnik.

 

Mozna też na ścianie z piekarnikiem dać płytę, zlew przesunąc w prawo i w prawym dolnym narożniku dac piekarnik ze słupkiem:

http://images42.fotosik.pl/584/190c2dff502525b7.jpg

 

Elfir- wielkie dzięki za pomoc :lol:

Podobaja mi sie ocywiscie Twoje pomysly, tylko zastanawiam sie czy lodowki lepiej nie zostawic tam gdzie jest...A to z tego względu, iz chcialabym zrobic minipołwysep/barek na granicy kuchni z salonem.

Załączam szerszy plan

 

khnia.jpg

Edytowane przez ERIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k1.jpgk2.jpgk3.jpgk4.jpgk5.jpg

 

witam,

jestem nowa na forum i poprosze o opinie co myslicie o takim ustawieniu kuchni. Kuchnia jest pol otwarta - od salonu jest scianka 2,6m a potem otwarte szerokie wejscie. nie mam pomyslu co dac po lewej stronie bo nie chcialabym ciagnac dalej mebli. moze jakis stolik?

przejscie pomiedzy meblami ma 130 cm wiec chyba jest wystarczajace.

z gory dziekuje za wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

jestem nowa na forum i poprosze o opinie co myslicie o takim ustawieniu kuchni. .

 

Stolik może być. Zastanawia mnie jednak układ. Osobiście wygodniejsze mi się wydaje gdy zlew i płyta sa na wspólnym blacie, by np. nie przenosić garnków z makaronem do odcedzenia, albo by łatwo było wrzucac umyte warzywa do garnka.

A przy takim przenoszeniu zawsze coś nakapie.

 

Ja bym zrobiła w L-kę z wysoką zabudową na slepej ścianie i ewentualnie płytką szafką (w rodzaju kredensu) na ścianie od strony salonu.

Albo dwurzędowo, ale wysoka zabudowa na ściaie od salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik może być. Zastanawia mnie jednak układ. Osobiście wygodniejsze mi się wydaje gdy zlew i płyta sa na wspólnym blacie, by np. nie przenosić garnków z makaronem do odcedzenia, albo by łatwo było wrzucac umyte warzywa do garnka.

A przy takim przenoszeniu zawsze coś nakapie.

 

Tez tak myslalam ale musze wtedy wejsc albo ze zlewem albo z plyta na okno i chyba nie jest to dobry pomysl. Jezeli zlew na oknie to plyte wstawiam do ciemnego rogu gdzie swiatlo dzienne prawie nie dochodzi.

Ktos ma w rzeczywistosci zlew i plyte po przeciwnych stronach? Faktycznie jest to niewygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...