Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ktos ma w rzeczywistosci zlew i plyte po przeciwnych stronach? Faktycznie jest to niewygodne?

 

Ja tak mialam, mam teraz i pewnie bede miec w nowym domu: uklad szafek w L - przenosisz garnki, majac wyspe, na ktorej masz plyte - tez przenosisz, w mieszkaniu mam zlew na calkowicie innym blacie (taki polwysep od sciany) niz plyta i nigdy nic sie nie stalo, wylalo czy "cus" (jedynym problemem bylo mycie garow przez mezusia - wtedy mop musial byc uzyty :D). Poza tym, malo jest kuchni tak ustawnych, zeby na jednej scianie mozna zmiescic wszystkie sprzety + miec ciag roboczy (bo, albo okno, albo drzwi, albo po prostu za malo miejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

anap - w obcnym układzie masz ciemno nad zlewozmywakiem, a płytę grzewczą trochę "wciśniętą" między okno a piekarnik

moim zdaniem lepiej by było:

albo z wysoką zabudową po stronei obecnego zlewozmywaka

albo chociaz zamiana zlewozmywaka z płytą

przy zlewozmywaku ciągle coś się robi, więc ciągle musisz doświetlać tą strefę, nie jest prawdą, że jak się ma zmywarkę, to zlewozmywak używany jest sporadycznie, dużo wygodniei jest zapalić światło w pochłaniaczu-wyciągu, żeby sprawdzić garnki na płycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zlew na oknie to plyte wstawiam do ciemnego rogu gdzie swiatlo dzienne prawie nie dochodzi.

Ktos ma w rzeczywistosci zlew i plyte po przeciwnych stronach? Faktycznie jest to niewygodne?

 

Przeciez w obecnym układzie zasłaniasz światło słoneczne własnym ciałem stojąc przy zlewie tyłem do okna, wic jaka to róznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja2 2.jpgopcja2.jpg

zmienilam wizualizacje przenoszac zabudowe wysoka na scianke od salonu i dajac zlew i plyte w jednej lini. oprocz tego, ze zlew wyszedl mi na okno to niestety bedzie widoczny z salonu a tego chcialabym uniknac. jak w tym ukladzie zamienie plyte ze zlewem to na oknie nie dam pochlaniacza. chyba nie ma szans na wersje idealna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilam wizualizacje przenoszac zabudowe wysoka na scianke od salonu i dajac zlew i plyte w jednej lini. oprocz tego, ze zlew wyszedl mi na okno to niestety bedzie widoczny z salonu a tego chcialabym uniknac. jak w tym ukladzie zamienie plyte ze zlewem to na oknie nie dam pochlaniacza. chyba nie ma szans na wersje idealna :(

a możesz pokazać rzut kchni i salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi :) muszę to jeszcze popróbować na żywo. Trochę się boję, że bieganie od lodówki do płyty (ok 5m) mnie zabije :(

 

ewa72_krakow pomysl z ta zabudowa wysoka na scianie od salonu tez do przemyslenia - nie wiem tylko czy nie stworzy sie wrazenia waskiego wejscia przez "napor" wysokich mebli

 

pozwolicie jeszcze, ze zapytam czy macie jakis pomysl na podloge do takich plytek na scianie

meble bialy lakier, chyba grafitowy blat a na podloge pomyslu brak. troche te plytki sa specyficzne i ciezko do nich cos dobrac. ale chodza za mna :)

 

http://www.dunin.eu/violet_silk.html

Edytowane przez anap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu spiżarki nie ustawisz mebli tak, jak proponuję.

 

Ok rozumiem, ale mialabym jeszcze mała prosbe :D

Czy mogłabyś spróbować jeszcze ustawic meble/sprzęty tak, aby lodówka i spiżarnia były PO PRAWEJ STRONIE (chodzi mi o to, że bardzo zalezy mi na połwyspie lączącym kuchnię z salonem).. Wiem, ze marudzę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche te plytki sa specyficzne i ciezko do nich cos dobrac. ale chodza za mna :)

 

http://www.dunin.eu/violet_silk.html

 

anap, jeśli chodzi o moją opinię dotyczące tych płytek, to ich widok jest dość męczący dla oczu. Ważne jednak, jak Wy będziecie się czuli

Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłabyś spróbować jeszcze ustawic meble/sprzęty tak, aby lodówka i spiżarnia były PO PRAWEJ STRONIE (chodzi mi o to, że bardzo zalezy mi na połwyspie lączącym kuchnię z salonem).. Wiem, ze marudzę :p

 

Nie da się, bo półwysep od razu zwęza przejście - na mojej wizualce przejście ma 2 m. Jak wystawisz półwysep tylko o 60 cm to na przejście zostanie 140 cm. Chyba, że chcesz ciasne przejście?

Jak chcesz mieć lodówkę to musisz ją wystawić do przodu, by otworzyc drzwi, więc za nią będzie pusto.

 

Mozna zrobić sobie półwysep, ale wówczas lepiej zrezygnowąc ze spiżarki.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barek cegla.jpgkomin cegla ruda.jpg

zerknijcie proszę na cegłe- co do jej usytuowania na scianie na ktorej będzie ''koza'' jesteśmy przekonani, to nijak nie możemy się zdecydować na barek- czy ceglany( chyba mniej na nim byłoby widać''obkopanie'';))(ale tu pojawia sie pytanie czy wizualnie nie jest za duzo tej cegły, czy nie przytłacza pomieszczenia?)- czy z płyty jak meble? będe wdzięczna za sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, bo półwysep od razu zwęza przejście - na mojej wizualce przejście ma 2 m. Jak wystawisz półwysep tylko o 60 cm to na przejście zostanie 140 cm. Chyba, że chcesz ciasne przejście?

Jak chcesz mieć lodówkę to musisz ją wystawić do przodu, by otworzyc drzwi, więc za nią będzie pusto.

Mozna zrobić sobie półwysep, ale wówczas lepiej zrezygnowąc ze spiżarki.[/QU

 

Dzięki bardzo za porady! Teraz mam jeszcze wiekszą zagwostkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi :) muszę to jeszcze popróbować na żywo. Trochę się boję, że bieganie od lodówki do płyty (ok 5m) mnie zabije :(

 

ewa72_krakow pomysl z ta zabudowa wysoka na scianie od salonu tez do przemyslenia - nie wiem tylko czy nie stworzy sie wrazenia waskiego wejscia przez "napor" wysokich mebli

 

pozwolicie jeszcze, ze zapytam czy macie jakis pomysl na podloge do takich plytek na scianie

meble bialy lakier, chyba grafitowy blat a na podloge pomyslu brak. troche te plytki sa specyficzne i ciezko do nich cos dobrac. ale chodza za mna :)

 

http://www.dunin.eu/violet_silk.html

 

Ogolnie plytki bardzo fajne, ale zastanow sie czy za rok czy dwa nie dostaniesz od nich oczopląsu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...